Jak zmienić hasło AT&T WiFi

Jeśli używasz AT&T dla swojej usługi internetowej, prawdopodobnie masz router / modem AT&T jako sprzętowy punkt połączenia dla usługi. Router łączy się ze wszystkimi urządzeniami w domu, które chcesz podłączyć do Internetu, w tym komputerami, laptopami, tabletami, smartphones, telewizory smart i inne podłączone urządzenia.

Podczas gdy technik instalacji AT&T prawdopodobnie pozostawił cały sprzęt i właściwie skonfigurował, wraz z domyślnym hasłem, możesz zmienić to hasło na jedno z wybranych przez siebie lub wprowadzić inne zmiany związane z bezpieczeństwem. Zmiana hasła AT&T na bardziej bezpieczne może chronić sieć domową przed niechcianymi gośćmi.

W tym artykule pokażę, jak wprowadzić te zmiany w sprzęcie AT&T i zwiększyć bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej. Pokażę też, jak dostosować inne ważne ustawienia routera AT&T.

Twój sprzęt

W usługach internetowych AT&T od wielu lat używane są różne kombinacje sprzętu do routera / modemu.

Zazwyczaj dostawcy Internetu decydują się na solidną, niezawodną kombinację sprzętu o wysokiej wydajności i sprzedają ją przez jakiś czas, aż pojawi się lepszy sprzęt lub lepsza cena, a następnie przełączą się na to.

Wadą tego jest to, że nie każdy router ma ten sam interfejs, więc ogólne instrukcje mogą być trudne do dostarczenia. Plusem jest to, że różnorodność sprzętowa oznacza, że ​​dostawca Internetu (w tym przypadku AT&T) musi zachować prostotę, aby cały obsługiwany sprzęt działał w serwisie.

Należy zanotować sprzęt dostarczony podczas rejestracji w serwisie internetowym AT&T. Jest to doskonały pomysł, aby zrobić zdjęcie bo wraz z naklejką, którą mają prawie wszystkie routery, która pokazuje ich domyślne nazwy sieciowe, hasła itp.

Może to zaoszczędzić wielu kłopotów później, gdy próbujesz zdalnie skonfigurować router i nie pamiętasz adresu TCP / IP ani hasła administratora.

W ten sposób rzućmy okiem na to, jak możesz zmienić hasło AT&T WiFi.

Smart Home Manager

Jedną z naprawdę miłych cech usługi internetowej AT&T jest to, że zapewniają one interfejs internetowy do kontrolowania routera wraz z Aplikacja na Androida i an Aplikacja na iPhone'a robią to samo.

Ta usługa, zwana Smart Home Manager, umożliwia przeglądanie i zarządzanie wszystkimi połączeniami urządzeń, przeglądanie wszystkich urządzeń podłączonych do sieci oraz przełączanie dostępu Wi-Fi do poszczególnych urządzeń w sieci – ułatwiając bezpieczeństwo sieci.

Możesz także użyć Smart Home Managera, aby zmienić hasło do WiFi, a nawet zmienić nazwę sieci. Wystarczy zalogować się do usługi przy użyciu nazwy użytkownika i hasła AT&T i postępować zgodnie z ekranami, aby zrealizować potrzebne zadania.

Jak zmienić hasło AT&T WiFi 1

Jednak nie wszystkie routery i nie wszyscy subskrybenci obsługują Smart Home Manager, więc jeśli nie możesz użyć tego przydatnego narzędzia, musisz ręcznie zmienić hasło, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Czy mam zamiar coś złamać?

Wiele osób martwi się, że w jakiś sposób zepsuje swoją usługę internetową, jeśli popsuje się z ustawieniami routera. Nie każdy jest ekspertem technologicznym.

Prawda jest taka, że ​​jeśli naprawdę się na to zdecydujesz, możesz zepsuć niektóre rzeczy, wchodząc na stronę konfiguracji routera i zmieniając rzeczy, których nie rozumiesz.

Najprostszym rozwiązaniem tego problemu? Nie zmieniaj niczego, czego nie rozumiesz!

Na szczęście proste rzeczy, takie jak zmiana hasła WiFi, są dość bezpieczne. Możesz także zresetować router za pomocą przycisku z tyłu. Spowoduje to ponowne uruchomienie całej jednostki i zwykle cofnie wszystko, co zostało przypadkowo pomieszane.

Jak zmienić hasło AT&T WiFi 2

Jeśli martwisz się zepsuciem lub zepsuciem czegoś, o ile postępujesz zgodnie z instrukcjami, wszystko powinno być w porządku.

