Jak znaleźć teledysk bez znajomości nazwy

Jest to tak frustrująca sytuacja, że ​​wszyscy doświadczyliśmy tego w tym czy innym czasie. Chcesz zobaczyć teledysk do piosenki, którą kochasz – tej z tekstem o dziewczynie i facecie – ale nie pamiętasz nazwy tej piosenki! Zaraz wyrwiesz włosy, próbując sobie przypomnieć, jak to się nazywa! Jeśli masz nagranie piosenki, nawet jeśli nie znasz jej nazwy, możesz użyć aplikacji takiej jak Shazam, popularne narzędzie, które pozwala zidentyfikować utwór, odtwarzając go lub podobną aplikację. Ale jeśli próbujesz znaleźć teledysk i nie masz utworu do odtworzenia, i nie pamiętasz jego nazwy, wygląda na to, że nie masz szczęścia!

Przeczytaj artykuł, aby uzyskać więcej informacji

Nie bój się, bo pomoc jest już w drodze. Wszystko czego potrzebujesz to Google i ten artykuł. W tym artykule pokażę, jak używać unikalnych operatorów wyszukiwarek, aby znaleźć ten teledysk – a także znacznie poszerzy twoje zrozumienie tego, jak Google (i inne wyszukiwarki) robi rzeczy i sprawia, że ​​wszystkie twoje wyszukiwania są dużo mocniejszy.

Jak znaleźć teledysk bez znajomości nazwy 1

Krok pierwszy: Określ, co wiesz

Pierwszym krokiem w zawężeniu wyszukiwania jest ustalenie, co robisz. Czy znasz nazwisko artysty? Czy znasz gatunek muzyki, do którego należy ta piosenka? Czy wiesz, kiedy piosenka ukazała się po raz pierwszy? Co najważniejsze, czy znasz któryś z tekstów? Jeśli znasz którąś z tych rzeczy – nawet jeśli pamiętasz tylko kilka słów piosenki – jesteś w znacznie lepszej pozycji, aby znaleźć ją online.

Masz dwie możliwości przeprowadzenia wyszukiwania: jednym z nich jest bezpośrednie wyszukiwanie YouTube, a drugą jest próba ustalenia, którego utworu szukasz w Google, a następnie przełączenia się na YouTube zrobić proste wyszukiwanie, gdy się zorientujesz. Od YouTubeWyszukiwarka działa w całości w Google, co sprowadza się do tego samego. Zalecam jednak wyszukiwanie w Google, ponieważ łatwiej będzie znaleźć informacje o piosenka, a nie tylko piosenka; w przypadku skomplikowanych wyszukiwań możesz uzyskać częściową odpowiedź na ostateczną odpowiedź.

Krok drugi: Wypróbuj podstawowe wyszukiwania

Następnym krokiem jest przejście do wyszukiwarki, czy YouTube lub Google i zacznij próbować podstawowych wyszukiwań. W tym artykule przeprowadzę Cię przez przykładowe wyszukiwanie. Powiedzmy, że piosenka, której szukamy, to „You Give Love A Bad Name” Bon Jovi, ale nie pamiętamy ani tytułu, ani wykonawcy. Pamiętamy tylko jedno zdanie z piosenki: zawiera ona słowa „uśmiech anioła”. Chodźmy do Google i wpisz „uśmiech anioła” w polu wyszukiwania i zobaczmy, co otrzymamy.

Jak znaleźć teledysk bez znajomości nazwy 2

Hej hej! Spójrz na to, są trzy utwory z tym tytułem na szczycie listy, wraz z (podobnymi) 203 milionami innych hitów. OK, łatwo będzie to sprawdzić – kliknij te linki i sprawdź, czy to nasza piosenka!

Niestety sprawdziliśmy wszystkie trzy i żadna z tych piosenek – choć zawierają nasz tekst – nie jest piosenką, której szukamy. Moglibyśmy przejrzeć kilka następnych stron wyników Google, ale wyraźnie „uśmiech anioła” pasuje do zbyt wielu piosenek. Będziemy musieli kopać głębiej.

Krok trzeci: połącz swoje warunki

Łącząc terminy, możesz powiedzieć Google, że masz kilka powiązanych pojęć, które chcesz wziąć pod uwagę podczas wyszukiwania. Operatorem łączenia jest przecinek, znak „,”. Na przykład wyszukiwanie „przepisów na zielone pomidory w książce kucharskiej Mississippi” przyniesie około 921 000 wyników, z których każde zawiera niektóre lub wszystkie z tych słów kluczowych. Jeśli umieścisz cały ciąg wyszukiwania w cudzysłowie, Google da ci tylko te wyniki, które mają dokładnie ten ciąg (zero, jeśli się zastanawiasz). Jeśli jednak użyjesz „,” do połączenia swoich pojęć, możesz uzyskać listę wyników, która ma połączenia ze wszystkimi trzema zestawami pojęć. Wyszukiwanie „przepisów na zielone pomidory, Missisipi, książka kucharska” mówi Google dokładniej, czego szukasz, i zapewnia lepsze wyniki.

