Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zebrać pieniądze na rozwój agencji


Jak zebrać pieniądze na rozwój agencji

Pomyśl o tym, kiedy po raz pierwszy założyłeś agencję marketingu cyfrowego; jakie było Twoje największe marzenie? Tak czy inaczej, nie oszukujmy się – ambitne marzenia są kosztowne i często wymagają znacznego kapitału. I tu pojawia się zbiórka pieniędzy.

Może się to wydawać jedną z bardziej przerażających części pracy. W końcu jak Twoja agencja powinna podejść do realizacji swoich marzeń, przekonać innych do Twojej wizji i przekonać ich do wsparcia finansowego?

Nie zawsze łatwo jest pozyskać inwestorów lub instytucje finansowe, zwłaszcza jeśli mówimy o dużych dolarach i centach. W końcu chcą wiedzieć, czy warto w to zainwestować i czy Twoja agencja może sobie z tym poradzić.

Nie bój się jednak! Dzięki dobrze zaplanowanej strategii będziesz w stanie dotrzeć do właściwych inwestorów i przenieść swoją agencję na wyższy poziom. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat:

Korzyści z zastrzyku gotówki

Bootstrapping agencji marketingowej to wypróbowana i prawdziwa metoda stosowana przez tysiące agencji marketingowych na całym świecie.

Ale oznacza to również, że Twoja agencja ma równe szanse w porównaniu z tysiącami innych agencji marketingowych.

Zastrzyk gotówki często zapewnia przewagę konkurencyjną, pozwalając Twojej agencji rozwijać się szybciej niż konkurencja, wycinając tę ​​niszę, póki jest jeszcze wystarczająco dużo marmuru do rzeźbienia.

Nie jest tajemnicą, że aby zarabiać pieniądze, potrzebne są pieniądze. A inwestowanie kapitału w strategiczny sposób wyniesie Twoją agencję na wyższy poziom w przyspieszonym tempie.

Pomijając kapitał, pozyskiwanie pieniędzy często wiąże się ze strategicznym partnerstwem z bankiem, instytucją pożyczkową lub partnerem biznesowym (co omówimy później). Oznacza to, że Twoja agencja będzie miała dostęp do większej liczby możliwości i perspektyw.

Podsumowując, oto kilka powodów, dla których Twoja agencja nie powinna wzbraniać się przed zbieraniem pieniędzy:

  • Przyspiesz rozwój swojej agencji, aby sprostać bieżącym wymaganiom. Jeśli nie zbierzesz na czas pieniędzy na obiecujące możliwości biznesowe, Twoi potencjalni klienci prawdopodobnie pójdą dalej, zanim będziesz miał zasoby wystarczające do zaspokojenia ich potrzeb.

  • Zatrudniaj więcej zasobów w szybszym tempie. Rozwój Twojej agencji będzie wymagał dodatkowego wsparcia ze strony nowych pracowników, dostawców lub freelancerów. Im szybciej będziesz mieć na to pieniądze, tym łatwiej będzie pozyskać te dodatkowe zasoby.

  • Inwestuj w bardzo potrzebną infrastrukturę i sprzęt. Twój personel potrzebuje odpowiedniego oprogramowania i sprzętu, aby efektywnie wykonywać swoją pracę. Zdobycie większego kapitału oznacza zapewnienie im narzędzi, których potrzebują, aby Twoja agencja mogła prosperować.

  • Zdobądź więcej kapitału na finansowanie kosztownych przedsięwzięć (takie jak tworzenie oprogramowania). Często najbardziej lukratywne inwestycje wymagają wystarczającej ilości pieniędzy, aby rozpocząć działalność. Tworzenie sprawdzonych, powtarzalnych procesów nie jest tanie i łatwe. Nie przegap łodzi z powodu braku kapitału!

