Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak znaleźć złomowiska w pobliżu?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak znaleźć złomowiska w pobliżu?

Jeśli jesteś na rynku używanych części samochodowych lub chcesz sprzedać swoje śmieciowe samochody, potrzebujesz szybkiego przeglądu złomowisk. Znalezienie podwórka najbardziej odpowiedniego do Twojej sytuacji wymaga czegoś więcej niż tylko szybkiego wyszukiwania w Mapach Google. W pobliżu prawdopodobnie będzie wiele opcji, a każdy lokalny warsztat samochodowy lub sprzedawca samochodów oferuje unikalne usługi i udogodnienia, ale skąd będziesz wiedzieć, który jest najbardziej odpowiedni?

Aby to ułatwić, stworzyliśmy ten kompletny przewodnik, który pomoże Ci znaleźć złomowisko i części samochodowe, których potrzebujesz.

Rodzaje złomowisk

Złomowiska zazwyczaj mieszczą się w jednej z trzech kategorii (lub ich kombinacji).

Samoobsługa: Samochody stoją na otwartej przestrzeni i czekają, aż sam wyszukasz, znajdziesz i usuniesz część. Stocznia powinna mieć listę lokalizacji wszystkich pojazdów i stwierdzić, czy samochód został „dobrze dobrany” (tj. usunięto wiele jego części). Te stocznie są najtańsze, ale część, której potrzebujesz, może nie być dostępna, co oznaczałoby stratę cennego czasu i pieniędzy. (Czytaj dalej, aby uzyskać nasze najlepsze wskazówki dotyczące samoobsługowych złomowisk.)

Pełen serwis: To jest wyższy poziom, gdzie części zostały już usunięte i przechowywane, gotowe do zebrania. Proces jest znacznie prostszy; możesz zadzwonić z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że złomowisko ma dla ciebie odpowiednią część.

online: Podobnie jak w przypadku pełnej obsługi, jest to opcja dostępna tylko na stronie internetowej, umożliwiająca wyszukanie części i wysłanie jej bezpośrednio do Ciebie. (Generalnie jest to najdroższa opcja).

Warto również szukać specjalistycznych placów, w zależności od posiadanego samochodu. Często stocznie specjalizują się w zagranicznych markach i modelach.

Jeśli nadal szukasz odpowiedniego podwórka, spróbuj rozszerzyć wyszukiwanie w Google do „Salvage Yard”, „Używane części samochodowe” lub „U Pull It”.

Jakie jest najlepsze złomowisko?

Najlepsze złomowisko dla Ciebie to takie, w którym znajdziesz część, której potrzebujesz, za cenę, którą jesteś skłonny zapłacić. Ale podczas wyszukiwania szukaj czynników, które zwiększą twoje szanse na zlokalizowanie właściwych części. Musisz szukać placów z największą liczbą samochodów i ciężarówek, z opcjami roku, koloru i wykończenia.

Czego można się spodziewać, kiedy tam dotrzesz

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że niektóre złomowiska pobierają opłatę za wstęp, aby mieć pewność, że trochę zarobią, nawet jeśli nie wyciągniesz ani nie kupisz części. Zwykle jest to mniej niż 10 USD. Inni pozwolą ci wędrować po dziedzińcu za darmo.

Znajdziesz samochody uporządkowane według marki, modelu i roku. Na lepszych placach, jak długo pojazd był na placu, oraz (numer identyfikacyjny pojazdu) VIN będzie również dostępny, co pozwala przeszukiwać historię samochodu.

Lokalizacja każdego samochodu będzie w ekwipunku, dzięki czemu mogą dokładnie powiedzieć, gdzie znaleźć potrzebny pojazd.

Jaka jest historia samochodu?

Jak wspomnieliśmy, niektóre stocznie udostępniają informacje o numerze VIN lub możesz je pobrać z samochodu i wyszukać w telefonie na podwórku.

Numer VIN to paszport samochodu do jego przeszłości. Ten ważny ciąg liczb informuje o szczegółach produkcyjnych, typie silnika (np. silnik benzynowy) oraz unikalnych cechach, takich jak kombinacje kolorów i wykończenia. Informacje mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, w tym do śledzenia wycofań, rejestracji i roszczeń gwarancyjnych oraz szczegółów ubezpieczenia.

