Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zmienić nazwę dysku w Windows 10 i 11?

Jak zmienić literę dysku w Windows 10 i 11 jest bardzo proste; tutaj, dowiesz się o tym.

W systemie operacyjnym Windows do nazywania dysków używane są litery alfabetu angielskiego i na początku zwykle robi się to za pomocą litery C. Jeśli masz dysk, któremu chcesz zmienić nazwę, lepiej zmienić jego nazwę zanim spróbujesz zainstalować na nim program. Ponieważ jeśli zainstalujesz program na dysku, a następnie go zmienisz, ścieżka programu będzie miała problem.

System operacyjny Windows bardzo mądrze zmienia ścieżkę skrótów i robi to szybko po zmianie nazwy dysku. Ale niestety nie ma tej inteligencji dotyczącej aktualizacji ścieżki plików po zmianie nazwy dysku.

Jak zmienić nazwę dysku

Zmiana litery dysku jest bardzo prosta, kliknij przycisk Start i w pasku wyszukiwania wpisz Zarządzanie dyskami, a następnie wprowadź ją.

Zmień nazwę sterownika dla systemu Windows 10

Możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybrać Zarządzanie dyskami z otwartego menu.

Zmień nazwę sterownika dla systemu Windows 10

Po wejściu do okna Zarządzanie dyskami chcesz zmienić literę dysku D, jak pokazano na obrazku poniżej. Umieść na nim i kliknij prawym przyciskiem myszy.

Zmień nazwę sterownika dla systemu Windows 10

W otwartym oknie wybierz opcję Zmień literę dysku i ścieżki.

Zmień nazwę sterownika dla systemu Windows 10

Następnie kliknij Zmień

Zmień nazwę sterownika dla systemu Windows 10

W nowym oknie wybierz nową literę, którą chcesz zastąpić i kliknij OK.

Zmień nazwę sterownika dla systemu Windows 10

Ostrzeżenie W tym celu otworzy się system Windows 10; kliknij Tak, aby potwierdzić. Jak widać, nazwa dysku uległa zmianie.

Windows 10 to główna wersja systemu operacyjnego Windows NT firmy Microsoft. Jest to bezpośredni następca wydanego niemal dwa lata wcześniej systemu Windows 8.1. Został wypuszczony do produkcji 15 lipca 2015 r., a później do sprzedaży detalicznej 29 lipca 2015 r.[18] Windows 10 został udostępniony do pobrania za pośrednictwem MSDN i TechNet jako bezpłatne uaktualnienie dla detalicznych kopii systemu Windows 8.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie intexPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs Udemy do pobrania