Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak znaleźć i zatrudnić menedżera mediów społecznościowych: przewodnik Ultimate 2023

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak znaleźć i zatrudnić menedżera mediów społecznościowych: przewodnik Ultimate 2023

Wspierając setki niezależnych menedżerów mediów społecznościowych, menedżerów reklam Meta™️, e-mail marketerów i wirtualnych asystentów oraz zatrudniając osoby w naszej własnej firmie, wiemy, jak znaleźć i zatrudnić menedżera mediów społecznościowych.

Teraz chcemy znacznie ułatwić ten proces, aby znaleźć i zatrudnić menedżera mediów społecznościowych, abyś mógł mieć pewność, że inwestujesz w swój marketing.

Ten przewodnik pomoże Ci poruszać się po polu minowym, aby znaleźć odpowiedniego marketera w mediach społecznościowych dla CIEBIE. Pomożemy Ci dostrzec czerwone flagi, które mogą prowadzić do spalenia, i damy Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć piękną współpracę, aby rozwinąć Twój biznes.

Jeśli chcesz zatrudnić menedżera mediów społecznościowych, sprawdź nasz bezpłatny katalog.

Istnieje wiele niejasności związanych z rolą menedżera mediów społecznościowych – nic dziwnego, ponieważ jest to stosunkowo nowa rzecz.

Jeśli chcesz zatrudnić niezależnego menedżera ds. Mediów społecznościowych, który pomoże Ci generować leady lub zwiększać sprzedaż, prawdopodobnie szukasz kogoś, kogo lepiej opisać jako marketera w mediach społecznościowych.

W przeciwieństwie do wewnętrznego menedżera mediów społecznościowych, z którym współpracują inni członkowie zespołu marketingowego, freelancer koncentruje się wyłącznie na marketingu Twojej firmy w mediach społecznościowych.

Czym na co dzień zajmuje się social media manager?

 • Twórz i wdrażaj strategię mediów społecznościowych, aby osiągnąć cele biznesowe.
 • Twórz i publikuj treści w mediach społecznościowych, które są zgodne ze strategią i głosem marki.
 • Badania i analizy odbiorców, influencerów i konkurencji.
 • Obsługa klienta i rozpatrywanie reklamacji.
 • Słuchanie społeczności i proaktywne zaangażowanie.
 • Analiza danych i raportowanie
 • Monitoruj trendy w mediach społecznościowych, nowości i możliwości PR.

Czego nie robi menedżer mediów społecznościowych?

❌ Marketing e-mailowy
❌ Fotografia
❌Projekt graficzny
❌ Konsultacje i porady biznesowe
❌ Zarządzanie płatnymi reklamami
❌ Analiza Google Analytics
❌ Edycja wideo

Ale wszystkie te usługi mogą być świadczone jako dodatkowe usługi, jeśli Twój freelancer ma umiejętności lub zespół, który Cię wspiera.

Dlaczego potrzebuję menedżera mediów społecznościowych?

#1 Aby uzyskać strategię mediów społecznościowych, która zapewni Twojej firmie sukces

Na jakiej platformie powinieneś być? Które spostrzeżenia mają największe znaczenie? Co publikować, aby przyciągnąć więcej klientów? Dobry menedżer mediów społecznościowych uwzględni wszystkie te elementy w dostosowanej do potrzeb strategii, którą będzie modyfikował i udoskonalał w miarę rozwoju kont.

#2 Aby marketing w mediach społecznościowych stał się priorytetem dla Twojej firmy.

Marketing w mediach społecznościowych ma obecnie kluczowe znaczenie dla rozwoju i sukcesu firmy, więc każdy doświadczony właściciel firmy zapewni, że jest na szczycie listy priorytetów, jeśli chodzi o alokację budżetu.

Ale jeśli marketing w mediach społecznościowych jest zawsze na dole Twojej listy rzeczy do zrobienia, możesz być pewien, że niezależny menedżer mediów społecznościowych uczyni to swoim priorytetem. Nie będzie już paniki w ostatniej chwili ani publikowania w biegu. Zamiast tego Twoje treści zostaną starannie zaplanowane i dopasowane, aby pomóc Ci osiągnąć szersze cele biznesowe.

#3 Aby pomóc Ci zwiększyć świadomość marki i przeprowadzić idealnych ludzi przez podróż kupującego.

