Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zdobyć dobrą pracę jako programista Java?

Jeśli przyjrzysz się uważnie światu oprogramowania, zobaczysz, że Java jest wszędzie. Od aplikacji na Androida i narzędzi serwerów internetowych po oprogramowanie dla przedsiębiorstw — Java w jakiś sposób utworzyła kręgosłup świata IT, a zwłaszcza Internetu.

Jedną z podstawowych cech, które uczyniły Javę standardem przemysłowym, powinna być jej prostota, łatwość użycia, orientacja obiektowa, bezpieczeństwo i szybkość. Ponadto rynek pracy dla programistów znających język Java kwitnie, a ci ludzie są dobrze opłacani.

Duże organizacje i zespoły odpowiedzialne za tworzenie potężnego oprogramowania wybierają Java jako podstawowy język tworzenia oprogramowania. Ten problem sprawił, że Java staje się coraz bardziej popularna wśród programistów i stanowi pierwszy wybór w przypadku większości zawodów. Dlatego możliwości pracy w języku Java nie znikną w najbliższym czasie.

Jak zdobyć dobrą pracę jako programista Java?

Inhaltsverzeichnis

Umiejętność obsługi biznesu

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiedniej oferty pracy kompatybilnej z Javą jest opanowanie zestawu umiejętności wymaganych na rynku pracy. Dlatego warto najpierw pomyśleć o poznaniu następujących podstawowych pojęć:

 • Składnia rdzenia Java.
 • Koncepcje programowania obiektowego (OOP).
 • Znajomość podstaw Polecenia i koncepcje programowania w języku Java.
 • Poznanie działania Java, a zwłaszcza wirtualnej maszyny Java.

Świetnym sposobem na opanowanie praktycznych umiejętności w języku Java jest udział w wydarzeniach programistycznych online lub tworzenie małych osobistych projektów, które pomogą jak najlepiej przygotować Twoje CV. Dzięki bogatym zasobom edukacyjnym online i offline, każdy może nauczyć się podstaw w krótkim czasie.

Dlatego niektórzy Programiści Java wolą korzystać z ważnych certyfikatów. Jeszcze kilka lat temu był to jedyny pewny sposób na opanowanie koncepcji programowania i języków programowania takich jak Jawa było pójść na studia i uzyskać tytuł licencjata z informatyki lub pokrewnej dziedziny, ale czasy się zmieniły.

Osoby chcące nauczyć się Programowanie w Javie języka mają możliwość uczestniczenia w międzynarodowych szkoleniach organizowanych przez Oracle oraz zdobycia praktycznych umiejętności potrzebnych na rynku pracy oraz otrzymania specjalistycznego certyfikatu Oracle z zakresu pracy z Programowanie w Javie język. Więcej informacji w tym zakresie można uzyskać pod adresem:

https://education.oracle.com/oracle-certification-path/pFamily_48

Załóżmy, że chcesz zdobyć certyfikat, aby zdobyć bardziej zaawansowane umiejętności, które zwiększą Twoje szanse na znalezienie bardziej wymagającej pracy. W takim przypadku warto rozważyć udział w kursach oferujących specjalistyczne certyfikaty zatwierdzone przez Oracle. Ponadto dostępne są inne opcje, instytucje edukacyjne i zasoby internetowe.

Czego oczekują pracodawcy od programisty Java?

Eksperci HR i pracodawcy zazwyczaj oczekują: Programista Java, aby dokładnie zrozumieć ten język programowania i jego składnię. Wśród ogólnych oczekiwań pracodawców z Programista Javanależy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Zrozumienie i naprawienie błędów w kodach innych osób.
 • Wdrażanie aplikacji na wewnętrznych lub zdalnych systemach i serwerach.
 • Pełne opanowanie sposobu korzystania z Jawa Maszyna wirtualna (JVM).
 • Integracja Jawa z aplikacjami internetowymi i korporacyjnymi.

