Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zmienić kolor i rozmiar tekstu w WordPress

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zmienić kolor i rozmiar tekstu w WordPress

Jeśli masz bloga WordPress, wiesz, że nie ma zbyt wielu widocznych opcji zmiany wyglądu tekstu. Być może zastanawiałeś się, jak zmienić kolor lub rozmiar tekstu na swoim blogu. Jest to dość proste, chociaż może zawierać trochę pisania kodu HTML. Nie martw się, to proste przepisanie, które wcale nie będzie mylące i prawdopodobnie nie będziesz musiał go używać.

Jeśli szukasz czegoś więcej niż tylko kilku zmian w rozmiarze lub kolorze i nie podoba Ci się sposób wyświetlania tekstu, prawdopodobnie lepiej będzie zainstalować nowy motyw WordPress. Inne motywy często mają inne opcje domyślnego koloru, rozmiaru i czcionki tekstu. Jeśli chcesz zmienić tylko kilka drobnych rzeczy lub nie chcesz zadawać sobie trudu, trafiłeś we właściwe miejsce. Czytaj dalej, aby zapoznać się ze szczegółowym samouczkiem! Najpierw zajmiemy się kolorem, ponieważ jest to najmniej skomplikowane z tych dwóch. Jeśli interesuje Cię tylko zmiana rozmiaru tekstu, po prostu przewiń tę pierwszą sekcję; te dwie techniki wcale nie są ze sobą powiązane. Jeśli chcesz również zmienić czcionki, omówiono to w kroku 7 sekcji Zmień rozmiar.

Aby zmienić kolor tekstu w WordPress

1. Aby rozpocząć, musisz przejść do pulpitu nawigacyjnego WordPress i kliknąć „Posty” w menu po lewej stronie.

2. Gdy już tam będziesz, kliknij post, który chcesz edytować.

3. Jak zapewne już wiesz, możesz szybko zauważyć, że nie ma żadnych widocznych opcji zmiany koloru tekstu. Możesz łatwo rozwiązać ten problem, klikając przycisk „Toolbar Toggle”, który jest drugą ikoną od prawej strony pod przyciskami „Dodaj media” i „Dodaj formularz kontaktowy”.

4. Po kliknięciu tego przycisku zobaczysz ikonę z podkreślonym „A” i czwartą strzałką w dół od lewej. Jeśli najedziesz na niego kursorem myszy, pojawi się „kolor tekstu”.

5. Po kliknięciu strzałki w dół zobaczysz menu znane z wielu edytorów tekstu z 39 wstępnie ustawionymi kolorami. Jeśli to wszystko, czego potrzebujesz, zaznacz tekst, który chcesz zmienić, kliknij żądany kolor i gotowe. Jeśli chcesz niestandardowe kolory, czytaj dalej. (Mały „x” w prawym dolnym rogu tych ustawień zmieni tekst na „bez koloru”, co automatycznie dostosuje tekst do koloru tła. Jest to domyślna opcja koloru i nie musisz jej używać, chyba że zmienisz kolor tekstu i chcesz go zmienić z powrotem.)

Rekommenderad:  Jak zmienić domyślną czcionkę w Pages na Macu

6. W tym samym rozwijanym menu z ustawieniami wstępnymi zobaczysz słowo „Custom”, pod którym znajduje się osiem pól, które powinny być puste. Kliknij „Custom”, aby wejść do nowego menu.

7. Zobaczysz kwadratowe pole od czerwonego w prawym górnym rogu do czarnego w lewym dolnym rogu. Po prawej stronie znajduje się tęczowy prostokąt, a po prawej stronie kilka pól tekstowych z czarnym polem pod nimi.

8. Aby wizualnie zmienić kolor, wystarczy kliknąć i przeciągnąć prostokąt, aby znaleźć żądany kolor. Jeśli chcesz zmienić cień, kliknij i przeciągnij w polu. Zobaczysz, że kolor czarnej ramki pod polami tekstowymi zmienia się wraz z każdą czynnością, którą robisz. Kolor, na który się zmienia, to niestandardowy kolor, który tworzysz. Większe pole tekstowe tuż nad tym podglądem koloru automatycznie wygeneruje kod liczbowy wybranego koloru i odcienia. Może to być później pomocne przy dopasowywaniu kolorów w innych programach.

9. Jeśli znasz wartości dla koloru czerwonego, niebieskiego i zielonego, możesz ręcznie wprowadzić je odpowiednio w polach oznaczonych RBG po prawej stronie. Alternatywnie, jeśli znasz kod numeryczny koloru, który chcesz, możesz wpisać go w największym polu tekstowym.

10. Klikając enter na klawiaturze lub “OK” w tym menu zapiszesz niestandardowy kolor w jednym z ośmiu pustych pól pod „Niestandardowy” w pierwszym menu. Klikając “X” lub „Anuluj” spowoduje wyjście z menu bez zapisywania czegokolwiek. Po wybraniu koloru (kolorów) zaznacz odpowiedni tekst i otwórz listę rozwijaną kolorów, aby kliknąć niestandardowe wybory.

Aby zmienić rozmiar tekstu w wordpress

Jeśli czytałeś od góry, możesz przejść dalej i pominąć pierwsze trzy kroki. Jeśli już przeszedłeś do tej części, warto przeczytać każdy krok, aby uzyskać wszystkie potrzebne informacje.

