Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zdobyć podcast w iTunes i uzyskać pozycję #1 Bez ogromnej liczby obserwujących

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zdobyć podcast w iTunes i uzyskać pozycję #1 Bez ogromnej liczby obserwujących

Stałem tam, unosząc się za monitorem komputera i zdenerwowany jak diabli, przygotowując się do naciśnięcia przycisku „opublikuj” mojego nowego podcastu.

To jest ta rzecz. Powiedziałem już wszystkim moim znajomym, że zaczynam podcast. Czytelnikom mojego bloga już wcześniej powiedziałem, że nad czymś pracuję. I nawet miałem specjalną zakładkę „podcast” w moim pasku menu, która mówiła „wkrótce”.

Nie było powrotu. A z tyłu głowy myślałam sobie….

Ale oto, co się stało. Kliknąłem przycisk „wyślij” i mój podcast zaczął żyć własnym życiem. W 1 godzinę, trafiłem w #4 podcast w całym biznesowym segmencie iTunes.

W 3 godzin, przeskoczyłem całą drogę do #1 podcast w biznesie i marketingu kategoria, tzw #2 ogólny podcast w biznesie kategoria i 46. ​​najpopularniejszy podcast w całym iTunes.

I byłem zachwycony! Poniżej znajduje się zdjęcie mojego podcastu tuż za Dave’em Ramseyem i przed takimi gwiazdami branży, jak Pat Flynn i Suze Orman w Ogólny biznes Kategoria.

W rzeczywistości spędziłem część poranka w mojej codziennej pracy, wpatrując się w rankingi i nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Szczerze mówiąc, to był tzw najbardziej ekscytujące uczucie jakiego doświadczyłem od czasu otwarcia sklepu internetowego i czułem się jak na szczycie świata. Życie było dobre 🙂

Chociaż nie sądziłem, że premiera pójdzie tak dobrze, z tyłu głowy wiedziałem, że mój podcast odniesie sukces, ponieważ byłem przygotowany. I chociaż nie miałem tak ogromnej rzeszy zwolenników jak Tim Ferriss, wciąż udawało mi się nieźle potężny start.

Więc jeśli ktoś z was chce uruchomić swój własny podcast o najwyższej pozycji w rankingu, nie krępuj się wykonaj dokładnie te kroki które zabrałem ze sobą.

Skorzystaj z mojego bezpłatnego minikursu, jak założyć odnoszący sukcesy sklep e-commerce

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem działalności e-commerce, przygotowałem kompleksowy pakiet zasobów to ci pomoże uruchomić własny sklep internetowy od zupełnego zera. Koniecznie złap go przed wyjazdem!

Przygotowanie

Na ranking podcastu w iTunes składa się wiele czynników i nikt tak naprawdę nie zna dokładnego algorytmu Apple używa.

Ale oto co wiem. Kiedy uruchamiasz swój podcast w iTunes, absolutnie konieczne jest trafienie „Nowy i godny uwagi” sekcji, ponieważ dzięki temu Twoja marka będzie widoczna dla dużej liczby osób przeglądających witrynę na pierwszej stronie.

Inną rzeczą, którą również wiem, jest to, że liczba subskrybentów i liczba recenzji odgrywa ogromną rolę w ogólnym rankingu Twojego podcastu. Dlatego jeśli możesz zgromadzić dużą liczbę subskrybentów i dużą liczbę recenzji w krótkim czasie, możesz przeskoczyć swój podcast na szczyty list przebojów.

Rekommenderad:  Nowy test porównawczy sztucznej inteligencji (AI) o nazwie DeepPrivacy2 zapewnia realistyczną anonimizację ludzkich twarzy i całego ciała

Ale tutaj jest problem. Nakłonienie ludzi do pozostawienia recenzji to poważny ból w tyłku. Nie tylko musisz nakłonić kogoś do kliknięcia przycisku subskrypcji, ale także poprosić go o wpisanie recenzji. Co gorsza, muszą też mieć zainstalowany iTunes na swoim urządzeniu.

Bo jest tego całkiem sporo ZERO zachęty aby ktoś zostawił recenzję i ponieważ nie każdy ma nawet konto w iTunes, musisz stworzyć jakiś remis aby skłonić ludzi do działania.

Zapewnij zachętę

Usiadłem więc z żoną, aby pomyśleć o fajnych powiązanych prezentach, które mógłbym oferować na mojej stronie.

