Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zmaksymalizować przychody z reklam wideo za pomocą Pod Bidding?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zmaksymalizować przychody z reklam wideo za pomocą Pod Bidding?

Ten post został ostatnio zaktualizowany 7 marca 2023 r

Jeśli chodzi o zarabianie na wideo, Pod Bidding to siła, z którą należy się liczyć. Trudno znaleźć odtwarzacz wideo HTML5, który nie obsługuje tego formatu. W rzeczywistości Pod Bidding jest najczęściej używanym formatem reklam wideo zarówno przez wydawców, jak i streamerów na żywo.

Pod Bidding poprawił ogólne wrażenia z reklam i zwiększył przychody z reklam z transmisji na żywo i treści CTV, ale jak działa w przypadku innych rodzajów treści?

W poście na blogu opisano, jak działa licytowanie podów i co wydawcy mogą zrobić, aby 10-krotnie zwiększyć swoje przychody z reklam z licytacji.

Co to są pody reklamowe?

W przypadku licytacji podów kapsuły reklamowe odnoszą się do grup reklam, które są wyświetlane jedna po drugiej na platformie medialnej, takiej jak telewizja lub wideo online. W tego typu formacie reklamy reklamodawcy licytują miejsca reklamowe w bloku, a reklamy są odtwarzane w kolejności określonej przez stawki.

Twoje Ad Pody nie są idealne

Poniżej wymieniono dwa problemy z blokami reklamowymi, którym należy się przyjrzeć:

1- Powielanie reklam

Powielanie reklam odnosi się do sytuacji, w której ta sama reklama jest wyświetlana wiele razy w jednym bloku reklamowym lub grupie reklam. Duplikacja reklam może wystąpić, gdy reklamodawca licytuje wiele boksów reklamowych w tym samym bloku reklamowym lub gdy blok reklamowy składa się z tych samych reklam powtarzanych wiele razy. Duplikowanie reklam może pogorszyć wrażenia użytkownika, ponieważ może być powtarzalne i irytujące dla widzów. Może również negatywnie wpłynąć na postrzeganie marki, ponieważ może sprawić, że będzie ona wyglądać na nieoryginalną i pozbawioną wyobraźni.

Aby uniknąć powielania reklam, reklamodawcy mogą korzystać z narzędzi do planowania i kierowania reklam, aby mieć pewność, że ich reklamy będą wyświetlane tylko właściwym odbiorcom we właściwym czasie. Reklamodawcy mogą również korzystać z rotacji kreacji, aby wyświetlać różne reklamy w tym samym bloku reklamowym, aby uniknąć powtórzeń i zachować aktualność i atrakcyjność treści reklamy.

2- Konkurencyjna separacja reklam

Konkurencyjna separacja reklam to koncepcja w branży reklamy cyfrowej, która odnosi się do praktyki zapewniającej, że reklama reklamodawcy nie jest wyświetlana w tym samym podeście reklamowym, co konkurent w tej samej branży. Na przykład: reklama BMW wyświetlana w tym samym bloku reklamowym co reklama Porsche.

Często ma to na celu uniknięcie sytuacji, w której reklamy dwóch konkurencyjnych marek są wyświetlane jedna po drugiej lub w bliskiej odległości, co może być mylące dla widzów i potencjalnie zaszkodzić reputacji marek.

Co to jest określanie stawek podów?

źródło: Digiday

Pod Bidding to termin używany w branży reklamy cyfrowej w odniesieniu do procesu wybierania określonego boksu reklamowego w podeście lub grupie reklam podczas automatycznego kupowania reklam.

W przypadku licytacji podów reklamodawcy mogą wybrać, w których boksach reklamowych chcą licytować, w oparciu o takie czynniki, jak długość reklamy, miejsce przerwy na reklamę, kolejność, w jakiej będzie odtwarzana, oraz grupa docelowa reklamy. Dzięki temu reklamodawcy mają większą kontrolę nad wyświetlanymi reklamami i mogą poprawić skuteczność swoich reklam, docierając do właściwych odbiorców we właściwym czasie.

Pod Bidding jest często używany w reklamach telewizyjnych i wideo i może być łączony z innymi formatami reklam, takimi jak Dynamic Pods, aby zapewnić jeszcze większą elastyczność i kontrolę nad treścią reklamy. Pierwszy i ostatni boks reklamowy w bloku są bardziej wartościowe niż jakakolwiek inna przerwa na reklamę, która pojawia się w środku. Ostatnie umieszczenie poda ma również wyższy CTR, ponieważ widzowie, którzy z niego dokonują konwersji, są leadami o wyższej wartości, ponieważ zwracają dodatkową uwagę do samego końca.

