Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zgrać i zdigitalizować dowolne płyty DVD na komputerze za darmo

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zgrać i zdigitalizować dowolne płyty DVD na komputerze za darmo

Jeśli należysz do pokolenia, które było świadkiem transformacji cyfrowej i ewolucji technologii do obecnego stanu, prawdopodobnie znasz płyty CD i DVD. A może nawet zatrzymujesz niektóre ze swojej kolekcji starej muzyki, filmów lub programów telewizyjnych w nadziei, że znajdziesz odpowiednie narzędzie do zgrywania DVD, które pozwoli Ci je zgrać i przechowywać lub odtwarzać na swoim ulubionym urządzeniu.

Chociaż obecnie można znaleźć kilka programów do zgrywania DVD do tego zadania, nie wszystkie z nich są tak niezawodne i skuteczne, jak twierdzą. Ponadto niektóre z nich mają kilka ograniczeń, co czyni je nieskutecznymi i ogólnie zawodnymi.

Zgrywarka DVD WinX jest jednak wyjątkiem. To darmowy program do zgrywania DVD, który umożliwia zgrywanie starych płyt DVD do różnych pożądanych formatów, które można następnie przechowywać lub odtwarzać na nowoczesnych urządzeniach, takich jak komputery, telefony z systemem Android, iPhone’y, konsole do gier itp.

Jeśli więc masz kilka płyt DVD do zgrania, oto podsumowanie wszystkich funkcji programu WinX DVD Ripper i kroki, które należy wykonać, aby przekonwertować zawartość dysków DVD na formaty bardziej przyjazne cyfrowo.

Co to jest program do zgrywania DVD WinX?

WinX DVD Ripper to jeden z najlepszych programów do zgrywania DVD Windows. Jest darmowy i pomaga konwertować zawartość DVD do MP4, AVI i innych popularnych formatów wideo obsługiwanych przez urządzenia takie jak Android, iPhone, iPad, konsola do gier (PlayStation i Xbox) itp.

Dodatkowo, oprócz zgrywania płyt DVD, oprogramowanie podwaja także funkcjonalność i może być wykorzystywane do wykonywania innych czynności, takich jak tworzenie kopii zapasowych, edytowanie i udostępnianie w mediach społecznościowych.

Wśród funkcji odróżniających WinX DVD Ripper od innych narzędzi do zgrywania jest to, że może nawet odzyskać dane z uszkodzonych płyt DVD. Podobnie kolejnym charakterystycznym dodatkiem do oprogramowania jest obsługa poziomów3 akcelerację sprzętową i umożliwia konwersję pełnego dysku na jego cyfrowy odpowiednik w ciągu ok 5 minut, pod warunkiem, że Twój komputer ma przyzwoite specyfikacje i obsługuje akcelerację sprzętową.

Ponieważ prędkość jest istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze narzędzia do zgrywania DVD, obsługa3 przyspieszenie sprzętowe daje WinX dodatkową przewagę nad innymi programami do zgrywania DVD w tym aspekcie.

Co oferuje program do zgrywania DVD WinX?

WinX DVD Ripper oferuje szereg przydatnych funkcji, które czynią go obiecującym narzędziem do zgrywania DVD w porównaniu z niektórymi innymi dostępnymi programami. Na poniższej liście wymieniono niektóre z najważniejszych funkcji, z których możesz skorzystać w trakcie użytkowania, aby w pełni wykorzystać możliwości oprogramowania.

1. Szybkie i dokładne zgrywanie

Wyposażony w obsługę poziomów3 akcelerację sprzętową, WinX DVD Ripper może lepiej wykorzystać procesor i procesor graficzny Twojej maszyny do szybkiego i wydajnego przetwarzania wideo DVD. Zgodnie z twierdzeniami firmy pozwala to oprogramowaniu osiągnąć 47 razy większą prędkość konwersji – do 500 klatek na sekundę na kompatybilnym sprzęcie.

Ponadto obsługa silnika opartego na MMX-SSE i 3DNow! zapewnia większą prędkość zgrywania DVD, co pozwala zgrać pełnometrażowy film DVD w około 5 minut przy zachowaniu nienaruszonej jakości i proporcji obrazu.

2. Rozbudowane wsparcie dla formatów plików i platform

WinX DVD Ripper może pomóc w konwersji plików DVD na całą masę popularnych formatów plików, takich jak AVI, MP4, H.264, HEVC, MPEG i WMV, żeby wymienić tylko kilka.

Dodatkowo obsługuje także ponad 350 profili, które obejmują całe spektrum urządzeń, w tym Androida, iPhone’a, iPada, Chromecasta, konsole do gier (PlayStation i Xbox) itp. Dzięki temu możesz bezpośrednio zgrywać pliki DVD do kompatybilnego formatu dla dowolnego z tych urządzeń bezpośrednio z poziomu oprogramowania. Ponadto istnieje także możliwość zgrywania filmów bezpośrednio w celu udostępniania w mediach społecznościowych.

