Jak zmienić ciąg User-Agent w Google Chrome

Ponieważ spędzamy więcej czasu na telefonach niż na komputerach PC, większość dzisiejszych treści internetowych jest zoptymalizowana dla użytkowników mobilnych. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, jak Twoja przeglądarka wie, kiedy wyświetlać wersję witryny dostosowaną do urządzeń mobilnych? Skąd ma wiedzieć, jakiego urządzenia używasz do uzyskania dostępu do strony internetowej? Poznaj ciągi użytkownika i klienta!

Każdy nagłówek HTTP zawiera, między innymi, ciąg znaków agent użytkownika, który pomaga serwerowi określić, skąd masz dostęp do witryny. W ten sposób jest w stanie zapewnić odpowiedni format treści dla każdej popularnej platformy, takiej jak konsole do gier, tablety, iPhone'y, Androidy itp.

Jak działają ciągi użytkownika-agenta

Ciągi User-Agent są częścią architektury sieci i mogą dostarczyć użytecznych informacji o urządzeniu proszącym o dostęp do serwera WWW. Może pomóc lepiej obsługiwać ruch w witrynie, ponieważ ujawnia, jakiego rodzaju jest to urządzenie, jakiego oprogramowania i przeglądarki używa itp.

Te ciągi są niezbędne w marketingu, ponieważ pomagają kierować reklamy, optymalizować witrynę pod kątem różnych urządzeń, analizować ruch w sieci i nie tylko.

Czy mogę ręcznie zmienić ciąg User-Agent?

Czasami musisz uzyskać dostęp do witryny mobilnej z komputera. Może być z ciekawości lub z powodów zawodowych. Aby to zrobić, musisz jednak zmienić ciąg klienta użytkownika. Czy to możliwe? Absolutnie.

Jeśli testujesz nową witrynę, możesz to wszystko zrobić bezpośrednio z komputera, po prostu zmieniając ciąg agenta użytkownika. To wymaga kilku łatwych kroków.

Ciągi użytkownika-agenta w Google Chrome

Google Chrome jest najczęściej używaną przeglądarką na świecie i oczywiście ma wiele ciągów użytkownika-agenta. Dzieje się tak, ponieważ musi obejmować wiele różnych urządzeń i zapewniać użytkownikom jak najlepsze wrażenia.

Jeśli tworzysz witrynę internetową i chcesz się upewnić, że jest ona zoptymalizowana pod kątem wszystkich urządzeń, z których może korzystać Twoja grupa docelowa, oto dwa proste sposoby zmiany ciągu klienta użytkownika i przetestowania produktu.

1. Wbudowany przełącznik User-Agent

Istnieje sposób na zmianę ciągu klienta użytkownika w Chrome bez instalowania dodatkowych programów. Oto jak to zrobić.

 1. Uruchom Google Chrome na komputerze.
 2. Kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu okna.
 3. Przewiń do Więcej narzędzi, a następnie kliknij Narzędzia programistyczne. uwaga: że możesz także użyć skrótu klawiaturowego, aby otworzyć Narzędzia programistyczne – naciśnij Ctrl + Shift + I na klawiaturze.więcej narzędzi
 4. Kliknij ikonę z trzema kropkami w oknie Narzędzi programisty.
 5. Przewiń do Więcej narzędzi, a następnie wybierz z listy Warunki sieciowe.Zmień ciąg agenta użytkownika w Google Chrome
 6. Na karcie Warunki sieciowe zobaczysz zaznaczenie opcji Wybierz automatycznie. Wyłącz to.
 7. Pod spodem znajduje się przycisk Lista niestandardowa, więc kliknij go i wybierz urządzenie z listy, aby zobaczyć, jak strona internetowa będzie wyglądać na tym urządzeniu.

2. Instalowanie przełącznika User-Agent

Innym sposobem zmiany ciągu klienta użytkownika w Google Chrome jest zainstalowanie dedykowanego programu. To rozszerzenie do Chrome i bardzo proste jest dodanie go do przeglądarki.

 1. Idź do oficjalny Chrome Web Store i wyszukaj User-Agent Switcher.
 2. Kliknij niebieski przycisk Dodaj do Chrome obok nazwy rozszerzenia.
 3. Po dodaniu do przeglądarki możesz rozpocząć korzystanie z niego, klikając prawym przyciskiem myszy dowolne puste miejsce na stronie internetowej i wybierając opcję User-Agent Switcher.
 4. Wybierz przeglądarkę, a następnie urządzenie z menu.
 5. Jeśli nie widzisz żądanego urządzenia w tym menu, kliknij Inne i utwórz to, które chcesz. Możesz później dodać tego niestandardowego klienta użytkownika do menu.

Dla użytkowników Safari i Firefox

Możesz także zmienić przełącznik klienta użytkownika, jeśli używasz Safari lub Firefox jako domyślnych przeglądarek. Oto jak.

Safari

Po uruchomieniu Safari na swoim komputerze wykonaj następujące czynności, aby zmienić ciąg agenta użytkownika.

 1. Otwórz menu Safari i kliknij Preferencje.
 2. Wybierz kartę Zaawansowane i zaznacz opcję Pokaż menu rozwijania w pasku menu.
 3. Zamknij Preferencje i otwórz menu Programuj.
 4. Wybierz User Agent z tego menu.
 5. Wybierz przeglądarkę i urządzenie lub kliknij Inne … jeśli potrzebnego urządzenia nie ma na liście.

Firefox

Możesz także zmienić ciąg agenta użytkownika w przeglądarce Firefox. Jest na to wbudowany sposób, ale zaleca się korzystanie z rozszerzenia. To dlatego, że proces ten jest szybszy i mniej skomplikowany.

 1. Otwórz przeglądarkę Firefox i przejdź do oficjalny sklep Firefox szukać dodatków.
 2. Wyszukaj przełącznik User-Agent.
 3. Kliknij niebieski przycisk + Dodaj do przeglądarki Firefox.
 4. Zobaczysz, że do przeglądarki zostało dodane nowe menu i pasek narzędzi, co oznacza, że ​​możesz zacząć korzystać z rozszerzenia.

Rozszerzenia Oszczędzaj czas

Zainstalowanie rozszerzenia jest z pewnością dobrym wyborem, jeśli trzeba często przełączać ciąg agenta użytkownika. Jeśli nie, zalecamy to zrobić, ponieważ są one bardzo wygodne i łatwe w użyciu.

Czy próbowałeś zmienić ciąg agenta użytkownika w Google Chrome lub innych przeglądarkach? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!