Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zmienić witrynę z Joomla na WordPress i przenieść wszystkie informacje

Przechodząc z Joomla do WordPress, kiedy uruchomiłeś witrynę w Joomla i jesteś w połowie drogi, może ona przenieść wszystkie informacje, które Cię dotyczą, powodem jest to, że korzystanie z Joomla lub WordPress jest jednym z głównych pytań że użytkownicy chcący założyć witrynę Stoją przed tym faktem i zawsze pytają innych oraz tych, którzy korzystali zarówno z systemów zarządzania treścią WordPress, jak i Joomla, który z systemów zarządzania treścią jest dla nich lepszy na podstawie ich doświadczeń? Który system czyni je bardziej otwartymi i tańszymi dla nich? Który system jest priorytetowy pod względem łatwości obsługi i nie wymaga wiedzy programistycznej? I tego rodzaju pytania z pewnością przyszły Ci do głowy, czytając ten artykuł, więc choć raz takie pytania powinny pojawić się w Twojej głowie i poszukać odpowiedzi. Jednak w tym artykule nie szukamy odpowiedzi na te pytania, ponieważ sprawdziliśmy już, czy lepszy jest WordPress, czy Joomla i otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze własne pytania, dlatego zapraszam do skorzystania z tego artykułu, aby ulepszyć poprzedni artykuł. zrozumieć

Po sprawdzeniu, czy korzystać z WordPressa czy Joomli, zdecydowaliśmy się wybrać Joomlę z jakiegoś szczególnego powodu, który mamy dla siebie, może się to zdarzyć w przyszłości i chcemy żałować naszego wyboru z nieznanych powodów i chcemy wybrać Joomlę. Zostawmy to i korzystajmy z WordPressa. Ale czy myślisz, że można coś takiego zrobić? Odpowiedź brzmi tak. Możesz łatwo przenieść swoją witrynę z Joomla na WordPress, jeśli nie chcesz już używać Joomla i skoncentrować swój biznes na WordPressie i czerpać korzyści z zalet WordPressa, których jest więcej i na wyższym poziomie niż Joomla. stać się W tym artykule mam zamiar nauczyć Cię krok po kroku, jak przenieść się z Joomla do WordPress za pomocą tego samouczka. Joomla, przenieś operację z Joomla na WordPress i zmień system zarządzania treścią swojej witryny, a na koniec zajmiemy się typowymi błędami, które pojawiają się wśród użytkowników podczas przenoszenia witryny z Joomla do WordPress, aby zapewnić rozwiązania do rozwiązania te problemy, więc zostań z nami do końca, aby omówić sposób przeniesienia z Joomla do WordPress.

Przejście z Joomla na WordPress i migracja z Joomla na WordPress

Aby przeprowadzić migrację i transfer z Joomla do WordPressa, musimy najpierw uruchomić własną witrynę z WordPressem, ponieważ aby przenieść wszystkie informacje o witrynie z Joomla do WordPressa, potrzebujemy funkcjonalnej wtyczki WordPress zarówno do bazy Joomla, jak i plików w bazie danych. Przenieś za nas dane Joomla do WordPressa. Teraz możesz pomyśleć, że jeśli przyjdziemy i zainstalujemy WordPress na naszej własnej domenie, to nasza witryna Joomla zostanie zniszczona. Ale nie, tak nie jest, pytasz dlaczego? Cóż, odpowiadając na to pytanie, można powiedzieć, że WordPress wynika z jego dużej elastyczności, a z drugiej strony dlatego, że łatwiej jest wykonać i wdrożyć funkcje w WordPressie niż w Joomla i robi się to w krótszych krokach, więc możesz zacząć od zera. Zainstaluj WordPressa w podfolderze i po prawidłowym przeniesieniu strony z Joomla na WordPress i nie było problemu zmień ścieżkę instalacji WordPressa i przenieś go do głównego katalogu serwisu, czyli publiczny_html , który znamy jako katalog główny witryny. Zakończ poprawnie operację przesyłania wszystkich informacji z Joomla do WordPress.

