Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak znaleźć piosenkę poprzez nucenie: nucenie, aby wyszukać w Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak znaleźć piosenkę poprzez nucenie: nucenie, aby wyszukać w Google

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której musisz znaleźć tytuł piosenki, którą kiedyś znałeś lub słyszałeś, ale masz z tym problem, wyszukiwarka Google ma funkcję, która pozwala znaleźć piosenkę, nucąc ją bez znajomości tekstu piosenka tak dobrze. Ten “nucić, żeby szukać” została uruchomiona w 2020 roku, a najlepsze w niej jest to, że obsługuje ponad 20 języków, w tym angielski i hindi.

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić za pomocą telefonu, jest rozpoznawanie utworów, które przychodzą Ci na myśl, i… Google szumi, aby wyszukać piosenkę Dzięki tej funkcji jest to teraz jeszcze prostsze. Po prostu zanuć (lub zagwiżdż) melodię dowolnej części utworu, a Google wyświetli najbardziej trafne wyniki.

Tak, niektóre aplikacje (takie jak SoundHound) mogą to zrobić, ale nie są w stanie dorównać dokładności Google. Nie ma jednak potrzeby instalowania oprogramowania innych firm na telefonach z systemem Android, a korzystanie z tej funkcji jest łatwe. Aby było to jeszcze łatwiejsze, przygotowaliśmy ten artykuł jako przewodnik dotyczący wyszukiwania utworu poprzez nucenie.

metoda 1: funkcja „Znajdź piosenkę, nucąc” w Google

Earworm to „chwytliwa” piosenka, której nie da się zapomnieć i która nie daje się zapomnieć od jakiegoś czasu. Jeśli nie możesz wyrzucić utworu z głowy i szukasz sposobu na jego identyfikację w Internecie, możesz skorzystać z funkcji „Zanuć, aby znaleźć utwór” w Google (wyszukiwarka muzyki Google). A oto jak to działa:

Krok 1: Otworzyć Google Assistant aplikacji (lub widżetu wyszukiwarki Google) na urządzeniu z Androidem, iPhonie lub iPadzie i kliknij ikonę mikrofonu w polu wyszukiwania.

Note: Jeśli używasz Androida, Google Assistant pole wyszukiwania jest czasami wyświetlane na ekranie głównym, dzięki czemu można kliknąć ikonę mikrofonu.

Krok 2: Na wyświetlonej stronie kliknij przycisk Wyszukaj piosenkę opcję na dole strony.

Krok 3: Zacznij nucić melodię utworu, który chcesz przeszukać, aż pojawią się wyniki, co w większości przypadków zajmuje 10–15 sekund.

Krok 4: Google wyświetli wówczas listę utworów pasujących do nucenia, a jeśli wynik nie zostanie uwzględniony w pierwszych trzech wynikach, możesz kliknąć Więcej wyników aby zobaczyć inne pasujące wyniki.

Krok 5: Jeśli nie znalazłeś tej piosenki, kliknij Spróbuj ponownie i zanuć piosenkę ponownie w bardziej przejrzysty sposób i zobacz, czy pojawi się jako pasujący wynik

Przeważnie, o ile twój buczenie jest wyraźne w pewnym stopniu Google zawsze będzie miał dla Ciebie pasujący wynik.

Wyszukiwarka utworów Google: jak działa funkcja „Hum to Search”?

Modele uczenia maszynowego obsługują funkcję Hum to Search firmy Google. Opiera się na funkcji „Teraz odtwarzane”, którą po raz pierwszy widzieliśmy w 2017 roku na telefonach Google Pixel, która potrafiła rozpoznawać utwory odtwarzane w tle bez połączenia z Internetem.

Gdy nucisz melodię, aby ją znaleźć, Google przekształca to nucenie w sekwencję liczbową reprezentującą melodię utworu. Następnie porównuje sekwencję z nagraniami klipu audio i prezentuje wyniki, wyświetlając procenty dopasowania. W 2020 r., kiedy ta funkcja została wprowadzona po raz pierwszy, baza danych Google zawierała ponad 500 000 utworów, a od tego czasu liczba ta wzrosła do prawie miliona.

metoda 2: Zanuć piosenkę, aby ją znaleźć za pomocą aplikacji mobilnej SoundHound

Jeśli szukasz aplikacji muzycznej, która pomoże Ci znaleźć utwory poprzez nucenie lub gwizdanie, SoundHound jest idealną opcją. Wykorzystuje analizę akustyczną do identyfikacji melodii dowolnego utworu, a następnie udostępnia tekst i opcje odtwarzania.