  • Wykorzystaj partnerstwa strategiczne i uzyskaj większe wsparcie. Właściwy partner nie tylko pomaga w zbieraniu pieniędzy, ale także otwiera nowe możliwości nawiązywania kontaktów, pracy z doświadczonymi mentorami i poprawy ogólnych funkcji biznesowych.

Nadal wahasz się, czy zebrać pieniądze? Zastanów się, jak brak środków może opóźnić (lub nawet zatrzymać) rozwój Twojej agencji. Jeśli jesteś całkowicie zadowolony ze swojej powolnej, ale stałej trajektorii wzrostu, może to nie być ścieżka dla Ciebie.

Jeśli jednak jesteś już przekonany, że zastrzyk kapitału jest tym, czego Twoja agencja potrzebuje, aby przełamać stagnację wzrostu i zastanawiasz się, od czego zacząć, oto najlepsze strategie gromadzenia pieniędzy i sprawnego działania.

7 strategii zbierania pieniędzy na rozwój swojej agencji

W zależności od potrzeb finansowych Twojej agencji i wyjątkowej sytuacji możesz rozważyć kilka opcji.

1. Programy akceleracyjne

Krótko mówiąc, programy akceleracyjne zapewniają wskazówki, opiekę mentorską i zasoby małym firmom, które osiągnęły już poziom sukcesu. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o przyspieszenie istniejącego wzrostu i przeniesienie rzeczy na wyższy poziom.

Zwykle programy te są prowadzone przez podmioty o ustalonej pozycji (np. organizację finansowaną przez rząd, której pasją jest pomaganie małym przedsiębiorstwom w rozwoju). To także doskonała okazja do nawiązania kontaktów ze specjalistami z branży i otrzymania wsparcia finansowego na rozwój swojej agencji.

Chociaż jest to atrakcyjna opcja, często dość trudno jest dostać się do jednego z tych programów, ponieważ są one dość konkurencyjne. Pamiętaj też, że będziesz potrzebować sposobu, aby Twoja agencja wyróżniała się na tle innych agencji, ponieważ programy akceleracyjne często potrzebują czegoś wyjątkowego do przyspieszenia.

Jak programy akceleracyjne pomagają rozwijającym się agencjom

Jeśli ciekawi Cię, jakie miejsce zajmuje agencja marketingowa, przyjrzyjmy się cyklowi życia agencji cyfrowej poniżej.

Na początkowych etapach (konceptualizacja i uruchomienie) Twoja agencja koncentruje się na rozpoczęciu działania i wdrażaniu systemów.

Na etapie rozwoju i zakładania priorytety są nieco inne i prawdopodobnie szukasz środków na rozwój swojej agencji w bardziej zrównoważony sposób. I tu z pomocą przychodzi program akceleracyjny.

Załóżmy na przykład, że opracowałeś produkt, na który jest popyt, związany z SEO. Wkrótce Twoja agencja będzie codziennie przeprowadzać prezentacje sprzedażowe SEO i po drodze zdobywać więcej klientów.

Biznes zaczyna kwitnąć jeszcze bardziej, ale jest tylko jeden problem – Twoja firma rozwija się w wykładniczym tempie, nad którym nie da się zapanować. W krótkim czasie zarządzanie wieloma klientami i wykonywanie codziennych zadań staje się coraz większym wyzwaniem. Tak więc, choć istnieje zapotrzebowanie na Twój produkt, brakuje zasobów, wytycznych (i infrastruktury).

W tym właśnie pomoże program akceleracyjny. Oprócz otrzymania kapitału na cele rozwojowe, otrzymasz wsparcie w zakresie udoskonalenia biznesplanu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie wspominając, że poznasz inne firmy i będziesz uczyć się na ich doświadczeniach.

Nie pozwól, aby brak powtarzalnych procesów raportowania zahamował rozwój Twojej agencji. Zarządzaj wieloma klientami i twórz wizualne dashboardy w SimplyTrends – to wszystko bezpłatnie przez 14 dni.