Jednak numer VIN może nie być pomocny, jeśli samochód jest wrakiem. Oczywiście, jeśli wyciągasz części z wraku, staraj się unikać części z najbardziej uszkodzonego obszaru. Na przykład, jeśli został uderzony z tyłu lub z boku, części z przodu mogą nadal być w dobrym stanie. Jeśli samochód pochodził z czołowego zderzenia, powinieneś poszukać innego dawcy używanych części samochodowych.

Rekommenderad:  15 wskazówek, jak ujednolicić kulturę firmy we wszystkich działach

Oprócz samochodów z sumą, niektóre zostaną porzucone i kupione na aukcjach, przez firmy holownicze, firmy ubezpieczeniowe lub ogół społeczeństwa. Znalezienie miejsca pochodzenia samochodu powinno być łatwe, co jest również przydatną informacją, która może pomóc w wyborze między kilkoma opcjami.

Czy części są tańsze na złomowisku?

Świetne złomowisko zapewni Ci znaczne oszczędności — do 80% na częściach w porównaniu do kupowania zupełnie nowego w sklepie z częściami samochodowymi, a nawet części z rabatem. Najlepszy z wielu potwierdzi, że część działa i zaoferuje gwarancję za dodatkową opłatą.

Warto również śledzić oferty specjalne. Tylko niektórzy ludzie chcą klimatyzatorów zimą, więc jeśli wiesz, że potrzebujesz jednego lub twój się zepsuł, zima może być dobrym momentem na jego wymianę.

Średnie ceny używanych części samochodowych

Ceny są bardzo zróżnicowane, więc warto poszukać i sprawdzić kilka jardów.

Średnia cena kompletnego silnika wynosi 3500 USD. Może warto przyjrzeć się kosztom przebudowy silnika, jeśli masz czas, aby to zrobić. Jeśli jednak chcesz, aby Twój samochód lub ciężarówka szybko wróciły na drogę, możesz potrzebować całkowitej wymiany silnika i zapłacić pieniądze.

Typowe części, takie jak alternator, kosztują około 20 USD, a drzwi mogą zaczynać się od około 50 USD i stamtąd rosnąć. Ogólna zasada jest taka, że ​​będą o 80% tańsze niż w sklepie z częściami samochodowymi.

Oto lista najczęściej kupowanych części na złomowiskach oraz przedmiotów, na które zawsze jest duże zapotrzebowanie:

 • Silnik
 • Transmisje
 • GPS i/lub urządzenie stereo (duże zapotrzebowanie)
 • katalizator
 • Bateria
 • Rury wydechowe i tłumik
 • Poduszki powietrzne
 • Panele karoserii (duże zapotrzebowanie)
 • Rozrusznik
 • Cewki zapłonowe
 • Alternator
 • Felgi i opony (duże zapotrzebowanie)
 • Jednostki klimatyzacyjne
 • Kaloryfer
 • Siedzenia
 • Błotniki (duże zapotrzebowanie)

Czy złomowiska kupują samochody?

Odpowiedź brzmi ogólnie tak, ale będzie to niewielka cena. Złomowisko zaoferuje ci cenę złomu, opartą na masie własnej twojego samochodu, z odrobiną potrącenia. Cena ta będzie powiązana z cenami rynkowymi złomu.

Możesz szybko uzyskać wycenę swojego złomowanego samochodu przez Internet. Tylko upewnij się, że opis jest dokładny, aby nie było niespodzianek, jeśli sprzedasz im pojazd.

Cena złomu jest punktem wyjścia i trzeba negocjować. Więc zrób swoje badania. Sprawdź najniższe wartości samochodu w księdze Kelley Blue.

Spróbuj ustalić, czy jest zapotrzebowanie na części do Twojego samochodu. Czy stocznia ma już podobne zapasy? Jeśli tak, jaka jest jakość tych zapasów? Czy oferujesz coś lepszego? Czy lokalizacja stoczni oznacza, że ​​niektóre samochody będą dla nich bardziej wartościowe?

Dowiedz się, co obejmuje ich cena. Czy możesz usunąć niektóre przedmioty, aby sprzedawać je oddzielnie w serwisie e-Bay? Na przykład, jeśli felgi są przyzwoite, przed sprzedażą wymień je na stare felgi stalowe. Najlepiej byłoby, gdybyś zdecydował o tym, zanim zobaczą twój samochód.

Odbiorą samochód? Niektóre oferują bezpłatne holowanie, inne będą pobierać opłaty. Inne stocznie nie oferują tej usługi, więc musisz znaleźć sposób na dostarczenie do nich samochodu (co może być trudne, jeśli jest sumowane lub kaput).

