Jak zmienić Google OK na coś innego

Microsoft ma Cortanę, Amazon ma Alexę, Apple ma Siri, a Google ma, no cóż, Google.

Zamiast tworzyć ludzkie imię dla swojego asystenta, Google wybrał bez znaczenia nazwę „Google AssistantDla twojego asystenta AI. Twój adres Google Assistant mówiąc „Hello Google” zamiast ładniejszego podejścia „Alex” lub „Hello Siri”.

Inni mogą powiedzieć, że nazwa produktu nie ma wyobraźni, ale na pewno nie brakuje funkcji w Google Assistant sama usługa. Google Assistant Jest to czyste narzędzie programowe, które oferuje wiele funkcji, takich jak możliwość uruchamiania programów na komputerze lub smartfonie, uruchamiania programów telewizyjnych lub list odtwarzania muzyki, a nawet przyciemniania świateł domowych lub włączania i wyłączania różnych urządzeń. Możesz używać swojego głosu do komunikowania się z przyjaciółmi i rodziną, dawania im wskazówek dotyczących podróży, planowania następnej podróży, ustawiania alarmów i przypomnień, tłumaczenia języków i innych. Możliwości i funkcjonalności są nieograniczone!

Jeśli chcesz zobaczyć pełną listę wszystkich poleceń Google OK, zapoznaj się z tym artykułem: Prawie pełna lista wszystkich poleceń Google, dobrze?

Pomimo wielu rzeczy, które Google Assistant może, nie może dokonać większych zmian w poleceniu aktywacji głosowej. Google pozwoli ci skonfigurować go w „OK Google” lub, w niektórych późniejszych urządzeniach, „Hello Google”.

Jak zmienić Google OK na coś innego 2

Z jakiegoś powodu, prawdopodobnie decyzji marki podjętej przez marketing, firma chce, abyś powiedział swoje imię, zanim Asystent coś dla ciebie zrobi. Nakłanianie ludzi do powtarzania nazwy Twojej firmy wiele razy dziennie jest wyraźną marką, ale niekoniecznie jest dla nich dobrą zabawą. Google Assistant użytkownicy.

Na szczęście natura architektury oprogramowania Google polega na tym, że można ją modyfikować i modyfikować, a to, czego Google nie dodał jako funkcji, strony trzecie skorzystały z okazji, aby dodać funkcjonalność do Google Assistant.

Korzystając z dodatkowego oprogramowania, możesz zmienić swoje Google Assistant fraza aktywacji głosowej, aby być czymkolwiek chcesz. W tym artykule pokażę różne metody, jak to zrobić, i wyjaśnię każdą z nich.

Zanim skończymy, Google Assistant Będzie tańczył w twoim rytmie zamiast domyślnego.

Istnieją dwie główne metody zmiany „słowa wyzwalającego” lub nazwy Google Assistant.

Pierwsza metoda polega na użyciu Mic +, aplikacji, która działa całkiem dobrze, ale nie jest już rozwijana od tego pisania.

Druga omawiana metoda polega na zmianie nazwy Google AssistantName za pomocą aplikacji Autovoice. To drugie podejście (opisane w dalszej części tego artykułu) jest prawdopodobnie lepsze niż pierwsze podejście, ale dostarczymy ci instrukcji, jak korzystać z obu.

Mogę ci dać Google Assistant Imię?

Tak, a pierwszą rzeczą do zrobienia w celu włączenia tych metod jest upewnienie się, że masz najnowszą wersję Aplikacja Google zainstalowany na smartfonie.

Po zainstalowaniu najnowszej wersji Google możesz kontynuować. Ponownie zaczniemy od pokazania, jak zmienić „słowo wyzwalające” na Google Assistant z Mic +, a następnie pokażemy Ci, jak zrobić to samo z Autovoice (prawdopodobnie najlepsze podejście). Zaczynajmy!

Jak mogę zmienić nazwę mojego Asystenta Google za pomocą aplikacji Open Mic +?

Open Mic + to aplikacja, która uzupełnia Google Assistant, dodając różnorodne funkcje, takie jak rozpoznawanie głosu offline i integracja z Tasker, a sistema niezwykle wydajny system automatyzacji Androida.

My w TechJunkie napisaliśmy informacyjny artykuł obejmujący 5 z najlepszych profili Tasker dla Android Automation.

Jednak dla naszych celów jesteśmy bardziej zainteresowani funkcją Open Mic +, która pozwala zastąpić polecenie głosowe użyte do aktywacji Google Assistant.

