Jak zmienić identyfikator AnyDesk

W tym artykule pokażemy, jak możesz zmienić własny identyfikator AnyDesk. Będziemy również rozmawiać o identyfikatorach AnyDesk, czym one są, do czego są używane oraz jakie symbole i litery mogą stać się częścią twoich identyfikatorów AnyDesk.

AnyDesk to program do zdalnego sterowania, który umożliwia połączenie komputera z dowolnym innym posiadanym urządzeniem. Możesz zobaczyć swoje pliki, uzyskać dostęp do niektórych programów i przenieść niektóre pliki z komputera na inne urządzenie. Jest to bardzo praktyczna i przydatna aplikacja, z której korzysta wiele osób na całym świecie. Jest to całkowicie bezpłatne, jeśli jesteś osobą, która po prostu musi połączyć i sparować swoje urządzenia, abyś miał do nich dostęp gdziekolwiek jesteś. To naprawdę niesamowite, że możesz połączyć się z komputerem stacjonarnym, nawet jeśli jesteś po drugiej stronie świata i bardzo daleko od niego, nie musisz być podłączony do tej samej sieci! Jednak to oprogramowanie nie jest bezpłatne dla firm. Muszą płacić niewielki miesięczny kanał, aby móc korzystać z AnyDesk i łączyć użytkowników i urządzenia. Miesięczna opłata abonamentowa za AnyDesk kosztuje około 10 dolarów miesięcznie, co jest znacznie tańsze niż w przypadku innych programów do zdalnego sterowania.

Więc bez zbędnych ceregieli, oto jak zmienić swój identyfikator i alias w aplikacji AnyDesk.

Zobacz także: Jak udostępniać dane w AnyDesk

Jak zmienić identyfikator AnyDesk 1

Podczas pierwszej instalacji oprogramowania AnyDesk na komputerze otrzymujesz numeryczny kod identyfikacyjny, który służy do identyfikacji urządzenia. Sparujesz i połączysz swoje dwa urządzenia za pomocą tego kodu AnyDesk ID, który jest widoczny dla Ciebie przy każdym otwarciu aplikacji ANyDesk. Zasadniczo ten identyfikator reprezentuje adres twojego urządzenia. Jeśli chcesz sparować komputer z innym urządzeniem, musisz wprowadzić identyfikator tego komputera w aplikacji telefonu AnyDesk, aby rozpocząć proces parowania.

Zanim zaczniesz zmieniać swój identyfikator, ważne jest, aby wiedzieć, że dozwolone symbole to: cyfry od 9 do 0, wielkie litery od A-Z i małe litery od A-Z. Oczywiście możesz także używać kropek, minusów, a także _ tych znaków. Ale wszystkie inne symbole są zabronione i nieprawidłowe, więc nie próbuj ich używać w nowym identyfikatorze AnyDesk.

Przejdź do drugiego akapitu tego artykułu, aby dowiedzieć się, jak zmienić własny identyfikator AnyDesk.

Wyjaśnijmy, że jeśli korzystasz z AnyDesk za darmo, nie będziesz w stanie zmienić swojego identyfikatora ani aliasu. Podczas pierwszej instalacji oprogramowania AnyDesk możesz zmienić swój identyfikator. Ale tego samego identyfikatora nie można później zmienić. Jeśli korzystasz z bezpłatnego konta AnyDesk, nie możesz niestety zmienić swojego identyfikatora.

Jeśli masz licencję AnyDesk, możesz zmienić swój identyfikator trzykrotnie.

  • Po otwarciu aplikacji AnyDesk na komputerze przejdź do sekcji Ustawienia.
  • W sekcji ustawień znajdź ustawienia identyfikatora i aliasu i kliknij je, aby je rozwinąć.
  • Zobaczysz tam Wybierz ustawienia aliasu lub kliknij Zmień klucz licencyjny. Kliknij jedną z tych opcji, aby je zmienić.
  • Kolejne nowe okno powinno zostać otwarte na ekranie. Będziesz mógł wpisać swój nowy identyfikator lub nowy alias. Bądź więc kreatywny i stwórz łatwy do zapamiętania identyfikator lub alias.
  • Po zakończeniu zapisz ustawienia, klikając przycisk Zapisz.