2. Partnerstwo

We współpracy tkwi siła, a partnerstwo z agencjami znacznie pomoże w zebraniu pieniędzy i podniesieniu poziomu Twojej firmy. Nie tylko zapewnia warstwę dodatkowego wsparcia, ale także łączy wiedzę specjalistyczną, wysiłki i zasoby.

Partnerstwo może obejmować współpracę z:

  • Partner z branży, który obsługuje tę samą grupę docelową co Ty. Na przykład, jeśli Ty i inna agencja w innym mieście połączycie siły, czy moglibyście razem rozwijać się szybciej?

  • Influencerzy lub eksperci, którzy mają znaczną liczbę zwolenników, również z tą samą grupą docelową, np. coachowie lub trenerzy.

  • Inna agencja z pokrewną, ale odrębną ofertą produktów (więc niekoniecznie ze sobą konkurują). Na przykład, jeśli oferujesz SEO Kancelarii Prawnej, możesz nawiązać współpracę z agencją specjalizującą się w marketingu Kancelarii w mediach społecznościowych.

Wszystko zależy od dostosowania, zaangażowania odpowiedniego partnera i dzielenia się tymi samymi celami. Załóżmy na przykład, że zbierasz fundusze na stworzenie platformy sieciowej przeznaczonej specjalnie dla prawników.

Dobrym partnerem może być Twój partner z branży specjalizujący się w tworzeniu stron internetowych i aplikacji dla firm prawniczych. Oprócz dostosowania celów istnieje również możliwość zwiększenia świadomości marki poprzez wspólne wysiłki i szybsze zbieranie pieniędzy.

Wskazówka agencji: jeśli rozważasz współpracę partnerską, zapoznaj się z możliwościami uzyskania powtarzających się przychodów. Na przykład współpracujcie, aby stworzyć konkurencyjny produkt (np. aplikację) lub zaoferujcie pakiet oparty na utrzymaniu z kombinacją różnych usług. W ten sposób wykorzystacie wzajemne mocne strony i zbudujecie trwałe źródła przychodów.

3. Aniołowie inwestorzy

Jeśli Twoja agencja potrzebuje kapitału i odrobiny wskazówek, rozważ zatrudnienie anioła biznesu.

Krótko mówiąc, anioł biznesu wykorzystuje swój kapitał osobisty do finansowania celów rozwoju Twojej agencji. W zamian otrzymają kapitał w Twoim przedsięwzięciu biznesowym.

Zalety takiego podejścia do pozyskiwania pieniędzy obejmują:

  • Posiadanie wystarczającego kapitału, aby realizować swoje ambitne przedsięwzięcia

  • Uzyskanie dodatkowej warstwy wsparcia i wskazówek

  • Brak spłaty kapitału wniesionego przez anioła biznesu

Z drugiej strony pamiętaj, że posiadanie anioła biznesu oznacza:

Jak działa anioł-inwestor

Załóżmy, że potrzebujesz 20 tys. dolarów, aby kontynuować budowę niszowej platformy eCommerce (która w ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotowała obiecujący wskaźnik sukcesu).

Po przeanalizowaniu liczb prognozujesz przychody na poziomie 100 tys. USD, co stanowi znaczny zwrot z inwestycji. Biorąc pod uwagę ten obiecujący potencjał wzrostu, możesz zwrócić się do anioła biznesu (lub grupy inwestorów) osobiście zainteresowanego handlem elektronicznym i pomaganiem małym firmom.

W zamian za 20 tys. dolarów anioł biznesu może wymagać 10% udziałów w kapitale tej konkretnej aplikacji. Oznacza to, że gdy Twoja agencja osiągnie docelowy poziom przychodów wynoszący 100 tys. dolarów, anioł biznesu otrzyma 10 tys. dolarów (tj. 10%).