I ostatecznie zdecydowałem się rozdać bezpłatne dożywotnie członkostwo w moim kursie tworzenia dochodowego sklepu internetowego i to za darmo 1 NA 1 ordynacyjny.

Ponieważ mój kurs jest w większości cyfrowy, rozdawanie darmowego członkostwa wiązało się z pewnymi konsekwencjami bardzo niski koszt dodatkowy. Ale przy cenie 699 dolarów za sztukę była to niezwykle cenna nagroda dla początkującego przedsiębiorcy. I chociaż oferowanie bezpłatnych konsultacji wymaga mojego własnego czasu, zawsze jestem kimś więcej chętnie rozmawiam i pomagam innym przedsiębiorcom . Podsumowując, była to sytuacja, w której wszyscy wygrywają.

W każdym razie zdecydowałem się uruchomić konkurs gdzie osoby, które zasubskrybowały i zrecenzowały mój podcast, otrzymałyby darmowy wstęp do mojego rozdania podcastów. Teraz nie zmuszałem nikogo do pozostawienia recenzji, a oni nawet nie musieli zostawiać dobrej recenzji. Ale zapewnienie niewielkiej zachęty wystarczyło popchnij ludzi do pójścia o krok dalej aby ocenić mój podcast.

Miałem nawet kilku czytelników zarejestrować zupełnie nowe konta iTunes więc mogli wejść. W rzeczywistości nie sądzę, żebym był w stanie przyciągnąć tyle recenzji, ile zrobiłem, gdybym nie zachęcał ludzi do subskrybowania. (Specjalne podziękowania dla Billy’ego Murphy’ego za podsunięcie mi pomysłu)

Nawiasem mówiąc, konkurs trwa do końca tego tygodnia.

Kliknij tutaj, aby wziąć udział w konkursie My Podcast Giveaway

Otrzymywać pomoc

Chociaż mój blog jest dość popularny, w żadnym wypadku nie mam gigantycznej liczby obserwujących. Więc zamiast po prostu uruchomić mój podcast całkowicie na własną rękę, zdecydowałem się pracować z innymi blogerami aby pomóc mi wypromować moją premierę podcastu.

W zamian każdemu zaangażowanemu blogerowi dałem indywidualne „krzyki” do pomocy skierować część ruchu moich słuchaczy z powrotem na ich strony internetowe. Teraz, jeśli wrócisz i posłuchasz mojego pierwszego 7 Lub 8 odcinków, zauważysz, że z całego serca podziękowałem każdemu blogerowi, który pomógł mi w uruchomieniu. To była sytuacja, w której wszyscy wygrywają.

Rekommenderad:  Jak naprawić komputer Mac nie może otworzyć pliku od niezidentyfikowanego programisty?

Jeśli jest lekcja do nauczenia się tutaj, to jest to niekoniecznie potrzebujesz ogromnej liczby obserwujących, aby uruchomić odnoszący sukcesy podcast. Możesz wykorzystać swoich przyjaciół i rodzinę w sposób korzystny dla obu stron, aby zwiększyć swoją ekspozycję.

wyróżniać się

Po uruchomieniu podcastu wszystko zależy od słuchaczy, czy utrzymasz się na szczycie list przebojów.

Jeśli udało Ci się stworzyć sekcję „Nowe i godne uwagi”, to ważne wyróżnij swój podcast.

Po pierwsze, bardzo ważne jest, aby rozpocząć z więcej niż jednym odcinkiem. Kiedy zaczynasz, chcesz pobrać jak najwięcej podcastów w krótkim czasie i oczywiście im więcej odcinków, tym więcej pobrań.

też bym polecił publikuj swoje odcinki tak często, jak to możliwe na początku. Chociaż najlepiej jest publikować codziennie, większość z nas, zwykłych śmiertelników, nie ma na to czasu ani przepustowości, dlatego ważne jest, aby zachować równowagę. Teraz dwa razy w tygodniu wrzucam nowe odcinki.

Poza tym twój projekt logo jest bardzo ważny. Podczas projektowania obrazu podcastu ważne jest, aby każdy tekst na zdjęciach wyróżniał się tak bardzo, jak to możliwe. Jeśli przyjrzysz się uważnie mojemu logo, zauważysz, że używam a gigantyczna czcionka dla mojej nazwy podcastu, jak również a jasny czerwony kolor, aby przyciągnąć uwagę.