Rekommenderad:  Jak wyśrodkować przystawkę w Photoshopie?

W ramach OpenRTB 2.6, usługi przesyłania strumieniowego będą również mogły tworzyć dynamiczne pody, co pozwoli im automatycznie dostosowywać liczbę reklam w podeście bez wydłużania przerw na reklamy. Licytacja kapsuł była przez jakiś czas na liście życzeń wielu reklamodawców strumieniowych i dzięki Open RTB 2.6spełnią się ich pragnienia wykorzystania go.

Licytacja podów może również pomóc wydawcom, umożliwiając im optymalizację rozmieszczenia reklam w ich zasobach reklamowych, zapewniając, że odpowiednie użytkownicy zobaczą reklamy we właściwym czasie.

Jak działa Pod Bidding?

Pojedynczy blok reklamowy zawiera wiele tagów reklam połączonych w jednym zasobniku. Możesz wstawić te tagi albo przez SSAI lub CSAI.

Pod Bidding działa zgodnie z modelem kaskadowym, w którym każdy tag reklamy jest wywoływany z rzędu, aż do zwrócenia reklamy. Jeśli strąk ma 5 tagi reklam, szanse na wyświetlenie 2-3 reklamy wideo są dość wysokie.

Dlatego wydawcy muszą umieścić tonę tagów reklam w jednym bloku reklamowym, ponieważ zwiększa to szanse na odtworzenie wielu reklam w ramach reklamy przed filmem, po filmie iw trakcie filmu.

Oto krótka ilustracja pokazująca krok po kroku, jak działa cały proces poddingu:

 1. Korzystanie z wideo CMS, skonfiguruj tagi reklam w bloku reklamowym. Tutaj musisz ustawić długość poda, długość reklamy i liczbę tagów reklam w każdym podeście
 2. Numer kolejny jest przypisywany do tych tagów reklam w bloku reklamowym.
 3. Odtwarzacz wideo wykona wywołania reklamy dla każdego ze swoich tagów, gdy widz obejrzy film.
 4. Reklamy są wyświetlane tak długo, jak długo mieszczą się w boksie reklamowym (za każde udane wywołanie reklamy). 30-sekundowy film nie zostanie odtworzony podczas 15-sekundowej przerwy reklamowej.
 5. W przypadku niewypełnionego wyświetlenia reklamy wideo blok reklamowy po prostu przechodzi do następnego tagu w sekwencji.

Jak dostosować blok reklamowy?

Oto, co wydawcy mogą dostosować w każdym bloku reklamowym:

 • Liczba reklam w poderze reklamowym — Ograniczenie liczby reklam w bloku reklamowym może poprawić wrażenia użytkownika i zapobiec zmęczeniu reklamą. Zmęczenie reklamami jest powszechnym problemem w branży reklamy cyfrowej i występuje, gdy widzom wyświetla się zbyt wiele reklam w krótkim czasie. Może to prowadzić do irytacji i irytacji oraz może negatywnie wpłynąć na skuteczność reklam. Ograniczając liczbę reklam w bloku reklamowym, reklamodawcy i wydawcy mogą zmniejszyć ryzyko zmęczenia reklamą i zapewnić, że widzowie nie będą przytłoczeni ciągłym strumieniem reklam.
 • Czas trwania bloku reklamowego — W zależności od zaangażowania widzów ustawienie przyzwoitego czasu trwania podów reklamowych da wydawcom większą kontrolę nad tym, jak długo użytkownicy będą musieli oglądać reklamy przed filmem, w trakcie filmu lub po nim.
 • Długość reklamy w pojedynczym bloku reklamowym — Reklamy 15-sekundowe zwykle działają lepiej niż reklamy 30-sekundowe. Jeśli Twoi widzowie mają krótki okres koncentracji uwagi, ograniczenie długości reklamy w bloku reklamowym to dobry sposób na zwrócenie ich uwagi i uniknięcie wysokiego współczynnika odrzuceń.

Starannie rozważając te opcje, reklamodawcy i wydawcy mogą znaleźć właściwą równowagę między maksymalizacją przychodów a zapewnieniem użytkownikom jak najlepszych wrażeń. Może to pomóc poprawić skuteczność ich reklam, zwiększając szanse, że widzowie zaangażują się w reklamy i podejmą pożądane działanie.