Chociaż spadek zysków może budzić obawy, należy pamiętać, że aniołowie biznesu mogą również zapewnić strategiczne wytyczne i kierunek biznesowy. A ze względu na ich udział finansowy i zainteresowanie jest rzeczą naturalną, że chcą, aby Twoja agencja prosperowała.

Wskazówka agencji: Inwestorzy chcą wiedzieć, że Twój biznesplan jest trwały i wytrzymuje próbę czasu. Nawet jeśli nie znasz odpowiedzi na wszystkie pytania, uwzględnij przyszłe prognozy i sposób, w jaki Twoja agencja osiągnie docelowe przychody w dłuższej perspektywie.

Daj inwestorom potrzebne zaufanie do systemów Twojej agencji. Zaoszczędź na rozliczanych godzinach i korzystaj ze zrównoważonego rozwiązania do raportowania klientów – wypróbuj SimplyTrends już dziś, bezpłatnie przez 14 dni.

4. Kredyty bankowe

Relatywnie rzecz biorąc, pożyczka bankowa jest bezpieczną opcją, która zapewnia gwarantowane finansowanie celu rozwojowego Twojej agencji. Pomijając zwiększony kapitał, pożyczka bankowa nie wiąże się z rezygnacją z kapitału przedsiębiorstwa ani zrzeczeniem się kontroli (jeśli budzi to obawy Twojej agencji).

Z drugiej strony kredyty bankowe również wiążą się z ryzykiem. Jeśli przedsięwzięcia biznesowe Twojej agencji nie pójdą zgodnie z planem, może to oznaczać niespłacanie pożyczki i radzenie sobie z tragicznymi konsekwencjami finansowymi.

Niemniej jednak pożyczka bankowa jest często wybieraną opcją z kilku powodów, takich jak:

  • Zbudowanie kredytu liniowego i uzyskanie dostępu do dodatkowego finansowania w przyszłości

  • Dostęp do korzystniejszych stóp procentowych dla małych przedsiębiorstw

  • Utrzymanie pełnego kapitału swojej agencji marketingu cyfrowego przy jednoczesnym dostępie do bardzo potrzebnego finansowania

Z drugiej strony kredyty bankowe mają kilka wad, takich jak:

  • Bardziej agresywne kryteria kwalifikacyjne (np. wysoka zdolność kredytowa, historia spłat zadłużenia, historia udokumentowanego ROI)

  • Bardziej rygorystyczne warunki spłaty i kary odsetkowe

  • Ogólnie dłuższy proces uzyskiwania finansowania, co może stanowić wyzwanie, jeśli Twoja agencja musi szybko zebrać fundusze

W przypadku agencji marketingu cyfrowego, takich jak Ty, istnieje kilka rodzajów kredytów bankowych do rozważenia:

Niezależnie od potrzeb finansowych Twojej agencji, masz możliwości! Aby podjąć świadomą decyzję, umów się na spotkanie 1:1 z instytucją bankową i przeanalizuj najlepsze możliwe opcje kredytu.

5. Karty kredytowe

Choć większość właścicieli agencji uważa karty kredytowe za niezbędny element prowadzenia cyfrowego biznesu, nie od razu rzuca się to w oczy jako dodatkowe źródło krótkoterminowego kapitału.

Nie przeocz tego jednak (zwłaszcza jeśli masz już firmową kartę kredytową). Korzystanie z kart kredytowych w celu uzyskania dodatkowego kapitału ma kilka wyraźnych zalet, takich jak:

  • Budowanie lub wzmacnianie historii kredytowej z wiarygodną instytucją finansową

  • Posiadanie ciągłej linii kredytowej co zwiększa Twój potencjał kredytowy w przyszłości

  • Czerpanie korzyści z posiadanie firmowej karty kredytowej (np. program nagród)

  • Posiadanie zorganizowanego harmonogramu spłat w oparciu o cykl rozliczeniowy, dzięki czemu będziesz wiedzieć, jak zaplanować każdy miesiąc

Z drugiej strony – jeśli nie jesteś ostrożny – łatwo narobić długów na kartach kredytowych i pogorszyć kondycję finansową swojej agencji. I oczywiście oprocentowanie kart kredytowych jest zwykle znacznie wyższe niż w przypadku innych form finansowania.