Jak zmienić Google OK na coś innego 3

Krok – 1: Mic +

Aby Open Mic + działał, musisz wyłączyć wykrywanie słów kluczowych w Google Now. Jest to łatwe, chociaż Google dołożyło wszelkich starań, aby ukryć wymaganą funkcjonalność w swojej niedopuszczalnej i quasi-losowej hierarchii interfejsu użytkownika.

 1. Aktywuj swój Google Assistant mówiąc „OK Google” lub długo naciskając przycisk Start.Jak zmienić Google OK na coś innego 4
 2. Presiona ikona kompasu w prawym dolnym rogu aplikacji, aby uzyskać dostęp do menu Eksploruj.
 3. Stuknij przycisk swojego profilu w prawym górnym rogu aplikacji i wybierz Ustawienia.
 4. Wybierz kartę Kreatora.Jak zmienić Google OK na coś innego 5
 5. Przewiń w dół do sekcji Urządzenia asystujące u dołu i dotknij smartfona lub innych urządzeń, które chcesz skonfigurować.
 6. Zmień ustawienie „Dostęp do dopasowania głosowego” na wyłączone.Jak zmienić Google OK na coś innego 6

Krok – 2: Mic +

Następnie uruchom aplikację Open Mic +. Open Mic + nie jest już dostępny w sklepie Google Play, ale Otwórz Mic + dla Google Now jest nadal dostępny przez Amazon.

Upewnij się, że zainstalowałeś Amazon Zapisz aplikację, zanim będzie można pobrać aplikację Open Mic +.

Otwórz aplikację Open Mic +, a zobaczysz ekran główny. Stuknij suwaki preferencji, aby otworzyć okno dialogowe ustawień.

Jak zmienić Google OK na coś innego 7

Na ekranie preferencji dotknij „Fraza na gorąco”, a następnie wpisz frazę, której chcesz użyć w przyszłości.

Możesz oprzeć się pokusie, by być zbyt uroczym w tej sprawie; zmieniając frazę w coś takiego: „Cześć kochanie, podnieciłem cię?” Jest fajnie, gdy jesteś sam w domu, ale może mniej radości, gdy szef prosi cię o znalezienie czegoś w telefonie w pracy. Zbyt długie zdanie może na początku być zabawne, ale szybko się zestarzeje. Mów krótko i słodko, czymś, z czym możesz żyć nawet w stresie i pośpiechu.

Na naszą demonstrację pójdziemy z Kapitanem Picardem i zmienimy frazę aktywacyjną na „Komputer”. Jak zmienić Google OK na coś innego 8

Po zakończeniu pisania nowej frazy po prostu dotknij przycisku „OK”. Naciśnij przycisk powrotu w lewym górnym rogu, aby wyjść z preferencji.

Krok – 3: Mic +

Powinieneś teraz zobaczyć duży zielony przycisk z napisem „Start”. Stuknij to i pozostaw uruchomione, a możesz powiedzieć wybrane słowo kluczowe zamiast „OK Google” i swojego Google Assistant Będzie tam, gotowy do przyjęcia polecenia głosowego.

Jak mogę zmienić? Google AssistantWake Word with Tasker and AutoVoice?

Open Mic + działa … przez większość czasu. Niestety, aplikacja nie jest obecnie w fazie rozwoju i może nie zostać poprawnie zainstalowana lub uruchomiona w telefonie.

Bardziej niezawodną metodą zmiany słowa kluczowego Assistant jest pobranie i zainstalowanie bardzo popularnego Aplikacja Tasker. Tasker nie jest darmowy; jest $2.99, ale szczerze mówiąc, są to najlepsze $2.99, które wydasz, jeśli będziesz dużo korzystać z telefonu.

Jak zmienić Google OK na coś innego 9

Tasker obsługuje wszystkie rodzaje zadań. Zautomatyzuj wszystko, od konfiguracji po zdjęcia. Umożliwia dostosowanie ponad 350 akcji, a po załadowaniu z prawidłowymi wtyczkami, możesz zmienić swoje Google Assistant słowo kluczowe

Po pobraniu Tasker należy również zainstalować Aplikacja AutoVoice od tego samego programisty. Pobieranie jest bezpłatne, ale AutoVoice obsługuje reklamy.

Jak zmienić Google OK na coś innego 10

Krok – 1: AutoVoice

Najpierw musisz przejść do „Ustawień”, a następnie wybrać „Dostępność”. Na liście opcji poszukaj „AutoVoice Google Now Integration” i „Tasker” i przesuń przełączniki obok tych pozycji, aby włączyć tę funkcję.

