Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zmienić ikony programów na Androidzie (Samsung i Xiaomi)

Jeśli znudził Ci się dotychczasowy wygląd ikon w Twoim telefonie i chcesz je zmienić, w tym artykule dowiesz się, jak to zrobić na telefonach Samsung i Xiaomi.

Interfejs użytkownika smartfonów takich firm jak Xiaomi i Samsung słynął w przeszłości z różnych funkcji i dostosowań, a dziś, wraz z wydaniem nowszych wersji, ich funkcje są nadal dodawane.

Duża część funkcji tych interfejsów użytkownika sprowadza się do personalizacji ich wyglądu, dzięki czemu użytkownik może zmienić styl interfejsu użytkownika zgodnie ze swoim upodobaniem.

Ikony odgrywają zasadniczą rolę w doświadczeniu użytkownika i interakcji użytkownika z telefonem; Dlatego główni producenci smartfonów starają się w miarę możliwości projektować interfejs użytkownika i kształt ikon w taki sposób, aby pod wieloma względami spełniał niezbędne standardy, aby użytkownicy nie męczyli się ani nie mieli problemów z pracą z telefonem.

Użytkownicy mogą jednak zmienić grafikę ikon oraz ich rozmiar i kształt, jeśli chcą.

Ikony w telefonach z systemem Android można zmieniać na różne sposoby. Nawet jeśli interfejs użytkownika nie pozwala na zmianę ikony, można to zrobić instalując programy uruchamiające innych firm.

Jednak telefony Samsung i Xiaomi mają sekcję o nazwie Motywy, która umożliwia użytkownikowi zmianę różnych części interfejsu użytkownika, w tym ikon aplikacji, i dostęp do sklepu z wieloma motywami.

W tym artykule nauczymy Cię, jak personalizować i zmieniać ikony interfejsu użytkownika One UI i MIUI za pomocą wewnętrznych funkcji systemu operacyjnego lub narzędzi peryferyjnych, więc zostań z Zomit do końca.

Zmiana ikon programów w telefonach Samsung (One UI)

Zmiana ikon aplikacji w interfejsie użytkownika Samsung One UI możliwa jest na wiele sposobów. Różni programiści stworzyli nawet bardziej profesjonalne narzędzia, takie jak HEX, do tego zadania. Istnieją jednak dwa proste sposoby zmiany ikon w interfejsie użytkownika Samsung.

1. Zmień ikony, korzystając z gotowych ikon w Galaxy Themes

Pierwszym i najłatwiejszym sposobem zmiany ikony w telefonach Samsung Galaxy jest skorzystanie z sekcji Motywy w telefonie. Galaxy Themes to sklep przypominający sklep z aplikacjami, w którym projektanci mogą oferować motywy, tapety, ikony i zawsze widoczne projekty wyświetlaczy. W tym sklepie można znaleźć obszerną i różnorodną gamę wymienionych tytułów, gdzie można pobrać ikony lub motywy z żądanym wyglądem ikony i używać jej ikony.

Dostęp do motywu Galaxy

 • Aby rozpocząć, przytrzymaj palec na ekranie głównym programu uruchamiającego telefon, a następnie dotknij Motywy. Dostęp do tej sekcji można również uzyskać z menu ustawień i opcji Motywy.

Sekcja ikon Motywów Galaxy

 • Następnie otworzy się strona sklepu Galaxy Themes. Na dolnym pasku możesz dotknąć sekcji Ikony, aby uzyskać dostęp do ikon i znaleźć żądany projekt na podstawie różnych kryteriów, takich jak kolor i styl. Ponadto wybierając opcję Top, możesz zobaczyć najlepsze plany na podstawie oceny.

Sekcja ikon Motywów Galaxy

 • Po wybraniu żądanej opcji dotknij Pobierz i zastosuj projekt ikony do całego interfejsu użytkownika.

Zmiana wyglądu ikon w telefonach Samsung

 • Aby powrócić do poprzednich lub pobranych projektów, dotknij opcji Menu i Moje rzeczy. Następnie wybierz żądaną konfigurację z dowolnej sekcji i dotknij Zastosuj.

2. Zmiana i personalizacja Ikony za pomocą pakietów ikon i niestandardowych obrazów

Jeśli projekty w Galaxy Themes Cię nie zadowalają, innym sposobem na zmianę ikon aplikacji jest użycie pakietów ikon. Pakiety ikon to aplikacje zawierające zbiór ikon, które początkowo były cenne dla niektórych programów uruchamiających innych firm obsługujących tę funkcję. Mimo to najnowsze wersje interfejsów użytkownika, takie jak One UI, dodały ostatnio obsługę pakietów ikon.

Używaj pakietów ikon na telefonach Samsung. Ponieważ pakiety ikon istnieją w systemie Android od dawna, za pomocą prostego wyszukiwania w Google Play można uzyskać dostęp do różnych ich typów. Każda z tych aplikacji zawiera inny zestaw ikon. Ich zasadniczą zaletą jest to, że zestawy te są regularnie aktualizowane i obejmują szeroką i bogatą gamę ikon dla innych aplikacji, z wyjątkiem domyślnych aplikacji telefonu. Dlatego ich użycie nadaje programowi uruchamiającemu telefon bardziej jednolity wygląd, a użytkownikom mogą spodobać się ich projekty.

Twój telefon musi obsługiwać One UI 4.0 lub nowszy. Ponadto ta metoda może nie działać, jeśli używasz telefonów wyposażonych w wersję One UI Core.

 • Najpierw pobierz aplikację Theme Park ze strony Sklep Galaxy.
 • Otwórz Google Play i wyszukaj pakiet ikon. W wynikach wyszukiwania możesz zobaczyć różne pakiety ikon. Na przykład program Delta jest jednym z najpopularniejszych programów w tej kategorii, które można zainstalować.

