Jak zdobyć filmy, muzykę i zdjęcia z Google Play na Roku

Kupując lub wypożyczając filmy i programy telewizyjne w usłudze przesyłania strumieniowego, zasadniczo masz dostęp wszędzie, pod warunkiem, że dostępna jest aplikacja dla urządzenia, na którym chcesz oglądać. Na przykład filmy i telewizja Google Play są dostępne na wielu platformach, nie tylko na urządzeniach mobilnych.

Czasami jednak dostęp do jednej lub dwóch usług nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Aplikacje filmowe i telewizyjne Google Play nie zawsze są wstępnie instalowane na wszystkich urządzeniach i systemach do przesyłania strumieniowego, takich jak Roku. Jeśli posiadasz kijki strumieniowe i odtwarzacze multimediów Roku, być może będziesz musiał zrobić kilka finaglingów, aby uzyskać dostęp.

Instalowanie kanałów na Roku

Zanim przejdziemy dalej, musisz wiedzieć, jak zainstalować kanały na swoim urządzeniu Roku. Dobra wiadomość jest taka, że ​​proces jest taki sam bez względu na to, jaki model Roku posiadasz, niezależnie od tego, czy jest to samodzielne urządzenie, czy wbudowane w telewizor. Ponadto, jeśli zalogujesz się na to samo konto na wszystkich urządzeniach Roku, zainstalowanie kanału na jednym spowoduje zainstalowanie go do wszystkiego.

Łatwiej jest dodawać kanały bezpośrednio z Roku. Możesz jednak również dodawać kanały za pomocą strony internetowej – po prostu upewnij się, że jesteś zalogowany na to samo konto, którego używasz na urządzeniach Roku.

Na Roku

Oto jak dodawać kanały za pomocą urządzenia Roku:

Roku Google Play Filmy Muzyka Zdjęcia Dodaj kanał

1. Upewnij się, że Twoje Roku jest zalogowane na ważne konto i włączone.

2. Naciśnij lewy przycisk na pilocie, aby wyświetlić menu boczne.

3. Przejdź do „Kanałów strumieniowych”, jeśli chcesz przeglądać dostępne. Możesz także „Wyszukaj” kanał, który znasz, jeśli znasz jego nazwę. Możesz też skorzystać z sekcji „Polecane bezpłatne”, aby wyświetlić niektóre z najpopularniejszych kanałów.

4. Naciśnij prawy lub OK przycisk na pilocie, aby otworzyć wybrane menu.

5. Podświetl kanał, który chcesz zainstalować, i naciśnij OK. Zobaczysz szczegółowe informacje o danym kanale i kilka opcji.

6. Wybierz „Dodaj kanał”, aby zainstalować go na swoim Roku.

7. Otóż ​​to! Tak długo, jak urządzenie Roku jest włączone i podłączone do Internetu, kanał będzie zainstalowany. Jeśli jest wyłączony, zainstaluje się przy następnym włączeniu i połączeniu. Wszelkie nowe kanały, które dodasz, znajdziesz u dołu menu głównego, wymienione na końcu wszystkich aktualnie zainstalowanych kanałów.

Ze strony internetowej

Oto jak dodawać kanały za pomocą strony internetowej Roku:

Roku Google Play Filmy Muzyka Zdjęcia Zaloguj się

1. Odwiedź sklep z kanałami Roku w przeglądarce i upewnij się, że jesteś zalogowany na to samo konto, którego używasz na urządzeniach Roku. Możesz to sprawdzić, klikając menu w prawym górnym rogu (trzy poziome linie) i wybierając „Zaloguj się”.

2. Wybierz polecany kanał lub przeprowadź wyszukiwanie za pomocą paska wyszukiwania u góry. Jeśli chcesz na przykład zainstalować aplikację HBO Go, wyszukaj „HBO” lub „HBO Go”.

3. Po znalezieniu kanału, który chcesz zainstalować, po prostu kliknij niebieski przycisk „+ Dodaj kanał”. Możesz także wybrać opcję „Szczegóły”, aby uzyskać więcej informacji o kanale lub aplikacji.

4. Otóż ​​to! Tak długo, jak urządzenie Roku jest włączone i podłączone do Internetu, kanał będzie zainstalowany. Jeśli jest wyłączony, zainstaluje się przy następnym włączeniu i połączeniu. Wszelkie nowe kanały, które dodasz, znajdziesz u dołu menu głównego, wymienione na końcu wszystkich aktualnie zainstalowanych kanałów.