1. Aby rozpocząć, musisz przejść do pulpitu nawigacyjnego WordPress i kliknąć „Posty” w menu po lewej stronie.

2. Gdy już tam będziesz, kliknij post, który chcesz edytować.

3. Jak zapewne już wiesz, możesz szybko zauważyć, że nie ma żadnych widocznych opcji zmiany rozmiaru tekstu. Możesz łatwo rozwiązać ten problem, klikając przycisk „Toolbar Toggle”, który jest drugą ikoną od prawej strony pod przyciskami „Dodaj media” i „Dodaj formularz kontaktowy”.

Rekommenderad:  Napisz zabójczą stronę o nas za pomocą tych 9 Porady

4. Po lewej stronie paska narzędzi zobaczysz pole, które domyślnie powie „Akapit”. Kliknij dowolne miejsce na polu, a pojawi się menu rozwijane.

5. Od razu zauważysz, że dostępnych jest tylko osiem opcji rozmiaru tekstu, od „Akapitu”, „Nagłówków 1-6” i „Wstępnie sformatowany”. Różni się to znacznie od większości programów do edycji tekstu, które oczywiście oferują grupę wstępnie ustawionych numerów i ręczne wprowadzanie numerów. Pozwala to na bardziej subtelne różnice w wielkości, wraz z nieskończonymi opcjami. Ale kto i tak potrzebuje rozmiaru 48? Nie musisz straszyć swoich czytelników.

6. Ustawienia wstępne mają standardowe rozmiary, co pozwala na bardzo rozsądny zestaw odmian. “Ustęp” jest standardowym rozmiarem całego tekstu podstawowego lub głównego. „Nagłówki”. daje sześć opcji rozmiaru, co jest pomocne na kilka sposobów. Po pierwsze pozwala wybrać, który z rozmiarów najbardziej Ci się podoba, a po drugie zapewnia możliwość tworzenia podnagłówków pod nagłówkami nadrzędnymi, co jest absolutnie świetne w przypadku list. Wreszcie, pozwala zmienić rozmiar pojedynczego słowa lub frazy.

7. „Wstępnie sformatowany” jest trochę inny. Umożliwia wklejanie różnych czcionek, kolorów tekstu i rozmiarów ze źródeł zewnętrznych, takich jak Open Office lub Microsoft Word. Pozwala to zachować oryginalne formatowanie z cudzysłowów lub czegokolwiek innego, co trzeba skopiować i wkleić. Ponadto, jeśli jesteś jednym z tych, którzy nie chcą instalować nowego motywu, jest to szybki i łatwy sposób pisania inną czcionką!

8. Zauważysz, że gdy zmienisz rozmiar tekstu w dowolnym miejscu postu, zmieni się cały akapit, a nie tylko jedno słowo lub fraza. Jeśli tego właśnie chciałeś, świetnie! Jeśli nie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to naprawić. W tym miejscu przechodzimy do kodu HTML, więc zapnij pasy.

9. W prawym górnym rogu głównego pola tekstowego, w którym piszesz swój post, zobaczysz, że ma on dwie opcje oznaczone jako „Wizualna” i „Tekstowa”.

„Wizualny” to domyślny tryb, w którym zwykle pracujesz, i tak będzie wyglądał końcowy post. Kliknięcie Tekst zmieni widok na ekran HTML, który jest nieco bardziej skomplikowany. Pozwala to jednak na dokładniejszą edycję rozmiaru tekstu dzięki szybkiej i łatwej magii kodowania.

Rekommenderad:  Sprzedaż w burzliwych czasach – jak promować swoje usługi w czasie recesji

10. Gdy znajdziesz się w “Tekst” view, wraz z tekstem zobaczysz trochę kodu, którego może być całkiem sporo, jeśli dodasz kilka multimediów, cytatów lub hiperłączy. To jest ok, ponieważ nie musimy zadzierać z większością tych kodów. Poświęć kilka sekund i znajdź sekcję, w której musisz edytować rozmiar tekstu.

11. W zależności od wybranego rozmiaru w kodzie będą różne cyfry. Zakładamy, że użyłeś nagłówka 1. Zobaczysz, że na początku i na końcu akapitu znajdują się dwa małe fragmenty kodu, które wyglądają tak:

i

. Aby zmienić tylko rozmiar wybranego tekstu na Nagłówek 1 lub cokolwiek, po prostu wytnij te kody i wklej przed i po tekście, który chcesz zmienić. Teraz przełącz się z powrotem na tryb wizualny, a wszystko powinno być tak, jak chciałeś!

Oto więc macie, ludzie. Obie metody są dość proste, nawet jeśli kodowanie HTML wydaje się nieco zniechęcające dla osób z niewielkim lub żadnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Podczas gdy WordPress domyślnie ukrywa pasek narzędzi, łatwo jest go otworzyć i użyć dostarczonych opcji zmiany zarówno rozmiaru tekstu, jak i koloru tekstu.

Oprócz tych dwóch opcji zobaczysz więcej ikon, które umożliwiają zmianę różnych opcji formatowania oraz przycisk skrótów klawiaturowych. Jeśli to klikniesz, otrzymasz pełną listę akceptowanych skrótów w WordPress. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować lub chcesz pracować z tymi innymi opcjami, pamiętaj o użyciu przycisku „Przełączanie paska narzędzi”!

Poniższe dwie zakładki zmieniają zawartość poniżej.

Nazywam się Jamie Spencer i spędziłem ostatnie 10 lat na budowaniu blogów zarabiających pieniądze. Po coraz zmęczony 9-5, dojeżdżając do pracy i nigdy nie widząc mojej rodziny, zdecydowałem, że chcę wprowadzić pewne zmiany i założyłem swojego pierwszego bloga. Od tego czasu założyłem wiele niszowych blogów, które odniosły sukces, a po sprzedaży mojego bloga survivalowego postanowiłem uczyć innych ludzi, jak robić to samo.