Jak zmienić hasło AT&T WiFi

Zmiana domyślnego hasła Wi-Fi w modemie jest zazwyczaj pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić po podłączeniu usługi. To nie tylko AT&T – należy zmienić hasło, gdy tylko pojawi się nowy dostawca usług internetowych.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Spójrz na naklejce z boku modemu na adres IP do konfiguracji i kod dostępu do urządzenia. Adres IP może być http: //192.168.1.254 lub może to być coś innego.
 2. Podłącz komputer do sieci, jeśli jeszcze nie jest.
 3. Wprowadź adres IP w przeglądarce i po wyświetleniu monitu wprowadź kod dostępu do urządzenia.
 4. Wybierz LAN i WiFi.
 5. Wybierz Sieć użytkownika i zmień hasło WiFi, jeśli jest to wskazane.
 6. Wybierz Zapisz w prawym dolnym rogu strony.

Teraz będziesz mógł użyć swojego nowego hasła WiFi, aby uzyskać dostęp do sieci. Jeśli komputer jest podłączony przez Wi-Fi, być może zostaniesz wyrzucony z sieci i będziesz musiał zalogować się ponownie.

Zmień SSID na bramce 2Wire

SSID (identyfikator zestawu usług) to nazwa sieci. Domyślny identyfikator SSID w bramce AT&T 2Wire Gateway, jednym z najpopularniejszych modemów / routerów, to zwykle „2WIRE” plus trzy ostatnie cyfry numeru seryjnego modemu.

Wszyscy to wiedzą i chociaż każdy modem ma inny numer seryjny, nie trzeba geniuszu, aby wypróbować różne kombinacje numerów, aby uzyskać do niego dostęp. Jeśli mieszkasz w ruchliwym kompleksie mieszkaniowym lub gdzieś z dużą liczbą klientów AT&T, to również nie pomaga w identyfikacji sieci.

Ponadto nazywanie sieci jest okazją do kreatywności. Jasne, możesz wybrać „Sue's Network”, ale czy „Domain of Doom” nie wyglądałby fajniej? I jedno z nich jest lepsze niż „2WIRE361”.

Zmieńmy więc SSID. Wystarczy wykonać następujące pięć kroków:

 1. Zaloguj się do modemu Gateway 2Wire za pomocą http: //192.168.1.254 w przeglądarce.
 2. Wybierz LAN i WiFi.
 3. Wybierz nazwę sieci (SSID).
 4. Zmień domyślną nazwę na coś innego.
 5. Wybierz Zapisz w prawym dolnym rogu strony.

Zmiana identyfikatora SSID to prosty krok, który ma niewielki pozytywny wpływ na bezpieczeństwo. Jest to jednak bardziej przydatne do identyfikacji sieci, gdy istnieje wiele sieci Wi-Fi. Wymyślając nazwę, staraj się, aby była niezapomniana bez podawania prywatnych informacji. Dlatego zamiast „JohnSmithsNetwork” lub „Apartment26WiFi” spraw, że będzie to coś, co nie identyfikuje cię po nazwisku lub adresie. Jest to kolejne niewielkie zabezpieczenie, które warto zrobić podczas konfigurowania modemu.

Jak zmienić hasło AT&T WiFi 3

Włącz zabezpieczenia WPA2 w bramie 2Wire

Dodatkowym ulepszeniem dla bramy AT&T 2Wire Gateway jest upewnienie się, że używa ona najnowszego szyfrowania. Nowsze instalacje mają domyślnie włączone szyfrowanie WPA2, co stanowi plus dla AT&T. Starsze modemy mogą nadal korzystać z WPA, który jest znacznie słabszy. Jeśli chcesz w pełni zabezpieczyć sieć Wi-Fi, upewnij się, że korzystasz z WPA2.

Wykonaj następujące kroki, aby włączyć zabezpieczenia WPA2 w bramie 2Wire:

 1. Zaloguj się do modemu Gateway 2Wire za pomocą http: //192.168.1.254 w przeglądarce.
 2. Wybierz LAN i WiFi.
 3. Przewiń sieć użytkownika i znajdź typ uwierzytelnienia.
 4. Potwierdź, że to WPA2 lub zmień, jeśli tak nie jest.

AT&T korzysta z WPA2-PSK (AES), który jest aktualnym standardem bezpieczeństwa. Powinno to zapewnić bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej, dopóki nie pojawi się WPA3. W przypadku zmiany typu szyfrowania nie trzeba zmieniać hasła ponownie ani wykonywać żadnych innych zmian. Twoje urządzenia automatycznie wykryją i skonfigurują się do zmiany.