WordPress w podfolderach do zainstalowania Operacja instalacji WordPressa w podfolderze jest taka sama, jak instalacja go w głównym katalogu witryny i wystarczy, że utworzysz nowy folder w publiczny_html i umieść elementy związane z przesyłaniem WordPressa w tym folderze, aby WordPress mógł zostać zainstalowany i uruchomiony w tym nowym folderze. . Aby zainstalować WordPress, możesz postępować zgodnie z instrukcjami instalacji WordPressa w hostingu CPanel lub instalacji WordPressa w hostingu Direct Admin, zgodnie z typem panelu sterowania Twojego hosta i skorzystać z jednej z tych instrukcji. Po zainstalowaniu WordPressa pierwszym krokiem jest instalacja wtyczki.

Instalacja i uruchomienie wtyczki FG Joomla do WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby zmienić witrynę z Joomla na WordPress, jest zainstalowanie wtyczki na zainstalowanej witrynie WordPress. Dlatego wejdź do interfejsu WordPress, a następnie przejdź do wtyczki > Dodaj wtyczkę poprzez pole wyszukiwania FG Joomla do WordPress lub pobierz żądaną wtyczkę i prześlij ją za pomocą przycisku. Zainstaluj i aktywuj. Ta wtyczka do przesyłania wszystkich informacji z Joomla do WordPress była dotychczas w stanie osiągnąć ponad 10 000 aktywnych instalacji i uzyskać wynik 4,7 na podstawie opinii przesłanych przez tych, którzy użyli tej wtyczki do przeniesienia z Joomla do WordPress.

Po zainstalowaniu i aktywacji przeniesienia wszystkich wtyczek informacyjnych z Joomla do WordPress przejdź do Narzędzia > Importuj w menu WordPress, a następnie wybierz opcję Joomla jak pokazano na obrazku poniżej i kliknij przycisk biegać .

Jak przenieść się z Joomla do WordPress i migrować z Joomla do WordPress

Wybierając przycisk importu, przejdziesz do strony ustawień wtyczki Joomla do WordPress, gdzie możesz skonfigurować i zarządzać operacją przenoszenia witryny z Joomla do WordPress. Aby przenieść witrynę z Joomla do WordPress, będziemy potrzebować informacji o bazie danych używanej w witrynie Joomla, więc jeśli zapomnisz informacji o nazwie bazy danych i informacji o bazie danych, której użyłeś do instalacji Joomla, wpisz swój własny host i idź do ścieżki, w której zainstalowano Joomla. Poszukaj pliku o nazwie konfiguracja.php a po znalezieniu tego pliku przejrzyj informacje o bazie danych zapisane w tym pliku. Informacje te, obejmujące nazwę bazy danych, hasło bazy danych, nazwę użytkownika bazy danych i prefiks tabeli bazy danych, są zapisywane przed nazwanymi rekordami $użytkownik, $hasło, $db I Prefiks $db odpowiednio.

Importuj informacje z bazy danych Joomla, aby przenieść wszystkie informacje do WordPress

Teraz, gdy wyodrębniłeś informacje o bazie danych, zapoznaj się z wewnętrznymi ustawieniami wtyczki w liczniku WordPress i wprowadź informacje o bazie danych zgodnie z wyjaśnieniami podanymi w poniższym samouczku, podobnie jak na obrazku poniżej.

Jak przenieść się z Joomla do WordPress i migrować z Joomla do WordPress

Nazwa hosta: W tym polu domyślnie znajduje się nazwa localhost, której nie trzeba zmieniać, więc pomiń ten krok bez żadnych zmian.

Port: To pole jest powiązane z portem serwera, który zostanie domyślnie określony na podstawie serwera WWW używanego dla Twojego hosta i nie musisz go określać, więc pozostaw to pole bez żadnych zmian i pomiń ten krok.

Baza danych: To pole będzie powiązane z nazwą bazy danych używanej w Twojej witrynie Joomla. W tym polu wpisz nazwę bazy danych znajdującą się w pliku konfiguracyjnym Joomla.php przed publicznym rekordem $db.

Nazwa użytkownika: To pole jest również powiązane z nazwą użytkownika bazy danych używanej w Joomla, dlatego w tym polu należy wpisać nazwę użytkownika używaną w Joomla, która znajduje się w pliku konfiguracyjnym Joomla.php przed publicznym rekordem $user.

Hasło: Pole to jest również powiązane z hasłem bazy danych używanej w Joomla, dlatego w tym polu należy wpisać także hasło, którego użyłeś podczas tworzenia bazy danych dla Joomla i znajduje się ono przed publicznym rekordem $password w konfiguracji. plik php Joomla. Wchodzić.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie redmiPobierz motywy WordPressudemy do pobrania za darmo