Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zmienić nazwę użytkownika i pseudonim Discord w kilka sekund

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zmienić nazwę użytkownika i pseudonim Discord w kilka sekund

Discord wprowadza zmiany w swojej nazwie użytkownika na platformie. Firma ogłosiła niedawno, że rezygnuje ze starych nazw użytkowników, które zawierają cyfry jako przyrostki i przechodzi na tradycyjne nazwy użytkowników, podobne do innych głównych platform mediów społecznościowych.

Zamiast dodawać cztery różne cyfry do nazwy użytkownika, będziesz mieć teraz unikalną alfanumeryczną nazwę użytkownika z symbolem @ i nazwą wyświetlaną, która może zawierać znaki specjalne, spacje, emoji i inne, podobne do Twitter.

To mile widziane posunięcie; niektórzy to lubią, inni oczywiście nienawidzą. Sprawne przejście będzie wyzwaniem dla zespołu Discorda. Jeśli tu jesteś, zakładamy, że będziesz chciał zmienić swoją nazwę użytkownika Discord. W tym poście na blogu pokażemy Ci, jak zmienić nazwę użytkownika w Discord.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że niniejszy poradnik podzielony jest na trzy części. Pierwsza część przeznaczona jest dla osób, które chcą zmienić swoją starą nazwę użytkownika na nową i wyświetlić swoją nazwę w Discord (na przykład: z Rameshreddy#7156 na @rameshreddy71). Druga część jest przeznaczona dla osób, które chcą zmienić swoją starą nazwę użytkownika (na przykład Rameshreddy#7143 na Rameshreddy71#7143), a trzecia część jest przeznaczona dla osób, które chcą zmienić swoje pseudonimy w Discord.

I znowu, oto kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć przed zmianą nazwy użytkownika Discord:

 • Pierwszą część nazwy użytkownika możesz zmienić tylko wtedy, gdy korzystasz z darmowej wersji Discorda. Na przykład Discord składa się z dwóch części. Nazwa użytkownika (wprowadzona nazwa) i dyskryminator (identyfikator numeryczny przypisany Tobie przez Discord). Jeśli chcesz zmienić znacznik numeryczny, potrzebujesz subskrypcji Nitro.
 • Kiedy zmienisz swoją nazwę użytkownika, Twoja stara nazwa użytkownika stanie się dostępna dla innych użytkowników.
 • Twoi znajomi lub obserwujący mogą Cię nie rozpoznać, jeśli zmienisz nazwę użytkownika. Aby uniknąć nieporozumień, należy wcześniej ogłosić zmianę nazwy użytkownika.

Jak zmienić nowe nazwy użytkownika i nazwy wyświetlane

Na chwilę obecną nie ma bezpośredniego sposobu na zmianę starej nazwy na nową. Aby uniknąć zamieszania i bałaganu, zespół Discorda zdecydował się na stopniowe wdrażanie. Discord powiadomi użytkowników, gdy będą mogli zaktualizować swoje konto do nowej nazwy użytkownika.

Discord powiedział, że podczas przejścia wszyscy użytkownicy Discord zostaną poproszeni o wybranie nowej nazwy użytkownika, a dostęp będzie wprowadzany powoli przez kilka miesięcy. Kiedy nadejdzie Twoja kolej, otrzymasz prośbę o zmianę nazwy użytkownika w aplikacji Discord. Możesz wprowadzić nazwę użytkownika i nazwę wyświetlaną oraz utworzyć nową nazwę użytkownika w aplikacji.

Zgodnie z postem na blogu udostępnionym przez Discord, konta zweryfikowane przez partnerów uzyskają dostęp do nowych nazw użytkowników w pierwszej kolejności, a następnie wszyscy użytkownicy na podstawie wieku logowania na konto i subskrybenci Nitro.

Rekommenderad:  Jak zarabiać pieniądze w firmie księgowej

Jak zmienić nazwę użytkownika na Discordzie

Możesz zmienić tradycyjne nazwy użytkowników Discord na komputerze i telefonie komórkowym. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nazwę użytkownika możesz edytować tylko wtedy, gdy nie jesteś subskrybentem Discord Nitro. Oto proste kroki, jak zmienić nazwę użytkownika Discord.

