Jak zmienić nazwę użytkownika w TikTok

Nazwy użytkowników stały się centralną częścią naszej tożsamości online, bezpieczeństwa i pomagają administratorom witryn i moderatorom zachować pewien porządek. Ze strony internetowej lub forum, które wymaga zalogowania się, aby zachować spam w każdej sieci społecznościowej, witrynie gry, sekcji komentarzy na dowolnej stronie internetowej.

Przeczytaj artykuł, aby uzyskać więcej informacji

Jest to część tego powodu, że prawie wszystko, co robisz online, wymaga nazwy użytkownika, a czasem oddzielnego uchwytu (pseudonim AKA). Oczywiście ogromną część powodów, dla których potrzebna jest nazwa użytkownika, jest również zabezpieczenie twojego konta.

Czy mogę zmienić swoją nazwę użytkownika na TikTok?

W tym samouczku pokażemy, jak zmienić swoją nazwę użytkownika w TikTok i przedstawimy kilka pomysłów na wymyślenie dobrej nazwy użytkownika.

Nazwa użytkownika może wiele powiedzieć o tym, kim jesteś i jaką jesteś osobą. Są one bardziej adekwatne do sposobu, w jaki jesteś online, ale mogą również dać wgląd w Twoją osobowość. Wygląda na to, że większość graczy i ludzi, których widzę online, po prostu tego nie rozumie. Ludzie często uważają swoją nazwę użytkownika za część ich wizerunku online, wyświetlając pewien obraz, który chcą pielęgnować, niezależnie od tego, czy jest to w Tiktok, grze, sieci społecznościowej, forum, obszarze roboczym Slack chat i tak dalej.

Wybór nazwy użytkownika to coś więcej niż użycie prawdziwego imienia i kilku cyfr, ale przejdę do tego za chwilę.

Jak zmienić nazwę użytkownika w TikTok 1

Zmień swoją nazwę użytkownika w Tiktok

Najpierw pokażę ci, jak zmienić nazwę użytkownika w Tiktok.

  1. Otwórz Tiktok i zaloguj się przy użyciu istniejącej nazwy użytkownika i hasła do konta
  2. Wybierz Edytuj profil ze strony swojego profilu
  3. Wybierz swoją nazwę użytkownika do edycji
  4. Wpisz nową nazwę użytkownika w odpowiednim polu
  5. Wybierz Zapisz.

Jeśli nazwa użytkownika jest dostępna, możesz zapisać zmiany, co zakończy proces przydzielania nowej nazwy użytkownika Tiktok.

W przeciwnym razie aplikacja powie Ci, że nazwa użytkownika jest zajęta i będziesz musiał wybrać inną nazwę użytkownika.

Możesz zmienić swoją nazwę użytkownika tylko raz na 30 dni, więc wybieraj ostrożnie!

Jaka powinna być moja nazwa użytkownika TikTok?

Chociaż Tiktok jest trochę zabawny, jeśli kiedykolwiek chcesz zarabiać na nim lub połączyć go z innymi kontami w mediach społecznościowych, musisz wziąć pod uwagę swoją nazwę użytkownika.

Zawsze łatwiej jest zachować to samo lub podobne do innych kont, zarówno dla Ciebie, jak i Twoich znajomych. Następnie, jeśli chcesz połączyć je wszystkie, masz spójną tożsamość przez całe swoje życie online. To powiedziawszy, wiele osób lubi zmieniać nazwę użytkownika, której używają na różnych kontach.

Jeśli uważasz, że w pewnym momencie możesz chcieć oznakować siebie, musisz o tym pamiętać, wymyślając nazwę użytkownika. Marka lub agencja nie będzie chciała kojarzyć się z użytkownikiem z dziecinną lub głupią nazwą użytkownika; jakkolwiek wielu obserwujących możesz mieć.

Jeśli nie możesz wymyślić nazwy użytkownika dla Tiktok, istnieje kilka generatorów nazw użytkowników online, które możesz wypróbować.

Alternatywnie możesz użyć hobby, specjalnych umiejętności, supermocy, imienia z cyframi, imienia zwierzaka, zwierzęcia, z którym się w jakiś sposób odnosisz, lub czegoś innego, co odzwierciedla Twoją osobowość i obraz, który chcesz wyświetlić.

