Jak znaleźć i naprawić wyciek pamięci w Androidzie

Jeśli Twój telefon z Androidem ciągle się zawiesza, zwykle możesz przypisać go do trzech potencjalnych przyczyn. W telefonie występuje złośliwe oprogramowanie, wyczerpanie baterii lub w większości przypadków problem wycieku pamięci.

Wycieki pamięci telefonu są raczej nieszkodliwe, jeśli źródłem jest sama aplikacja: czasami deweloper aplikacji nie naprawia błędów kodowania. W takich przypadkach możesz po prostu usunąć aplikację, ale w innych scenariuszach wycieku głównym problemem jest zdolność telefonu do obsługi żądań pamięci.

W tym celu rozważymy trzy osobne aplikacje i udostępnimy listę metod, aby upewnić się, że będziesz w stanie rozwiązać problem.

Objawy wycieków pamięci w aplikacjach na Androida

Wycieki pamięci nękają telefony z Androidem od ich najwcześniejszych wersji. Na przykład w momencie uruchomienia Lollipop wystąpił wyciek pamięci, który spowodowałby wyblaknięcie koloru ekranu. Aplikacja naprawiająca problem zanikania kolorów została wycofana, ponieważ system Android naprawił go z wersji 5.1 samo.

Przeciek pamięci Lollipopa

W dzisiejszych czasach bardziej typowy problem wynika z problemów z Javą, głównie z niewłaściwego GarbageCollection (GC). Z powodu błędów pamięci GC nie usuwa na czas nieużywanych obiektów. W miarę narastania wycieku może to prowadzić do spowolnienia i częstych awarii systemu.

Mogą również wystąpić wycieki pamięci z powodu błędów obracania ekranu. Problemem jest asynchroniczny wyciek zadania, który jest ponownie związany z wadliwymi problemami GC.

1. Optymalizator pamięci

Optymalizator pamięci to dobry sposób na usunięcie wycieków wykrytych w celu usunięcia problemów z pamięcią podręczną lub uszkodzenia tymczasowych błędów plików. Aby pracować z tą aplikacją, zezwól jej na dostęp do zdjęć, mediów i plików na twoim urządzeniu.

Uprawnienia optymalizatora pamięci

Kliknij „Wyczyść teraz”, aby wykryć wszelkie problemy z pamięcią, aby można je było naprawić.

Wyczyść teraz Memory Optimizer

Czyszczenie aplikacji RAM i udostępnianie większej ilości pamięci zajmuje trochę czasu.

Aplikacja Clean Up Ram Memory Optimizer

W poniższym przykładzie udało mi się zdiagnozować 1.16 GB pamięci podręcznej, co warto wiedzieć.

Optymalizator zapisanej pamięci

Aplikacja pokazuje również niepotrzebne procesy zajmujące dużo pamięci. Niektóre z nich można przerwać.

Wykryto niepotrzebne procesy Optymalizator pamięci

Wykonując powyższe kroki, udało mi się odzyskać dużo wolnego miejsca, a wykorzystanie pamięci spadło do zaledwie 19% z 70%.

Stan końcowy Optymalizatora pamięci

2. Hyper MemoryCleaner

Jeśli używasz czegoś poniżej Androida 8.0napotkasz problemy z wyciekiem pamięci błędów fragmentacji w przeciwieństwie do nowszych wersji. HyperMemoryCleaner pomaga zredukować przydział pamięci do aplikacji o niskim priorytecie.

Idź Clean Hypermemorycleaner App

Udało mi się zwolnić pamięć RAM do 446 MB. To jest starsze 6.0 telefon z 1 GB RAM.

Memory Saved Hypermemorycleaner

3. Booster pamięci

Jeśli chcesz uzyskać wszechstronną wydajność dowolnej wersji Androida, Booster pamięci to dobry wybór. Jest to z pewnością wysoko oceniana aplikacja ze świetnymi recenzjami.

Aplikacja Memory Booster

Aplikacja pokazuje status wykorzystanej pamięci, który w przypadku mojego telefonu był bardzo wysoki. Chociaż nie było żadnych oczywistych objawów, zauważyłem spowolnienie.

Używany wzmacniacz pamięci

Jeśli klikniesz Przyspieszenie uruchamiania, otrzymasz szybkie podsumowanie aplikacji, które powodują spowolnienie podczas uruchamiania. Możesz wyłączyć kilka z nich.

Start Up Boost Auto Start Memory Booster

Opcja zwiększania prędkości zapewnia natychmiastowe zwiększenie pamięci poprzez usuwanie zaległości i wycieków we wszystkich procesach systemowych.

Speed ​​Boost Memory Booster

Aplikacja poprawiła przyrost pamięci przez 1.19 GB, który był fenomenalnym wynikiem.

Memory Booster Memory Improvement

Wskazówki, jak zmniejszyć wycieki pamięci

Zmniejsz bałagan: w celu zmniejszenia wycieków pamięci należy najpierw zmniejszyć bałagan w pamięci wewnętrznej. Zwykle można uzyskać dostęp do opcji „czyszczenia” w „Plikach i pamięci”, którą należy okresowo stosować, aby wyeliminować pliki i aplikacje zajmujące miejsce.

Zużyte miejsce w pamięci

Zidentyfikuj miejsce wycieku: za pomocą trzech omawianych tutaj aplikacji możesz zidentyfikować lokalizację wycieku. Istnieją w pobliżu pamięci podręcznej lub plików tymczasowych, bałaganu pamięci RAM lub zaległości w procesach systemowych / problemach z uruchamianiem.

Zoptymalizuj ustawienia internetowe telefonu: spróbuj ograniczyć nadmierne skanowanie Wi-Fi w tle i zużycie danych. Jeśli nie korzystasz z telefonu, lepiej wyłączyć Internet.

Usuń każdą aplikację, która zużywa zbyt dużo pamięci RAM: jeśli Twój telefon ma ograniczoną pojemność, musisz uważać na te, które zużywają zbyt wiele procesów systemowych.

Wniosek

Pamięć telefonu z Androidem jest jednym z najważniejszych kryteriów, które regulują nasz zakup nowego urządzenia. Jednak nawet jeśli masz dużo pamięci RAM, może ona zostać nadmiernie wykorzystana przez aplikacje typu bloatware zgodne z wersją prawa Parkinsona: dane rozszerzają się, aby wypełnić dostępne miejsce. Dlatego zawsze lepiej jest wykryć i naprawić wycieki pamięci w Androidzie.

Czy postępowałeś według własnych kroków i aplikacji, aby zmniejszyć wycieki pamięci Androida? Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

Czy ten artykuł jest przydatny?