Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak znaleźć informacje o kimś w Internecie: 7 Proste kroki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak znaleźć informacje o kimś w Internecie: 7 Proste kroki

Jeśli chcesz wyśledzić osobę, sieć jest pełna potencjalnych zasobów. Możesz znaleźć każdego online za pomocą wyszukiwarek, sieci społecznościowych i rejestrów publicznych, wśród innych narzędzi.

Niezależnie od tego, czy jest to zaginiony przyjaciel, nieuczciwy właściciel, czy stary nauczyciel, powinieneś być w stanie zlokalizować ich przy odrobinie kopania. Oto kroki, aby znaleźć informacje o kimś w Internecie.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Google powinno zawsze być Twoim pierwszym portem zawinięcia. Proste wyszukiwanie może ujawnić wszelkiego rodzaju informacje o osobie, w tym jej pracę, rodzinę i miasto, w którym mieszka.

Jeśli dana osoba ma wspólne imię i nazwisko, spróbuj użyć niektórych boolowskich operatorów wyszukiwania Google, aby zawęzić obszar zainteresowania. Warto też sprawdzić Google News. Ujawni wszelkie ostatnie godne uwagi osiągnięcia lub niesławne skandale.

2. Skonfiguruj alert Google

Jeśli nie możesz znaleźć żadnych informacji za pomocą Google, spróbuj skonfigurować Alerty Google. Jeśli coś o osobie, której szukasz, pojawi się w sieci w przyszłości, otrzymasz powiadomienie na swoją skrzynkę e-mail.

Aby skonfigurować alert Google, przejdź na stronę google.com/alerts i wpisz nazwisko osoby w polu wyszukiwania. Kliknij Pokaż opcje aby dostosować ustawienia, takie jak język, region i częstotliwość powiadomień.

3. Sprawdź inne wyszukiwarki

Google to nie jedyne show w mieście. Istnieje wiele wyszukiwarek, które mogą znaleźć to, czego Google nie może. Wszystkie mają różne algorytmy wyszukiwania, co oznacza, że ​​możesz wyszukiwać alternatywne samorodki informacji za ich pomocą.

4. Sprawdź główne sieci społecznościowe

Szacunki wskazują, że liczba użytkowników mediów społecznościowych na całym świecie wynosi około 4.2 miliardów według stanu na styczeń 2021 r. Oczekuje się, że do 2027 r. liczba ta wzrośnie do prawie sześciu miliardów. W rezultacie istnieje duża szansa, że ​​osoba, którą chcesz wyśledzić, gdzieś tam jest.

Rekommenderad:  Jak odblokować komputer Dell z systemem Windows 7?

Powinieneś przeskanować wszystkie zwykłe miejsca, takie jak Facebook, TwitterI Instagram. Ale upewnij się, że nie przeoczysz LinkedIn. Niektórzy profesjonaliści mogą utrzymywać swój profil na LinkedIn jako jedyną obecność w mediach społecznościowych.

5. Sprawdź rejestry publiczne

„Akta publiczne” to szerokie pojęcie. To, które rekordy są dostępne online, jest przypadkowe. Jeśli masz szczęście, możesz znaleźć akt urodzenia danej osoby, akt małżeństwa, orzeczenie rozwodowe i nie tylko.

Możesz również sprawdzić dokumenty, takie jak świadectwa użytkowania gruntów i rejestry firm, aby zobaczyć, czy dana osoba ma jakieś wpisy związane z jej nazwiskiem.

Witryny, które warto obejrzeć, obejmują:

1. Zabasearch

Zabasearch to dobry punkt wyjścia, ale zwróci ogromną ilość informacji. Pobiera informacje z publicznie dostępnych rejestrów, takich jak akta sądowe, informacje rejestracyjne wyborców, Yellow Pages itp. Aby zarządzać zalewem informacji, można zawęzić je na przykład do stanu.

Większość informacji jest dostępna bezpłatnie i przed wybraniem płatnej trasy należy wyczerpać wszystkie opcje wyszukiwania.

2. VitalRec

VitalRec pomoże Ci znaleźć akty urodzenia, akty zgonu, akty małżeństwa i orzeczenia rozwodowe dla każdego urzędu stanu, hrabstwa i miasta w Stanach Zjednoczonych.

Witryna ma również kilka międzynarodowych rekordów. Kraje objęte programem to Australia, Austria, Kanada, Czechy, Wielka Brytania, Finlandia, Francja, Niemcy, Węgry, Irlandia, Włochy, Nowa Zelandia, Holandia, Polska, Portugalia, Słowacja i Szwecja.

3. Krajowa publiczna witryna internetowa poświęcona przestępcom seksualnym

Krajowa publiczna witryna internetowa poświęcona przestępcom seksualnym — lub NSOPW w skrócie — to amerykańska lista zarejestrowanych przestępców seksualnych.

