Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zmienić Favicon w WordPress [Step-By-Step]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zmienić Favicon w WordPress [Step-By-Step]

Nasza strona jest obsługiwana przez naszych użytkowników. Czasami uzyskujemy linki partnerskie, gdy klikasz linki partnerskie na naszej stronie internetowej

Skontaktuj się z nami w sprawie pytań

Favicony to małe ikony pikseli pojawiające się na karcie przeglądarki i reprezentujące wizualnie Twoją witrynę i markę w oknie przeglądarki.

Znane również jako ikony skrótów, favicony są istotną częścią brandingu witryny i są najprostszym sposobem na zwiększenie zaufania i wiarygodności Twojej firmy.

Dlatego w tym samouczku krok po kroku nauczymy się zmieniać favicon w witrynach WordPress za pomocą trzech różnych metod.

Favicon w witrynie WordPress (najczęściej zadawane pytania)

Zanim przejdziemy do samouczka, odpowiedzmy na trzy najczęściej zadawane pytania dotyczące ulubionych stron internetowych WordPress:

Gdzie jest Favicon ICO w WordPress?

Ikona strony wyświetlana po lewej stronie tytułu strony w oknie przeglądarki to favicon ICO.

Właściciele witryn muszą utworzyć i dodać favicon ICO do swojej witryny, aby przeglądarka użytkownika mogła pobrać prawidłowy plik favicon.ico z „yourwebsite.com/favicon.ico” w celu łatwego tworzenia zakładek, brandingu i UX.

Czy mogę zmienić favicon WordPress za pomocą CSS?

Jeśli chcesz wybrać trasę CSS, musisz przekonwertować obraz favicon na format SVG i dodać znacznik linku favicon w nagłówku HTML za pomocą akcji „wp_head”.

Wymaga skomplikowanego zrozumienia HTML i CSS i nie jest zalecany przez ekspertów jako opcja „go-to”.

Jak sformatować Favicon?

Najlepszym formatem obrazu favicon jest .ico.

Możesz zaprojektować swoją favikonę w dowolnym oprogramowaniu do projektowania graficznego i przesłać swój obraz w narzędziu do generowania favicon, takim jak favicon.cc.

Narzędzie przekonwertuje twój obraz JPEG lub PNG na format ICO, który możesz wstawić do swojej witryny WordPress o rozmiarach 16 × 16 (dla przeglądarek internetowych), 96 × 96 (dla ikony skrótu na pulpicie) i 32 × 32 (dla skrótu na pasku zadań) Ikona).

Rekommenderad:  Recenzja SimplyFun: Jak to jest być konsultantem SimplyFun

Jak zmienić Favicon w WordPress 6.0 Witryna internetowa: instrukcje krok po kroku

Teraz przedstawimy dokładne kroki, które należy wykonać, aby zmienić ikony ulubionych w istniejącej witrynie za pomocą WordPress 6.0 wersja.

Favicon jest istotną częścią projektu bloga, a dodanie favicon jest ważne dla SEO WordPress i zadowolenia użytkowników.

Jak zmienić Favicon w WordPress [Using WordPress.org Platform]

WordPress.org to oprogramowanie WordPress typu open source do dostosowywania projektu bloga oraz zarządzania treścią wizualną i pisemną za pomocą bezpłatnych i płatnych planów.

Korzystanie z platformy WordPress to najłatwiejszy i najskuteczniejszy sposób na zastąpienie faviconów w celu poprawy UX w ramach najlepszych praktyk SEO.

Wykonaj poniższe czynności w podanej kolejności:

 1. Wpisz „yourwebsite.com/wp-admin/” i wpisz swój adres e-mail oraz hasło, aby otworzyć pulpit WordPress.org swojej witryny.
 1. Najedź kursorem myszy na „Wygląd” po lewej stronie pulpitu nawigacyjnego.
 2. Zobaczysz listę opcji. Kliknij drugą opcję z napisem „Dostosuj”.
 3. Następnie wybierz opcję „Tożsamość witryny”.
 4. Pojawią się ustawienia tytułu witryny i logo. Możesz kliknąć „Zmień obraz”, aby zastąpić istniejący favicon nowym plikiem obrazu w formacie .ico zapisanym na komputerze.

Jak zmienić Favicon w WordPress [Adding Favicon Manually]

Istnieje możliwość edycji kodu witryny, aby zastąpić favicon w witrynie WordPress.

