Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zmieni się marketing influencerów w mediach społecznościowych po COVID-19?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zmieni się marketing influencerów w mediach społecznościowych po COVID-19?

Marketing influencerów w mediach społecznościowych przeszedł kilka zmian w trakcie COVID-19. Influencerzy stali się jeszcze bardziej kreatywni dzięki swoim treściom w domu, firmy bardziej skupiły się na budowaniu społeczności i przejrzystości 80% użytkowników w USA i Wielkiej Brytanii skonsumowali więcej treści. Więc, co dalej? Badamy, jak marketing influencerów w mediach społecznościowych zmieni się po COVID-19.

Zaangażowanie influencerów wzrosło w USA o 87% w związku z COVID-19, a „76% amerykańskich widzów online twierdzi, że planuje konsumować tyle samo treści, gdy wybuch epidemii się skończy” Globalny indeks internetowy. Możemy spodziewać się wahań zaangażowania ze względu na powrót konsumentów do pracy, spędzanie większej ilości czasu z przyjaciółmi i wychodzenie z domu. Jednak wiele osób planuje pozostać aktywnymi cyfrowo po odkryciu wpływowych osób, z którymi łączą się, aby nadążyć za ich postami. Oto kilka innych zmian w marketingu influencerów w mediach społecznościowych, które przewidujemy po COVID-19.

Influencerzy z branży turystycznej odbiją się

Oczekuje się, że gdy granice zaczną się ponownie otwierać, a podróżowanie będzie znów bezpieczne, firmy z branży turystycznej i hotelarskiej będą chciały współpracować z influencerami, aby poinformować, że wracają do biznesu. Nie ma lepszej okazji dla influencerów, aby uzyskać świeże treści, a dla hoteli, restauracji i innych marek zorientowanych na turystykę, aby ponownie nawiązać kontakt z docelowymi odbiorcami – a wszystko to po niższych kosztach niż kampanie reklamowe o dużym budżecie. Nie wspominając o tym, że większość z nas ma ochotę na przygodę!

influencerzy post covid 1

Podczas gdy czekamy na powrót podróżniczych influencerów, jest kilku twórców, takich jak Helene Sula (@heleneinpomiędzy), które zrezygnowały z podróży międzynarodowych i zdecydowały się na bardziej domowe #vanlife. W powyższym przykładzie współpracuje z firmą Outdoorsy, firmą zajmującą się pojazdami kempingowymi, aby otrzymać upominek o wartości 500 USD!

Rekommenderad:  Ta aplikacja na smartfony może natychmiastowo pobrać dane samochodu z numeru rejestracyjnego

Tworzenie treści w domu będzie napędzać kreatywność

Influencerzy wykazali się niewiarygodną kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu treści w czasie pandemii, co ostatecznie zwiększyło ich wartość. I chociaż sytuacja zacznie się stabilizować w nowym roku, prawdopodobne jest, że influencerzy nie będą już musieli polegać na tworzeniu treści w domu. Pozwól im wykorzystać tę kreatywność w kampaniach influencer marketingu w 2021 roku i obserwuj, jak otrzymujesz unikalne treści, które można ponownie wykorzystać.

Widzowie będący influencerami wykazali zainteresowanie treściami w domu, takimi jak samouczki kulinarne, wycieczki po roślinach domowych i filmy dotyczące renowacji domów. Będziemy ciekawi, jak ten sam poziom kreatywności utrzyma się w świecie po COVID-19.

Liczba influencerów TikTok będzie rosła

Nowe trendy w mediach społecznościowych nieustannie się zmieniają, ale jedno jest pewne — rok 2020 udowodnił, że TikTok zostanie. TikTok przetrwał całą kwarantannę, przynosząc użytkownikom nowe wyzwania, trendy i tańce, w których mogą uczestniczyć i angażować się. Marki weszły na platformę i włączyły ją do swojej strategii marketingowej, a decyzja raczej nie zmieni się w najbliższym czasie.

Jednym z fantastycznych przykładów marki wykorzystującej TikTok na swoją korzyść podczas kwarantanny była firma elf Cosmetics ze swoją wirusową piosenką Oczy. Usta. Twarz. Bezpieczna. Wezwali użytkowników TikTok do zachowania bezpieczeństwa i powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Marka nawiązała współpracę z iLL Wayno i Hollą FyeSixWun, aby zremiksować piosenkę, a także z influencerami TikTok, którzy pomogli udostępnić wideo.

strategia merchandisingu detalicznego

Influencerzy będą napędzać marketing konwersacyjny

Zarówno marki, jak i influencerzy muszą słuchać swoich docelowych odbiorców i na nowo wymyślać sposoby angażowania ich i komunikowania się z nimi. W rzeczywistości, Mireille Ryandyrektor generalny Social Media Marketing Institute, powiedział: „Największym wyzwaniem dla marek jest poszukiwanie nowych sposobów tworzenia innowacyjnych treści, które będą się wyróżniać i powstrzymywać obserwujących przed przewijaniem”.

W 2018 roku były 3.7 milion posty influencerów sponsorowane przez markę Instagram sam. Więc jeśli możesz spersonalizować treść, zrób to. Pomoże to utrzymać zainteresowanie i zaangażowanie obecnych odbiorców podczas powrotu do normalności.

Rekommenderad:  Czym są funkcje oszczędzania pamięci i oszczędzania energii Google Chrome? Jak Switch Włącz lub wyłącz

Prawdziwe treści są poszukiwane

Nasze prognozy dotyczące zachowań konsumenckich na rok 2020 dowiodły jednego: zapotrzebowanie na przejrzystość zarówno ze strony marek, jak i influencerów nie zniknie w 2021 roku. Media społecznościowe dzisiaj zgłosiło 101 mln wzmianek o dezinformacji do czerwca 2020 r. Dawno minęły czasy, kiedy marka mogła sprzedawać swój produkt przez różowe okulary. Konsumenci chcą wiedzieć, co robią firmy, aby poprawić swój wpływ na świat i zachęcić influencerów do aktywności.

W Statusphere mieliśmy wyjątkową okazję tworzenia i dostosowywania produktów poza naszym normalnym zakresem, aby przyczynić się do spowolnienia rozprzestrzeniania się COVID-19. Z pomocą pewnej rodziny udało nam się stworzyć 124 markowe, dwustronne maski do wysłania we wrześniowym StatusBox, aby zachować dystans społeczny i stylowo się zamaskować.

influencerzy post covid 2

Ponieważ konsumenci nadal przywiązują większą wagę do marek i wpływowych osób, które prezentują się autentycznie, ważne jest, aby Twoja marka była zgodna z wpływowymi osobami, które podzielają te same wartości. Nawet jeden nieszczery post o produkcie napisany przez ambasadora może pozostawić Twoją markę pod znakiem zapytania. (Poważnie, sprawdź nasz blog o porażkach marketingu influencerów.) Na szczęście marketing mikroinfluencerów jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na rozpoczęcie rozmowy o Twojej marce, prowadzonej przez autentyczne referencje produktów.

Można śmiało powiedzieć, że influencer marketing doświadczy pewnych zmian po COVID-19, ale nigdy nie jest za późno, aby zacząć. Pomożemy Ci dostosować się do tych zmian i nawiązać autentyczne kontakty z influencerami, którzy kochają Twoją markę. Chcesz rozpocząć kampanię influencer marketingową? Skontaktuj się z nami aby rozpocząć współpracę z jednym z naszych specjalistów już dziś!

Table of Contents