Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zmienić region Netflix i oglądać treści zablokowane w regionie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zmienić region Netflix i oglądać treści zablokowane w regionie

Chcesz zmienić region Netflix? Jeśli chcesz treści dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii, potrzebujesz VPN i trochę know-how. W tym przewodniku dokładnie opisano, jakie kroki należy wykonać, aby uzyskać potrzebne treści.

Skakać do przodu:

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Wymagania

Dlaczego możesz chcieć zmienić swój region Netflix?

Czy kiedykolwiek widziałeś rekomendację online czegoś do obejrzenia w serwisie Netflix, ale kiedy przechodzisz do serwisu Netflix, nie możesz znaleźć programu lub filmu? A może zauważyłeś, że kiedy wyjeżdżasz za granicę, treści dostępne dla Ciebie w serwisie Netflix zmieniają się?

Wynika to z faktu, że Netflix oferuje użytkownikom różne treści w zależności od tego, gdzie na świecie uzyskują dostęp do usługi. Nie ma znaczenia, czy zarejestrowałeś swoje konto i płacisz za nie na przykład w Kanadzie — jeśli podróżujesz do Stanów Zjednoczonych, po zalogowaniu się do serwisu Netflix zobaczysz treści z USA.

Co więc robisz, jeśli chcesz oglądać Netflix UK, powiedzmy, kiedy jesteś w USA? W takim przypadku musisz zmienić region Netflix. Tutaj pokażemy Ci, jak oglądać Netflix z innych krajów, abyś mógł oglądać więcej treści lub oglądać swoje ulubione programy nawet podczas podróży zagranicznych.

Jak korzystać z VPN, aby zmienić region Netflix

Na szczęście istnieje sposób na zmianę regionu Netflix za pomocą usługi o nazwie Virtual Private Network (VPN). Sieć VPN działa na zasadzie szyfrowania wszystkich danych wysyłanych przez Twoje urządzenie przez Internet i kierowania tych danych przez serwer w innym kraju.

Korzystanie z szyfrowanej usługi VPN ma dwa skutki:

  1. Szyfrowanie uniemożliwia stronom trzecim, takim jak Twój dostawca usług internetowych, obserwowanie zawartości Twojego ruchu internetowego.
  2. Kierowanie ruchu przez serwer VPN umożliwia oglądanie treści w witrynie takiej jak Netflix tak, jakbyś był w innym kraju, skutecznie umożliwiając zmianę regionu Netflix.
Rekommenderad:  Odkrywanie funkcji prywatności Snapchata: czy pokazuje, do kogo wysyłasz snapy?

Aby to zadziałało, potrzebujesz godnego zaufania dostawcy VPN, co zwykle oznacza, że ​​będziesz musiał zapłacić za VPN. Dostępne są bezpłatne sieci VPN, ale wiążą się one z wieloma kompromisami, dlatego należy unikać korzystania z bezpłatnych sieci VPN.

Krok 1: Wybierz dostawcę VPN

Aby rozpocząć, potrzebujesz dostawcy VPN, który współpracuje z Netflix. Netflix próbuje uniemożliwić użytkownikom dostęp do ich usług za pomocą VPN, więc wiele połączeń VPN jest blokowanych. Jeśli spróbujesz uzyskać dostęp do serwisu Netflix przy użyciu zablokowanej sieci VPN, pojawi się komunikat o błędzie.

Istnieje kilka sieci VPN, które działają z Netflix. Pamiętaj jednak, że Netflix stale aktualizuje wykrywanie VPN, więc te serwery lub dostawcy mogą przestać działać w przyszłości. Na razie jednak odnieśliśmy sukces, korzystając z Netflix z VPN, w tym Surfshark, Mullvad i CactusVPN, ale naszą preferowaną siecią VPN do uzyskiwania dostępu do Netflix jest ExpressVPN. (Użyj tego linku, aby uzyskać obniżone stawki abonamentu!)

Krok 2: Zainstaluj klienta VPN

Po wybraniu dostawcy VPN musisz zainstalować klienta VPN na urządzeniu, którego będziesz używać do uzyskiwania dostępu do serwisu Netflix. Oto jak to zrobić:

  • Przejdź do strony internetowej swojego dostawcy VPN. W tym przykładzie użyjemy SurfShark (użyj tego linku, aby uzyskać specjalną ofertę SurfShark).
  • Znaleźć Aplikacje Lub Pobierać sekcji i pobierz aplikację dla swojego systemu operacyjnego lub urządzenia.
  • Kliknij Pobierz przycisk pobrać plik .exe (lub wykonywalny) dla Windowslub skorzystaj z łącza do sklepu z aplikacjami dla urządzeń z systemem Android lub iOS.
  • Po pobraniu aplikacji, Windows użytkownicy powinni otworzyć plik .exe, aby zainstalować klienta VPN na swoim urządzeniu.
  • Aplikacja zostanie zainstalowana. Po zainstalowaniu możesz otworzyć aplikację i zalogować się przy użyciu swojej nazwy użytkownika i hasła.