W rzeczywistości wiedziałem, że zrobiłem wystarczająco dużą czcionkę, kiedy moja mama nadal mogła czytać tekst bez okularów do czytania 🙂

Inną rzeczą, którą zrobiłem, aby mój podcast się wyróżniał, było to Do każdego odcinka podcastu stworzyłem indywidualną grafikę. Tworząc atrakcyjne wizerunki gości moich podcastów, zachęcał ludzi do polubienia i udostępniania poszczególnych odcinków.

Na przykład obraz podcastu, który zrobiłem dla odcinka Neville’a, zyskał wiele polubień Facebook ponieważ było to atrakcyjne zdjęcie. Często małe rzeczy mają znaczenie, jeśli chodzi o tworzenie czegoś, czym można się dzielić.

W każdym razie minęło już kilka tygodni, a mój podcast konsekwentnie pojawia się w miejsce w pierwszej dziesiątce ogólnych rankingów biznesowych. Również w zaledwie 2 krótkie tygodnie, zgromadziłem dobrze ponad 16 000 pobrań z właśnie 7 Lub 8 odcinki!

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego, jak się sprawy potoczyły.

Wartości niematerialne

Oprócz liczby pobrań i względnej popularności podcastu, ja również zyskał wielu nowych bezcennych przyjaciół w trakcie. Ponieważ prowadzę program oparty na wywiadach, miałem szczęście spotkać wielu nowych niesamowitych przedsiębiorców, którzy odnoszą znacznie większe sukcesy niż ja.

Rekommenderad:  Jak rozpocząć franczyzę Cafe Coffee Day w Indiach?

Właściwie tylko tzw możliwości networkingu sami sprawili, że ten podcast jest o wiele cenniejszym doświadczeniem niż cokolwiek innego.

W każdym razie pomyślałem, że szybko pozdrowię Noaha Kagana, który zaprosił mnie do swojej rezydencji w Napa, którą wynajmował na tydzień, żeby spędzić trochę czasu. Gdybym nigdy nie przeprowadził wywiadu z Noah, nigdy nie miałbym okazji poznać go lepiej w tak prywatnym otoczeniu.

Tam też spędzałem czas z moim kumplem Nevillem Medhorą. W rzeczywistości stworzyliśmy szybki film, który opublikuję w kolejnym poście na blogu.

Ogólnie rzecz biorąc, uruchomienie mojego podcastu było dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Jeśli chcesz poznać więcej ludzi i wystawić się tam, to bardzo polecam. I pamiętaj, przestrzeń podcastów nie jest jeszcze tak nasycona. Jeśli mały blog, taki jak mój, może zająć #1 w biznesie i marketingu, Twój też może.

Gotowy, aby poważnie podejść do rozpoczęcia działalności online?

Jeśli naprawdę zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu online, musisz sprawdzić mój bezpłatny mini kurs Jak stworzyć niszowy sklep internetowy w 5 Łatwe kroki.

W tym 6 dzienny mini kurs, ujawniam kroki, które podjęliśmy z żoną, aby zarobić 100 tysięcy dolarów w ciągu zaledwie roku. Co najlepsze, jest to bezpłatne i będziesz otrzymywać cotygodniowe wskazówki i strategie e-commerce!

Powiązane posty w Zarabianie pieniędzy

O Stevenie Chou

Steve Chou jest wysoce rozpoznawalnym influencerem w przestrzeni e-commerce i nauczał tysiące studentów jak skutecznie sprzedawać fizyczne produkty online pod adresem ProfitableOnlineStore.com.

jego blogu, MyWifeRzućPracę.comzostał przedstawiony w Forbes, Inc, The New York Times, Entrepreneur i MSNBC.

On też jest współautor dla BigCommerce, Klaviyo, ManyChat, Printful, Privy, CXL, Ecommerce Fuel, GlockApps, Privy, Social Media Examiner, Web Designer Depot, Sumo i inne wiodące publikacje biznesowe.

Ponadto prowadzi popularny podcast e-commerceMoja żona rzuciła pracę, czyli 25 najlepszych programów marketingowych ze wszystkich Apple Podcasty.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi trendami e-commerce, Steve prowadzi 7 sklep internetowy z figurkamiBumblebeeLinens.com, z żoną i zakłada doroczna konferencja e-commerce zwany Zjazd Sprzedawców.

Steve posiada tytuł licencjata i magistra elektrotechniki Uniwersytet Stanford. Pomimo tego, że studiował elektrotechnikę, znaczną część studiów podyplomowych spędził na studiowaniu przedsiębiorczości i mechaniki prowadzenia małych firm.