Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zbudować witrynę forum

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zbudować witrynę forum

Witryny z forami to ekscytujące witryny, które są napędzane przez aktywne zaangażowanie użytkowników.

Chociaż przypominają one budowanie tradycyjnych stron internetowych, istnieją pewne cechy i aspekty, które sprawiają, że witryny z forami są wyjątkowym rodzajem bestii, z którą trzeba sobie poradzić.

W tym poście przyjrzymy się rzeczom, na które należy zwrócić uwagę, aby zbudować tętniącą życiem witrynę z forum.

Co to jest strona internetowa forum?

Witryna forum lub forum internetowe to w zasadzie miejsce, do którego użytkownicy mogą przychodzić i rozmawiać pod przybranym nazwiskiem.

Podczas gdy wiele witryn internetowych będzie miało strony z sekcjami komentarzy, w których użytkownicy mogą dyskutować na temat strony i prowadzić odpowiednie rozmowy, witryny forów zasadniczo idą o krok dalej i czynią sekcję komentarzy głównym punktem treści.

Użytkownicy na forach mogą często uczestniczyć w rozmowach, które już trwają, ale mogą także rozpoczynać nowe rozmowy w ramach niektórych stron głównych witryny.

Witryna forum jest zorientowana na użytkownika i konwersację.

Niektóre witryny z forami są ogólne – na przykład Reddit – podczas gdy inne witryny z forami są zorganizowane wokół konkretnych rzeczy, takich jak fora dotyczące ogrodnictwa, gier wideo, blogowania, dobrego samopoczucia i medytacji.

Ponadto witryny forum mogą przybierać różne formy. W bardzo luźnym sensie serwisy społecznościowe są bardzo podobne do forów, ponieważ użytkownicy mogą publikować posty i prowadzić rozmowy.

Ale kiedy większość ludzi pomyśli o forach, pomyśli o forach, które mają fora dyskusyjne, wątki i konwersacje między użytkownikami.

Podstawowe informacje o witrynie forum

1. Wybierz dobry hosting

Twoja witryna będzie potrzebowała miejsca do życia i będzie musiała tolerować zgłoszenia użytkowników w formie komentarzy, a czasem nawet nowych stron.

Oznacza to, że będziesz potrzebować czegoś więcej niż typowego hostingu, aby wszystko przyspieszyć.

Rekommenderad:  Przeciętny Instagram Wskaźnik zaangażowania na 2023 r

Witryny forum muszą działać szybko, ponieważ nikt nie chce czekać na załadowanie komentarzy.

A jeśli opublikowanie komentarza użytkownika w witrynie zajmie więcej niż kilka sekund, może się znudzić i odejść.

Jeśli przejdziesz do większości forów internetowych, które odniosły sukces i mają aktywnych odbiorców, zobaczysz, że utrzymują one witrynę internetową jako proste doświadczenie użytkownika i maksymalizują prędkość ładowania w witrynie.

Skorzystaj z naszego narzędzia do porównywania hostingów, aby znaleźć odpowiedni rodzaj hostingu dla swojej witryny forum.

2. Wybierz odpowiedni CMS

Jeśli zdecydujesz się zbudować swoją witrynę internetową za pomocą Wix, dostępny jest motyw witryny forum, z którego możesz korzystać od razu po wyjęciu z pudełka.

Pozwala na szybkie rozpoczęcie pracy.

Jeśli zamierzasz korzystać z WordPress jako CMS, będzie kilka wtyczek, którym będziesz chciał się przyjrzeć. bbPress jest dobrze znaną i popularną wtyczką do tworzenia witryny forum za pomocą WordPress i jest prawdopodobnie najlepszą w przypadku podstawowej witryny forum.

Nie zapewni ci niektórych zaawansowanych funkcji, które zapewnią inne typy, ale generalnie jest to więcej niż wystarczające, abyś zaczął działać.

