Jak zmienić domyślne powiadomienia w Kalendarzu Google

Jak zmienić domyślne powiadomienia w Kalendarzu Google 1

Zgubiłem się bez moich list – i moich kalendarzy. Kalendarz Google uratował mi życie więcej razy, niż mogę zacząć liczyć. Dodaję absolutnie wszystko: rachunki, urodziny, wizyty u lekarza, a nawet listy zakupów. Mam różne rodzaje przypomnień dla różnych rzeczy, a nawet zdarzenia oznaczone kolorami, aby śledzić.

Chcesz przypomnieć sobie o tym, co się wydarzy – za dziesięć minut, czy za dwa tygodnie. Musisz być na bieżąco z wszystkim tak samo jak ja. Czy wiesz, że za pomocą Kalendarza Google możesz zmienić rodzaj otrzymywanego powiadomienia? Możesz wybrać wysłanie wiadomości e-mail lub wyskakujące przypomnienie na pulpicie.

Niestety Google zakończył powiadomienia SMS na początku 2019 r. Ta opcja była dla mnie cenna, ale nie jest już dostępna. Jeśli wcześniej skonfigurowano jakieś powiadomienia tekstowe, zostały one automatycznie przekonwertowane na przypomnienia e-mail przez zespół Google.

Ze względów prywatności moje zrzuty ekranu dla tego postu oczywiście nie będą pochodziły z mojego prawdziwego kalendarza. Skonfigurowałem kilka ogólnych przypomnień w nowym kalendarzu, aby pokazać kilka sztuczek, ponieważ istnieje kilka sposobów na załatwienie tego.

Jak zmienić powiadomienia kalendarza Google w wydarzeniu

Otwórz kalendarz Google i kliknij dowolne wydarzenie.

Jak zmienić domyślne powiadomienia w Kalendarzu Google 2

Kliknij mały ołówek w wyskakującym okienku „Edytuj wydarzenie”. Otworzy się okno, które najpierw pozwala zmienić czas zdarzenia. Następnie masz swój „Szczegóły wydarzenia”. Pierwszą opcją jest ustawienie lokalizacji (w razie potrzeby adresu), a następnie pod nią pojawiają się opcje przypomnienia.

Jak zmienić domyślne powiadomienia w Kalendarzu Google 3

Jak wspomniałem, jedyne dwie rzeczy, które możesz teraz wybrać, to e-mail lub „powiadomienie”, które jest wyskakującym oknem na pulpicie. Wybierz jedną z dwóch opcji, a następnie ilość czasu, zanim potrzebujesz przypomnienia. Możesz wybierać między minutami, godzinami, dniami, a nawet tygodniami. Jeśli jest to coś ważnego, możesz ustawić wiele przypomnień. Na przykład w przyszłym miesiącu mam wydarzenie, dla którego ustawiam przypomnienia co kilka dni. Do każdego z tych przypomnień dołączona jest też notatka dotycząca czegoś, co muszę zrobić, aby przygotować się na ten dzień.


Jak zmienić domyślne powiadomienia w Kalendarzu Google za pośrednictwem pełnego kalendarza

Otwórz główny Strona kalendarza. Jest to o wiele prostszy sposób robienia rzeczy, jeśli masz skonfigurowany więcej niż jeden kalendarz, jak większość z nas. Po lewej stronie umieść kursor myszy nad kalendarzem, dla którego chcesz zmienić opcje, a następnie kliknij trzy „Opcje” kropki

Jak zmienić domyślne powiadomienia w Kalendarzu Google 4

Z małego pudełka po prawej stronie wybierz „Ustawienia i udostępnianie” aby dostać się tam, gdzie musisz być. Teraz przewińmy w dół do „Powiadomienia o zdarzeniach”.

Jak zmienić domyślne powiadomienia w Kalendarzu Google 5

Tutaj możesz ustawić ogólne powiadomienia dla każdego skonfigurowanego wydarzenia w kalendarzu. Oczywiście możesz użyć mojej powyższej metody, aby dodać lub zmienić powiadomienia dla poszczególnych rzeczy.

Najpierw zdecyduj, czy chcesz wyskakujące okienko, czy przypomnienie e-mailem (lub jedno i drugie) oraz czas ich otrzymania. Pamiętaj, że tak będzie WSZYSTKO wydarzenia, jak wspomniałem, więc nie przesadzaj. Poniżej możesz zdecydować, czy chcesz otrzymywać powiadomienia, gdy ktoś zmieni wydarzenie, na które już jesteś zaproszony, lub za każdym razem, gdy ktoś odpowie na to wydarzenie.

Jak zmienić domyślne powiadomienia w Kalendarzu Google 6

Note należy pamiętać: są to ustawienia dla całego kalendarza, jak wspomniałem, jednak jeśli masz więcej niż jeden kalendarz, musisz wprowadzić te zmiany osobno dla każdego z nich.


Jak wyłączyć powiadomienia na pulpicie dla Kalendarza Google

Jeśli pracuję, może się zdarzyć, że po prostu nie chcę wyświetlać wyskakującego okienka lub słyszeć dźwięk na pulpicie, który przypomina mi, żebym poszedł do dentysty później. W takim przypadku po prostu tymczasowo wyłączam tę funkcję. Aby to zrobić, przejdź do góry i kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu kalendarza i wybierz „Ustawienia”.

Jak zmienić domyślne powiadomienia w Kalendarzu Google 7

Przewiń w dół do „Ustawienia zdarzeń”. Tutaj zobaczysz kilka różnych opcji. Kliknij strzałkę rozwijaną obok „Powiadomienia”.

Jak zmienić domyślne powiadomienia w Kalendarzu Google 8

Kliknij pole obok "Poza" a powiadomienia na pulpicie zatrzymają się do momentu ponownego włączenia ustawienia.

W jakich innych pytaniach z Kalendarza Google mogę pomóc?

Wesołych wydarzeń!