W poszukiwaniu piosenki z uśmiechem anioła dodajmy kilka połączonych słów kluczowych, które mogą pomóc Google. Wiesz, że piosenka, której szukasz, to rock and roll. I myślisz, że prawdopodobnie wyszło to w latach 80., ponieważ pamiętasz, jak twój tata śpiewał to w samochodzie przez cały czas. Dodajmy te słowa kluczowe i wyszukajmy „uśmiech anioła, rock and roll, lata 80.”.

Jak znaleźć teledysk bez znajomości nazwy 3

No i proszę bardzo! To pierwszy wynik wyszukiwania. Poinformowanie Google o ogólnym okresie i gatunku naprawdę pozwala skupić się na tym, czego szukamy. (Możesz pominąć przecinek, a Google wykona całkiem dobrą robotę, zgadując, które słowa pasują do innych słów, ale lepiej jest użyć przecinka i jawnie go wyróżnić).

Krok czwarty: inni operatorzy, słowa kluczowe i techniki

Operator kombajnu nie jest jedynym potężnym narzędziem, którego można użyć.

zaawansowane YouTube Szukaj

Tak jak YouTube jest własnością Google, istnieje kilka zaawansowanych operatorów wyszukiwania, których możesz użyć, aby znaleźć to, czego szukasz. Oto tylko kilka.

Zespół lub artysta, partner – Wpisz nazwę zespołu lub wykonawcy, a następnie partnera, aby ograniczyć wyszukiwanie do oficjalnych filmów i odfiltrować filmy fanów.

AKTOR, film – Wpisz nazwisko i film aktora, aby zobaczyć klipy, zwiastuny, a nawet pełne filmy YouTube.

Wiadomości na żywo – Wpisz wiadomości, gry lub cokolwiek innego, co Cię interesuje, a następnie na żywo, aby wyświetlić transmisje na żywo na dany temat.

TEMAT, dziś – Wpisz temat, film, aktora lub cokolwiek innego, a następnie czas na filtrowanie. Na przykład „Polityka w tym tygodniu” może dać nieco bardziej zróżnicowaną ilość materiału niż to, co można znaleźć w telewizji, zwłaszcza jeśli ktoś w domu ma skłonność do polegania tylko na jednej sieci.

SUBJECT, HD lub 4K – Wpisz temat, a następnie sformatuj, aby odfiltrować zawartość inną niż HD lub inną niż 4K. Działa to w 3D i działa również w przypadku treści VR lub 360.

ARTYSTA, playlista – Wpisz wykonawcę, a następnie listę odtwarzania, aby skompilować lub znaleźć istniejącą listę odtwarzania dla tego wykonawcy. Możesz je zapisać lub skopiować, jeśli planujesz ich często używać.

Zaawansowana wyszukiwarka Google

Jak znaleźć teledysk bez znajomości nazwy 4

Operatory wyszukiwania pozwalają zawęzić wyszukiwanie do szczegółów i zawęzić wyniki. Są zaskakująco mocne, jeśli są właściwie używane. Oto kilka z nich.

 • Wyszukaj hashtag: # filmy z lat 90.
 • Wyklucz słowa: Dodaj „-,” „wokalistów-kobiet”, aby odfiltrować teledyski z piosenkarkami.
 • Tylko dopasowanie ścisłe: Użyj znaków mowy „Dajesz miłości złe imię”, aby określić te słowa tylko podczas wyszukiwania.
 • Brakujące słowa / symbol wieloznaczny: Dodaj „*”, aby wyszukać symbol wieloznaczny, na przykład „Najlepszy * wszechczasów”.
 • LUB: Użyj LUB, aby zastosować wiele filtrówLakier do włosów rock LUB męski piosenkarz LUB zespół LUB gitara LUB dają miłości złe imię ”.
 • I: Użyj AND, aby powiedzieć Googleowi, aby uwzględnił elementy pasujące do całej listy. „Bon Jovi ORAZ uśmiech anioła ORAZ lata 80.”
 • Grupa: użyj nawiasów do grupowania operatorów. „(Anioł Bon Jovi z lat 80.) uśmiech anioła.”
 • Użyj relacji: Użyj „pokrewnych”, aby znaleźć dodatkowe informacje, „pokrewnych: Bon Jovi”.
 • Powinieneś być w stanie znaleźć teledysk, nie znając przy tym jego nazwy!

  Masz inne sposoby identyfikacji teledysku bez znajomości nazwy? Jakieś aplikacje lub usługi, które mogą to zrobić? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!

  Lubić muzykę? Mamy wiele świetnych artykułów i samouczków, które pomogą Ci w muzycznej podróży!

  Czy potrzebujesz subskrypcji Spotify, aby móc słuchać i zapisywać znalezioną muzykę? Kliknij tutaj!

  Sprawdź naszą recenzję najlepszego odtwarzacza muzyki dla Windows.

  Oto jak słuchać muzyki YouTube bez odtwarzania wideo.

  Weź te YouTube filmy z Tobą przez konwersję YouTube filmy do MP3.

  Czy masz dość automatycznego odtwarzania filmów? Dowiedz się, jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie w przeglądarce.

  Chcesz tworzyć muzykę? Oto wspaniałe darmowe oprogramowanie do tworzenia muzyki na PC lub Mac.