Jeśli chcesz, aby bardziej pusta wtyczka sieci społecznościowej zamieniła się w witrynę forum, która ma swój własny styl i osobisty gust, BuddyPress będzie wtyczką, na którą spojrzysz.

BuddyPress w zasadzie zamienia WordPress w narzędzie do tworzenia witryn społecznościowych z pełnym zakresem usług.

Jeśli chcesz pozostać przy bardziej tradycyjnym forum od razu po wyjęciu z wtyczki, Vanilla Forums i phpBB będą doskonałym wyborem.

Obie są bardziej złożone i skomplikowane niż bbPress, ale są świetnymi długoterminowymi wtyczkami, jeśli wiesz, że będziesz chciał mieć zaawansowaną funkcjonalność w przyszłości.

Zapewnij prosty interfejs użytkownika

Oprócz różnych wtyczek i struktur CMS, których możesz użyć do zbudowania witryny forum, powinieneś zachować prosty interfejs użytkownika.

Rekommenderad:  Mega świąteczne prezenty TechPP: Freedur – Proxy/VPN

Większość najpopularniejszych witryn z forami zachowa proste kolory i struktury komentarzy, aby konwersacja przebiegała naturalnie między członkami witryny.

Prosty interfejs użytkownika pomaga również ustalać priorytety dla użytkowników i zapewnia, że ​​czasy ładowania pozostają błyskawiczne, dzięki czemu ludzie mogą cieszyć się doświadczeniem.

Zrób marketing – pozyskiwanie odbiorców

Istnieje ruchoma skala witryn forum, która przechodzi od hiperspecyficznych do superogólnych.

Jeśli wybierzesz witrynę, która jest bardzo specyficzna, dobrą wiadomością jest to, że ograniczyłeś ilość konkurencji, z którą masz do czynienia.

Nie ma zbyt wielu forów dyskusyjnych poświęconych dyskusji na temat uprawy cytryny lub zalet stylów czcionek bezszeryfowych.

Jednak kiedy korzystasz z bardzo specyficznej witryny forum, ograniczasz liczbę osób zainteresowanych tą rzeczą.

Łatwiej będzie ci przyciągać członków, ale będziesz mieć mniejszą pulę.

Z drugiej strony bardzo ogólne strony forum są bardzo konkurencyjne.

Istnieje mnóstwo konkretnych ogólnych witryn, z którymi będziesz musiał konkurować.

Będzie ci trudniej przyciągnąć członków, ale będziesz mieć większą pulę.

Nie zapomnij o moderowaniu – utrzymywaniu odbiorców

Istnieją dwie strony budowania strony internetowej forum.

Po pierwsze, naprawdę chcesz przyciągnąć nowych użytkowników i zwiększyć komfort użytkowania.

Ale wtedy chcesz również zatrzymać obecnych użytkowników i upewnić się, że Twoja witryna pozostaje trafna i wysokiej jakości.

Prowadząc witrynę z forum, pozwalasz użytkownikom publikować na niej, co tylko zechcą.

Pozwalasz im na dodawanie komentarzy i tematów od podstaw.

Może to być wylęgarnią spamu, prób marketingowych, nienawistnych komentarzy i komentarzy nie na temat

Podsumowanie

Chociaż możesz do pewnego stopnia zautomatyzować moderowanie, używając wstępnie ustawionych filtrów w przesyłanych komentarzach, sztuczna inteligencja może zrobić tylko tyle.

Niektórymi moderacjami będą musieli zająć się ludzie.

I chociaż możesz zatrudnić moderatorów, a nawet wyznaczyć moderatorów-wolontariuszy w miarę rozwoju witryny, na początku moderacja spada na twoje barki.

Rekommenderad:  Jak grać w gry Xbox One offline

Od czasu do czasu będziesz musiał nadzorować sekcję komentarzy, aby upewnić się, że na Twojej stronie forum nie dzieje się nic dziwnego lub nielegalnego.