Jeśli holujesz, uważaj. Upewnij się, że masz uzgodnioną cenę, udokumentowaną, a najlepiej gotówkę w kieszeni, zanim pojazd zostanie odholowany. Kiedy już jest na podwórku, trudniej jest ci coś zrobić, jeśli zaoferują ci niższą cenę i wstrzymują się z płatnością.

Rekommenderad:  Jak ten startup przyspiesza współpracę człowiek-maszyna

Pamiętaj, kupowanie śmieci to ich sprawa, więc negocjacje będą trudne. Prawie na pewno otrzymasz ofertę „weź to albo zostaw”. Z reguły oczekuj czegoś w przedziale od 200 do 500 USD.

Pamiętaj, aby przed sprzedażą usunąć wszelkie dane osobowe z samochodu. Przeniosłeś kontakty do samochodu? Będziesz także musiał zwrócić tablice rejestracyjne i anulować ubezpieczenie, zanim złomowisko będzie mogło legalnie kupić pojazd.

W jaki sposób składowiska złomu zarabiają pieniądze?

Jak wspomnieliśmy, złomowiska zarabiają na kupowaniu samochodów po absolutnej najniższej cenie złomu, opartej na wadze złomu w samochodzie. Następnie rozbierają samochód z części w nadziei, że sprzedają każdy z nich osobno, zarabiając na każdym kawałku.

Kiedy samochód jest całkowicie rozebrany, następnie sprzedają podwozie na złom, gdzie zostanie przetopione i ponownie użyte. Dlatego możesz być dumny, że przyczyniasz się do recyklingu samochodów i świadomości ekologicznej, ratując planetę, jednocześnie oszczędzając ciężko zarobione pieniądze.

Jakie rodzaje pojazdów znajdują się na złomowisku?

Jeśli pomyślisz o najlepiej sprzedających się samochodach w USA w ciągu ostatniej dekady, prawdopodobnie znajdziesz je na złomowisku. Większość będzie sprzedawać samochody osobowe, ciężarowe i SUV-y. Znajdziesz tu również takie, które specjalizują się w motocyklach i niektóre, które sięgają do półproduktów.

Oto lista najlepiej sprzedających się samochodów w Stanach Zjednoczonych z ostatniej dekady, aby dać ci wyobrażenie, co możesz znaleźć:

 • Forda serii F
 • Chevroleta Silverado
 • Odbiór ram
 • Toyota Camry
 • Honda CR-V
 • Toyotę RAV
 • Honda Civic
 • Toyota Corolla/Corolla iM/Matrix

Wskazówki, jak najlepiej wykorzystać wizytę na złomowisku

 1. Usuń część, którą chcesz wymienić w domu. Weź go i narzędzia, których użyłeś ze sobą. Pomoże to zidentyfikować dokładnie potrzebną część, a ponieważ masz narzędzia wymagane do samodzielnego jej wyciągnięcia, możesz ją kupić po najniższej cenie.
 2. Weź dodatkowe narzędzia na wypadek, gdybyś znalazł coś interesującego. Można je zostawić w samochodzie, aby uniknąć noszenia narzędzi po podwórku lub ryzyka pozostawienia ich tam.
 3. Zabierz swoją odzież roboczą, kombinezon i stary dywan, prześcieradło lub dywan. Demontaż części może wiązać się z zejściem i zabrudzeniem pod samochodem.
 4. Gdy wymontujesz część z samochodu na złomowisku, zachowaj wszystkie elementy złączne – nakrętki, śruby, podkładki itp. Z pewnością będą one potrzebne do dopasowania części do pojazdu.
 5. Weź trochę oleju penetracyjnego, który pomoże ci usunąć zablokowane części. Jeśli zapomnisz, weź trochę płynu hamulcowego od jednego ze złomiarzy.
 6. Potrzebujesz dodatkowego momentu obrotowego? Każda rura wydechowa podwoi się jako wyłącznik nad kluczem, gdy nie możesz przesunąć nakrętki lub śruby.
 7. Zawsze utrzymuj swoje narzędzia w porządku i odkładaj je, gdy tylko skończysz. Łatwo jest się rozproszyć, rozglądając się po złomowiskach i zapomnieć o nich.
 8. Rozejrzyj się po samochodach obok swojego dawcy, jeśli brakuje potrzebnej części. Często części są usuwane i pozostawiane na ziemi. Mogą one następnie zostać wrzucone do dowolnego samochodu przez ekipy sprzątające, więc nigdy nie zaszkodzi spojrzeć.
 9. Wypatruj ukrytych skarbów, które możesz sprzedać w serwisie e-Bay, takich jak części, które musiałeś kupić wcześniej, części na żądanie lub części z rzadszych modeli.
 10. Przetestuj swoje części elektryczne. Nie będziesz mógł ciągnąć akumulatora samochodowego, a śmieciarze nie będą go mieli. Ale możesz wziąć małą baterię litową, taką jak ta z wiertarki lub narzędzi ogrodowych. Podłącz dwa krokodylki i masz moc. Klipsy idealnie nadają się do testowania małych silników, wtryskiwaczy piezoelektrycznych, a nawet podświetlania deski rozdzielczej w celu sprawdzenia przebiegu.
 11. Kup wiązkę przewodów, aby mieć zapas przewodów podczas pracy nad projektami w domu. Ten drut będzie najtańszy w zakupie i będzie zawierał metry wielokolorowego drutu.
Rekommenderad:  Jak zdefiniować, jak wygląda sukces podczas pracy z agencją marketingu cyfrowego

