Jak zdobyć program Messenger bez Facebook

Dlaczego jest dziś tak wiele aplikacji do czatów społecznościowych? Facebook jest właścicielem dwóch z nich – Messenger i WhatsApp. Google ma prawie pół tuzina różnych aplikacji do czatowania. Oczywiście każdy ma swojego ulubionego i zapyta: „Czy korzystasz z WhatsApp? Linia? Tango? Kik? ”Czy jakikolwiek inny ich wybór. Czasami wydaje się, że oczekuje się, że wszystkie te aplikacje zostaną pobrane na smartfona na wypadek, gdyby jeden z twoich znajomych lub członków rodziny chciał się z tobą skontaktować.

Dlaczego aplikacje czatu?

Możesz się zastanawiać, dlaczego ludzie w ogóle korzystają z aplikacji czatu społecznościowego. Jeśli mają smartfona, dlaczego nie po prostu napisać w natywnej aplikacji tekstowej tam dostępnej? Jest kilka powodów. Po pierwsze, usługa tekstowa w twoim abonamencie telefonicznym może być ograniczona do liczby SMS-ów, które możesz wysłać w ciągu miesiąca, a wysyłanie mediów, takich jak zdjęcia i wideo, może wiązać się z dodatkową opłatą. Są też takie plany, które pozwalają ci swobodnie wysyłać SMS-y do innych za pośrednictwem tego samego operatora komórkowego, ale SMS-y do osób w planach innych firm nie są bezpłatne.

Innym powodem jest to, że aplikacje do czatów społecznościowych to znacznie więcej niż aplikacje do wysyłania wiadomości tekstowych. W WhatsApp możesz wykonywać połączenia telefoniczne na całym świecie całkowicie za darmo. Kik Messenger ma sklep z botami, generator memów i inne zabawne narzędzia na pokładzie. Linia jest dobrze znana ze swojej oferty gier. Istnieje wiele innych przykładów aplikacji do czatowania, które są znacznie bardziej towarzyskie i wciągające niż zwykła usługa SMS.

Cóż, posiadanie każdego z nich może nie być absolutnie konieczne, ale około pół tuzina byłoby dobrym pomysłem. Nie ma potrzeby, aby wszystkie były otwarte i aktywne przez cały czas. Gdy otrzymasz wiadomość, pojawi się powiadomienie push, które informuje, że czeka na Ciebie. Wtedy otworzysz aplikację, aby odpowiedzieć i cieszyć się czatem.

Po zainstalowaniu aplikacji czatowej zawsze można przeszukiwać książkę telefoniczną lub listę kontaktów, aby znaleźć inne osoby, które już z niej korzystają. To daje szansę dodania osób, które już znasz w serwisie. Gdy znajdziesz się w sieci każdej aplikacji, osoby nowe w aplikacji lub osoby, które regularnie skanują w poszukiwaniu użytkowników, znajdą cię, a następnie dodadzą do swojej listy kontaktów. To, kto woli korzystać z tej aplikacji, decyduje o tym, gdzie Ty i Twoi znajomi czatują najczęściej.

fb-socialapps

Sześć aplikacji czatu do zachowania

Oto lista kilkudziesięciu aplikacji, które powinieneś rozważyć na smartfonie. Są jednymi z najpopularniejszych, a to oznacza, że ​​są to osoby, z którymi przyjaciel lub ukochany najprawdopodobniej skorzysta, aby się z tobą skontaktować. Po prostu zachowaj każdą aplikację na swoim urządzeniu i otwórz ją tylko wtedy, gdy otrzymasz powiadomienie, że ktoś wysłał Ci na nią wiadomość. Jest to również świetny sposób, aby dowiedzieć się, która aplikacja do czatu społecznościowego jest dla Ciebie najlepsza.

WhatsApp

Używając numeru telefonu jako obsługi konta, WhatsApp umożliwia wysyłanie czatu i wiadomości tekstowych do dowolnej osoby, o ile masz jej numer telefonu. Możesz także wykonywać połączenia telefoniczne, w tym międzynarodowe, całkowicie za darmo. Aplikacja zawsze była wolna od reklam, ale raz pobierała roczną opłatę w wysokości 0,99 USD. Kilka osób mogło z tego powodu zaniedbać pobranie aplikacji, ale opłata już zniknęła, ponieważ WhatsApp jest własnością Facebook. Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji do czatów społecznościowych ponad miliard Zarejestrowani Użytkownicy.

Wieśniak

Starsza aplikacja, która integruje się z innymi aplikacjami i wieloma funkcjami, Yahoo! Messenger zapewnia czat, pocztę, wiadomości, kalendarz, odpowiedzi i wiele innych. Aplikacja komunikatora ma około 250 milionów zarejestrowani użytkownicy, ale każdy, kto ma adres e-mail @ yahoo.com, jest już częścią jego sieci komunikacyjnej, więc jest duża szansa, że ​​możesz porozmawiać z wieloma znajomymi i rodziną. Pamiętaj też, że chociaż mniej osób pobrało tę aplikację niż kilka innych, wiele osób nadal korzysta z Yahoo! czatować z komputerów domowych. Osoby bez @ yahoo.com mogą zarejestrować się w Yahoo! Komunikator i inne usługi korzystające z istniejącego adresu e-mail.