Jeśli dobrze poradzisz sobie z nuceniem, aplikacja bardzo szybko rozpozna utwór. Możesz nawiązywać kontakt z innymi bywalcami koncertów na całym świecie, komunikować się z innymi entuzjastami muzyki, a nawet oglądać filmy na żywo. Wbudowany odtwarzacz muzyki śledzi Twoją osobistą listę odtwarzania i umożliwia tworzenie i edycję list odtwarzania.

Jeśli szukasz wygodnego sposobu wyszukiwania utworów, Midomi firmy SoundHound to aplikacja dla Ciebie. A najlepsze jest to, że jest darmowy!

Pobierz SoundHounda: iOS | Android

OK Google, co to za piosenka

Po omówieniu sposobu używania szumu do wyszukiwania funkcji utworów w aplikacji Google, zapamiętanie tytułów utworów powinno być łatwiejsze. Funkcja wyszukiwania utworu poprzez nucenie działa dobrze dla wszystkich smartphones i jest bardzo łatwy w użyciu. Podziel się z nami swoją opinią na temat tej funkcji w sekcji komentarzy.

Często zadawane pytania dotyczące Google Hum to Search

Tak, funkcja hum to find song jest kompatybilna ze wszystkimi smartphones, w tym iPhone’y. Aby znaleźć piosenkę, nucąc ją na swoim urządzeniu, wystarczy, że masz aplikację Google na iPhonie i wykonaj czynności opisane powyżej.

Dzięki Google znalezienie utworu poprzez nucenie jego melodii stało się bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z procedurą opisującą, jak to się robi. Możesz jednak użyć do tego SoundHound, ale Google Assistant jest łatwiejszą w użyciu opcją. Ponadto, jeśli korzystasz z jednego z nowych telefonów Google Pixel, możesz skorzystać z wbudowanej w telefon funkcji „Teraz odtwarzane”.

Siri rozpoznaje odtwarzany utwór, ale nie posiada funkcji wyszukiwania utworu na podstawie nucenia. Być może Apple w przyszłości doda tę opcję do Siri, ale obecnie brakuje jej funkcjonalności.

Chociaż Shazam jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do odkrywania nowych utworów, nie może znaleźć utworu poprzez nucenie. Oprócz Google robi to tylko kilka aplikacji. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie znaleźć piosenkę poprzez nucenie, najlepszym wyborem będzie Google, a instrukcje, jak to zrobić, opisano w artykule.

Jeśli chcesz zanucić wyszukiwanie w Google, wykonaj te proste kroki:

  1. Otworzyć Aplikacja Google’a na Twoim urządzeniu.
  2. Kliknij na mikrofon ikona na pasku wyszukiwania.
  3. Następnie kliknij Wyszukaj piosenkę na dole strony.
  4. Zacznij nucić melodię w najlepszy możliwy sposób.
  5. Voila! Google zwróci najbliższe dopasowania do Twojego nucenia.

Oczywiście, że tak! Możesz nucić w Google, aby wyszukać piosenkę, którą nucisz lub gwiżdżesz. Wystarczy kliknąć ikonę mikrofonu w widgecie wyszukiwarki Google i kliknąć opcję „Znajdź utwór”, aby wyszukiwanie szumu zadziałało.

Niestety funkcja Google Hum to Search nie działa na komputerach (Windows/Mac/Linux) i działa tylko w aplikacjach mobilnych – aplikacja Google, Google Assistantlub widżet wyszukiwania Google.

Tak, najłatwiejszym sposobem znalezienia utworu poprzez nucenie jest skorzystanie z funkcji Google Hum to Search. Wystarczy otworzyć aplikację Google na Androidzie lub iPhonie i kliknąć ikonę mikrofonu w polu wyszukiwania. Na wyświetlonej stronie kliknij opcję „Wyszukaj utwór” u dołu strony. Nuć, gwiżdż lub śpiewaj. I voila! Google podrzuci najbliższe dopasowania!