Często Zadawane Pytania

Czy mogę zwrócić część ze złomowiska?

Odpowiedź jest generalnie twierdząca. Podwórko może oznaczyć część, którą kupujesz, odrobiną farby, aby mogli ją szybko zidentyfikować, jeśli ktoś spróbuje naciągnąć na nich przełącznik i wymienić go na zepsutą część.

Jednak tak nie jest Amazon. Jest mało prawdopodobne, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Zamiast tego stocznia zaproponuje wymianę lub kredyt na przyszłe używane części samochodowe.

Jakie są najlepsze narzędzia do wyciągania części?

Jeśli masz dobrze zaopatrzoną przenośną skrzynkę narzędziową, wrzucenie jej do samochodu jest zawsze dobrym pomysłem, aby mieć dostęp do szerokiej gamy narzędzi podczas ciągnięcia, ale oto kilka rzeczy, które warto zabrać:

 • Zestaw nasadek (najlepiej SAE i metrycznych 1/4 I 3/8″ napędy, nasadki krótkie i głębokie)
 • Klucze płasko-oczkowe
 • Wkrętaki (różne końcówki)
 • Gniazdo świecy zapłonowej
 • Zestaw kluczy sześciokątnych (standardowy i metryczny)
 • Chwyty
 • Szczypce (standardowe i długie)
 • Magnetyczne narzędzie do zbierania
 • Młotek
 • Mini piła do metalu
 • Nożyce do drutu
 • Olejek penetrujący
 • Pasek przerywacza
 • Sterownik udarowy (może również używać akumulatora do testowania)
 • Latarka (niektóre stocznie mogą nie pozwalać)

Jakie są najpopularniejsze złomowiska?

Rozerwać

Zlokalizowane w całym kraju, trzymają ponad 2000 pojazdów w każdym miejscu. Inwentaryzacja koncentruje się na samochodach, a nie na poziomie części zamiennych. Jednak starają się szybko przejeżdżać pojazdami, aby utrzymać świeżość na podwórku. Codziennie będą pojawiać się nowe samochody. Oferują również usługi porównywania pojazdów, aby pomóc w wyszukiwaniu części, nawet jeśli pochodzą one z innej marki i modelu. Nie wolno używać podnośników ani pochodni.

Pick-n-Pull

Pick-n-Pull ma 50 sklepów w całym kraju, sprzedających części i samochody oraz kupujących samochody. Sklepy oferują średnio 1200 samochodów. Ponownie oferują inwentaryzację online i usługę sprawdzania części. Możesz wymienić części w ciągu 30 dni i wykupić dodatkową gwarancję na okres do 12 miesięcy.

Lkq Wybierz swoją część

Wiodąca firma z ponad 70 stoczniami ratowniczymi, firma LKQ Pick Your Part oferuje tysiące samochodów ciężarowych i osobowych. Samochody są pogrupowane według marek i modeli na stojakach, aby ułatwić usuwanie części. Pracownicy działu sprzedaży pomogą Ci również znaleźć poszukiwaną część poprzez wymianę części samochodowych. Można tu nawet kupić samochody.

Końcowe przemyślenia

A więc masz, obszerny przewodnik dotyczący kupowania używanych części samochodowych z najlepszych złomowisk w pobliżu mnie. Powinieneś być teraz gotowy do znalezienia wszystkich potrzebnych części.

Powiązane lektury:

Table of Contents