Jeśli się uwzględni Jawa jest używany w wielu różnych dziedzinach, każda Jawa oferta pracy wymaga innego zestawu umiejętności. Wśród umiejętności potrzebnych na rynku pracy w oparciu o specjalistyczne obszary związane z Programowanie w Javie języku, należy wymienić:

Tworzenie aplikacji mobilnych

Jawa od wielu lat jest wykorzystywany do tworzenia aplikacji mobilnych. Rzeczywiście, Java nie jest zbyt przydatna w tworzeniu aplikacji dla systemu operacyjnego iOS. Mimo to pomaga tworzyć aplikacje na Androida, szczególnie współpracując z Android Studio. Zazwyczaj Java programista, który planuje pracować jako programista mobilny w firmie, powinien posiadać następujące umiejętności:

 • Android Studio: oficjalne zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) dla systemu operacyjnego Android. To narzędzie zapewnia dostęp do narzędzi programistycznych dla systemu Android (narzędzia SDK), graficznego środowiska programistycznego oraz kodowania i testowania aplikacji na emulatorach Androida. Obsługuje Android Studio JawaKotlina i C ++.
 • Symulator: tworząc aplikacje dla systemu Android, musisz mieć możliwość testowania i debugowania aplikacji, które będą działać na smartfonach. Programiści rzadko testują aplikację, która nie jest jeszcze ukończona i znajduje się na wczesnym etapie rozwoju na telefonach z Androidem, ponieważ jest to czasochłonne i czasami powoduje problemy dla smartfona. Z tego powodu programiści mają do dyspozycji różne emulatory w środowisku systemu operacyjnego Windows, umożliwiające testowanie aplikacji na komputerach osobistych oraz w symulowanych środowiskach dla systemu operacyjnego Android. Android Studio udostępnia programistom wydajny emulator, który pozwala im stworzyć maszynę wirtualną działającą jak smartfon w oparciu o wersję systemu operacyjnego Android, dla której planują tworzyć aplikacje oraz typ urządzenia, na którym aplikacja będzie działać. Oczywiście oprócz emulacji Androida dostępne są inne popularne opcje, takie jak vMac, NoxPlayer, Dolphin itp.
 • Projektowanie interfejsu użytkownika (UI): Chociaż nie jest to przydatne dla starszego programisty, który prawdopodobnie ma w swoim zespole projektanta interfejsu użytkownika, jest to niezbędna umiejętność, gdy dopiero zaczynasz lub pracujesz dla startupu. Dlatego powinieneś mieć wystarczającą ilość informacji na temat podstawowych zasad tej dziedziny oraz takich rzeczy, jak projektowanie i umieszczanie elementów w aplikacji, zarządzanie i analizowanie XML itp.

Tworzenie stron internetowych

Kolejna popularna i zarabiająca dziedzina Jawa tworzy aplikacje serwerowe i webowe. Aby wejść do świata tworzenia stron internetowych, Java programiści muszą posiadać pełną wiedzę teoretyczną i techniczną związaną z następującymi umiejętnościami:

 • HTML, CSS i spokojny interfejs API: Musisz znać podstawowe pojęcia ze świata sieci.
 • Serwlety: A Jawa klasa używana do obsługi żądań HTTP.
 • Jawa Strony serwera: sposób pisania Jawa kod i HTML, aby przyspieszyć działanie stron internetowych.
 • Słoiki: Służy do łączenia plików i metadanych w jeden plik.

Najbardziej znana realizacja Jawa Serwlety i Jawa Server Pages to narzędzie Apache Tomcat, jedna ze standardowych opcji uruchamiania aplikacji na serwerze.

Programy komputerowe wyposażone w graficzny interfejs użytkownika

Wraz z popularnością zestawu narzędzi Swing, Jawa stał się cennym narzędziem do tworzenia aplikacji komputerowych. Aby wejść na ten obszar pracy, musisz zdobyć umiejętności tworzenia widżetów za pomocą narzędzi takich jak zestaw narzędzi Swing GUI opracowany przez Oracle i Jawa FX. Obydwa urządzenia wykorzystują zestaw narzędzi Abstract Window Toolkit (AWT) zawarty w pakiecie Jawa Zestaw deweloperski (JDK) do tworzenia aplikacji wieloplatformowych.

Alternatywnie możesz użyć SWT, czyli Standard Widget Toolkit, biblioteki opracowanej przez IBM do tworzenia aplikacji komputerowych. Obecnie programiści używają SWT w połączeniu z Eclipse RCP do tworzenia aplikacji z graficznym interfejsem użytkownika.