Krok 3: Połącz się z serwerem

Teraz możesz zacząć korzystać z klienta VPN. Po zalogowaniu poszukaj sekcji aplikacji o nazwie Lokalizacje Lub Kraje. Tutaj możesz wybrać serwer VPN, z którym chcesz się połączyć.

Rekommenderad:  Jak zablokować stronę internetową w systemie Windows 10?

Powinieneś połączyć się z serwerem w kraju, z którego chcesz oglądać Netflix. Na przykład, jeśli mieszkasz we Francji, ale chcesz oglądać treści z serwisu Netflix US, powinieneś połączyć się z serwerem w USA.

Możesz wybrać dowolne miasto w kraju, ponieważ nie ma to znaczenia dla dostępu do Netflix. Wybierz serwer i kliknij go, aby się połączyć.

Po nawiązaniu połączenia cały ruch będzie kierowany przez serwer w wybranej lokalizacji.

Krok 4: Oglądaj swoje treści w serwisie Netflix

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wejść na stronę Netflix, zalogować się przy użyciu zwykłych danych konta i rozpocząć oglądanie treści z nowej lokalizacji.

Na przykład po połączeniu z serwerem w USA mogliśmy uzyskać dostęp do wszystkich filmów „Rocky”, które nie były dostępne w serwisie Netflix w kraju testowania, w Niemczech.

Ta sama metoda działa również w przypadku dostępu do Netflix z innych krajów. Możesz połączyć się z serwerem w Japonii, aby uzyskać dostęp do anime w serwisie Netflix, lub użyć serwera w Szwecji, aby oglądać skandynawskie dramaty kryminalne, które nie są dostępne nigdzie indziej na świecie.

Kwestie, które należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z VPN z Netflix

Jak wspomniano w sekcji dotyczącej wyboru dostawcy VPN, żaden VPN nie gwarantuje stałej współpracy z Netflix. Czasami możesz połączyć się z serwerem, ale podczas próby strumieniowego przesyłania treści z innego kraju w serwisie Netflix pojawia się komunikat o błędzie.

Jeśli tak się stanie, możesz przełączyć się na inny serwer w tym samym kraju. Po prostu znajdź inny serwer w swoim kliencie VPN i wypróbuj ten. Czasami to zadziała, ponieważ tylko niektóre serwery są blokowane. Dlatego dobrze jest mieć dostawcę VPN z wieloma dostępnymi serwerami.

Jeśli chcesz zmienić region Netflix bez korzystania z VPN, możesz zamiast tego wypróbować usługę proxy. Pamiętaj jednak, że proxy nie zaszyfruje Twoich danych, więc jest bardziej ryzykowne pod względem bezpieczeństwa. (Jaka jest różnica między serwerem proxy a VPN?)

Rekommenderad:  Jak dodać matę powitalną z SumoMe, aby eksplodować rejestracje na liście mailingowej

Jak trwale zmienić region Netflix

Wreszcie, jeśli przeprowadzasz się do nowego kraju, możesz na stałe zmienić region Netflix. Tak długo, jak serwis Netflix jest dostępny w Twoim nowym kraju, łatwiej będzie Ci płacić za subskrypcję, jeśli Twoje konto Netflix jest ustawione na ten sam region, w którym mieszkasz.

Prawdopodobnie będzie różnica w cenie miesięcznej między starymi i nowymi krajami. Jeśli chcesz otrzymywać rozliczenia w walucie nowego kraju, musisz anulować swoje konto Netflix i uruchomić je ponownie w nowym kraju. Jest to raczej niewygodne, ale nie stracisz swoich profili, a kiedy już to zrobisz, będziesz mieć łatwy dostęp do treści z nowego kraju.

Jeśli przeprowadziłeś się i chcesz oglądać treści ze swojego starego kraju, użyj VPN lub proxy, jak opisano powyżej.

Użyj VPN, aby uzyskać dostęp do Netflix z innych krajów

Korzystając z VPN, możesz łatwo zmienić lokalizację Netflix, aby uzyskać dostęp do treści z innych regionów. Jednak powinieneś również wiedzieć, że używanie VPN do zmiany regionu jest niezgodne z warunkami korzystania z usługi Netflix. Chociaż nigdy nie słyszeliśmy, aby Netflix zakazał komukolwiek korzystania z VPN, technicznie możliwe jest zawieszenie konta, jeśli zostaniesz przyłapany na korzystaniu z VPN w celu uzyskania dostępu do usługi.