Wykonaj czynności opisane poniżej:

 1. Otwórz pulpit nawigacyjny cPanel swojego konta hostingowego i uzyskaj dostęp do plików motywu za pośrednictwem Menedżera plików.
 1. Znajdź folder: yourwebsite.com/wp-content/themes/your-theme/
 2. Prześlij utworzony obraz favicon.ico do folderu motywu.
 3. Note w dół ścieżki pliku w notatniku na pulpicie.
 4. Znajdź plik header.php motywu i edytuj go, wklejając ścieżkę pliku zapisaną w notatniku.
 5. Zapisz zmiany, aby pomyślnie zmienić favicon swojej witryny.

Zaleca się jednak powstrzymanie się od korzystania z tej metody, zwłaszcza jeśli nie masz wykształcenia informatycznego.

Jak zmienić Favicon w WordPress [Using WordPress Plugins]

Drugim najlepszym sposobem na zastąpienie favicon strony internetowej jest użycie popularnych wtyczek, takich jak „” lub ”.

Rekommenderad:  Jak odłączyć się od VPN na Snapchacie?

Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Przejdź do yourwebsite.com/wp-admin/ dashboard.
 2. Po lewej stronie ekranu kliknij Wtyczki.
 3. Kliknij „Dodaj nowy”.
 4. Zainstaluj „” i aktywuj wtyczkę.
 5. Po aktywacji kliknij Wygląd i wybierz „Favicon”.
 6. Prześlij swój obraz favicon.ico o rozmiarze 260 × 260 pikseli.
 7. Kliknij „Generuj Favicon” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby sfinalizować zmiany.

Inne Favicon w samouczkach związanych z WordPress do sprawdzenia

Favicony to popularne rodzaje elementów graficznych, które możesz dodać, aby Twoja witryna wyróżniała się na tle konkurencji.

Wyszukiwania mobilne wzrosły wielokrotnie od czasu pandemii, a favicony poprawiają wygodę użytkowników mobilnych jak żadne inne.

Oto kilka powiązanych samouczków, aby dodać imponujące elementy wizualne do witryn WordPress:

 • Jak zoptymalizować obrazy dla WordPress: Optymalizacja obrazów pod kątem szybszego ładowania, lepszego UX i wydajnej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek ma kluczowe znaczenie. Przedstawiliśmy najlepsze metody i praktyki wybierania lżejszych formatów obrazów, kompresji obrazów i zarządzania biblioteką WordPress Media w najlepszy możliwy sposób.
 • Jak zmienić czcionkę w WordPress: Czcionki odgrywają dużą rolę w estetycznym wyglądzie i czytelności witryny. Trafnie uzupełniają Twoje pisane treści i motywują odwiedzających witrynę do tworzenia zakładek na Twoich stronach i odwiedzania ich ponownie. Zaproponowaliśmy szczegółowy samouczek krok po kroku, jak zmienić czcionkę w witrynie WordPress, aby odpowiadała profesjonalnym standardom w Twojej branży.
 • Jak zoptymalizować wydajność WordPressa: Optymalizacja wydajności witryny WordPress oznacza poprawę szybkości ładowania i zapewnienie skutecznego dostarczania treści. Przygotowaliśmy szczegółowy samouczek z mniej znanymi zaleceniami i zakazami, aby w rekordowym czasie podbić techniczne SEO Twojej witryny.

Podsumowanie

Favicony to mały, ale niezbędny element wizualny, który poprawia branding i SEO Twojej witryny WordPress.

Zawsze zaleca się zaprojektowanie prostego, ale profesjonalnego projektu bez wielu szczegółów, aby ikona witryny internetowej była widoczna w oknie przeglądarki użytkownika.

Rekommenderad:  Jak rozmyć tło w programie Illustrator?

Jeśli w przeszłości korzystałeś z niezgrabnego obrazu favicon, najlepiej przejść do Wygląd > Dostosuj na pulpicie nawigacyjnym WordPress.org swojej witryny i natychmiast go zastąpić.

Możesz używać specjalistycznych wtyczek, ale nie zaleca się edytowania kodu witryny w celu zastąpienia favicon.

Oficjalnym formatem ikony favicon jest .ico, ale korzystając z WordPressa, możesz używać popularnych formatów, takich jak PNG (najlepszy do kreatywnych ilustracji) i .jpeg.

Table of Contents