Jak zmienić kolor kropki echa?

Każdy Amazon Urządzenie Echo ma paletę kolorów, która zmienia się w zależności od stanu samego urządzenia.

Prawdopodobnie zobaczyłeś, że Echo Dot zmienia kolor na niebieski po włączeniu lub zielony, jeśli podłączony smartfon odbiera połączenie telefoniczne. Ale czy jest jakiś sposób, aby ręcznie zmienić te kolory?

Prawdę powiedziawszy, nie ma, nie bez wpływu na stan urządzenia. Oznacza to, że jeśli chcesz zmienić kolory, musisz wykonać różne polecenia.

W tym artykule wyjaśnimy, co oznacza każdy kolor i jak je wyświetlić.

Co kryje się za kolorami Echo Dot?

Amazon naprawiono kolory urządzenia Echo Dot, aby ostrzegać o określonej sytuacji lub statusie urządzenia. Manipulowanie przy tych zintegrowanych lampach wymagałoby ogromnej wiedzy technicznej, dlatego lepiej zostawić.

Warto jednak wiedzieć, co reprezentuje każdy kolor, ponieważ pozwala lepiej poznać stan swojego urządzenia. Istnieje siedem różnych kolorów Amazon Alexa

  1. Niebieski – domyślny kolor, który pojawia się po włączeniu urządzenia lub włączeniu połączenia bezprzewodowego.
  2. Fioletowy – ten kolor pojawia się, jeśli urządzenie nie może połączyć się z siecią Wi-Fi. Można go również ręcznie aktywować, ustawiając Echo Dot na tryb „Nie przeszkadzać”. Użyj polecenia „Alexa, nie przeszkadzać”, a urządzenie zmieni kolor na fioletowy.
  3. Pomarańczowy – to jest kolor konfiguracji. Jest stabilny, gdy urządzenie pomyślnie połączy się z Wi-Fi. Jeśli jednak miga lub przesuwa się, urządzenie nadal się łączy.
  4. Czerwony – to światło oznacza, że ​​mikrofon jest wyciszony. Alexa nie usłyszy Cię ani nie zarejestruje Twoich poleceń. Aby wyświetlić czerwony kolor, użyj przycisku „Wycisz mikrofon” na kropce echa.
  5. Żółty – żółty kolor informuje, że masz nową wiadomość na swoim urządzeniu.
  6. Zielony – gdy ktoś do ciebie zadzwoni, pierścień świetlny zmieni kolor na zielony.
  7. Biały – jeśli zmienisz głośność urządzenia, lampa na urządzeniu będzie świecić na jasno biały.

Jeśli naprawdę chcesz zmienić kolory Echo Dot, możesz to zrobić, sprawiając, że urządzenie zareaguje na powyższe sytuacje. Z drugiej strony jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, które nie rozwiązuje problemu całkowicie.

amazon echo dot

Różnica między pulsowaniem a światłem stałym

Teraz, gdy znasz znaczenie różnych kolorów Echo Dot, powinieneś wiedzieć, że niektóre mogą być również stałe i pulsujące.

W większości przypadków pulsujące światło określonego koloru wskazuje zupełnie inny stan niż światło stałe tego koloru. Dlatego zwróć szczególną uwagę na swój pierścień świetlny, aby zobaczyć te różnice.

Weźmy na przykład niebieski. Obracające się niebieskie światło oznacza, że ​​urządzenie właśnie się uruchamia, a ciągłe niebieskie światło oznacza, że ​​urządzenie jest włączone i gotowe do słuchania. Kiedy mówisz, zobaczysz wzór mówienia pojawiający się na pierścieniu świetlnym podczas mówienia. To jest Alexa rejestrująca twoje polecenia.

To samo dotyczy zielonego – zielone światło obracające się na pierścieniu świetlnym oznacza, że ​​aktualnie masz połączenie. To nie to samo, co ciągłe zielone światło, co oznacza, że ​​połączenie przychodzi.

Jeśli nie widzisz żadnego światła na pierścieniu świetlnym Echo Dot, nie powinieneś się martwić. Zazwyczaj oznacza to, że urządzenie znajduje się w trybie spoczynku i oczekuje na twoje polecenia. Powinien powrócić do normalnego stanu, gdy tylko wykonasz instrukcję „Alexa…”.

echo kropka

Zmieniasz kolory ręcznie? Może w przyszłości

Ponieważ nie ma dobrego sposobu na ręczną zmianę kolorów kropki echa, możesz mieć nadzieję na przyszłą aktualizację, jeśli to możliwe. Jednak na razie nic nie wskazuje na to Amazon że rozważają tę funkcję.

Jeśli naprawdę lubisz różne kolory w swoim Echo Dot, możesz ręcznie je przełączyć, aby wskazać określony stan. Na przykład, jeśli chcesz, aby pierścień świetlny był wyświetlany jako przeczytany, po prostu naciśnij przycisk „Wycisz”.

Dlaczego chcesz zmienić kolor kropki echa? Czy myślisz, że będzie to możliwe w przyszłości? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.