Aby uniknąć wpadek:

  • Płać rachunki karty kredytowej na czas, aby uniknąć kar i opłat odsetkowych. Jednocześnie nie spiesz się ze spłatą rachunku karty kredytowej z późniejszym terminem, jeśli masz inne priorytety na głowie

  • Spotkaj się 1:1 ze specjalistą ds. bankowości, aby wybrać najlepszy rodzaj karty kredytowej dla potrzeb Twojej agencji marketingowej

  • Ustal wcześniej limit wydatków – nie wydawaj więcej, niż Twoja agencja jest w stanie spłacić

  • Sprawdź wyciągi z karty kredytowej pod kątem wszelkich nietypowych lub przeoczonych transakcji

Zanotuj zbliżające się daty cykli rozliczeniowych i inne ważne obowiązki. Stwórz własną listę zadań w SimplyTrends; jego bezpłatnie przez 14 dni.

6. Pożyczki od przyjaciół i rodziny

Kiedy słyszysz termin „pożyczka”, pierwszą rzeczą, która może przyjść na myśl, jest bank lub formalna instytucja udzielająca kredytu. Jednak inne rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki i w zasięgu ręki Twojej agencji.

Twoi przyjaciele i rodzina to silny system wsparcia, który zna potencjał Twojej agencji i długoterminowe marzenia. Chcą, aby Twoja agencja odniosła sukces i mogą nawet być w stanie Ci w tym pomóc finansowo. W zależności od okoliczności możliwy jest bardziej elastyczny plan spłaty.

Oczywiście jest to delikatna sprawa i należy się z nią obchodzić ostrożnie. W końcu łączenie relacji biznesowych i osobistych może przynieść odwrotny skutek. Nie musi to jednak nastąpić, jeśli masz odpowiedni biznesplan.

Jeśli zastanawiasz się nad tą trasą, oto kilka rzeczy do rozważenia:

  • Podobnie jak w przypadku innych działań informacyjnych, określ najlepszą osobę (osoby), do której możesz się zwrócić i która prawdopodobnie zainwestuje w rozwój Twojej agencji (w oparciu o Twoje relacje, jej osobiste zainteresowania, a nawet cechy osobowości).

  • Przygotuj przejrzysty plan spłaty (tj. częstotliwość spłat, czy istnieją skumulowane koszty odsetek za zwłokę w płatnościach)

  • Aby zachować odpowiedzialność swojej agencji i uniknąć potencjalnych konfliktów w przyszłości, rozważ sporządzenie jasno określonej umowy agencyjnej z warunkami

  • Traktuj swoje zobowiązania związane ze spłatą środków finansowych z takimi samymi formalnościami, jak bank lub instytucja pożyczkowa. W ten sposób nie naruszysz relacji biznesowych i osobistych

  • Ustal granice już na początku. Mów otwarcie o tym, na co zbierasz fundusze, określ wcześniej warunki dotyczące kapitału własnego i jasno określ, czy utrzymasz pełną kontrolę nad operacjami biznesowymi

  • Pokaż dotychczasowe osiągnięcia swojej agencji, udostępniając wskaźniki KPI i inne wskaźniki wydajności. W ten sposób zwiększysz szanse na inwestycję i większe poparcie dla swoich celów rozwoju

7. Bootstrapowanie

Uzyskanie finansowania nie zawsze jest łatwe, szczególnie jeśli nie masz rozbudowanej historii kredytowej lub starasz się całkowicie unikać pożyczania pieniędzy.

Technicznie rzecz biorąc, bootstrap jest przeciwieństwem gromadzenia funduszy, ale – jak wspomniano wcześniej – jest to podejście preferowane przez tysiące agencji.