Monitoruj i analizuj dane dotyczące zasobów reklamowych za pomocą PubGurui użyj go, aby udoskonalić swoje kampanie.

Rekommenderad:  Możesz (w pewnym sensie) generować dzieła sztuki takie jak Dall-E za pomocą najnowszego filtra TikTok

Korzyści z Pod Bidding dla wydawców

 1. Poprawiona trafność reklamy: określanie stawek za kapsuły umożliwia reklamodawcom kierowanie reklam do określonych grup użytkowników, co oznacza, że ​​reklamy wyświetlane tym użytkownikom są bardziej dopasowane do ich zainteresowań i potrzeb. Może to poprawić wrażenia użytkownika i zwiększyć szanse, że użytkownicy zaangażują się w reklamy.
 2. Wyższe ceny reklam: ponieważ ustalanie stawek podów umożliwia reklamodawcom kierowanie reklam do określonych grup użytkowników, może to prowadzić do wyższych cen reklam. Dzieje się tak dlatego, że reklamodawcy są skłonni zapłacić więcej, aby dotrzeć do użytkowników, którzy z większym prawdopodobieństwem będą zainteresowani ich produktami lub usługami.
 3. Lepsze umiejscowienie reklamy: określanie stawek za kapsuły umożliwia wydawcom optymalizację rozmieszczenia reklam w ich zasobach reklamowych, zapewniając wyświetlanie reklam właściwym użytkownikom we właściwym czasie. Może to poprawić skuteczność reklam i zwiększyć przychody wydawcy.
 4. Zwiększona przejrzystość: określanie stawek podów zapewnia większą przejrzystość zarówno dla wydawców, jak i reklamodawców, ponieważ pozwala obu stronom zobaczyć, które reklamy są wyświetlane którym użytkownikom i jaka jest ich skuteczność. Może to pomóc wydawcom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących zasobów reklamowych, a reklamodawcom w optymalizacji kampanii.
 5. Poprawiona wydajność: określanie stawek podów automatyzuje kupowanie i sprzedawanie przestrzeni reklamowej, co pozwala wydawcom zaoszczędzić czas i wysiłek. Pozwala im to skupić się na innych aspektach działalności i pomaga zapewnić efektywne wykorzystanie zasobów reklamowych.

Pody dynamiczne

źródło: digiday

„Dynamiczne pody” to termin używany w branży reklamowej w odniesieniu do typu formatu reklamy, który umożliwia reklamodawcom licytowanie boksów reklamowych o różnej długości w podeście lub grupie reklam na platformie medialnej. W dynamicznych kapsułach reklamodawcy nadal mogą składać oferty na wiele 15- i 30-sekundowych reklam, a także inne długości, co zapewnia im większą elastyczność i kontrolę nad wyświetlaną treścią reklamy. Ten format reklam jest często używany w reklamach telewizyjnych i wideo, gdzie reklamy są zwykle grupowane w kapsuły i odtwarzane podczas przerw reklamowych lub przerw w transmisjach na żywo.

Po wybraniu opcji długości stawki dla bloku reklamowego, MonetizeMore na bieżąco uporządkuje blok reklamowy, aby zmieścić jedną z tych reklam bez zwiększania całkowitej długości bloku reklamowego.

DSP może wybrać wyświetlanie dwóch 15-sekundowych reklam i jednej 30-sekundowej reklamy o łącznym czasie trwania 60 sekund, jeśli sprzedawca poinformuje o czasie trwania 60 sekund.

Gdy określanie stawek za pody nie było istotne, dostawcy SSP przekazywali tylko czas trwania reklamy i liczbę dostępnych boksów. W porównaniu z „ustrukturyzowanym” podem reklamowym dynamiczny pod reklamowy jest bardziej elastyczny, jeśli chodzi o dostosowanie liczby reklam lub czasu ich trwania.

Dzięki dynamicznym kapsułom DSP może wypełnić kapsułę reklamową w najbardziej optymalny sposób, biorąc pod uwagę dostawę i cenę, biorąc pod uwagę długość kapsuły. W ten sposób dostawcy DSP mogą zapewnić, że zwracają tylko odpowiedni całkowity czas trwania reklam, gdy korzystają z dynamicznych podów.