Jak dostać się do Google Play Store na Roku

Niestety nie ma możliwości pobrania ani uzyskania dostępu do sklepu Google Play za pomocą systemu Roku. Trudno powiedzieć, czy kiedykolwiek nadarzy się okazja, najprawdopodobniej nie.

Roku oficjalnie nie obsługuje przeglądania Internetu, ale przez pewien czas istniały kanały innych firm, które umożliwiały Przeglądarka internetowa X i Poprism. Obecnie są niedostępne, ale możliwe, że pojawią się inne podobne kanały. Gdy są aktywne, te dwa kanały umożliwiają dostęp do Internetu z urządzenia Roku i korzystanie z wyszukiwarki Google.

Dla użytkowników Androida TV zawsze jest inaczej. Z jakich aplikacji i usług możesz korzystać zamiast Google Play? Oprócz sklepu Play dostępnych jest kilka sklepów z aplikacjami. Niemniej jednak jest to interesująca sytuacja, biorąc pod uwagę, że użytkownicy Roku nie mogą nawet uzyskać dostępu do sklepu Play.

Jak zdobyć filmy i telewizory Google Play na Roku

Na szczęście Google Play Movies and TV ma oficjalny kanał Roku, który można pobrać. Kanały, jeśli jeszcze tego nie wiesz, są tym, co Roku nazywa swoimi aplikacjami. Pobierasz kanały na pendrive lub odtwarzacz, który następnie zapewnia dostęp do powiązanej usługi.

Jeśli kanał Google Play nie jest jeszcze zainstalowany na Twoim Roku, musisz go wyszukać na rynku. Możesz także uzyskać dostęp sklep z kanałami Roku w przeglądarce.

Roku Google Play Filmy Muzyka Zdjęcia Otwórz sklep

Wystarczy pobrać kanał, uruchomić go i zalogować się, aby uzyskać dostęp do filmów i treści telewizyjnych Google Play. Pamiętaj, że Google twierdzi, że aplikacja jest dostępna tylko w wybranych krajach, w tym w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Republice Irlandii i kilku innych. Niektórzy użytkownicy zgłosili, że mogą uzyskać dostęp do aplikacji i usługi w regionach, w których nie powinni mieć takiej możliwości, ale przebieg może się różnić.

Jak zdobyć Muzykę Google Play na Roku

Nie ma oficjalnej aplikacji ani kanału Muzyki Google Play dla Roku. W przeszłości można było pobrać kilka aplikacji innych firm, takich jak Nowhere Music, ale nie są one już obsługiwane i nie są już dostępne na rynku Roku.

Najlepszym i jedynym sposobem na korzystanie z Google Music jest przesłanie jej z telefonu lub komputera na urządzenie Roku. Roku obsługuje jednak technologię Miracast, co oznacza, że ​​iPhone'y nie są kompatybilne.

Na urządzeniach z Androidem uruchom muzykę lub listę odtwarzania, przesuń palcem w dół na pasku powiadomień i wybierz opcję przesyłania. Po wyświetleniu listy kompatybilnych urządzeń wybierz Roku. Zarówno telefon, jak i Roku muszą być połączone z tą samą siecią Wi-Fi, aby się widzieć.

Na Windows, możesz użyć przeglądarki Chrome do przesyłania treści lub natywnej Windows wyświetl opcję udostępniania.

Roku Google Play Filmy Muzyka Zdjęcia Roku Play

Jak zdobyć zdjęcia Google w Roku

Podobnie jak Muzyka Google Play, nie ma oficjalnej aplikacji Zdjęcia Google dla Roku. To powiedziawszy, masz opcję pobierania kanałów zewnętrznych i korzystania z nich.

PhotoView dla Zdjęć Google to twój najlepszy zakład. Wystarczy pobrać kanał, uruchomić go i zalogować się, a powinieneś być gotowy. Aplikacja pozwala udostępniać zdjęcia na ekranie telewizora za pomocą Roku, aktywować tryby wygaszacza ekranu i pokazu slajdów oraz wiele więcej. Pamiętaj, że dasz aplikacji dostęp do konta Google – musi ona uzyskać dostęp do biblioteki zdjęć.

Czy ten artykuł jest przydatny?