Najczęściej właściciele agencji zaczynają od działań wewnętrznych, a dopiero potem patrzą na zewnątrz – i mogą nawet woleć zachować pełną własność. Oznacza to pozyskiwanie środków poprzez generowanie przychodów i ponowne inwestowanie ich w rozwój firmy.

Przeanalizuj swoje finanse i zastanów się, czy masz wystarczające zasoby, aby sfinansować swoje rozwojowe przedsięwzięcie. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się spłatą kredytu, niekorzystnymi warunkami udzielania kredytu czy rezygnacją z kontroli nad swoją agencją.

Na początek zastanów się, co Twoja agencja już posiada, np.:

  • Przestrzeń fizyczna (np. biuro w domu), co wyeliminuje koszty wynajmu dla Twojej agencji

  • Wysoko wykwalifikowana kadra–nawet jeśli na początek jest to tylko właściciel agencji, a następnie wykorzystanie przychodów klientów do wypełnienia luk i przejęcia dodatkowych obowiązków

  • Rosnąca obecność marki inwestować i z czasem zwiększać generowanie leadów

Aby w pełni wykorzystać bootstraping, wytnij niepotrzebne wydatki i poszukaj możliwości uzyskania trwałego dochodu. Na przykład zamiast oferować jednorazowe usługi, zdecyduj się na ceny agencyjne oparte na stałych pracownikach, co pozwoli Ci zaplanować finanse z wyprzedzeniem.

Wady Bootstrappingu

Jak wszystko inne, przed podjęciem decyzji należy rozważyć wady. Wybranie metody bootstrap oznacza, że ​​będziesz mieć ograniczony kapitał do pracy, co jest niezwykle trudne, jeśli Twoja agencja ma ambitne cele krótkoterminowe.

A ponieważ finansujesz wszystko samodzielnie, oznacza to również przyjęcie pełnej odpowiedzialności finansowej, jeśli sprawy nie pójdą zgodnie z planem. Ten scenariusz może nie tylko wpłynąć na utrzymanie klientów, ale także na bezpieczeństwo pracy Twoich pracowników, gdy będziesz mógł ich zatrudnić.

Nie pozwól jednak, aby Cię to przestraszyło – planuj z wyprzedzeniem i zachowaj pewne oszczędności w rezerwie, na wszelki wypadek. W ten sposób Twoja agencja marketingowa nie ucierpi ani nie straci przy tym przychodów.

Rzeczy, których będziesz potrzebować, zanim zaczniesz zbierać fundusze

Zanim zaczniesz zbierać fundusze, musisz wdrożyć kilka rzeczy, zanim zwrócisz się do inwestorów lub banków. W końcu nie wystawią ci czeku, nie wiedząc, w co się pakują.

Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dofinansowania, zadbaj o:

1. Solidny biznesplan

Inwestorzy chcą dokładnie wiedzieć, w jaki sposób wydasz zastrzyk kapitału i słusznie. Tworząc biznesplan, uwzględnij następujące elementy:

  • Opis firmy i misja Twojej agencji

  • Streszczenie propozycji inwestycyjnej Twojej agencji, grupy docelowej i oczekiwanego zwrotu z inwestycji

  • Szczegółowy wgląd w sposób alokacji dodatkowego kapitału, w tym wszelkie kamienie milowe projektu

  • Odpowiednie sprawozdania finansowe (np. sprawozdania z przepływów pieniężnych i dochodów)

  • Projekt umowy określający obowiązki zarówno inwestora, jak i Twojej agencji

2. Prezentacja sprzedażowa

Aby przekazać swoją opinię, poproś inwestorów o możliwość zaprezentowania prezentacji sprzedażowej. Umożliwia to nie tylko dwustronną rozmowę, ale także szansę na wywarcie wpływu (i, miejmy nadzieję, zabezpieczenie kapitału po drodze).