Programy organizacyjne i biznesowe

Programy te służą do organizowania i modelowania procesów biznesowych dla organizacji. Podstawowym narzędziem używanym przy tworzeniu oprogramowania dla przedsiębiorstw jest wykorzystanie Jawa to Java EE, nazwa Java Platform, Enterprise Edition, na którą musisz poświęcić odpowiednią ilość czasu, aby opanować to narzędzie. Na rysunku 1 można zobaczyć przykład architektury programu przedsiębiorstwa z różnymi warstwami logicznymi i ich implementacją z wykorzystaniem Jawa narzędzia.

rysunek 1

Biorąc pod uwagę, że zapotrzebowanie na oprogramowanie dla przedsiębiorstw rośnie, a krajowe firmy szybko zmierzają w stronę kultury DevOps w celu poprawy wydajności zespołów wykonawczych, opanowanie tego obszaru stanowisk pracy związanych z językiem Java zapewnia dobry rynek pracy dla programistów Java.

Gry wideo

W tym celu stworzono popularne gry, takie jak Minecraft, Revenge of the Titans i Spiral Knights Jawa język programowania. Java jest doskonałą opcją do tworzenia gier komputerowych, ponieważ pozwala tworzyć wieloplatformowe wersje zabawy bez dodatkowych opłat. Jest to także pierwszy wybór programistów, którzy chcą tworzyć gry 2D na Androida.

Czy wiesz, że świat tworzenia gier komputerowych to branża warta wiele miliardów dolarów, a programiści mogą zarabiać na swoich grach na różne sposoby, na przykład kupując w aplikacji?

Użyj do tworzenia udanych gier. Pomimo rosnącej popularności silników gier, takich jak Unity i Unreal, Java jest nadal popularna wśród programistów. Aby odnieść sukces na tym polu, musisz znać techniki tworzenia gier i wiedzieć, jak wykorzystywać technikę wielowątkowości w Jawa. Dodatkowo musisz zrozumieć jak JVM radzi sobie z procesem zbierania nieużywanych obiektów z pamięci.

Zastosowania naukowe

Co ciekawe, interfejs użytkownika codziennego środowiska obliczeniowego MATLAB-a jest napisany w języku Java. Podczas tworzenia programów do wykonywania obliczeń naukowych i operacji matematycznych uwagę zwracają R, Julia, Python i Jawa. Ponieważ powyższe języki mają duże możliwości rozwijania tego modelu programów, jednak programy wykonane w nich Jawa są szybkie.

Aby zbudować kompletny program naukowy w Jawamusisz użyć Jawa oraz zestaw narzędzi CUDA umożliwiający wykorzystanie mocy obliczeniowej procesora graficznego (procesor graficzny odgrywa kluczową rolę w przetwarzaniu ogromnych ilości danych wykorzystywanych w obliczeniach naukowych) do wykonywania skomplikowanych obliczeń. Jeśli interesuje Cię świat tworzenia gier na PC, sugerujemy zapoznanie się z kompilatorem GPU Rootbeer.

Same umiejętności techniczne nie wystarczą.

W dzisiejszym środowisku pracy programista nie odniesie sukcesu w świecie biznesu, opanowując samodzielnie umiejętności techniczne i musi posiadać odpowiednią wiedzę z zakresu umiejętności miękkich. Obecnie większość firm przy zatrudnianiu programistów zwraca szczególną uwagę na kompetencje miękkie. Umiejętności te pomagają programistom osiągać lepsze wyniki podczas rozmów kwalifikacyjnych i przekonać osobę przeprowadzającą rozmowę kwalifikacyjną, że są właściwym wyborem na to stanowisko.

Umiejętności miękkie obejmują:

 • Dobra komunikacja i interakcja ze współpracownikami i klientami.
 • Umiejętność pracy w grupie.
 • Dostawa prac na czas.

Poza wymienionymi wyżej umiejętnościami warto na bieżąco dostosowywać swoją wiedzę do aktualnych trendów w świecie technologii. Sztuczna inteligencja i analityka danych mają kluczowe znaczenie dla powodzenia najważniejszych aplikacji, z których korzystasz na co dzień.