Dobry marketer w mediach społecznościowych zrozumie różne rodzaje treści, których potrzebuje Twoja firma, aby przyciągnąć nowych obserwujących. Ale zapewnią, że wszystko, co robią, sprowadza potencjalnych przyszłych klientów do Twojego świata, tak aby Twoi zwolennicy byli zgodni z wartościami Twojej marki, aby ostatecznie stali się kupującymi.

#4 Zatrudnij menedżera mediów społecznościowych, aby uzyskać nowe spojrzenie na swoje treści

Menedżerowie mediów społecznościowych wiedzą najlepiej Instagram Reels aplikacje i inne narzędzia do tworzenia treści zatrzymujących przewijanie. Rozumieją, co działa na każdej platformie w dowolnym momencie, a co ważniejsze, przeprowadzą testy, aby upewnić się, że wiedzą, co działa w TWOJEJ firmie.

Spędzą również czas na pisaniu ukierunkowanych napisów, które bezpośrednio odpowiadają potrzebom i potrzebom Twoich klientów, aby przyciągnąć więcej odpowiednich osób na Twoje platformy i zmusić ich do podjęcia działania.

#5 Aby pomóc Ci pokonać konkurencję (nie fizycznie!)

Twój menedżer ds. mediów społecznościowych spojrzy na konkurencję, ekspertów branżowych i osoby wpływowe, aby zrozumieć, co działa, a co nie! Następnie wykorzystają tę wiedzę strategicznie do rozwoju Twojej firmy.

Będą też ciężko pracować, aby Twoja firma stała się liderem w swojej dziedzinie, wyprzedzając konkurencję.

Jeśli pokonanie konkurencji jest dla Ciebie priorytetem, możesz zrozumieć, dlaczego potrzebujesz menedżera mediów społecznościowych, który przejmie kontrolę nad pozycjonowaniem Cię przed konkurencją.

#6 Jeśli potrzebujesz krótszych czasów reakcji dla swoich klientów, menedżer ds. mediów społecznościowych może Ci w tym pomóc

Ludzie chcą odpowiedzi przed zakupem. Ale nie będą długo czekać, aby je zdobyć, zanim się poddadzą i wydadzą pieniądze z kimś innym. Posiadanie menedżera mediów społecznościowych, który wprowadza właściwych ludzi do Twojego świata, monitoruje Twoje platformy, odpowiada na komentarze i wiadomości oraz szybko udziela ludziom potrzebnych odpowiedzi, pomoże powstrzymać klientów przed pójściem gdzie indziej.

#7 Marketing w mediach społecznościowych nie jest zadaniem administracyjnym

Przeczytaj to jeszcze raz.

Marketing w mediach społecznościowych nie jest zadaniem administracyjnym, a jednym z głównych powodów, dla których potrzebujesz menedżera ds. .

Doświadczenie klienta jest kluczowe i stanowi główną część marketingu w mediach społecznościowych, ale nie chodzi tylko o czekanie, aż ludzie się z Tobą skontaktują. Specjaliści od marketingu w mediach społecznościowych będą słuchać mediów społecznościowych, aby upewnić się, że wszystkie wzmianki o marce są monitorowane i skutecznie rozpatrywane niezależnie od miejsca ich wystąpienia.

Zatrudniając profesjonalistę do wykonania zadania, inwestujesz w długoterminowy rozwój i reputację swojej firmy. Prawdopodobnie nie jest to coś, co chciałbyś zostawić młodszemu pracownikowi biura, który może mieć dobre intencje, ale nie wie, jak być menedżerem mediów społecznościowych.

#8 Zatrudnij menedżera mediów społecznościowych, aby zbudować zaangażowaną grupę kupujących

Zaangażowanie ma kluczowe znaczenie na Twoich platformach społecznościowych; czasy publikowania postów i modlenia się o komentarze już dawno minęły.

Ale zaangażowanie nie opłaca rachunków!

Potrzebujesz ludzi do wydawania pieniędzy na rozwój Twojej firmy. Dlatego rozmowa z przyszłymi klientami jest niezbędna, aby przeprowadzić ich przez lejek sprzedaży. Niezależny menedżer ds. mediów społecznościowych będzie pracował nad tworzeniem strategicznych treści, które mają na celu generowanie zaangażowania właściwych osób.

Gdy rozmowa się rozpocznie, będą kontynuować tę rozmowę, aby przeprowadzić ludzi przez podróż kupującego, by ostatecznie stać się klientami.