Zawiera bazy danych dla wszystkich 50 stanów, a także Dystryktu Kolumbii, terytoriów USA i Kraju Indian.

4. Akta wojskowe

Akta służby weteranów są dostępne w Archiwach Narodowych w Stanach Zjednoczonych. Obejmuje zdjęcia, dokumenty i przeszukiwalne bazy danych.

Rekommenderad:  Jak przeprowadzić audyt marketingowy za pomocą samego arkusza kalkulacyjnego

Note że dane nie są wyczerpujące. Kuratorzy Archiwum Narodowego przyznają, że większość informacji nie jest dostępna online. Dotyczy to zwłaszcza nagrań sprzed I wojny światowej.

Jeśli osoba, którą próbujesz znaleźć, jest pisarzem, muzykiem lub w inny sposób zajmuje się sztuką twórczą, możesz znaleźć wzmiankę o niej w Urzędzie ds. Praw Autorskich Stanów Zjednoczonych. Akta departamentu można przeszukiwać online.

Możesz wyszukiwać zarówno nazwiska osobiste, jak i nazwy firmowe. Inne kraje utrzymują własne równoważne bazy danych z możliwością przeszukiwania.

6. Rejestry patentowe

Podobnie, jeśli osoba, którą chcesz wyśledzić, jest naukowcem lub wynalazcą, możesz ją znaleźć w rejestrach publicznych Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

Możesz wyszukiwać według nazwy, znaku projektu, słów kluczowych i nie tylko. Ponownie, inne kraje mają porównywalne bazy danych.

7. Federalne Biuro Więziennictwa

Istnieje prawdopodobieństwo, że osoba jest uwięziona. W końcu prawie jeden na 100 dorosłych Amerykanów jest za kratkami.

Jeśli są skazanymi przestępcami, mogą nie pojawiać się w mediach społecznościowych lub na niektórych innych stronach, o których mówiliśmy. Możesz więc sprawdzić ogólnokrajową listę zatrzymanych na oficjalnej stronie internetowej Federalnego Biura Więziennictwa.

6. Sprawdź niszowe wyszukiwarki

Nadal nie masz szczęścia? Nie martw się; nie masz jeszcze żadnych opcji. Następnie sprawdź niektóre głębokie wyszukiwarki. Specjalizują się w określonych branżach, regionach i sieciach społecznościowych.

Niektóre niszowe wyszukiwarki, które pomogą Ci znaleźć kogoś online:

1. Zerknij

PeekYou skanuje konta użytkowników w mediach społecznościowych wraz z odniesieniami do nazwy użytkownika na innych stronach i blogach. Aby rozpocząć, potrzebujesz imienia i nazwiska oraz (opcjonalnie) numeru telefonu.

2. Pipl

Pipl jest doskonały w odkrywaniu numerów telefonów, adresów i linków do publicznych rejestrów. Możesz zawęzić wyszukiwanie według miasta, stanu i kodu pocztowego, aby uzyskać węższy wybór trafień.

Rekommenderad:  Facebook (Meta) dzieli się nowymi spostrzeżeniami na temat obniżania kosztów pozyskiwania klientów

3. Znajdź grób

Jeśli osoba, której szukasz, nie żyje, możesz przejść do witryny Znajdź grób. Jest to największa na świecie baza informacji o grobach i nagrobkach. Jest to zbiór zdjęć i treści przesłanych przez użytkowników.

W chwili pisania tego tekstu można przeszukać 170 milionów pomników. Istnieje mieszanka zwykłych zmarłych i zmarłych sławnych ludzi.

4. Interment.net

W tym samym duchu, Interment.net posiada miliony oficjalnych zapisów cmentarnych z tysięcy cmentarzy na całym świecie.

Dane są dostępne dla Stanów Zjednoczonych, Belgii, Brazylii, Kuby, Cypru, Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii i Polski.

7. Sprawdź niszowe sieci społecznościowe

Na koniec warto poszperać w kilku niszowych sieciach społecznościowych. Byłbyś zaskoczony różnorodnością mniejszych witryn. Istnieją sieci stworzone specjalnie dla inwestorów, miłośników piwa, społeczności sąsiedzkich i nie tylko.

Łatwo jest znaleźć ludzi w Internecie

Zróżnicowana gama narzędzi, które omówiliśmy, powinna pomóc Ci w rozpoczęciu poszukiwania informacji o kimś w Internecie.

Tak długo, jak przejrzysz wszystkie źródła w logiczny sposób (i rozwiniesz sieć wystarczająco szeroko), prawie na pewno uda ci się w końcu znaleźć osobę, której szukasz.

Jeśli masz jakieś zasoby do dodania do tej listy, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.