Dlatego powinieneś inwestować w naukę umiejętności, takich jak wdrażanie inteligentnych algorytmów w aplikacji i optymalne wykorzystanie źródeł danych, które pomagają aplikacji lepiej działać. Zdobycie nowych umiejętności, nauczenie się ich wdrażania i realizacja projektów związanych z tymi technologiami odgrywa kluczową rolę w zdobyciu dobrej pracy.

Możliwości pracy w Javie

Po opanowaniu Jawa i wymagane narzędzia, powinieneś udać się do ogłoszeń o pracę, których szukasz Jawa deweloperzy. Oczywiście należy wziąć pod uwagę kilka istotnych punktów w tym zakresie.

1. Młodszy programista

 • Prawie wszyscy programiści rozpoczynają karierę na stanowisku młodszego szczebla, najniższym stanowisku inżyniera oprogramowania. Młodszy programista jest odpowiedzialny za pisanie, analizowanie, testowanie i debugowanie kodu. Młodsi programiści to członkowie zespołów programistycznych, którzy wykonują zadania zlecone przez kierownika zespołu i podlegają kierownikowi zespołu. Młodsi programiści powinni pomyśleć o zdobyciu nowych umiejętności i zaznajomieniu się ze światem biznesu, aby móc objąć poważne stanowiska pracy w dużych firmach.

2. Starszy programista

 • Senior Jawa Deweloperowi przypisuje się odpowiedzialność za cały projekt. Osoby te są odpowiedzialne za pisanie, ocenę i raportowanie kierownictwu wyższego szczebla. Dodatkowo są odpowiedzialni za mentoring programistów, którzy są nowi w firmie lub dołączyli do projektu.

3. Architekt

 • Jawa Architekt oprogramowania to osoba, która musi posiadać wystarczającą wiedzę na temat tego języka programowania, narzędzi i różnych metod tworzenia oprogramowania z wykorzystaniem oprogramowania Jawa język, aby móc wybrać model w oparciu o wymagania projektu, który kosztuje mniej i skraca czas realizacji projektu. Mówiąc ściślej, powinien być w stanie zapewnić optymalne rozwiązanie różnych problemów. Ponadto odpowiada za kompilację i separację różnych warstw logicznych programu. Architekt oprogramowania dba o to, aby wszystkie moduły aplikacji były ze sobą kompatybilne, dobierając odpowiednie technologie, które zostaną wykorzystane przy budowie projektu.

4. Twórca stron internetowych

 • Jawa programista sieciowy jest odpowiedzialny za programowanie back-endu, przeglądanie i debugowanie kodu, stron internetowych i aplikacji internetowych. Jawa programiści są odpowiedzialni za różne zadania, takie jak okresowa ocena kodu, aktualizacja kodu związana z protokołami bezpieczeństwa i wybór najlepszej metody zarządzania danymi. Krótko mówiąc, Programista stron internetowych Java jest odpowiedzialny za wdrażanie i utrzymanie kodu po stronie serwera. Z tego powodu musi posiadać podstawową wiedzę na temat przetwarzania w chmurze i pisania kodu dla chmury obliczeniowej.

5. Programista Androida

 • Oficjalnym językiem programowania Androida jest Jawa i Kotlina. Duża część systemu operacyjnego Android jest napisana Jawaa interfejsy programowania aplikacji tego systemu operacyjnego są zaprojektowane w taki sposób, że można je wywołać Jawa. Programiści biegle posługujący się językiem C lub C++ mogą pisać aplikacje na Androida przy użyciu zestawu Android Native Development Kit (NDK), ale Jawa i Kotlin oferują większą elastyczność. Ponadto większość ogłoszeń o pracę poszukuje programistów znających język Java. Biorąc pod uwagę, że każda firma posiada aplikację mobilną, rynek pracy dla programistów Androida biegłych w Jawa jest gorąca.

6. Programista Java EE

 • Wersja korporacyjna Jawa EE to zestaw interfejsów API firmy Oracle, których programiści mogą używać do pisania aplikacji po stronie serwera. Ci programiści są odpowiedzialni za tworzenie i utrzymywanie oprogramowania dla przedsiębiorstw i przyciągają je duże firmy.