Zmień pasmo częstotliwości

Nowsze instalacje internetowe będą zazwyczaj miały modem / router, który obsługuje dwie różne częstotliwości sygnałów – 2.4 GHz i 5 GHz. Istnieje kilka ważnych różnic między zespołami.

2.4 Sygnały GHz lepiej penetrują obiekty stałe, takie jak ściany i podłogi 5 Sygnały GHz i w rezultacie mają nieco większy zasięg. Jednak, 5 Połączenia GHz zapewniają wyższą przepustowość.

Każde z pasm generalnie daje szybki, niezawodny sygnał. The 2.4 Pasmo GHz wykorzystywane jest przez takie urządzenia jak nianie elektroniczne i otwieracze drzwi garażowych. Ponadto, 2.4 Pasmo GHz ma tylko 3 kanały konsumenckie, podczas gdy 5 Pasmo GHz służy wyłącznie do pracy w sieci i ma 23 kanały.

Ogólnie, jeśli możesz dostać dobry 5 Sygnał GHz dla podłączonego urządzenia, którego używasz. Większość nowych routerów obsługuje jednocześnie (i nadaje / odbiera) oba pasma, w efekcie obsługując dwie różne sieci. Zazwyczaj używa się słów „5 GHz ”lub coś podobnego dołączonego do SSID, więc możesz zobaczyć„ 2WIRE291 ”i„ 2WIRE291 5 GHz ”podczas wyszukiwania połączeń. Zwykle jest to kwestia wyboru odpowiedniej sieci dla urządzenia po podłączeniu go do sieci.

Może być jednak konieczne wybranie pasma, na którym działa router. W takim przypadku postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby ustawić częstotliwość na routerze. W tym piśmie (kwiecień 2019 r.) AT&T ma trzy różne modele routerów, które umożliwiają ręczny wybór pasma.

Technicolor TC7200

 1. Wchodzić 192.168.0.1 w twojej przeglądarce.
 2. Zaloguj się przy użyciu swoich informacji lub użyj Administrator jako nazwa użytkownika i hasło.
 3. Wybierz Bezprzewodowy, a następnie wybierz Radio w 5 Sekcja GHz.
 4. W górnym polu wyboru możesz teraz aktywować 5 GHz.
 5. Kliknij Zapisać.

Thomson TWG870

 1. Wchodzić 192.168.0.1 w twojej przeglądarce.
 2. Pozostaw pole użytkownika puste i użyj Administrator jako hasło.
 3. Wybierz Bezprzewodowy z menu.
 4. W polu wyboru pasma 802.11 możesz wybrać 2.4 GHz lub 5 GHz.
 5. Kliknij Zastosować.

Ubee EVW3226

 1. Wchodzić 192.168.0.1 w twojej przeglądarce.
 2. Zaloguj się przy użyciu swoich informacji lub użyj Administrator jako nazwa użytkownika i hasło.
 3. Wybierz Bezprzewodowy z menu.
 4. Wybierz Radio po lewej stronie w 5 Sekcja GHz.
 5. W górnym polu wyboru możesz teraz aktywować 5 GHz.
 6. Kliknij Zapisać.

Czytaj więcej

Aby poprawić bezpieczeństwo sieci domowej, zmiana hasła AT&T po zainstalowaniu Internetu nie jest złym pomysłem.

Na szczęście zmiana hasła AT&T WiFi jest dość prosta. Wykonaj czynności opisane powyżej, aby szybko i łatwo zmienić hasło sieciowe.

Czy masz jakieś inne sugestie dotyczące administrowania siecią bezprzewodową AT&T? Udostępnij je nam w komentarzach poniżej!

Mamy wiele innych świetnych materiałów instruktażowych, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości WiFi!

Masz problem z odłączeniem się od Wi-Fi? Sprawdź nasz samouczek dotyczący rozwiązywania problemów z rozłączaniem.

Zastanawiasz się, którego kanału użyć? Zobacz nasz artykuł na temat najlepszych kanałów do użycia 5 Nadawanie w paśmie GHz.

Martwisz się, że masz pijawkę? Pokażemy Ci, jak powiedzieć, czy ktoś korzysta z Twojego Wi-Fi… a kiedy go znajdziesz, jak go uruchomić.

Mieć Kindle Ogień? Oto jak podłączyć swój Fire do sieci.