Jak znaleźć zgubionego Apple Watch Korzystanie z funkcji Znajdź moją aplikację

Podczas, gdy Apple zegarek ma wiele funkcji, jest drogi, więc nie chcesz go zgubić. Wszyscy tam byliśmy, nie możemy znaleźć naszego Apple Watch i nagle stajemy przed pomysłem, że mogliśmy zgubić bardzo ważną technologię. Na szczęście istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby łatwo zlokalizować i zdalnie wyczyścić pamięć Apple Watch jeśli boisz się, że został skradziony.

Użyj aplikacji Find My na swoim iPhonie

Najłatwiejszy i najszybszy sposób zlokalizowania zaginionych Apple Watch jest za pomocą aplikacji „Find My” na iPhonie. Jeżeli twój Apple Watch jest skonfigurowany na koncie iCloud, możesz po prostu zalogować się do aplikacji „Znajdź moje” i zlokalizować ją jako Apple lokalizacja oglądania zostanie uwzględniona na liście urządzeń.

Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem:

1. Otwórz aplikację „Find My” na telefonie iPhone. (Zostanie on automatycznie pobrany na iPhone'a, jeśli aktywowałeś swoje konto iCloud na iPhonie).

2. Zaloguj się do swojego konta za pomocą swojego Apple ID i hasło.

3. Z dolnej zakładki wybierz Urządzenia. Tutaj zobaczysz mapę z lokalizacją różnych urządzeń. Mogą być rozrzucone po mapie.

Znajdź Apple Watch Urządzenia

4. Wybierz swój Apple Watch aby uzyskać dokładną lokalizację.

W zależności od lokalizacji Twojego zegarka, zazwyczaj uzyskasz dokładną lokalizację swojego zegarka, której możesz użyć do fizycznej lokalizacji. Możesz także odtworzyć dźwięk, jeśli jesteś w miejscu i nie możesz go dokładnie zlokalizować.

Znajdź Apple Watch Znajdź moją aplikację Znajdź

Możesz także zaznaczyć swój Apple Watch jak zagubiony. Spowoduje to wyłączenie Apple Pay, zablokuj i śledź urządzenie oraz podaj dane kontaktowe, aby wyszukiwarka mogła łatwiej je zwrócić. Podobnie możesz wybrać opcję otrzymywania powiadomień, jeśli zegarek zostanie znaleziony, i usuń go całkowicie. Przesuń w górę menu, aby zobaczyć pełny zestaw opcji.

Przesuń w górę, aby zobaczyć pełny zakres opcji:

Znajdź Apple Watch Znajdź moją aplikację Znajdź pełne menu

Możesz także użyć „Znajdź mój” na komputerze Mac lub PC, aby uzyskać lokalizację zegarka (jeśli nie masz dostępu do telefonu w tym momencie). Aby to zrobić, po prostu przejdź do iCloud.com w przeglądarce urządzenia i kliknij „Znajdź mój / Znajdź mój iPhone”, aby otworzyć interfejs lokalizacji.

Znajdź Apple Watch Znajdź mój komputer Mac

Kolejna opcja szybkiego zlokalizowania Apple Watch jest to zrobić za pomocą aplikacji Watch.

1. Otwórz aplikację Watch na swoim iPhonie.

2. Stuknij zegarek w górnej części ekranu.

Znajdź Apple Watch Oglądaj aplikację

3. Stuknij mały przycisk Info obok niego.

Znajdź Apple Watch Obejrzyj informacje o aplikacji

4. Wybierz „Znajdź mój Apple Watch. ”

Znajdź Apple Watch Znajdź zegarek

Ta metoda otworzy także aplikację Znajdź moją, ale przejdzie bezpośrednio do lokalizacji i szczegółów Twojej Apple Watch konkretnie.

Korzystając z metod wymienionych powyżej, najczęściej będziesz w stanie szybko zlokalizować zgubioną osobę Apple Watch. Jeśli został skradziony, możesz również wykonać zdalne czyszczenie. W takim przypadku zalecamy zgłoszenie się na policję oraz monitorowanie lokalizacji w aplikacji Znajdź moją (jeśli jest dostępna)

Czy ten artykuł jest przydatny?