Kik

Kik Messenger to najpopularniejsza aplikacja dla młodszej grupy. Chociaż mam nieco dłużej niż niedawno opuściłem tę grupę demograficzną, zachowuję ją z tego właśnie powodu. Około 40% amerykańskich nastolatków korzysta z Kik, a większość użytkowników w sieci ma od 13 do 24 lat. Mam kilku członków rodziny i kilku znajomych w tym wieku, którzy używają Kik, więc trzymam to na swoim smartfonie. Biorąc pod uwagę, jak młody jest przeciętny użytkownik, Kik jest powszechnie używany z około 300 milionówn zarejestrowanych użytkowników. To także naprawdę fajna aplikacja. Muszę przyznać, że lubię niektóre boty czatu, szczególnie ten, który gra w kółko i krzyżyk.

Viber

Touting 754 miliony zarejestrowani użytkownicy, Viber pozwala wysyłać dowolny tekst, wideo i zdjęcia. Jego funkcja mrugnięcia pozwala ustawić licznik samozniszczenia na dowolny tekst, wideo lub zdjęcie, które wysyłasz z limitem 1 do 10 sekund, aż odbiornik go zobaczy, a potem zniknie. Aplikacja obsługuje także połączenia telefoniczne i czaty wideo.

Linia

Korzystaj z czatu grupowego nawet z 200 najbliższymi przyjaciółmi i bliskimi podczas korzystania z Line. Z 600 milionów zarejestrowani użytkownicy, ta aplikacja ma również oś czasu, dzięki której możesz na bieżąco informować znajomych o tym, co robisz, oraz funkcję GPS, która umożliwia udostępnianie im bieżącej lokalizacji. Wiele osób lubi tę aplikację dla wielu gier dostępnych za jej pośrednictwem.

Facebook Posłaniec

Kolejna aplikacja, do której możesz dołączyć miliard pobrań Marek jest FacebookMessenger. Jak wszyscy wiemy, aplikacja Messenger została zaprojektowana i ma być zintegrowana z głównym Facebook teren. To sprawia, że ​​bardzo łatwo jest rozmawiać z osobami, które udostępniasz Facebook przede wszystkim oś czasu. Większość ludzi, których znasz, prawdopodobnie już jest na Facebook z tobą i prawdopodobnie już ich zaprzyjaźniłeś, więc Posłaniec na smartfonie jest czymś naturalnym.

Teraz zawsze istnieje szansa, że ​​nie jesteś członkiem Facebook jeszcze Może jeszcze nie, a może nie chce być. Wiele osób woli nie być częścią Facebook z powodu obaw o prywatność. Większość z tych problemów można rozwiązać, wybierając odpowiednie ustawienia prywatności na swoim koncie, ale oczywiście nic nie jest niezawodne.

fb-prywatność

Problemy z prywatnością nie są jedynym powodem, dla którego ludzie nie chcą być częścią Facebook. Niektórzy po prostu nie mają czasu; inni nie chcą ryzykować nowego uzależnienia. Kuzynka nie zarejestruje się, ponieważ ma wrażenie, że spędziłaby zbyt wiele godzin na przeglądaniu wszystkich stron swoich przyjaciół, wysyłaniu wiadomości, czytaniu postów i temu podobnych. Znam innych, którzy nie chcą mieć z tym nic wspólnego Facebook z powodu postrzeganego uprzedzenia politycznego i blokowania pewnych poglądów, które są częścią wolności słowa. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie woleliby nie należeć do największej sieci społecznościowej na świecie. Wielu z nas, którzy go używają, powoli przychodziło do niego z wielu tych samych powodów.

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz mieć Facebook konto do użycia FacebookAplikacja Messenger. Jest trochę łatwiejsze i przyjemniejsze w pewnym sensie łączenie się z innymi znajomymi za pomocą aplikacji, jeśli wszyscy są w środku Facebook, ale możesz pobrać i zainstalować aplikację, a następnie zalogować się przy użyciu swojego numeru telefonu. Facebook sprawdzi, że jest to Twój numer telefonu, wysyłając oczywiście SMS-a, ale po tym szybkim potwierdzeniu wszystko gotowe do użycia Facebook Messenger bez posiadania Facebook konto.

Pamiętaj, aby pozwolić aplikacji sprawdzić twoją listę kontaktów, aby mogła dopasować Cię pod względem numeru telefonu do innych osób korzystających z aplikacji, zarówno wewnątrz, jak i poza Facebook. Dużo Facebook użytkownicy umieszczają swój numer telefonu na koncie w celu weryfikacji i umożliwienia innym ich odnalezienia (oczywiście nie jest on publikowany na Twojej stronie).

Facebook Jest wielki. Duży procent osób, które znasz, ma tam konto. Gdy połączysz się ze wszystkimi, może to być aplikacja, do której najczęściej wybierasz się, gdy chcesz rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną. Aby dodać kontakt, który nie pojawia się w wynikach wyszukiwania, wystarczy wpisać numer telefonu tej osoby, a osoba ta znajdzie się na liście kontaktów, jeśli zaakceptuje Twoją prośbę.

Messenger to także bardzo dobra aplikacja do wyboru. Udostępnianie zdjęć i filmów, zarówno tych własnych, jak i tych, które uważasz za interesujące, jest łatwe. Możesz spotkać się z kilkoma znajomymi jednocześnie na czacie grupowym. Podobnie jak każdy inny czat społecznościowy wart swojej soli, Messenger ma kilka kolekcji fajnych naklejek i emotikonów, aby ubierać również Twoje wiadomości.

Kolejna wspaniała rzecz FacebookMessenger to sposób wykonywania bezpłatnych połączeń telefonicznych z dowolną osobą na całym świecie za pomocą połączenia Wi-Fi.

Messenger to naprawdę dobra aplikacja do czatów społecznościowych. Kiedy patrzysz, które aplikacje mają na telefonie, nie zniechęcaj się, ponieważ musisz mieć Facebook konto, ponieważ nie. Jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się wspaniałą rozmową.