Jak zmienić Google OK na coś innego 11

Krok – 2: AutoVoice

Musisz połączyć aplikację AutoVoice ze swoim kontem Google. Na szczęście Google Assistant mogę to dla ciebie zrobić

 1. Aktywuj Google Assistant.
 2. Powiedz „Porozmawiaj z AutoVoice”.
 3. Kreator powie ci, że twoje konto nie jest połączone i poprosi o pozwolenie na połączenie kont. Wybierz „Tak”.
 4. Jeśli masz więcej niż jedno konto Google, pojawi się okno dialogowe wyboru z pytaniem, które konto połączyć; Wybierz konto, którego używasz w tym telefonie.
 5. Google Assistant dokończy połączenie AutoVoice z Twoim kontem.

Krok – 3: AutoVoice

Otwórz aplikację Tasker, dotknij znaku plus, a następnie dodaj „Wydarzenie”. Z listy opcji wybierz „Wtyczka”, a następnie „AutoVoice” i „Rozpoznane”. Kliknij przycisk edycji obok „Ustawienia”, a następnie dotknij „Ciężka droga”.

Stuknij „Filtr rozmowy”. Zostaniesz poproszony o wymówienie nowej frazy polecenia. Tasker może poprosić cię o wyjaśnienie tego, co powiedział, przedstawiając listę twoich najlepszych domysłów; wybierz ten, który faktycznie powiedział.

Jak zmienić Google OK na coś innego 12

Naciśnij przycisk Wstecz na telefonie. W górnej części ekranu pojawi się „AutoVoice Recognized”, okrąg, który zawiera i, znacznik wyboru i X. Stuknij znacznik wyboru.Jak zmienić Google OK na coś innego 13

Teraz naciśnij strzałkę wstecz w lewym górnym rogu ekranu, obok tekstu „Edycja wydarzenia”.Jak zmienić Google OK na coś innego 14

Pojawi się wyskakujące okno zawierające „Nowe zadanie +”. Kliknij wiersz „Nowe zadanie +” w wyskakującym oknie.Jak zmienić Google OK na coś innego 15

Pojawi się okno dialogowe pozwalające nazwać zadanie; Możesz to pominąć, jeśli chcesz.

Naprawdę musisz nazywać zadania tylko wtedy, gdy w przepływie pracy jest wiele zadań i może to je pomylić. Wprowadź nazwę (lub nie) i dotknij znacznika wyboru po prawej stronie pola nazwy. Jak zmienić Google OK na coś innego 16

Pojawi się ekran edycji zadania. Tutaj przypisujesz polecenie do uruchomienia, gdy Tasker słyszy frazę polecenia. Jak zmienić Google OK na coś innego 17

Naciśnij przycisk + w kółku po prawej stronie ekranu, a pojawi się menu ze wszystkimi możliwymi działaniami. Jak zmienić Google OK na coś innego 18

Kliknij pole „Wejście”, a następnie pole „Polecenie głosowe”. Naciśnij przycisk Wstecz po lewej stronie karty „Edytuj działanie”. Powinieneś teraz zobaczyć ekran Edytuj zadanie z wyświetlonym nowym zadaniem.Jak zmienić Google OK na coś innego 19

Naciśnij przycisk „Odtwórz”, aby uruchomić zadanie. Powinieneś mieć teraz polecenie głosowe, które otworzy Google Assistant.

Uwaga :: Wskazówka dla czytelnika, Brandona Bjorke, który zdał sobie sprawę, że odrzuciliśmy całą sekcję samouczka, i przepraszamy wszystkich, którzy próbowali sprawić, by działało to za pomocą zaledwie jednej trzeciej instrukcji!

Wniosek

Google Assistant to potężne narzędzie i szkoda, że ​​Google nie pozwala ludziom ustawiać własnych fraz poleceń. Ponieważ jednak na razie tak się nie stanie, to do nas należy włamanie się do naszych urządzeń, aby działały tak, jak chcemy.

Co jest lepsze Google Assistant czy Apple Is Siri? TechJunkie próbuje odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule: Google Assistant Vs Siri – Breaking Them.

Czy chcesz się go pozbyć? Google Assistant razem na urządzeniu z Androidem? Możesz to zrobić za pomocą naszego samouczka na ten temat: Jak wyłączyć „Ok Google” na urządzeniu z Androidem.

A kiedy już to robisz, możesz nauczyć się grać Amazon Muzyka w Google Home.

Czy masz jakieś sugestie dotyczące zmiany frazy polecenia na Google Assistant? Daj nam znać w komentarzach, jeśli tak!