Jak zmienić konto Play Store, aby odzyskać zakupioną aplikację

Jak zmienić konto Play Store, aby odzyskać zakupioną aplikację 1

Jeśli masz więcej niż jedno konto Gmail, skończysz z aplikacjami zakupionymi na jednym koncie i innymi aplikacjami kupionymi na drugim.

Czasami zdarza się, że nawet jeśli przełączysz się z powrotem na konto, za które kupiłeś aplikację, nadal zobaczysz reklamy, które zapłaciłeś za usunięcie. Rozwiązanie jest łatwiejsze niż myślisz.

Jak odzyskać zakupy w aplikacji z Google Play

Kupując aplikację w Google Play, nie tracisz zakupu tylko dlatego, że ją odinstalowałeś. Ilekroć natkniesz się na aplikację w Google Play, pod aplikacją zobaczysz słowo Kupione.

Jeśli zainstalujesz aplikację z innym kontem bez sprawdzania, czy ma na niej słowo zakupione, nie zobaczysz swoich zakupów. Jeśli sprawdziłeś, a następnie wróciłeś do konta, którego użyłeś do zakupu aplikacji, nadal możesz nie widzieć swoich zakupów.

Aby odzyskać to, co kupiłeś, musisz przełączyć się na konto, za pomocą którego kupiłeś aplikację. Możesz przełączać konta, otwierając Google Play i stukając zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.

Jak zmienić konto Play Store, aby odzyskać zakupioną aplikację 2

Zobaczysz menu rozwijane ze wszystkimi dodanymi kontami Google. Stuknij konto, za pomocą którego kupiłeś aplikację. Jeśli nie widzisz swoich zakupów, czas odinstalować aplikację i zainstalować ją ponownie.

Możesz odinstalować aplikację, znajdując ją w Google Play i naciskając przycisk Odinstaluj. Możesz także nacisnąć długo ikonę aplikacji i stuknąć opcję odinstalowania (Android 9) lub przeciągnij ikonę aplikacji w górę ekranu w kierunku opcji odinstalowania (Android 10).

Jak zmienić konto Play Store, aby odzyskać zakupioną aplikację 3

Przed ponowną instalacją aplikacji upewnij się, że masz właściwe konto, na którym dokonałeś zakupów. Zainstaluj aplikację i powinieneś odzyskać wszystkie zakupy w aplikacji.

Wniosek

To może być frustrujące, gdy uświadomisz sobie, że problem został rozwiązany w prosty sposób. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli kiedykolwiek zdarzy się komuś, kogo znasz, wiesz, jak mu pomóc.