Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zbudować podniebną wieżę w Minecraft?

Jak zbudować podniebną wieżę w Minecraft?

Tworzenie i budowanie narzędzi, broni i przedmiotów jest podstawą gry Minecraft. Jednak gra pozwala graczom przejść do trybu kreatywnego, aby uwolnić swojego wewnętrznego budowniczego i stworzyć niesamowite konstrukcje.

W tym artykule budujemy główną wieżę powietrzną, abyś mógł opanować tworzenie konstrukcji powietrznych w Minecrafcie i zacząć budować własne.

Przeczytaj także: Jak rozjaśnić jaskinie w Minecrafcie?

Przede wszystkim musisz wybrać blok bazowy, który utworzy podniebną wyspę, której użyjesz do zbudowania wieży. Kiedy już będziemy mieli platformę, zbudujemy podstawową dwupiętrową konstrukcję wieży.

Budowa wyspy

Ponieważ wieże powietrzne są budowane na niebie, potrzebujemy bloku, który może swobodnie wisieć w powietrzu. Bloki z trawy są stosunkowo łatwo dostępne i doskonale nadają się do tego zadania. Wybierz więc wysokość i umieść bloki trawy jeden na drugim, aby dotrzeć do podstawy swojej podniebnej wyspy.

Gdy już tam będziesz, możesz zacząć układać bloki sąsiadujące z mniejszą wieżą, którą stworzyłeś, aby osiągnąć wysokość bazową i powinieneś mieć coś przypominającego platformę. Gdy platforma będzie już gotowa, rozbij utworzoną wcześniej wieżę z bloków trawy, aby uzyskać swobodnie zawieszoną platformę.

Jak zbudować podniebną wieżę w Minecraft?

W tym przykładzie budujemy platformę o wymiarach 20 x 20 i wysokości 50 bloków. Jeśli chcesz, możesz dodać dodatkowe klocki pod platformą, aby wyglądała, jakby została właśnie wyciągnięta z ziemi. Jednak dla uproszczenia pozostaniemy prostą platformą.

Zrób granicę

Kiedy już będziesz mieć platformę, dobrze byłoby mieć małą granicę, abyś przypadkowo nie spadł. Jeśli robisz to w trybie kreatywnym, nie ma tu większego problemu; jednakże obrażenia od upadku mogą Cię drogo kosztować, jeśli jesteś w trybie przetrwania.

Jak zbudować podniebną wieżę w Minecraft?

Właśnie wyznaczamy granicę dębowymi płotami. Jeśli jednak chcesz, możesz użyć ściany lub większej liczby bloków.

Zacznij budować swoją wieżę!

Teraz, gdy mamy już gotową i zabezpieczoną platformę, zacznijmy budować naszą wieżę. Na pierwszym piętrze użyliśmy drewna i białego betonu. Jeszcze raz zachęcamy do eksperymentowania z materiałami.

Jak zbudować podniebną wieżę w Minecraft?

Pamiętaj, aby dodać kilka drzwi, przez które można wchodzić i wychodzić, oraz kilka okien, aby wewnątrz nie było zupełnie ciemno. Tak na chwilę obecną wygląda nasza baza.

Kilka wykończeń

Teraz dodamy trochę pochodni i lamp do oświetlania w nocy. Dodamy także schody, aby dostać się na dach. Tak wygląda baza od środka,

Jak zbudować podniebną wieżę w Minecraft?

I to wyszło; wygląda jak z zewnątrz, kiedy jest ciemno. Zwróć uwagę na dodane pochodnie i ogniska.

Jak zbudować podniebną wieżę w Minecraft?

I to wszystko, co musisz zrobić, aby mieć podstawową wieżę powietrzną w Minecrafcie.

Przeczytaj także: Jak zdobyć czerwony piasek w Minecrafcie?