Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zeskanować kod QR z obrazu na Androidzie i iPhonie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zeskanować kod QR z obrazu na Androidzie i iPhonie

Żyjemy w świecie, w którym z dnia na dzień wszystko staje się coraz bardziej cyfrowe, a wiele osób zaczęło używać kodów QR do przechowywania danych i adresów URL. Kody QR to w zasadzie grupy czarno-białych kwadratów, które umożliwiają użytkownikom dostęp do stron, adresów URL, zdjęć, profili i innych rodzajów informacji poprzez proste skanowanie kodów za pomocą smartphones. Większość producentów, firm z branży hotelarsko-gastronomicznej i innych przechodzi na ten typ przechowywania informacji, ponieważ poprawia on dostępność i wydajność przechowywania informacji.

Zdjęcie: Markus Winkler (Unsplash)

Kod QR można zeskanować bezpośrednio, kierując na niego aparat lub pośrednio, robiąc zdjęcie kodu i skanując je w swojej galerii. To pierwsze jest bardzo łatwe do wykonania na urządzeniach, które je obsługują, ale palącym pytaniem jest, jak zeskanować kod QR z obrazu na Androidzie i iPhonie. Niektórzy z nas odwiedzali restauracje, w których poproszono nas o zeskanowanie kodu QR w celu wyświetlenia menu, ale było to dla nich trudne. Aby Ci pomóc, w tym artykule omówimy różne metody skanowania kodów QR z obrazów na Androidzie i iPhonie.

4 Sposoby skanowania kodu QR z obrazu na Androidzie i iPhonie

Jeśli chcesz zeskanować kod QR z obrazu na urządzeniu z Androidem lub iPhonie, możesz skorzystać z czterech różnych metod:

metoda 1: Skanuj kody QR ze zdjęć w Galerii

Zarówno na urządzeniach iPhone, jak i na urządzeniach z Androidem możesz zeskanować kod QR bezpośrednio z obrazu w swojej galerii. Ta metoda jest prosta, ale większość użytkowników o niej nie wie.

Galeria iPhone’a

 • Na iPhonie otwórz plik Zdjęcia aplikacji, przejdź do obrazu z kodem QR, który chcesz zeskanować, i otwórz go.
 • Kliknij ikona udostępniania w menu w lewym dolnym rogu strony obrazu.
 • Następnie przesuń palcem w górę na wynikowej stronie i przejdź do Szukaj za pomocą Obiektywu Google opcję i kliknij ją.
 • W wyskakującym okienku kliknij Pokaż wyniki opcję i poczekaj na zeskanowanie kodu QR.
 • Następnie możesz kliknąć link wyświetlony podczas skanowania.

Galeria Androida

Opcję Obiektyw Google znajdziesz w opcjach menu u dołu strony obrazu w kilku aplikacjach Galerii na Androida, w tym w Zdjęciach Google i Galerii AI. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć opcję umieszczenia linku w kodzie QR. Jeśli jednak nie masz tej opcji w aplikacji galerii, wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz aplikację Galeria i kliknij obraz kodu QR.
 • Kliknij ikonę udostępniania i wybierz „Obraz w wyszukiwarce Google” opcja.
 • Spowoduje to automatyczne odczytanie kodu QR za pomocą obiektywu Google i wyświetlenie wygenerowanego linku.
 • Wystarczy dotknąć linku, aby przejść do informacji zawartych w kodzie QR.
Rekommenderad:  Jak rozwiązywać problemy z połączeniem NordVPN w Google Chrome

metoda 2: użyj Obiektywu Google, aby zeskanować kod QR na ekranie

Obiektyw Google faktycznie służy do wyszukiwania treści graficznych w Google. Ponieważ został opracowany do odczytu obrazów, stał się powszechną opcją skanowania kodów QR na naszych urządzeniach. Ta aplikacja jest zintegrowana z Twoim aparatem i galerią, co ułatwia skanowanie kodów QR. Możesz jednak także użyć samej aplikacji Google Lens, aby zeskanować kod QR na urządzeniu z Androidem. Oto jak:

 • Pobierz Obiektyw Google ze Sklepu Play.
 • Otwórz aplikację i kliknij obraz kodu QR, który chcesz zeskanować.
 • Natychmiast otrzymasz wynik linku, który możesz kliknąć, aby uzyskać dostęp do informacji zapisanych za pomocą kodu QR.

Note:

W chwili pisania tego przewodnika aplikacja Google Lens nie była dostępna na iPhone’a.

metoda 3: użyj aplikacji Google na iPhonie i Androidzie

Inną metodą skanowania kodów QR ze zdjęć na iPhonie i Androidzie jest aplikacja Google. Obiektyw Google nie jest dostępny na iPhone’a, ale aplikacja Google jest dostępna i możesz jej używać zamiast tego. Oto jak:

 • Pobierz aplikację Google na Android I iPhone’a.
 • Otwórz aplikację i kliknij Wyszukiwanie obrazka ikona przed paskiem wyszukiwania Google.
 • Zostaniesz przekierowany do Google Lens, gdzie możesz wybrać obraz, który chcesz zeskanować i kliknąć link, aby wyświetlić szczegóły kodu QR.