Zmień nazwę użytkownika Discord na komputerze

Zmień nazwę użytkownika Discord na swoim telefonie komórkowym

Ta metoda działa zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji aplikacji Discord na swoim smartfonie. Możesz zaktualizować aplikację Discord, odwiedzając stronę Apple Lub Sklepy z aplikacjami Google w zależności od typu urządzenia.

 • Otwórz aplikację Discord na urządzeniu z Androidem lub iPhonem. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu ekranu.
 • Przewiń w dół i znajdź Konto i dotknij go
 • Teraz kliknij kartę nazwy użytkownika
 • Teraz wprowadź nową nazwę użytkownika w sekcji Edytuj nazwę użytkownika. Jak wspomniano wcześniej, możesz edytować znacznik numeryczny dołączony do Twojej nazwy użytkownika, jeśli masz subskrypcję Discord Nitro.

Jak zmienić swój pseudonim na Discordzie

Pseudonimy na Discordzie to alternatywne nazwy, których można używać na dowolnym serwerze Discord bez zmiany rzeczywistej nazwy użytkownika. Administrator usługi powinien udzielić uprawnienia „zmiana pseudonimu”, aby móc używać unikalnego pseudonimu dla usługi Discord.

Pseudonimy można ustawić na dwa różne sposoby. Poszczególni użytkownicy mogą ustawić własne pseudonimy dla konkretnego serwera, a administratorzy serwerów mogą ustawić pseudonimy dla poszczególnych członków lub dla całej roli na serwerze. W tym samouczku przyjrzymy się, jak zmienić pseudonimy dla pojedynczego użytkownika na Discordzie.

Zmiana pseudonimu Discord na pulpicie

 • Otwórz Discord w swojej ulubionej przeglądarce. Możesz wpisać adres URL i kliknąć „Enter”
 • Teraz zaloguj się na swoje konto, klikając przycisk Zaloguj w prawym górnym rogu.
 • Teraz wybierz na pasku bocznym serwer, na którym chcesz zmienić pseudonim
 • Teraz kliknij Pokaż osoby ???? ikona w prawym górnym rogu.

 • Teraz kliknij Edytuj profil serwera w menu i wprowadź swój pseudonim w sekcji Pseudonim, a następnie kliknij Zapisz zmiany, aby zmienić swój pseudonim.

Pamiętaj, że pseudonimy są widoczne tylko w obrębie serwera, na którym zostały ustawione. Oryginalna nazwa użytkownika jest nadal widoczna na innych serwerach i w prywatnych wiadomościach.

Zmiana pseudonimu Discord na Androidzie lub iPhonie

Możesz także zmienić swój pseudonim na serwerze Discord za pomocą telefonu komórkowego. Poniższe kroki działają zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie. Aby mieć pewność, że jesteśmy na tej samej stronie, zaktualizuj aplikację Discord do najnowszej wersji.

 • Otwórz aplikację Discord na swoim Androidzie lub iPhonie i kliknij serwer, którego pseudonim chcesz zmienić.
 • Teraz dotknij ikony menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu i kliknij Edytuj profil serwera
 • Teraz wpisz wybrany przez siebie pseudonim i kliknij ikonę zapisu, aby zapisać swój pseudonim
Rekommenderad:  Jak wysyłać duże pliki wideo za pomocą iPhone'a i Androida

Jak zmienić pseudonim innych osób na serwerze Discord

Jeśli jesteś właścicielem lub administratorem systemu serwera Discord, możesz zmieniać pseudonimy innych osób na swoim serwerze Discord.

Pulpit

 • Otwórz Discord w swojej ulubionej przeglądarce i zaloguj się na swoje konto Discord
 • Teraz wybierz serwer, którego pseudonimy chcesz edytować. Upewnij się, że jesteś właścicielem serwera lub masz uprawnienia do edycji nicków użytkowników tego serwera
 • W zakładce „Serwery” kliknij ikonę „Pokaż listę członków” (ikona „Osoby”) znajdującą się na górze
 • Teraz w prawym oknie znajdź użytkownika, którego pseudonim chcesz zmienić, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Zmień pseudonim.
 • Teraz wprowadź nowy pseudonim użytkownika i kliknij Zapisz, aby zapisać zmiany.

Androida i iPhone’a

Możesz także zmieniać pseudonimy innych użytkowników swojego telefonu komórkowego. Działa to zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie

 • Otwórz aplikację Discord na swoim smartfonie i kliknij serwer lub kanał.
 • Stuknij ikonę Osoby ???? w prawym górnym rogu ekranu i wyświetl listę wszystkich członków serwera
 • Stuknij w użytkownika, którego pseudonim chcesz zmienić i stuknij w zakładkę Zarządzaj
 • Teraz wprowadź nowy pseudonim. Pseudonim użytkownika Discord zostanie teraz zaktualizowany.