Pamiętaj tylko, jaką osobowość chcesz reprezentować na Tiktok i w innych miejscach w Internecie, upewniając się, że jesteś wierny swoim wartościom na obrazie, który prezentujesz innym online.

Jak zmienić nazwę użytkownika w TikTok 2

Co mówi o tobie nazwa użytkownika

Przeprowadzono sporo badań dotyczących zachowania w Internecie i nazw użytkowników. Istnieje obecnie wiele dowodów na to, że nazwa użytkownika może wiele powiedzieć o osobie stojącej za nią. Ten artykuł w Computers in Human Behavior omawia go szczegółowo i wziął dane z League of Legends do opracowania badania.

Okazało się, że kilka rzeczy, w tym gracze o aspołecznych nazwach użytkowników, ogólnie zachowywali się antyspołecznie w grze. Również wieku szacowane na podstawie nazw użytkowników silnie korelują z wiekami wprowadzonymi przy rejestracji, a nazwy użytkowników stanowią użyteczne źródło informacji psychologicznych.

Jest to jedno z wielu badań przeprowadzonych wokół zachowań online i nazw użytkowników. Mówi nam, że powinieneś uważać na nazwy użytkowników, których używasz, ponieważ mogą one wpływać na to, co ludzie o tobie myślą, zanim jeszcze będziesz w stanie w jakikolwiek sposób nawiązać z nimi kontakt.

Kolejne, znacznie bardziej suche badanie można znaleźć tutaj. Używa internetowych profili randkowych do analizy nazw użytkowników, a nawet ma skomplikowane równania, aby wyjaśnić wiele danych. Zasadniczo mówi się, że z nazwy użytkownika można wiele powiedzieć, w tym ogólny wiek, pochodzenie etniczne, narodowość, typ osobowości i inne.

Tiktok to trochę zabawa i sieć społecznościowa, ale konwencje nazewnictwa mogą mieć wpływ na to, jak postrzegasz się w aplikacji. Jak wspomniałem powyżej, jeśli kiedykolwiek chcesz być traktowany poważnie lub zarabiać pieniądze na Tiktok lub gdziekolwiek indziej online, musisz stworzyć tożsamość online, która będzie zbywalna.

Niewiele osób poważnie podchodzi do osoby o imieniu „Dingbat789” i na pewno nie zainwestuje w nią czasu ani pieniędzy, niezależnie od tego, jak popularne były.

Jak mogę edytować mój profil TikTok?

Jak zmienić nazwę użytkownika w TikTok 3

Jeśli chcesz, aby nowy profil pasował do nowej nazwy użytkownika, możesz edytować dane swojego profilu w dowolnym momencie, klikając sekcję „Ja” na ekranie głównym TikTok. Gdy tam będziesz, zobaczysz „Edytuj profil” jako duży czerwony przycisk. Stamtąd możesz zmienić swoją nazwę użytkownika, nazwę i biografię podczas integracji Instagram i Youtube. Dla marki lepiej jest zachować tę samą nazwę na wszystkich platformach. W ten sposób więcej osób może Cię znaleźć w przyszłości.

Zmiana nazwy użytkownika w Tiktok zajmuje pięć sekund, ale wymyślenie dobrej może potrwać o wiele dłużej, chyba że masz szczęście, że już ją znasz.

Pamiętaj tylko, jeśli je zmieniasz, pamiętając, ile nazwa użytkownika mówi o tobie i jak może to uprzedzić ludzi, zanim jeszcze cię spotkają.

Zdobycie sławy w TikTok nie jest łatwe, a posiadanie odpowiedniego oprogramowania i oświetlenia może znacznie poprawić wygląd Twoich filmów. Jeśli zastanawiasz się nad ulepszeniem swojego oświetlenia, wystarczy światło selfie.

Jak zmienić nazwę użytkownika w TikTok 4

Warto zapoznać się z innymi artykułami TechJunkie: Jak zdobyć więcej monet na TikTok i Jak zdobyć więcej obserwujących i fanów na TikTok.

Jakie są najfajniejsze i najgłupsze nazwy użytkowników, jakie widziałeś online? Czy uważasz, że ważne jest utrzymanie spójnej osobowości online na wszystkich kontach? Przekaż nam swoją opinię, zostawiając komentarz poniżej!