Pakiety ikon dostępne w Google Play

 • Po zainstalowaniu żądanego pakietu ikon otwórz program Theme Park i dotknij ikony w dolnej części. Stuknij opcję Utwórz nowy, następnie Iconpack i wybierz zainstalowany program pakietu ikon z sekcji Pakiety ikon innych firm.

Zmień pakiet ikon za pomocą programu Theme Park

 • Jeśli chcesz, możesz osobno zmienić bohaterów programów, aby nie zastosować całego pakietu ikon. Aby to zrobić, dotknij trzech górnych kropek i wybierz Zmień ikony, aby wyświetlić listę aplikacji. Poczekaj, aż pojawi się podgląd ikon.

Dostosuj pakiety ikon w Theme Park

 • W dowolnej aplikacji, której dotkniesz, możesz ustawić zdjęcie z galerii jako ikonę aplikacji, a także zmienić ikonę aplikacji na inny wygląd. Po wybraniu Resetuj wygląd ikony powróci do stanu domyślnego.

Dostosuj ikony w parku rozrywki

 • Wybierając ikonę Edytuj, możesz zmienić kształt ikony niezależnie od sekcji Kształt. W sekcji Kolor możliwa jest zmiana koloru wnętrza Ikony oraz jej ramki.

Dostosuj ikony w parku rozrywki

 • Po indywidualnym dostosowaniu ikon wróć do poprzedniego menu. Jeśli chcesz zmienić kształt i kolor wszystkich ikon jednocześnie, możesz to zrobić w sekcji Kształt i kolor.
 • Na koniec dotknij opcji Zapisz powyżej, wybierz jej nazwę i zainstaluj, klikając przycisk OK. Kliknij utworzony zestaw i wybierz Zastosuj.

Dostosuj ikony w parku rozrywki

 • Jeśli chcesz wrócić do trybu domyślnego, dotknij zastosowanego zestawu w tej samej aplikacji i wybierz opcję Cofnij zastosowanie.

Zmiana ikon programów w telefonach Xiaomi (MIUI)

Istnieją różne sposoby zmiany ikon aplikacji na telefonach Xiaomi. Telefony Xiaomi, podobnie jak Samsung, posiadają wewnętrzny sklep umożliwiający personalizację urządzenia za pomocą różnych motywów, co powoduje także zmianę ikon. Można było także personalizować za pomocą wielu narzędzi i zmieniać ikony za pomocą pakietów ikon. Mimo to w nowych wersjach interfejsu użytkownika MIUI zastosowano ograniczenia, które nieuchronnie prowadzą użytkownika do instalowania programów uruchamiających innych firm oraz tworzenia skrótów i innych metod personalizacji ikon poza sklepem.

1. Zmień ikonę za pomocą programu Motywy

Aplikacja Motywy, podobnie jak aplikacja Galaxy Themes na telefony Samsung, to miejsce oferujące różnorodne motywy designerskie. Pobierając motywy, możesz zastosować różne części interfejsu użytkownika zamiast całości. Na przykład zmienione zostaną tylko ikony. W tym celu musisz najpierw zmienić region swojego telefonu; Ponieważ sekcja tematyczna nie jest aktywna dla wszystkich obszarów, w tym Iranu. Następnie wykonaj poniższe czynności:

 • Otwórz ustawienia. Następnie przejdź do Ustawień dodatkowych i Regionu i zmień Region na Indie lub Indonezja.

zmień-region-miui

 • Po zmianie regionu uruchom program Motywy i znajdź motyw z żądaną ikoną, wyszukując lub przeglądając różne kategorie. Kliknij opcję Bezpłatna lub Premium, aby rozpocząć pobieranie muzyki. Po zakończeniu pobierania wyłącz wszystkie opcje z wyjątkiem Ikon, tak aby zmieniły się tylko ikony. Na koniec dotknij Zastosuj.

Zmiana motywu w telefonie Xiaomi

 • Aby powrócić do poprzedniego projektu lub innych pobranych projektów, wybierz Profil z dolnego paska i zmień bieżący motyw lub Ikonę w sekcji Ikony lub Motywy.

Zmiana ikony w telefonie Xiaomi

2. Zmień ikony za pomocą pakietów ikon i programów uruchamiających innych firm

Do wersji 12.5 interfejsu użytkownika MIUI możliwe było tworzenie niestandardowych motywów przy użyciu różnych programów i instalowanie ich poza programem Motywy; Chociaż motyw telefonu po pewnym czasie powróci do trybu domyślnego; Dlatego nie była to metoda zbyt skuteczna.

W każdym razie wydaje się, że nie jest już możliwe instalowanie niestandardowych czcionek i motywów od wersji 12.5 i nowszych, więc pozostałym sposobem jest użycie programów uruchamiających innych firm, które umożliwiają zmianę pakietu ikon.

Wiele programów uruchamiających innych firm może zmieniać ikony aplikacji za pomocą pakietów ikon; zainstaluj jeden z nich i ustaw go jako domyślny program uruchamiający w telefonie. Zainstaluj żądany pakiet ikon z Google Play i zastosuj go w ustawieniach programu uruchamiającego.

Zmień ikonę programu uruchamiającego innej firmy

Ponadto starsze telefony z serii Xiaomi Poco z systemem Poco Launcher w wersji 2.7 również domyślnie obsługują funkcję Icon Pack.

W nowszych telefonach z Poco Launcher w wersji 4 obsługa Icon Pack została usunięta, a użytkownicy muszą skorzystać z sekcji Motywy, aby zmienić ikony.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie HuaweiPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs Udemy do pobrania