Jak zmienić kierunek przewijania iPada podczas korzystania z myszy lub gładzika?

Kierunek przewijania iPada — Magic Keyboard z gładzikiem

Jeśli planujesz używać gładzika lub myszy ze swoim Apple aby naprawdę przenieść produktywność na wyższy poziom dzięki gestom na gładziku Multi-Touch, możesz pomyśleć o przywróceniu domyślnego kierunku przewijania iPada, a my pokażemy Ci, jak to zrobić.

Naturalne przewijanie a nienaturalne przewijanie

Domyślnie kierunek przewijania iPada jest ustawiony w taki sposób, że zawartość ekranu śledzi ruch palców na powierzchni gładzika lub myszy. W efekcie zawartość ekranu przesuwa się w kierunku przeciwnym do ruchu palca po gładziku.

Na przykład przeciągnięcie w górę po gładziku spowoduje, że zawartość, taka jak strona internetowa w Safari, przesunie się w dół i na odwrót — nazywają to przewijaniem naturalnym. Jeśli pochodzisz z Apple platformy, twój umysł trochę oczekuje, że przewijanie będzie działać w ten sposób, ponieważ tak zawsze działało w iOS.

Naturalne przewijanie w macOSNaturalne przewijanie w macOS

Na Windows i inne nie-Apple jednak na platformach treści na ekranie poruszają się w tym samym kierunku, w którym poruszają się palce po gładziku. W rezultacie przeciąganie w dół po powierzchni gładzika lub myszy powoduje przesuwanie zawartości ekranu w dół i na odwrót.

To, czy wolisz tę nienaturalną metodę przewijania od naturalnego przewijania, jest kwestią osobistych preferencji. Na szczęście Apple pozwala dowolnie wybierać między obiema metodami przewijania.

Nienaturalne przewijanie w macOSTak wygląda nienaturalne przewijanie w macOS

Dołącz do nas, ponieważ pokazujemy, jak zmienić kierunek przewijania iPada podczas korzystania z urządzenia wejściowego, takiego jak gładzik lub mysz, i wybierz między przewijaniem naturalnym a nienaturalnym.

Jak ustawić kierunek przewijania iPada

Aby dostosować sposób przewijania zawartości na ekranie, wykonaj następujące czynności:

  1. Otworzyć Ustawienia na urządzeniu z systemem iOS z systemem iOS lub iPadOS 13.4
  2. Wybierać Ogólny z listy.
  3. W zależności od akcesorium dotknij Gładzik lub Gładzik i mysz.
  4. Na wyświetlonym ekranie regulacji włącz lub wyłącz przełącznik Naturalne przewijanie.

Domyślnie naturalne przewijanie jest włączone.

Kierunek przewijania iPadaUstawienia gładzika pozwalają dostosować kierunek przewijania iPada

Jak wspomniano wcześniej w tym samouczku, włączenie tej opcji spowoduje, że zawartość na ekranie będzie śledzić ruch palców na gładziku lub powierzchni myszy Magic Mouse. Jeśli pochodzisz z nie-Apple platforma jak Windows lub Linux, dobrym pomysłem może być wyłączenie naturalnego przewijania, aby Twój iPad był bardziej zaznajomiony z tym, czego używasz.

Subskrybuj iPobierzBlog na YouTube

Aby zapewnić spójność, użytkownicy komputerów Mac mogą chcieć używać naturalnego przewijania zarówno w systemie iOS, jak i macOS.

INSTRUKTAŻ: Jak wyłączyć naturalne przewijanie na gładziku komputera Mac?

Jeśli nie masz pewności, czy używać naturalnego przewijania, sugerujemy poeksperymentowanie z tymi dwoma opcjami, aby sprawdzić, która opcja przewijania będzie dla Ciebie najlepsza.

Potrzebuję pomocy? Zapytaj iDB!

Jeśli podoba Ci się ten samouczek, przekaż go znajomym i zostaw komentarz poniżej.

Utknąć? Nie wiem, jak zrobić pewne rzeczy na swoim Apple urządzenie? Daj nam znać przez [email protected] a przyszły samouczek może dostarczyć rozwiązania.

Prześlij własne sugestie, jak to zrobić, za pośrednictwem [email protected].