Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zgłosić w konsoli wyszukiwania Google

Bardzo ważną funkcją w nowym raporcie w konsoli wyszukiwania Google jest możliwość raportowania. Korzystając z sekcji raportowania w Google Search Console, możesz łatwo przeglądać lub pobierać wszystkie informacje związane z każdą sekcją w formie listy. W tym artykule z bazy wiedzy Fa Host postanowiliśmy zapewnić Ci szkolenie dotyczące eksportu danych Google Search Console i wskazać jego ważną rolę w analizie informacji o Twojej witrynie.

Tematy, które zostaną poruszone w tym artykule:

 • Znaczenie raportowania w Google Search Console
 • Jak zgłosić się w nowej konsoli wyszukiwania Google
 • Raportowanie linków do konsoli wyszukiwania Google

Znaczenie raportowania w Google Search Console

Google Search Console (GSC) to potężne narzędzie, które pozwala zdobyć cenne informacje o Twojej witrynie. Najważniejsza z tych informacji dotyczy uzyskanego ruchu organicznego, czyli tego samego celu, który przyświeca wszystkim aktywnym właścicielom witryn.

Konsola wyszukiwania Google to odpowiednia platforma, za pomocą której możesz analizować informacje o swojej witrynie. Jeśli jednak chcesz uzyskać te informacje w bardziej złożony i szczegółowy sposób, powinieneś skorzystać z opcji Eksportuj dane w konsoli wyszukiwania Google. W tym raporcie możesz otrzymać i sprawdzić szczegóły każdej z tych sekcji. Poniżej nauczymy Cię, jak raportować w Google Search Console.

Każda sekcja raportowania w Google Search Console dostarcza konkretnych informacji. Eksportując pliki danych, natkniesz się na różne terminy, z którymi musisz się zapoznać. Niektóre z najważniejszych z nich to:

 • Kliknięcia: W tej sekcji osobno wyświetlana jest informacja o liczbie kliknięć każdej strony serwisu.
 • Wrażenia: Jeśli chcesz zobaczyć statystyki dotyczące liczby odsłon różnych stron Twojej witryny, możesz sprawdzić tę sekcję.
  Co to jest wrażenie?
 • CTR: Biorąc pod uwagę, że współczynnik klikalności to stosunek liczby kliknięć do liczby odsłon strony w wynikach wyszukiwania, w tej sekcji możesz zobaczyć procent współczynnika klikalności.
  Co to jest współczynnik klikalności lub CTR?
 • Pozycja: W tej sekcji wyświetlana jest informacja o pozycji strony serwisu w wynikach wyszukiwania.
  Jakie treści są klasyfikowane w Google?
 • Typ: ta sekcja należy do sekcji poświęconej konsoli wyszukiwania Google. Wskazuje rodzaj możliwych błędów w linkach witryny internetowej. Jeśli chcesz, możesz przeczytać artykuł o błędach konsoli wyszukiwania Google.
  Kompletny samouczek dotyczący naprawiania błędów Google dla webmasterów
 • Walidacja: Kolejną ważną częścią dyskusji na temat indeksowania stron jest weryfikacja Google Search Console. Po naprawieniu istniejących błędów można sprawdzić stan jej indeksowania zmieniając sekcję dotyczącą walidacji.
  Weryfikacja w konsoli wyszukiwania Google

Jak zgłosić się w nowej konsoli wyszukiwania Google

Dla każdej sekcji możliwość eksportować dane jest określony osobno. W rezultacie, aby skorzystać z funkcji raportowania w Google Search Console, należy kliknąć w specjalną ikonę umieszczoną w każdej sekcji. Samouczek krok po kroku dotyczący eksportowania danych z konsoli wyszukiwania będzie wyglądał następująco:

 1. Najpierw musisz wejść do konsoli wyszukiwania Google.
  Jak zalogować się do Narzędzi Google dla webmasterów
 2. Następnie wybierz żądaną sekcję, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje. Obecnie w Google Search Console możliwe jest raportowanie sekcji Wydajność, sekcji Zasięg, sekcji Ulepszenia i wreszcie zakładki Linki.
  Szkolenie sekcji zasięgu nowej konsoli wyszukiwania Google Raportowanie w konsoli wyszukiwania Google
 3. W kolejnym kroku w żądanej sekcji należy kliknąć pokazaną na obrazku ikonę eksportu danych.
  Raportowanie w Google Search Console
 4. Po kliknięciu sekcji raportowania w Google Search Console pojawią się dwie opcje:
 • Pobierz plik CSV: W tej sekcji możesz pobrać raport żądanej sekcji w pliku Excel i zapisać go w swoim systemie.
 • Arkusze Google: Jeśli wybierzesz tę opcję, możesz wyświetlić szczegóły raportu online. Dokumenty. Oczywiście, jeśli chcesz pobrać żądane dane, możesz je pobrać po obejrzeniu wersji online.

Nauka pracy z raportami w Google Search Console

Pamiętaj, że Google Search Console nie obsługuje wersji perskiej. Z tego powodu żądany plik może nie być czytelny w przypadku bezpośredniego pobrania. Lepiej jest pobrać bez zgłaszania problemów w konsoli wyszukiwania Google za pośrednictwem Dokumentów Google.

Jak pobrać raport z konsoli wyszukiwania Google

Zakładamy, że w kroku 4 poprzedniego wyjaśnienia wybrałeś opcję Arkusze Google. Aby pobrać plik eksportu danych z Dokumentów Google, wykonaj następujące czynności:

 1. W otwartym pliku kliknij zakładkę Plik.
  Nauka pracy z eksportem danych w Google Search Console
 2. Następnie wybierz sekcję pobierania z wyświetlonych opcji.
  eksportuj dane, nowa konsola wyszukiwania Google
 3. Poniżej możesz pobrać dowolne tryby wyświetlane zgodnie z Twoimi potrzebami.

Raportowanie linków do konsoli wyszukiwania Google.

Należy zauważyć, że uzyskanie raportu Linki przebiega nieco inaczej. Aby wyeksportować dane związane z sekcją Linki należy postępować w następujący sposób:

 1. W nowej konsoli wyszukiwania kliknij Linki.
 2. Następnie należy kliknąć przycisk EKSPORT LINKÓW ZEWNĘTRZNYCH.
  Eksportuj dane z Google Search Console
 3. W tej sekcji masz do wyboru dwie opcje:
 • Najnowsze linki: Ta sekcja jest powiązana z najnowszymi linkami. Na tej liście znajdziesz przykłady najnowszych linków. Raport możesz pobrać w Google Search Console lub obejrzeć go online, klikając tę ​​sekcję, tak jak w poprzednich przykładach.
 • Więcej przykładowych linków: Celem tej sekcji jest zapewnienie możliwości pobrania większej liczby próbek. Ten element wyświetla również tę samą listę, co linki Lates. Różnica polega jednak na tym, że data nie jest określona.

Pracuj z eksportowanymi danymi w konsoli wyszukiwania Google

Google Search Console to jedno z najpopularniejszych narzędzi do analizy SEO i wydajności stron internetowych. W tym artykule próbowaliśmy przedstawić Ci, jak raportować w Google Search Console. Jeśli potrafisz prawidłowo korzystać z tego ważnego narzędzia, możesz poprawić SEO swojej witryny.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz zerowe motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lenevoPobieranie premium motywów WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=