3. Możliwość klonowania płyt DVD bez utraty jakości

Oprócz zgrywania płyt DVD, WinX DVD Ripper umożliwia także klonowanie płyt DVD i kopiowanie całej ich zawartości do formatu MPEG2, zachowując jednocześnie jakość obrazu i dźwięku. Obiecuje nawet, że zachowa Twoje 5.1 kanał AC3/DTS Dźwięk Dolby nienaruszony podczas procesu kopiowania.

4. Możliwość dostępu do treści ze wszystkich typów płyt DVD

Ponieważ płyty DVD nie istnieją już od prawie dziesięciu lat, jest prawdopodobne, że niektóre z nich w Twoich kolekcjach mogą dzisiaj nie działać — prawdopodobnie z powodu zadrapań, uszkodzonych sektorów lub innych uszkodzeń.

WinX DVD Ripper gwarantuje, że możesz bez problemu odzyskać zawartość nawet z takich płyt DVD. Dzięki temu możesz praktycznie użyć dowolnej płyty DVD (DVD+/-R, DVD+/-RW) w celu odzyskania jej zawartości.

Ponadto oprogramowanie obsługuje także płyty DVD zawierające 99 tytułów, co umożliwia dostęp i kopiowanie zawartości również z płyt DVD zabezpieczonych przed kopiowaniem.

5. Możliwości edycji w locie

Jednym z cennych dodatków do WinX DVD Ripper, który dodatkowo zwiększa użyteczność oprogramowania, jest wbudowany edytor wideo, który pozwala ulepszać filmy DVD przed zapisaniem ich na komputerze. Niektóre z obsługiwanych opcji edycji obejmują kadrowanie, przycinanie oraz wycinanie i łączenie klipów wideo.

Ponadto możesz także dodawać napisy do swoich filmów bezpośrednio w aplikacji.

6. Możliwość dostosowania parametrów treści

Wreszcie WinX DVD Ripper jest również wyposażony w kilka zaawansowanych funkcji. Jednym z nich jest możliwość dostosowania określonych parametrów treści w celu dostosowania ich do własnych wymagań. Niektóre z tych parametrów, które można dostosować, obejmują szybkość transmisji, liczbę klatek na sekundę, współczynnik proporcji, kodek audio, kanał audio i częstotliwość próbkowania.

Jak przekonwertować DVD na MP4 za pomocą programu WinX DVD Ripper

Chociaż program WinX DVD Ripper może wykonywać wiele operacji, na potrzeby tego przewodnika pozostaniemy przy konwertowaniu filmów DVD do formatu MP4, ponieważ jest to prawdopodobnie najczęstszy przypadek użycia tego oprogramowania.

  1. Włóż płytę DVD do komputera lub zewnętrznego czytnika DVD.
  2. Po załadowaniu uruchom WinX DVD Ripper.
  3. Uderz w Dysk z górnego menu i w wyskakującym oknie wybierz napęd DVD i naciśnij OK.
  4. w Profil wyjściowy wybierz żądany format wyjściowy: możesz to zrobić, wybierając format pliku w obszarze Profile ogólne lub wybierając urządzenie w ramach Profil urządzenia.
  5. Po wybraniu żądanego profilu wyjściowego naciśnij OK.
  6. Jeśli Twoje urządzenie obsługuje akcelerację sprzętową, kliknij opcję Intel Lub NVIDIA opcja obok Akcelerator sprzętowy.
  7. Włącz Użyj silnika wysokiej jakości I Usuwanie przeplotu opcje zgrywania przy minimalnej utracie jakości.
  8. Kliknij na Przeglądać na dole, aby wybrać folder docelowy do przechowywania zawartości dysku DVD.
  9. Stuknij w URUCHOMIĆ aby rozpocząć zgrywanie DVD.
  10. Jeśli podczas procesu napotkasz jakiekolwiek problemy, włącz Tryb bezpieczeństwa aby kontynuować bezpiecznie. Pamiętaj, że zgrywanie dysku DVD może zająć więcej czasu niż w trybie normalnym.

Digitalizuj swoje płyty DVD za pomocą programu WinX DVD Ripper

Teraz, gdy masz już pojęcie o ofercie WinX DVD Ripper, możesz wykonać powyższe kroki, aby zgrać swoje stare dyski DVD i przekonwertować ich zawartość na format bardziej przyjazny dla formatu cyfrowego, który można uruchomić na komputerach, smartphonestablety, telewizory i konsole bez konieczności wydawania ani grosza.

Tak to prawda. WinX DVD Ripper to darmowy program, który zawiera prawie wszystkie funkcje, które można znaleźć w niektórych płatnych narzędziach do zgrywania w ramach bezpłatnego planu. W razie potrzeby możesz odblokować dodatkowe funkcje, kupując kod licencyjny wersji premium oprogramowania. Jednak naszym zdaniem darmowa wersja powinna wystarczyć na większość Twoich potrzeb w zakresie zgrywania i konwersji DVD.