Najlepsze praktyki dotyczące wyboru nowej nazwy użytkownika Discord

Aby mieć pewność, że Twoja nazwa użytkownika jest odpowiednia, zapadająca w pamięć i łatwo rozpoznawalna, postępuj zgodnie z kilkoma najlepszymi praktykami. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać nową nazwę użytkownika Discord:

 • Bądź konsekwentny: jeśli jesteś artystą lub firmą, upewnij się, że Twoja nazwa użytkownika jest spójna na wszystkich innych platformach mediów społecznościowych. Jeśli używasz tej samej nazwy użytkownika na wszystkich innych platformach, powinieneś używać jej również na Discordzie. Dzięki temu Twoi znajomi i obserwatorzy będą mogli Cię znaleźć.
 • Nie komplikuj: Aby pomóc znajomym i obserwującym zapamiętać Twoją nazwę użytkownika Discord, staraj się, aby była ona tak prosta, jak to możliwe. Unikaj cyfr, znaków specjalnych i długich nazw użytkowników.
 • Być wyjątkowym: Wybierz nazwę użytkownika, która różni się od innych nazw użytkowników Discord. Unikaj używania popularnych nazw i słów, których mogą używać inni użytkownicy Discorda.
 • Bądź odpowiedni: wybierz odpowiednią nazwę użytkownika i unikaj obraźliwych, wulgarnych lub nieodpowiednich odniesień do nazwy użytkownika.
Rekommenderad:  Jak transponować wiersze i kolumny w Numbers na Macu i iOS

Pozbądź się swojej starej nudnej nazwy Discord

Nazwy użytkowników są bardzo popularne w mediach społecznościowych. Dzięki niedawnym zmianom nazw użytkowników w aplikacji Discord Twoi znajomi i obserwatorzy mogą łatwo Cię znaleźć w aplikacji Discord. Mam nadzieję, że ten przewodnik był dla Ciebie pomocny. Jeśli masz jakieś sugestie, nie wahaj się podzielić nimi z nami w komentarzach poniżej.

Często zadawane pytania dotyczące zmiany nazwy użytkownika i pseudonimu Discord

Tak, możesz zmienić swoją nazwę użytkownika lub pseudonim bez subskrypcji Nitro na Discordzie. Można jednak zmienić tylko nazwę użytkownika, a nie dyskryminator powiązany z nazwą użytkownika. W najnowszej próbie Discord eliminuje dyskryminatory. Dzięki temu będziesz mógł zmienić nazwę użytkownika bez subskrypcji Nitro.

Jeśli zmienisz swoją nazwę użytkownika lub pseudonim na Discordzie, Twoje stare wiadomości nadal będą się pojawiać i będą widoczne pod Twoją nową nazwą użytkownika i pseudonimem. Należy jednak pamiętać, że zmiana nazwy użytkownika lub pseudonimu może utrudnić innym znalezienie Twoich starych czatów. Zwłaszcza jeśli szukają wiadomości z Twojej poprzedniej nazwy użytkownika lub czatu, najlepiej poinformować znajomych i obserwujących o Twojej nowej nazwie użytkownika na Discordzie.

Nie, nie możesz. Aby mieć pewność, że każdy ma unikalną nazwę na Discordzie, nie możesz zmienić swojej nazwy użytkownika ani pseudonimu Discord na taki, który jest już zajęty. Zasady te staną się jeszcze bardziej rygorystyczne, gdy Discord wprowadzi duże zmiany w sposobie wyświetlania nazw użytkowników Twitter.

Zmiana nazwy użytkownika lub pseudonimu na Discordzie nie zajmuje dużo czasu. Zmiany zostaną zastosowane natychmiast, a Twoja nowa nazwa użytkownika pojawi się na wszystkich serwerach, czatach i nie tylko, gdy tylko zaktualizujesz swoją nazwę użytkownika. Jednak w niektórych przypadkach pojawienie się zmian może zająć trochę czasu.

Możesz ustawić różne pseudonimy dla różnych serwerów na Discordzie, ale możesz mieć tylko jedną nazwę użytkownika dla swojego konta Discord.