Utwórz przekonującą prezentację sprzedażową zawierającą:

  • Krótki opis Twojej firmy (misja, wartości, lata doświadczenia)

  • Podsumowanie działalności Twojego inwestora i wyjaśnienie, dlaczego Twoja agencja jest odpowiednim kandydatem do strategicznego partnerstwa

  • Fascynująca opowieść o historii Twojej agencji i powodach Twoich obecnych działań

  • Wszelkie wstępne badania, które pokazują, w jaki sposób proponowane przedsięwzięcie biznesowe przyniesie korzyści obecnemu rynkowi (np. ustalenia grupy fokusowej)

  • Zarys wyraźnych korzyści dla inwestora (np. kapitał własny lub udział w zyskach)

  • Ile środków wymaga Twoja agencja i dokładnie, jak je wykorzystasz

  • Przyszłe prognozy w ujęciu liczbowym (np. liczba przewidywanej sprzedaży i przychodów po otrzymaniu dodatkowego finansowania)

  • Harmonogram osiągnięcia wyników

  • Podsumowanie końcowe zawierające dane kontaktowe Twojej agencji

Nikt nie chce oglądać dużej ilości tekstu na slajdach programu PowerPoint, dlatego pamiętaj, aby prezentacja sprzedażowa była bardzo wizualna, oparta na danych i łatwa do odczytania.

Wskazówka agencji: Przygotowanie jest kluczowe, zwłaszcza jeśli chodzi o przedstawienie skutecznej oferty sprzedażowej. Przed spotkaniem przeprowadź kilka próbnych prób i zastanów się nad wszelkimi pytaniami, jakie może zadać inwestor. Pamiętaj – masz jedną szansę, aby przyciągnąć uwagę inwestora, więc wykorzystaj ją jak najlepiej!

3. Dowód koncepcji

Aby zapewnić inwestorom potrzebne zaufanie, należy przedstawić dowód koncepcji (tzn. solidniejszą podstawę powodzenia przedsięwzięcia biznesowego).

Załóżmy na przykład, że Twoja agencja potrzebuje dodatkowych środków, aby sfinansować rozwój produktu subskrypcyjnego eCommerce, który będzie obsługiwał Twój niszowy rynek.

Platforma jest już w fazie testów beta i udało Ci się pozyskać kilku klientów, którzy wystawili entuzjastyczne recenzje. W rzeczywistości wydaje się to na tyle obiecujące, że istnieje już lista oczekujących klientów, którzy chcą subskrybować, gdy produkt zostanie w pełni udostępniony.

Aby wzmocnić swoją propozycję inwestycyjną, uwzględnij te ustalenia, aby pokazać wykonalność projektu i możliwy zwrot z inwestycji. W ten sposób inwestorzy potraktują Twoje przedsięwzięcie poważnie i dostrzegą jego potencjał w bardziej namacalny sposób.

Wprowadź system zapewniający zrównoważony wzrost

Wraz ze wzrostem wiąże się wielka odpowiedzialność. Pozyskiwanie kapitału to jedno, ale musisz mieć odpowiednie systemy, które zapewnią Twojej agencji rozwój w rozsądnym tempie.

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest dokapitalizowanie swoich przedsięwzięć biznesowych tylko po to, by zdać sobie sprawę, że relacje z klientami są opóźnione i nie możesz dotrzymać obietnic. Potrzebujesz odpowiedniej infrastruktury, która ułatwi Ci pracę i pomoże w efektywnym skalowaniu Twojej agencji.

I tu z pomocą przychodzi automatyczne narzędzie, takie jak SimplyTrends! Zwiększ efektywność swojej agencji, zaoszczędź rozliczeniowe godziny i realizuj projekty wielu klientów jednocześnie – a wszystko to pod jednym dachem. Rozpocznij bezpłatny 14-dniowy okres próbny już dziś.