Rekommenderad:  16+ najlepszych dochodowych nisz, które generują pieniądze online

#9 Strategiczny marketing w mediach społecznościowych może pomóc Ci uzyskać więcej możliwości PR

Istnieje mnóstwo możliwości PR w mediach społecznościowych, a jedną z wielu korzyści wynikających z zatrudnienia menedżera mediów społecznościowych jest to, że będzie on w stanie odpowiedzieć na te w Twoim imieniu, dzięki czemu możesz jeszcze bardziej zwiększyć swój zasięg. Twój menedżer ds. mediów społecznościowych może być kluczem do wyróżnienia Twojej firmy w mediach.

#10 Zatrudnij menedżera mediów społecznościowych, aby dotrzeć do wpływowych osób z branży.

Twoi klienci już obserwują inne osoby w mediach społecznościowych. Menedżerowie mediów społecznościowych zidentyfikują wpływowe konta i będą działać strategicznie, aby wykorzystać ich moc do wzmocnienia Twojego przekazu.

Potraktuj to jako sposób na strategiczne pożyczenie czyjejś publiczności, dzięki czemu nawet jeśli twoja grupa odbiorców jest niewielka, nadal możesz dotrzeć do właściwych osób.

#11 Zatrudnij menedżera mediów społecznościowych, aby odzyskać czas dla swojej firmy

Nie założyłeś swojej firmy, aby codziennie być w mediach społecznościowych, więc outsourcing tego elementu biznesu oznacza, że ​​możesz skupić się na swojej strefie geniuszu i pracować nad innymi krytycznymi obszarami zarabiania pieniędzy w firmie.

Media społecznościowe są czasochłonne i mogą pochłaniać dużo energii i skupienia, które należy przekierować gdzie indziej.

# 12 Więc nie musisz wiedzieć, jak wszystko działa

Jedną z zalet zatrudnienia menedżera mediów społecznościowych jest to, że uwielbia on być w mediach społecznościowych! Więc jeśli nienawidzisz Facebooknie „bierz” Twitter i nie chcesz zawsze być na telefonie, outsourcing mediów społecznościowych jest oczywisty.

Menedżerowie mediów społecznościowych żyją dla mediów społecznościowych… ich telefony są prawie przyklejone do rąk! Dzięki temu wiedzą, jak wszystko działa, nawet na stale zmieniających się platformach, więc nigdy nie będziesz musiał się martwić o naukę korzystania z nowych funkcji, aby zaprezentować swoją firmę właściwym osobom.

# 13 Jesteś zbyt zaangażowany emocjonalnie.

Przepraszam, ale jesteś! Menedżer mediów społecznościowych nie będzie tak zaangażowany emocjonalnie jak Ty, aby mógł podejmować bardziej racjonalne decyzje dotyczące Twojego marketingu.

Jest to szczególnie przydatne, gdy odpowiadasz na złośliwe komentarze lub negatywne komentarze, nie szkodząc swojej marce. A ponieważ nie są zaangażowani emocjonalnie, mogą przeprowadzać wydajne testy i śledzić dane, aby uzyskać lepsze wyniki.

#14 Zatrudnij menedżera mediów społecznościowych, jeśli nie jesteś ekspertem od marketingu

Czy serwisowałbyś własny samochód? Obciąć własne włosy? NIE? nie sądziłem! Media społecznościowe nie są inne.

To czasochłonna praca, która wymaga konkretnych umiejętności i wiedzy. Dlatego też warto zlecić tę ważną pracę ekspertowi. Podczas gdy możesz spędzać czas na rzeczach, w których jesteś ekspertem.

#15 Niezależny menedżer mediów społecznościowych oszczędza pieniądze!

Zgadza się, jednym z wielu powodów, dla których warto zatrudnić menedżera mediów społecznościowych, jest OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY! Gdy zatrudnisz menedżera ds. mediów społecznościowych, który jest również biegły w reklamie cyfrowej, będzie wiedział, jak wykorzystać siłę płatnego ruchu, aby obniżyć koszty reklamy i zwiększyć zwrot z inwestycji.

A nie zatrudniając pracownika, unikasz konieczności pokrywania listy płac, emerytur i wszystkich innych wydatków związanych z posiadaniem pracownika w swoim zespole.

#16 Nie chcesz wielkiej agencji… zaufaj nam!

Niezależni menedżerowie mediów społecznościowych nie są dużymi agencjami, co jest WIELKIE. Oznacza to, że nie żonglują 10 klientami i pracują tylko w tradycyjnych godzinach pracy. Są tak samo zaangażowani w Twój sukces jak Ty.

Podczas pracy z agencją często okazuje się, że osoba zarządzająca Twoim kontem nie jest osobą zarządzającą Twoimi mediami społecznościowymi. I to może być duży problem.

# 17 Niechęć do kryzysu i zarządzanie nim

…kto by nie chciał tego zlecić! Jedną z wielu korzyści wynikających z zatrudnienia menedżera ds. mediów społecznościowych jest to, że przyłoży on ucho do ziemi, aby szybko zmienić takt zgodnie z globalnymi wydarzeniami.

Jeśli pojawi się ważna wiadomość, przez co zaplanowane treści będą nieodpowiednie, Twój menedżer ds. mediów społecznościowych zapewni szybkie zarządzanie wiadomościami.

Będą również współpracować z Tobą, aby szybko rozwiązać wszelkie kryzysy PR związane z biznesem i chronić reputację Twojej firmy.

# 18 Możesz uzyskać więcej wsparcia niż się spodziewasz

Wielu niezależnych menedżerów mediów społecznościowych nie Tylko eksperci od marketingu w mediach społecznościowych.

Wielu rozumie marketing e-mailowy, płatne reklamy, copywriting i inne obszary. Może się więc okazać, że mogą doradzić Ci również w innych aspektach Twojego marketingu. Jeśli jest to dla Ciebie priorytetem, zalecamy dokładne wypisanie, w czym będziesz potrzebować pomocy, zanim zaczniesz szukać menedżera mediów społecznościowych.

#19 Masz więcej niż jednego niezależnego menedżera mediów społecznościowych w swoim zespole

Jednym z powodów, dla których warto zatrudnić menedżera mediów społecznościowych, który jest częścią naszego członkostwa, jest The Inner Hub® polega na tym, że mogą wykorzystać zbiorowy blask znacznie większej społeczności. Nasi członkowie mają dostęp do najnowszych mediów społecznościowych i aktualizacji marketingowych, ciągłych szkoleń i społeczności, w której mogą uzyskać porady i pomysły prawie każdego dnia tygodnia!

Kiedy więc zatrudniasz niezależnego menedżera mediów społecznościowych z naszego katalogu, korzystasz z mądrości setek menedżerów mediów społecznościowych na całym świecie!

#20 Marketing w mediach społecznościowych nigdzie się nie wybiera!

Jeśli chowałeś głowę w piasek, myśląc, że media społecznościowe umrą powolną śmiercią, pomyśl jeszcze raz. Bez względu na to, co sprzedajesz, kogo próbujesz przyciągnąć lub gdzie się znajdujesz, Twoi klienci SĄ w mediach społecznościowych.

Ile kosztuje zatrudnienie menedżera mediów społecznościowych?

Irytujące powiadomienie o odpowiedzi! To zależy od wielkości Twojej firmy, liczby platform i celów biznesowych, Twoja miesięczna inwestycja może być większa lub mniejsza!

Według Pilot społecznościowy zarządzanie mediami społecznościowymi kosztuje firmy średnio ok 4000 do 7000 dolarów miesięcznie zarówno dla marketingu organicznego, jak i płatnego w więcej niż jednej sieci.

Najnowsze badania z SproutSpołecznościowe pokazuje, że 24% menedżerów mediów społecznościowych pobiera średnio od 500 do 999 USD miesięcznie podczas gdy opłata 15% w $1,000-$1,499 zakresów i 14% respondentów pobiera ponad 4000 USD miesięcznie.

Należy pamiętać, że menedżer mediów społecznościowych to inwestycja biznesowa, a decyzja o zatrudnieniu nigdy nie powinna opierać się wyłącznie na cenie.

Czy powinienem zatrudnić w domu czy zlecić na zewnątrz?

Zatrudniając menedżera mediów społecznościowych, należy wziąć pod uwagę trzy opcje. Chcesz mieć pracownika wewnętrznego? Freelancer czy wsparcie agencji full service? Przed podjęciem decyzji rozważ zalety i wady każdej opcji.

Rekommenderad:  Czarny piątek i cyberponiedziałek: wskazówki dla sprzedawców

Plusy i minusy zatrudnienia niezależnego menedżera mediów społecznościowych.

✅ Freelancer jest elastyczny i często może pracować zgodnie z Twoimi specyficznymi wymaganiami.

✅ Praca z freelancerem wiąże się z mniejszym ryzykiem, ponieważ często pracujesz na podstawie krótkoterminowej umowy o pracę.

✅ Niezależni marketerzy mediów społecznościowych inwestują w swoją naukę i rozwój, aby być na bieżąco z trendami marketingowymi. Dzięki temu będziesz mógł czerpać nie tylko z ich wiedzy, ale także z ich sieci.

✅ Zatrudnienie freelancera, który jest specjalistą od platform i wie wszystko o platformie, na której chcesz się znaleźć, zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania wyników.

✅ Zatrudnienie niezależnego menedżera mediów społecznościowych jest przyjazne dla środowiska! Ponieważ coraz więcej pracowników wraca do biura po pandemii, zdalna praca społeczna oznacza brak dojazdów do pracy, brak dodatkowej przestrzeni biurowej i znacznie niższy ślad węglowy.

❌ Mogą żonglować innymi klientami i nie będą pod telefonem 24/7.

Plusy i minusy zatrudniania wewnętrznego menedżera mediów społecznościowych.

✅ Pracownik będzie laserowo skupiony na Twoim biznesie.

❌ Pracownicy zatrudnieni na stałe wiążą się z większym ryzykiem i na dłuższą metę mogą kosztować więcej.

❌ Będziesz musiał zapewnić ciągłe szkolenia i sposoby, aby upewnić się, że są na szczycie wszystkich zmian w mediach społecznościowych

Plusy i minusy pracy z agencją full service.

✅ Agencja oferująca pełen zakres usług będzie miała zespół ludzi o różnych umiejętnościach i zazwyczaj może zarządzać wszystkimi Twoimi potrzebami marketingowymi pod jednym dachem, w tym tworzeniem aktywów i płatnym ruchem.

✅ Będą mieli duży zespół, więc zawsze znajdzie się ktoś, kto odpowie na pytania.

❌ Osoba, z którą masz do czynienia, raczej nie będzie osobą zarządzającą Twoim marketingiem.

❌ Najlepsi marketerzy to zazwyczaj freelancerzy, więc może się okazać, że Twoim kontem na co dzień zajmuje się młodszy członek zespołu, który również żongluje wieloma innymi klientami.

Jak zatrudnić świetnego menedżera mediów społecznościowych.

Zatrudniając świetnego menedżera mediów społecznościowych, należy wziąć pod uwagę dwie rzeczy.

 1. Czy mają doświadczenie i wiedzę w zakresie platformy, której potrzebujesz, aby dotrzeć do odbiorców?
 2. Czy ich osobowość i wartości są zgodne z Twoimi i Twoimi firmami?

Aby uzyskać najlepsze wyniki z budżetu na marketing w mediach społecznościowych, zatrudnij kogoś, kto rozumie Twój biznes, zna wybraną platformę od podszewki i ma wszechstronną wiedzę na temat marketingu.

Mam nadzieję, że będziesz pracować z tą osobą przez długi czas i będziesz chciał zbudować z nią świetne relacje robocze, więc osobowość jest również kluczowa. Dlatego zalecamy poświęcenie czasu na zastanowienie się, co sprawia, że ​​ktoś jest odpowiedni dla Ciebie i Twojej firmy.

Możesz mieć silne wartości rodzinne i chcesz pracować z kimś, kto czuje to samo. Dla nas byłaby to osoba kreatywna, która rozumie naszą publiczność i nasze cele, ale także rozumie nasze suche poczucie humoru i nie traktuje rzeczy zbyt osobiście, jeśli coś kwestionujemy.

Czy Twój menedżer mediów społecznościowych powinien być specjalistą od platform?

Jeśli priorytetowo traktujesz jedną platformę (ponieważ wiesz, że to tam Twoi odbiorcy mają największe szanse na konwersję), warto wtedy współpracować ze specjalistą ds. platform, który zapewni najlepsze wyniki na tej konkretnej platformie.

Aby zidentyfikować specjalistę od platformy, sprawdź obecność menedżerów mediów społecznościowych na platformie, z której chcesz korzystać.

na przykład Instagram specjalista powinien aktywnie wykorzystywać tę platformę do promowania swojej działalności. To nie znaczy, że będą mieli ogromną publiczność – w rzeczywistości większość menedżerów mediów społecznościowych nie będzie miała ogromnej publiczności, ponieważ jej nie potrzebuje – ale będą aktywni, konsekwentnie widoczni i pokazujący swoją wiedzę na platformie.

Jeśli planujesz korzystać z więcej niż jednej platformy, możesz albo współpracować ze specjalistami z wielu platform, albo wybrać freelancera, który ma wiedzę na temat wielu platform. Ten wybór będzie w dużej mierze zależał od budżetu i celów.

Jak rozpoznać świetnego niezależnego menedżera mediów społecznościowych.

Każdy niezależny menedżer mediów społecznościowych, który jest wart swojej soli, będzie bardzo aktywny na własnych platformach społecznościowych.

Będą dzielić się świetnymi treściami ze wskazówkami i poradami dotyczącymi platformy, w której są specjalistami, a także ogólnymi poradami marketingowymi.

Będą odpowiadać na wiadomości prywatne i komentarze w odpowiednim czasie i będą zamieszczać referencje, recenzje lub studia przypadków w swoich mediach społecznościowych i na stronie internetowej.

Zobaczysz, jak korzystają ze wszystkich funkcji platformy, które są dla nich priorytetowe, i możesz zobaczyć, jak testują nowe funkcje i dzielą się swoimi przemyśleniami na ich temat.

Uważaj na te czerwone flagi przy zatrudnianiu menedżera mediów społecznościowych.

Biegnij, jeśli… gwarantują efekty! W mediach społecznościowych niczego nie można zagwarantować, nie jesteśmy w stanie przewidzieć ludzkich zachowań i nie mamy kontroli nad samymi platformami.

Daj spokój, jeśli… pobierają opłatę za godzinę! Marketing w mediach społecznościowych nie jest czymś, co można robić na godziny. Jeśli pobierają opłaty za godzinę, prawdopodobnie oznacza to, że zapewniają pracę administracyjną, a nie wdrażają strategiczny plan marketingowy.

Udaj się w góry, jeśli… nie mają obecności w mediach społecznościowych! Każdy warty swojej ceny marketer będzie inwestował czas w marketing własnego biznesu. W ten sposób doświadczeni specjaliści ds. marketingu w mediach społecznościowych testują nowe narzędzia i strategie oraz są na bieżąco z trendami marketingowymi. I bądźmy szczerzy, jeśli nie mogą zawracać sobie głowy reklamowaniem własnego biznesu, jaką miałbyś pewność, że zawracaliby sobie głowę twoim?

Gdzie znaleźć menedżera mediów społecznościowych.

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia zdalnego zatrudniania menedżera mediów społecznościowych jest katalog Meet The Social Pro®, w którym można wyszukiwać ekspertów na różne sposoby.

Szukaj według platformy, usługi, a nawet zawężaj wyszukiwanie i używaj słów kluczowych, aby znaleźć kogoś, kto ma doświadczenie w określonej branży.

Katalog Meet The Social Pro® zawiera menedżerów mediów społecznościowych, menedżerów reklam, sprzedawców poczty e-mail, wirtualnych asystentów i nie tylko!

A jeśli nie możesz znaleźć idealnej osoby za pomocą naszej funkcji wyszukiwania, skorzystaj z naszej specjalnej usługi zapytania, aby przesłać prośbę, którą możemy udostępnić naszej społeczności.

Najlepsze w katalogu Meet The Social Pro® jest to, że jest całkowicie darmowy! Nie pobieramy nawet opłaty za polecenie!

Zdalne zatrudnienie managera mediów społecznościowych.

Jedną z głównych korzyści wynikających z zatrudnienia zdalnego menedżera mediów społecznościowych jest to, że nie ograniczasz się tylko do pracy z osobami w Twojej okolicy.

Rekommenderad:  Wirusowe treści: wskazówki dotyczące dzielenia się jak szalone

Zdalne zatrudnienie menedżera mediów społecznościowych daje większy wybór i często może prowadzić do lepszego wsparcia.

Czy zatrudnienie zdalnego menedżera mediów społecznościowych to właściwy wybór?

Jeśli potrzebujesz kogoś, kto będzie uczestniczył w osobistych spotkaniach lub będzie na miejscu w celu robienia zdjęć lub nagrywania filmów, mało prawdopodobne jest, aby pracownik zdalny był właściwym wyborem.

Ale jeśli te rzeczy nie są dla Ciebie ważne, zdalny menedżer mediów społecznościowych jest prawdopodobnie najlepszą opcją.

