Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zdjąć osłonę ekranu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zdjąć osłonę ekranu

Sumiennie przymocowałeś do urządzenia osłonę ekranu — cienką warstwę plastiku lub szkła — aby chronić ekran przed uszkodzeniem. Ale teraz chcesz go usunąć. Zanim przejdziesz dalej i po prostu go zdejmiesz, istnieje właściwy sposób, aby to zrobić bez rozbijania ochraniacza lub, co gorsza, rozbijania ekranu telefonu lub tabletu.

W AKKO pomagamy milionom ludzi rozwiązywać problemy, naprawiać i maksymalizować ich technologię. Od przyspieszenia telefonu po rozwiązywanie problemów z telewizorem bez dźwięku — zapewniamy, że urządzenia, na których najbardziej polegasz, działają przez cały dzień, każdego dnia. Oto nasze wskazówki dotyczące bezpiecznego zdejmowania zabezpieczenia ekranu.

Proste kroki do usunięcia zabezpieczenia ekranu

Ważne jest, aby zdejmować osłonę ekranu z urządzenia tak ostrożnie, jak to możliwe, aby nie uszkodzić ekranu ani nie skaleczyć się o szkło. Oto, co należy zrobić:

  1. Wyłącz urządzenie.
  2. Za pomocą paznokcia — lub karty kredytowej — delikatnie podnieś jeden róg osłony i odsuń ją od ekranu. Jeśli jeden róg nie działa, wypróbuj inny.
  3. Po podniesieniu rogu wsuń kartę kredytową pod osłonę ekranu i delikatnie poruszaj nią w przód iw tył, rozluźniając krawędzie i odrywając ją aż do całkowitego zwolnienia osłony.
  4. Ostrożnie zdejmij osłonę z urządzenia i odłóż ją na bok.

Wskazówka: jeśli Twój ochraniacz jest wykonany ze szkła, możesz założyć rękawiczki na wypadek, gdyby stłukł się podczas zdejmowania.

Jak usunąć przyklejoną osłonę ekranu

Jeśli to nie zadziałało, osłona ekranu mogła przykleić się do ekranu. Winowajcą jest prawdopodobnie mocny klej utrzymujący ochraniacz na miejscu. Oto, czego warto spróbować:

  1. Wyłącz urządzenie.
  2. Umieść kawałek taśmy klejącej w rogu osłony ekranu.
  3. Delikatnie pociągnij taśmę w górę i do siebie, aby zdjąć osłonę.
Rekommenderad:  Jak skanować w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania w systemie Windows 10?

Jeśli to nie zadziała, spróbuj tego:

  1. Wyłącz urządzenie.
  2. Ustaw suszarkę na najniższe ustawienie i trzymaj ją blisko urządzenia — ale nie bliżej niż 6 cale dalej — przesuwając go w górę i w dół wzdłuż ochraniacza przez 15 sekund. Upewnij się, że suszarka nie jest ustawiona zbyt wysoko ani nie trzymaj jej na urządzeniu zbyt długo, aby uniknąć przegrzania.
  3. Spróbuj zdjąć osłonę ekranu, delikatnie podnosząc ją i podważając w rogach.

Wyczyść ekran urządzenia

Po zdjęciu zabezpieczenia ekranu wyczyść ekran, delikatnie przecierając go ściereczką z mikrofibry zwilżoną niewielką ilością alkoholu izopropylowego lub łagodnym sprayem czyszczącym przeznaczonym specjalnie do elektroniki.

Chroń swój telefon

Od ponad 25 lat AKKO pomaga 300 milionom klientów chronić, łączyć się i cieszyć technologią, którą kochają najbardziej. I smartphones nie są wyjątkiem. Twoje życie jest na twoim urządzeniu, upewnij się, że jest chronione. Dowiedz się więcej o planach ubezpieczenia telefonu AKKO już dziś.