metoda 4: aplikacje innych firm do skanowania kodu QR na ekranie

Kilka czytników kodów QR innych firm z obrazów zostało zaprojektowanych do skanowania kodów QR na Twoim urządzeniu smartphones. Do najpopularniejszych z tych aplikacji należą:

1. Skaner kodów QR i kreskowych (Android I iPhone’a)
2. Qrafter (iPhone’a)
3. Czytnik kodów QR (Android)

Omówmy, jak używać skanera kodów QR i kreskowych do skanowania obrazów kodów QR w telefonie:

 • Uruchom aplikację i kliknij Zeskanuj obraz opcję u góry strony aplikacji.
 • Przejdź do pamięci telefonu, aby wybrać obraz kodu QR.
 • Następnie otrzymasz link powiązany z kodem QR.
Rekommenderad:  Projekt strony internetowej WordPress: korzyści, najlepsze praktyki i jak to zrobić

Twórz kody QR na swoim telefonie

Utworzenie kodu QR w celu osadzenia łącza, tekstu, obrazu lub dokumentu jest w rzeczywistości bardzo proste. Jest to także skuteczny sposób udostępniania treści w Internecie. Jeśli więc chcesz utworzyć dla czegoś kod QR, dowiedz się, jak to zrobić tutaj:

1. Przejdź do generatora kodów QR.com
2. Wybierz informacje, z którymi chcesz powiązać kod QR. Załóżmy, że łączysz kod QR z adresem URL; następnie kliknij opcję adresu URL.
3. Następnie wprowadź adres URL, który chcesz połączyć.
4. Dostosuj swój kod QR zgodnie ze swoimi wymaganiami i pobierz go.

Skanowanie kodu QR z obrazów na telefonach jest całkiem łatwe

Możesz zeskanować kod QR bez robienia zdjęcia, po prostu celując w niego aparatem; spowoduje to odczytanie kodu i podanie powiązanych z nim informacji. Korzystając z Google Lens lub innego czytnika kodów QR innej firmy, możesz także sfotografować kod QR bez robienia mu zdjęcia. Jednak w tym artykule przedstawiono kilka metod skanowania kodów QR z obrazów na Androidzie i iPhonie. Użyj metody, która najlepiej odpowiada Twoim preferencjom lub najlepiej współpracuje z Twoim telefonem.

Często zadawane pytania dotyczące skanowania kodu QR ze zdjęcia na telefonie iPhone i systemie Android

Po prostu otwórz aparat i skieruj go na kod QR, aby zeskanować go na urządzeniu z Androidem lub iPhonem. Jeśli Twoje urządzenie może to zrobić, kod QR zostanie zeskanowany, a na stronie aparatu pojawi się łącze, które możesz kliknąć, aby wyświetlić stronę z informacjami o kodzie.

Tak, możesz zeskanować kod QR ze zrzutu ekranu za pomocą obiektywu Google lub aplikacji takich jak skaner kodów QR i kreskowych. Tu są 4 metody:

 1. Za pośrednictwem aplikacji Galeria/Zdjęcia
 2. Korzystanie z Obiektywu Google
 3. Korzystanie z aplikacji Google
 4. Korzystanie ze skanerów kodów QR innych firm

Podobnie jak w przypadku Androida, iPhone może używać Google Lens (poprzez aplikację Google) do skanowania kodów QR bezpośrednio ze zdjęcia. Możesz też użyć aplikacji do skanowania kodów QR innych firm, aby zeskanować kod QR ze zdjęcia na iPhone’ach.

Rekommenderad:  Jak dowiedzieć się, kto jest gospodarzem Twojej witryny

Google Lens udostępnił wbudowany skaner QR dla użytkowników Androida w wersji 9 i wyżej. Dzięki tej funkcji skanowanie kodów QR na Twoim urządzeniu jest proste i nie wymaga żadnej aplikacji innej firmy.

Jeśli wbudowany czytnik kodów QR w Androidzie nie działa na Twoim Androidzie, najprawdopodobniej używasz przestarzałej wersji Androida lub nie skupiasz wystarczająco dobrze aparatu na kodzie QR. Zamiast tego możesz pobrać czytnik innej firmy ze Sklepu Play i upewnić się, że aparat jest dobrze ustawiony na kod.

Istnieje wiele sposobów zeskanowania kodu QR za pomocą tego samego telefonu, ale najłatwiejszą opcją jest użycie aplikacji Google lub aplikacji Google Lens. Otwórz aplikację Google (lub aplikację Google Lens), kliknij ikonę aparatu na pasku wyszukiwania i otwórz obraz zawierający kod QR. Automatycznie przeskanuje i wyświetli połączony adres URL.

Od wersji iOS 12 możesz po prostu skierować aparat na kod QR, aby go zeskanować i uzyskać link URL. Jeśli kod QR jest zapisany jako obraz na Twoim iPhonie, przejdź do aplikacji Zdjęcia i otwórz obraz zawierający kod QR. Kliknij ikonę Udostępnij i przejdź do opcji „Otwórz za pomocą Google Lens”. Spowoduje to zeskanowanie kodu QR na Twoim iPhonie.

Table of Contents