Ceny minimalne za sekundę

Cena minimalna za sekundę to strategia ustalania cen stosowana w branży reklamy cyfrowej, która umożliwia sprzedawcom ustalanie różnych cen minimalnych za każdą sekundę czasu antenowego w bloku reklamowym. Jest to ulepszenie w stosunku do istniejącego pola ceny minimalnej stawki, które pozwala wydawcom podawać tylko jedną cenę minimalną dla danego boksu reklamowego, niezależnie od długości reklamy. Korzystając z ceny minimalnej za sekundę, sprzedawcy mogą ustalić bardziej precyzyjną i uczciwą cenę dla każdego boksu reklamowego w bloku, a także pomóc kupującym i sprzedającym w ustaleniu wydajniejszego i skuteczniejszego procesu reklamy programatycznej. Może to również pomóc sprzedawcom zmaksymalizować wartość ich zasobów reklamowych, zapewniając im najlepszą cenę za każdy boks reklamowy.

Rekommenderad:  Jak odtwarzać dźwięk AirPlay na HomePod bez Wi-Fi?

Pole jest nowym dodatkiem do specyfikacji OpenRTB firmy IAB Tech Lab, która służy do ułatwienia licytacji w czasie rzeczywistym (RTB) w branży reklamy cyfrowej. To pole jest częścią ulepszeń określania stawek pod, które są zbiorem nowych pól, które poprawiają zdolność reklamodawców do kupowania bloków reklamowych na platformach medialnych. To pole umożliwia sprzedawcom ustawienie stawki minimalnej za każdą sekundę wyświetlania reklamy w podeście. Na przykład, jeśli wartość jest ustawiona na $5oznaczałoby to, że cena minimalna reklamy 15-sekundowej wynosi 75 USD, a cena minimalna reklamy 30-sekundowej wynosi 150 USD. Informacje te mogą być wykorzystywane przez reklamodawców do określania minimalnej kwoty, jaką są skłonni zapłacić za określony boks reklamowy.

The pole pozwala wydawcom wycenić każdą sekundę czasu antenowego, co może pomóc im ustalić dokładniejszą dolną stawkę dla każdego boksu reklamowego w bloku. Jest to ulepszenie w stosunku do istniejącego pola ceny minimalnej stawki, które pozwala wydawcom podawać tylko jedną cenę minimalną dla danego boksu reklamowego, niezależnie od długości reklamy. Korzystając z tego pola, wydawcy mogą dostarczać kupującym więcej informacji na temat wartości każdego boksu reklamowego w bloku oraz pomagać kupującym i sprzedającym w ustaleniu bardziej precyzyjnej i uczciwej ceny każdej reklamy. Może to poprawić efektywność zautomatyzowanego procesu reklamowego i pomóc wydawcom zmaksymalizować wartość ich zasobów reklamowych.

Jedną z innowacji wprowadzonych przez pod bidding jest koncepcja hybrydowych podów reklamowych, które umożliwiają łączenie zarówno sekcji standardowych, jak i dynamicznych. Hybrydowe zasobniki reklamowe to zasobniki reklamowe, które zawierają zarówno z góry określone, stałe reklamy, jak i reklamy dynamiczne, sprzedawane programowo. Pozwala to wydawcom połączyć zalety obu typów formatów reklam oraz zapewnić większą elastyczność i kontrolę nad treścią reklam, które wyświetlają.

Chcesz zmaksymalizować przychody z reklam wideo dzięki ustalaniu stawek pod? Porozmawiajmy!

Często zadawane pytania

Czy pod Bidding i Ad Pod Bidding to to samo?

Tak, pod bidding i ad pod biding to w zasadzie to samo i często są używane zamiennie.

Co to jest otwarty protokół RTB?

OpenRTB (Open Real-Time Bidding) to specyfikacja typu open source na poziomie protokołu, która definiuje interakcje między platformami po stronie popytu (DSP) i platformami po stronie podaży (SSP) w branży reklamy cyfrowej. OpenRTB umożliwia licytowanie w czasie rzeczywistym (RTB), w ramach którego reklamodawcy mogą licytować wyświetlenia reklam w czasie rzeczywistym za pośrednictwem zautomatyzowanej aukcji. OpenRTB zapewnia standardowy zestaw zasad i wytycznych dotyczących sposobu, w jaki dostawcy DSP i SSP mogą komunikować się i wymieniać informacje o dostępnych zasobach reklamowych, zapytaniach ofertowych i odpowiedziach ofertowych. Pozwala to dostawcom DSP zautomatyzować proces kupowania i sprzedawania reklam oraz maksymalizować wartość ich zasobów reklamowych poprzez docieranie do właściwych odbiorców we właściwym czasie.

Table of Contents