7. Wolność

Niektórzy programiści wolą samodzielnie przyjmować projekty i pracować nad nimi, niż pracować na pełny etat w firmie. Mówiąc dokładniej, wybierają opcję freelancingu. Ta grupa programistów ogłasza swoją ofertę i cenę za projekt za pośrednictwem niezależnych serwisów i w oparciu o mechanizm aukcyjny, a jeśli pracodawca wyrazi zgodę, rozpoczyna pracę nad projektem. Platformy takie jak LinkedIn to najlepsze miejsce do wyboru projektów wewnętrznych i zewnętrznych.

Profesjonalni programiści, którzy mają wystarczające doświadczenie w Programowanie w Javie masz szansę wysyłać oferty pracy przy projektach zagranicznych do firm zagranicznych i zarabiać w dolarach. Freelancing można również uznać za możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin.

W związku z tym modelem pracy powinniśmy wspomnieć, że freelancing nie jest taki prosty i wiąże się z wyzwaniami.

Przykładowo potrzeby klientów mogą się zmieniać w trakcie pracy, a sukces na aukcjach oznacza złożenie pracodawcy tańszej oferty niż inni. Na koniec należy zwrócić uwagę na fakt, że wśród freelancerów panuje ostra konkurencja w przyjmowaniu projektów.

Praca freelancerska w Javie programistów można podzielić na dwa główne typy:

 • Kodowanie: W takim przypadku musisz pracować nad projektem lub opracować nową funkcję. Mówiąc dokładniej, Twoja praca jako Jawa programista koduje. To stanowisko jest odpowiednie dla osób, które dopiero wkroczyły w świat programowania, a co ważniejsze, istnieje praca zdalna. Możesz pracować jako freelancer Jawa programista aplikacji lub programista stron internetowych.
 • Konsultant programistów: To stanowisko jest odpowiednie dla osób z wieloletnim doświadczeniem w kodowaniu Jawa. Na przykład firma w krótkim okresie musi zatrudnić programistę, który będzie pracował nad poprawą jakości produktu lub dodaniem nowej, specyficznej funkcji do projektu. W takim przypadku freelancer tymczasowo staje się częścią zespołu projektowego i ma stałą obecność w miejscu pracy, a wraz z zakończeniem projektu kończy się jego praca w firmie.

Rosnąca popularność i aktualne trendy rynkowe

Jawa to jeden ze starych języków programowania, który ma dobrą pozycję na tle innych języków programowania ze względu na zapotrzebowanie rynku pracy. Serwis newrelic.com opublikował raport w tym zakresie, który to pokazuje Jawa i Python to najpopularniejsze języki programowania dla organizacji i dużych firm. Jak pokazuje rysunek 2, na podstawie stanowisk opublikowanych na LinkedIn, Pythonie i Jawa to najpopularniejsze języki programowania w firmach.

Rysunek 2

Świadczą o tym wszystkie statystyki i raporty publikowane przez różne instytucje Jawa nie jest językiem odchodzącym na emeryturę, szczególnie ten obsługiwany przez Oracle.

Ile zarabia programista Java?

Gdy zamierzamy uczyć się języka programowania, istotne są dwa kryteria. Pierwszym kryterium jest złożoność lub prostota pracy z językiem programowania, a drugim wysokość wynagrodzenia, jakie będziemy otrzymywać.

Mediana wynagrodzenia publikowana przez portale z ofertami pracy Glassdoor i Insight dla seniora Jawa dewelopera w Stanach Zjednoczonych wynosi od 109 000 do 140 000 dolarów rocznie. W Iranie średnia pensja ok Jawa deweloper wynosi 13 milionów tomanów miesięcznie.

Dochody niezależnego programisty różnią się w zależności od różnych czynników, takich jak region, rodzaj klientów, doświadczenie itp. To, ile zarabia niezależny programista, zależy również od platformy, na której pracuje (aplikacje biznesowe, gry itp.).

Ogólnie rzecz biorąc, niektórzy programiści traktują freelancing jako dodatkowy dochód, podczas gdy inni robią to na pełny etat; Z tego powodu nie można z całą pewnością wypowiedzieć się na temat wynagrodzenia, w którym biegle radzi sobie freelancer Jawa otrzymuje.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie XiaomiPobierz zerowe motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmo