Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak znaleźć influencerów na Instagramie dla biznesu?

Jak znaleźć influencerów na Instagramie dla biznesu?

Marketing wpływowy osiąga nowy poziom wraz z rosnącym potencjałem, jaki oferują te aplikacje społecznościowe. Niezależnie od tego, czy jest to YouTube, TikTok czy Instagram, jeśli Twoją grupą docelową są milenialsi lub obserwujący pokolenie Z, znacznie łatwiej jest Ci zaprezentować im swoją markę.

Chociaż zrozumienie, skąd mogą pochodzić Twoi klienci, jest niezwykle istotne, niezwykle ważna jest także wiedza o Twojej tożsamości. Znaczenie ważności na Instagramie stale rośnie, zwłaszcza gdy ludzie coraz bardziej przyzwyczajają się do marketingu wpływowego.

Kiedy poświęcisz wystarczająco dużo czasu na rozpoznanie czasu i ciężkiej pracy, jaką influencerzy wnoszą dla Twojej marki, uzyskasz pożądane rezultaty. Wręcz przeciwnie, jeśli nie masz odpowiedniego planu zarządzania i strategii, cała reputacja marki zostaje zniszczona. Obserwowanie samego influencera powoduje wiele szkody.

Stwórz okazję do rozpoznania niektórych istotne cechy marki, cechy i wyróżniki i sprawdź, czy odpowiadają one Twoim potrzebom biznesowym. Pomoże Ci to nie tylko w podjęciu decyzji, z którymi influencerami najlepiej współpracować, ale także nad tym, na jakich elementach Twojego wizerunku lub przedmiotu Twoim zdaniem każdy z nich powinien się skupiać.

8 kluczowych punktów do rozważenia przy poszukiwaniu influencerów na Instagramie dla firmy

Na Instagramie jest niewątpliwie wielu wpływowych osób, a każdy z nich ma swoich lojalnych obserwujących. Ale który z nich będzie najlepszy dla Twojej firmy? Przyjrzyjmy się niektórym punktom, które mogą pomóc Ci w podjęciu właściwej decyzji i wyborze najlepszego influencera spośród mnóstwa opcji.

1. Poznaj cele swojej kampanii influencerskiej

Chociaż w przeszłości marketing influencerów służył głównie jako strategia budowania świadomości, obecnie stał się marketingowcem obsługującym pełną ścieżkę i posiadającym niezbędne umiejętności. Możliwe jednak, że zwiększona ekspozycja jest dokładnie tym, czego szukasz Mega sławny wpływowcy. A może świadomość jest fantastyczna, ale naprawdę musisz dotrzeć do nowych odbiorców i móc powiązać swój wysiłek z rzeczywistymi konwersjami. Zanim określisz, z kim chcesz współpracować, musisz najpierw ustalić, jakie są Twoje cele.

2. Wiedz, do kogo próbujesz dotrzeć

influencerka z instagrama

Źródło: Usuń rozpryski

Grupą docelową Twojej marki może być zróżnicowana grupa osób, w zależności od jej zasięgu. Za każdym razem, gdy tworzysz kampanię influencer marketingową, niezależnie od zasięgu Twojej marki, musisz najpierw ustalić grupę docelową. Bardzo ważne jest także to, kto jest Twoją grupą docelową.

Niezależnie od dokonanego wyboru będziesz potrzebować głębokiego zrozumienia rynku docelowego. Obejmuje to kwotę, jaką zarabiają, miejsce zamieszkania i rodzaj zatrudnienia, jakie wykonują. Możliwe, że cele będą miały małe dzieci. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie określić, jakiego typu influencera potrzebujesz i zlokalizować odpowiednich influencerów odpowiadających Twoim unikalnym wymaganiom.

Na przykład nie ma sensu współpracować z osobą wpływającą na zdrowie, jeśli twoją grupą docelową są świeżo upieczeni rodzice.

3. Miej oko na obserwujących konkurencję

Sprawdź, ilu obserwujących ma Twoja konkurencja. Potraktuj to jako formę odwrotnego badania rynku. W zależności od branży Twoja firma może stawić czoła ogromnej rywalizacji i nie zawsze jest wystarczająco dużo zleceń. Alternatywnie możliwe jest, że wszyscy radzą sobie dobrze, ale nadal istnieje potencjał do poprawy.

Być może uda Ci się odkryć osoby wpływowe zainteresowane Twoją branżą, przyglądając się obserwującym konkurencję.

4. Sprawdź, czy zaangażowanie jest na wysokim poziomie

Bez wątpienia zaangażowanie można uznać za kluczowy KPI w marketingu na Instagramie.

Więcej obserwujących nie zawsze oznacza większe zaangażowanie. W rzeczywistości może być zdecydowanie odwrotnie. Ważne jest, aby określić, czy obserwujący przekładają się na zaangażowanie, czy nie.

A jeśli nie, z pewnością możesz usunąć część botów i fałszywych obserwujących.

5. Nie daj się nabrać na fałszywych influencerów

Niestety influencer marketing to znacznie więcej niż tylko znalezienie zainteresowanej osoby i podpisanie umowy. Nigdy nie jest dobrze oddawać dużą sumę pieniędzy tylko po to, aby odkryć, że zostałeś oszukany.

Co gorsza, oszustwo może przybierać różne formy. Niektórzy ludzie kupiliby fałszywych obserwujących lub zaangażowanie, aby albo zostać wpływowym, albo zwiększyć swoje przychody. Albo zrobią z siebie wielką sprawę, żeby na koniec rozczarować.

Cały sens marketingu influencerskiego polega na stworzeniu sytuacji, w której wygrywają obie strony. Otrzymają wynagrodzenie, a Ty w rezultacie zyskasz dodatkowych konsumentów lub widoczność marki (lub jedno i drugie). Na szczęście istnieje wiele kroków, które można wykonać zmniejszyć ryzyko, że zostaniesz oszukany.

6. Skoncentruj się na analizie w czasie rzeczywistym

Analityka w czasie rzeczywistym

Źródło: Pexels

Wyświetlenia, zasięg, zaangażowanie, obliczenia ROI i obserwowane adresy URL to tylko kilka wskaźników, które można określić. Możesz tworzyć raporty z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień i z miesiąca na miesiąc, które możesz przekazać swojej grupie promującej, korzystając z różnych etapów.

Główną wadą jest to, że za większą część tych etapów pobierane są powtarzalne wydatki z miesiąca na miesiąc lub rok. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu i pieniędzy, jeśli uda Ci się zapisać na to plan wydatków. Wybierz platformę, która ma wielu wpływowych osób w Twojej branży. W każdym razie sprawdź, czy influencerzy mają doskonałe umiejętności wyniesienia Twojej marki na wyżyny.

7. Utwórz ogłoszenie o pracę

Jeśli szukasz influencerów, z którymi możesz regularnie współpracować, opublikuj ofertę pracy na swojej stronie internetowej lub w mediach społecznościowych. Pamiętaj, aby podać szczegółowe informacje na temat tego, czego potrzebujesz i co otrzymasz w zamian. Pomoże im to w podjęciu decyzji, czy jest to coś, czym chcą się zajmować.

Wybierając osobę, która najlepiej będzie reprezentować Twoją markę, wykorzystaj swoją specjalistyczną wiedzę biznesową i podejmij mądrą decyzję, bo zaprocentuje to w dłuższej perspektywie w postaci wzbudzenia zaufania wśród klientów i nowych potencjalnych klientów.

8. Google, gdy jesteś zdezorientowany

Może się to wydawać oczywiste, ale warto to stwierdzić, na wypadek gdybyś tego nie rozważał. W Google poszukaj najlepszych influencerów na Instagramie w swojej branży. Możesz na przykład wyszukać „najlepszych blogerów modowych” lub „najlepszych influencerów modowych na Instagramie”.

Uważaj, aby szukać poza najpopularniejszymi kontami, które prawdopodobnie mają już mnóstwo relacji w kolejce. Zwróć jednak uwagę na średnią wielkość odbiorców, typy postów i interakcje, jakie wydają się mieć osoby wpływowe w Twojej firmie, abyś mógł ustalić oczekiwania wobec nich. własną kampanię.

Wniosek

W tym artykule zapoznasz się ze wszystkimi niezbędnymi krokami, które należy wziąć pod uwagę, myśląc o zatrudnieniu influencera do swojej firmy. Marketing wpływowy ma ogromny potencjał, dzięki któremu Twoja marka osiągnie nowy poziom, a w tym artykule wymieniono ważne punkty, o których warto wiedzieć, zanim wybierzesz influencera dla swojej niszy.