Jak zmienić swoje imię w Zoom

Ponieważ Zoom jest przede wszystkim aplikacją do prowadzenia konferencji biznesowych, użytkownicy zazwyczaj używają swoich nazw bez zmian. Ale informacje o nazwie mogą czasami być niedokładne, a uczestnicy mogą wprowadzać zmiany.

Mając to na uwadze, możesz zmienić Nazwę wyświetlaną w swoim profilu przed dołączeniem do spotkania. Istnieje również opcja zrobienia tego po fakcie, gdy jesteś w konkretnym Zoom Roomie. Ważne jest to, że każdy uczestnik spotkania może zmienić nazwę bez uprawnień hosta.

Zmiana nazwy profilu przed spotkaniem

Nazwę wyświetlaną można zmienić za pomocą Zoom portalu internetowego, aplikacji komputerowej i aplikacji mobilnej. Ale jest jedna osobliwa rzecz.

Działanie polegające na zaktualizowaniu ustawień nazw w aplikacji komputerowej prowadzi do portalu internetowego. Właśnie dlatego artykuł łączy te dwie metody razem i dlaczego istnieje osobny przewodnik dla aplikacji mobilnej.

Portal internetowy / aplikacja komputerowa

Krok – 1

Przejdź do zoom.us i zaloguj się na swoje konto, a następnie kliknij Mój profil. Jeśli używasz aplikacji komputerowej, kliknij ikonę koła zębatego pod zdjęciem profilowym, aby uzyskać dostęp do menu ustawień.

Zoom Zmień nazwę

Teraz musisz kliknąć „Edytuj mój profil”, a zostaniesz przekierowany do „Mojego profilu” w kliencie internetowym Zoom.

Krok – 2

Kliknij „Edytuj” obok swojego nazwiska, a Zoom wyświetli dość obszerne menu do aktualizacji danych. Zmień nazwę, wybierz odpowiednie pole i wpisz żądaną nazwę.

Zmień nazwę

Jest to również miejsce na skonfigurowanie numeru telefonu, aktualizację stanowiska pracy, firmy oraz działu. Możesz także podać bieżącą lokalizację.

Interesujące jest to, że Zoom nie używa żadnych algorytmów geotagowania. Nie jest to jednak niespodzianką, biorąc pod uwagę charakter i zakres zastosowania

Aplikacja mobilna

Krok – 1

Naciśnij ikonę Zoom na swoim smartfonie, aby uruchomić aplikację i wybierz Ustawienia w prawym dolnym rogu ekranu.

Powiększenie Jak zmienić ustawienia nazwy

Stuknij swoją obecną nazwę, aby otworzyć menu edycji, a następnie wybierz opcję Pokaż nazwę w następnym oknie.

Krok – 2

Teraz wystarczy dotknąć imienia i nazwiska oraz zmienić je na preferowane. Obok imienia i nazwiska znajduje się także ikona x. Ustawienia są nieco niewielkie, ale naprawdę pomagają uniknąć ciągłego cofania lub próby wyboru pełnego tekstu na małym ekranie.

Powiększenie Jak zmienić nazwę, aby wyświetlić nazwę

Po zakończeniu naciśnij Zapisz w prawym górnym rogu ekranu, a twoje nazwisko zostanie zaktualizowane. Działanie jest synchronizowane na wszystkich urządzeniach, które mają Zoom z tym samym kontem

Zmiana nazwy w pomieszczeniu powiększenia

Gdy jesteś w określonym pokoju, ty lub inny uczestnik możesz zmienić nazwę wyświetlaną. Jak wspomniano, nie potrzebujesz do tego uprawnień administratora ani hosta. Tutaj wyjaśniamy, jak to zrobić:

Krok – 1

Kliknij ikonę uczestnika na dole okna Zoom Room. Spowoduje to przejście do menu spotkania z tematem, gospodarzem, zaproszeniem i informacjami o uczestniku.

Istnieją również miniatury, które można kliknąć, aby udostępnić ekran, dołączyć do dźwięku lub zaprosić inne osoby. I automatycznie pojawia się okienko uczestnika, umożliwiające więcej działań.

Krok – 2

Dolna część wyskakującego okna Uczestnicy zawiera dwie opcje: Podnieś rękę i Zmień nazwę. Kliknij Zmień nazwę, aby zaktualizować swoje imię i nazwisko, aby wyświetlało się w pokoju.

Zoom Jak zmienić nazwę zmień nazwę

Jest inne wyskakujące okienko, w którym należy wpisać preferowaną nazwę w polu „Wprowadź nową nazwę”. Po zakończeniu kliknij OK, a nowa nazwa powinna pojawić się w aplikacji

Te same nowe funkcje Opcja „Zapamiętaj moje imię na przyszłe spotkania”. Zaznacz pole przed nim, aby zapisać ustawienia

Inne dostosowania powiększenia

Po zmianie imienia i nazwiska możesz chcieć zaktualizować swoje zdjęcie profilowe. Jest to jedna z najprostszych rzeczy do zrobienia i jest taka sama bez względu na to, jak uzyskać dostęp do Zoom.

Przejdź do Ustawień ze strony swojego profilu, wybierz Obraz i naciśnij „Zmień” lub „Zmień obraz” w bieżącym awatorze. Następnie zostaniesz przeniesiony na dysk lokalny, aby wybrać Obraz.

Na marginesie, nie ma żadnych reguł dla obrazów profilu Zoom. Ale lepiej byłoby użyć profesjonalnie wyglądającego zdjęcia, na przykład tego, które używasz na LinkedIn.

Istnieją również opcje zmiany osobistego identyfikatora spotkania i osobistego łącza. Zmień Najpierw wybierz „Edytuj” i wpisz identyfikator, którego chcesz użyć. W przypadku linku osobistego kliknij Dostosuj, aby wprowadzić zmiany, a ta opcja jest dostępna na kontach dla szkół i uczelni.

Możesz także edytować datę i godzinę, aby odzwierciedlić jej bieżącą lokalizację. A opcja „Integracja kalendarza i kontaktów” pozwala połączyć więcej niż kilka aplikacji zwiększających wydajność z kontem Zoom.

Cześć, nazywam się …

Jeśli używasz Zoom do osobistej komunikacji, śmiało bądź kreatywny ze swoim imieniem. Ale w celach biznesowych lepiej trzymać się swojego imienia. Chyba że jesteś guru marketingu z super chwytliwym pseudonimem, który wszyscy znają.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad użyciem innej nazwy niż Twoja w Zoom? Jakie zdjęcie profilowe przesłałeś, jeśli w ogóle? Wyślij nam komentarz poniżej i podziel się swoimi doświadczeniami.