Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak znaleźć adres IP modemu lub routera?

Korzystanie z bezprzewodowego Internetu (Wi-Fi) stało się dziś bardzo powszechne. Aby korzystać z bezprzewodowego Internetu, potrzebujemy sprzętu takiego jak modem. Każdy modem ma unikalny identyfikator zwany adresem IP oraz nazwą użytkownika i hasłem; omówimy, jak je znaleźć i wykorzystać.

Jak znaleźć adres IP modemu?

Aby znaleźć adres IP modemu, wykonaj następujące polecenia:

1. Podłącz komputer do modemu. (Lub podłącz router do modemu za pomocą kabla Ethernet.)

2. W systemie Windows otwórz środowisko wiersza poleceń i w Linuksa i Mac, otwórz środowisko Terminal.
W systemie Windows wpisz Wiersz polecenia w polu wyszukiwania.

3. Polecenie IP ipconfig w systemie Windows i polecenie ifconfig w systemie Linux i Mac.

4. Znajdź wiersz, w którym znajduje się słowo Brama domyślna. Adres IP jest zapisywany w tym wierszu jako ciąg liczb.

Jak znaleźć adres IP modemu?

Uwaga: Adres IP, nazwa użytkownika i hasło mogą być zapisane z tyłu lub z boku modemu.

Dlaczego musimy znać adres IP modemów?

Aby zalogować się na swoje konto modemowe, musisz znać jego adres IP. W adresie URL przeglądarki wpisz adres IP modemu oraz podaj swoją nazwę użytkownika i hasło, aby uzyskać najwyższy poziom dostępu (dostęp administracyjny). Po zalogowaniu się na swoje konto możesz m.in. sprawdzić stan połączenia, zmienić hasło, usunąć zarejestrowane zdarzenia i tak dalej.

Adres IP modemu jest także niezbędny do skonfigurowania ustawień sieci komputerowej.

CZYTAĆ:  Jak odinstalować program w systemie Windows 10 bez panelu sterowania?

Znajdź nazwę użytkownika i hasło modemu.

Nazwa użytkownika, hasło i adres IP modemu są zapisane z tyłu lub z boku modemu. Jeżeli zmieniłeś już nazwę użytkownika i hasło i zapomniałeś je, możesz zmienić ustawienia fabryczne wkładając spinacz lub igłę w otwór z tyłu modemu. W przeciwnym razie możesz wyszukać model modemu w Google, znaleźć jego domyślną nazwę użytkownika i hasło.

Uwaga: Jeżeli masz problemy z zalogowaniem się na konto modemowe, wpisz adres IP w innej przeglądarce, sprawdź fizyczne połączenie lub wyłącz narzędzia zabezpieczające sieć.

Czy modemy mają unikalny adres IP?

Wszystkie modemy posiadają unikalny adres IP umożliwiający komunikację z innymi urządzeniami (takimi jak komputery, drukarki itp.). Adres IP modemu może być inny lub identyczny z adresem routera. Jeśli urządzeniem jest modem routera (urządzenie hybrydowe), adres IP routera i modemu będzie prawdopodobnie taki sam.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie karbonnPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs on-line