Często Zadawane Pytania.

Czy startup powinien zatrudnić social media managera?

Tak! Każdy ambitny startup powinien zatrudnić menedżera mediów społecznościowych, który jest zaangażowany w zwiększanie świadomości marki i budowanie obecności w mediach społecznościowych.

Czy warto zatrudnić social media managera?

Warto zatrudnić social media managera, jeśli Twoja firma potrzebuje:

 • Zwiększ świadomość marki.
 • Nawiąż kontakt i buduj relacje z nowymi i obecnymi klientami.
 • Kieruj ruch do swojej witryny.
 • Identyfikuj możliwości współpracy i współpracuj z osobami, które Twoi odbiorcy znają, lubią i którym ufają.
 • Zarządzaj obsługą klienta za pośrednictwem platform społecznościowych.
 • Wykorzystaj media społecznościowe jako część szerszej strategii marketingowej.

Ale nie oczekuj, że…

 • Sukces Twojej firmy polegaj wyłącznie na marketingu w mediach społecznościowych. Doświadczeni właściciele firm będą korzystać z różnych narzędzi marketingowych, aby osiągnąć stały wzrost.
 • Uzyskaj wyniki z dnia na dzień. To może zająć 6+ miesięcy, aby uzyskać spójne wyniki z mediów społecznościowych.
 • Uzyskaj sprzedaż. Nie jest to możliwe na samej platformie (zależy od platformy i regionu) i chociaż menedżer mediów społecznościowych jest odpowiedzialny za kierowanie ruchu do Twojej witryny, to, co dzieje się, gdy ludzie są w Twojej witrynie, nie jest ich odpowiedzialnością – dlatego Google Analytics i dobre zrozumienie ruchu w witrynie jest kluczowe.

Rozwój w mediach społecznościowych wymaga czasu. Twój menedżer ds. mediów społecznościowych będzie ciężko pracował, aby Twoja firma znalazła się przed właściwymi ludźmi, ale ważne jest, aby pamiętać, że twoi idealni ludzie to ludzie, a nawet najlepszy specjalista od marketingu w mediach społecznościowych nie jest w stanie przewidzieć ani kontrolować ludzkich zachowań.

Czy menedżerowie mediów społecznościowych tworzą treści?

Menedżerowie mediów społecznościowych tworzą treści zgodne z Twoją strategią mediów społecznościowych, aby zapewnić Ci możliwość dotarcia do idealnych osób na wybranej platformie mediów społecznościowych.

Rodzaj treści i częstotliwość publikowania treści będzie zależeć od celów biznesowych. Z biegiem czasu menedżer mediów społecznościowych przeprowadzi testy, aby zrozumieć, jakie formaty treści działają najlepiej, a następnie udoskonali strategię, aby uzyskać lepsze wyniki.

Ile płacisz menedżerowi mediów społecznościowych za post?

Płacenie menedżerowi mediów społecznościowych za post nie jest wskazane. Jeśli Twoim celem jest dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów i generowanie leadów lub sprzedaży, powinieneś podejść do swoich kanałów społecznościowych z marketingowym nastawieniem.

Oznacza to, że Twój menedżer mediów społecznościowych będzie przeprowadzał ciągłe testy, aby upewnić się, że robi wszystko, co w jego mocy, aby uzyskać najlepsze wyniki. Punkty testowe będą obejmować częstotliwość i czas publikowania postów, więc płacenie za post ograniczy zdolność menedżera mediów społecznościowych do uzyskiwania wyników.

Co czyni dobrego menedżera mediów społecznościowych?

To, co czyni dobrego menedżera mediów społecznościowych, to:

 • Dobre umiejętności komunikacyjne
 • Kreatywność i copywriting
 • Wiedza marketingowa i strategiczne podejście
 • Wydajność i umiejętności organizacyjne
 • Umiejętności obsługi klienta
 • Chęć testowania i uczenia się

Końcowe przemyślenia

Jeśli Twoim celem w mediach społecznościowych jest generowanie potencjalnych klientów i sprzedaż, powinieneś zatrudnić menedżera mediów społecznościowych ze specjalizacją marketingową. Kiedy zatrudniasz kogoś, kto traktuje Twoje kanały w mediach społecznościowych jako zadanie czysto kreatywne lub administracyjne, prawdopodobnie nie uzyskasz pożądanych rezultatów.

Table of Contents