Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zoptymalizować Instagram Kampania, która już działa?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zoptymalizować Instagram Kampania, która już działa?

Kiedy jesteś w trakcie prowadzenia kampanii i zauważysz, że spada, nie zniechęcaj się. Zdarza się. Jest jeszcze czas na optymalizację Instagram kampanię i osiągaj swoje cele. Sprowadza się to do zrozumienia grupy docelowej i ukierunkowania kampanii tak, aby była dla nich atrakcyjna. Oto najlepsze sposoby na odwrócenie kampanii i uniknięcie marnowania budżetu.

Co mówią analizy?

Zanim cokolwiek dostosujesz, musisz wiedzieć, na czym stoisz. Spójrz na liczby, aby określić, co nie działa dobrze. Jeśli biegasz Instagram reklamy, najlepszym sposobem na to jest przejrzenie pliku Facebook Menedżer reklam (w którym utworzyłeś reklamy), aby zobaczyć, jak sobie radzą. Powinieneś sprawdzić:

 • Lubi

 • Uwagi

 • Kliknij przez

 • Wrażenia

Jeśli ludzie nie reagują na reklamy, należy zamienić obrazy i/lub kopie, aby były bardziej atrakcyjne. Dlatego wiedza o tym, jakie rodzaje wiadomości i obrazów podobają się odbiorcom, jest kluczowa. Jeśli nie wiesz, co im się podoba, trudno będzie dostosować reklamy. Na przykład, jeśli Twoja reklama ma mnóstwo wyświetleń, ale nie angażuje się, prawdopodobnie musisz się dostosować.

Dostosuj kierowanie

Kampanie często kończą się niepowodzeniem, ponieważ nie są kierowane do właściwych osób. W tym miejscu ważne jest dokładne zrozumienie danych demograficznych i zainteresowań odbiorców. Przejrzyj dane swoich klientów, aby zobaczyć, co możesz poprawić. Może być konieczne dostosowanie następujących elementów:

 • Zakres wieku

 • Lokalizacje

 • Strony/Zainteresowania

Te różne ustawienia w Menedżerze reklam mogą drastycznie wpłynąć na wyniki Twojej kampanii. Wróć do ustawień kampanii i poświęć chwilę, aby zobaczyć, jakie założenia dotyczące odbiorców poczyniłeś, które mogą zaszkodzić Twojej kampanii. Zastanów się dobrze nad stronami FB, które obserwowałby Twój cel. Na przykład, jeśli jesteś marką zajmującą się jogą, upewnij się, że kierujesz reklamy do osób, które lubią strony poświęcone jogom i marki takie jak lululemon.

Rekommenderad:  WhatsApp: najlepsza aplikacja, która zawsze jest niewidoczna na czacie

Dowiedz się, kiedy Twoi odbiorcy są dostrojeni i gotowi do interakcji z Twoimi treściami, i odpowiednio dostosuj kampanię. Instagram Spostrzeżenia pomaga to ułatwić, pokazując dni i godziny, w których Twoi obserwatorzy są najbardziej aktywni na karcie „Odbiorcy”. Może to wymagać trochę rozwiązywania problemów, aby osiągnąć perfekcję, ale przyda się w przyszłych kampaniach.

Spójrz na Formaty

Jeśli zdecydowałeś się wyświetlać reklamę z jednym zdjęciem lub reklamę karuzelową i nie osiąga ona najlepszych wyników, spróbuj utworzyć reklamę w innym formacie. Obejmują one:

 • Reklamy fotograficzne

 • Reklamy wideo

 • Reklamy karuzelowe

 • Reklamy fabularne

Możesz dowiedzieć się więcej o podstawach każdej z tych reklam na tym blogu. Każdy z nich ma inne sposoby na optymalizację i inne odwołania. Reklamy fabularne mogą być wysoce interaktywne i pozwalać na bardziej zabawną osobowość, podczas gdy pozostałe trzy pojawiają się w Twoim kanale i zwykle umożliwiają umieszczenie linków bezpośrednio do Twojej witryny w celu konwersji sprzedaży. Jeśli Twoja kampania obejmowała dwa rodzaje reklam, z których jedna jest skuteczniejsza od drugiej, odrzuć najskuteczniejszą.

Podtrzymuj konwersację

Najgorsze, co możesz zrobić, to pozostawić obserwujących w ciszy radiowej podczas trwania kampanii. Upewnij się, że angażujesz odbiorców w sekcji komentarzy lub jeśli odpowiadają na Twoje IG Stories. Jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi ani komentarzy, upewnij się, że zostawiłeś miejsce na odpowiedź i odpowiednio się dostosuj, jeśli tego nie zrobiłeś.

Nie lekceważ tego, jak treści, które publikujesz w swoim kanale i w swojej relacji, mogą wpłynąć na powodzenie Twoich kampanii. Czy twoi odbiorcy lepiej reagują na jedną formę treści niż na inną? Zalecamy porównanie wskaźników zaangażowania Twoich zdjęć z treściami wideo, podobnie jak w przypadku reklam.

Dodaj influencerów

Wreszcie, dodanie wpływowych osób może być świetnym sposobem na optymalizację Instagram kampanie. Mogą zwiększyć Twój zasięg dzięki autentycznym treściom, wzbudzić zainteresowanie Twoją marką, a nawet pomóc w generowaniu sprzedaży. Nigdy nie jest za późno, aby dodać garstkę influencerów, aby naprawdę zwiększyć skuteczność kampanii.

Rekommenderad:  Jak napisać prezentację windy z przykładami

Jeśli już współpracujesz z influencerami, a ich posty nie spotykają się z oczekiwanym zaangażowaniem lub nikt nie korzysta z ich linków partnerskich, może być konieczne ponowne przemyślenie influencerów, z którymi współpracujesz. Nie każdy influencer pasuje do każdej marki. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o znajdowaniu idealnych influencerów dla swojej marki!

Również treści generowane przez użytkowników są udowodniono, że działa lepiej niż profesjonalna fotografia w wielu przypadkach, więc współpraca z influencerami w celu tworzenia treści, które możesz wykorzystać w swoich reklamach, może być świetną strategią. Upewnij się tylko, że influencer zgadza się na wykorzystanie jego treści.

Optymalizacja Twojego Instagram kampania po jej rozpoczęciu nie jest niemożliwa. Masz już pewne liczby, które pozwolą ci podjąć ważne decyzje, a dzięki przedstawionym przez nas zarysom nie powinieneś mieć problemów ze zbliżeniem się do swoich celów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najlepszych sposobach wykorzystania Instagram i influencerów, aby rozwijać Twoją markę, kliknij tutaj, aby się skontaktować sfera statusu i porozmawiaj z jednym z naszych specjalistów od marketingu influencerów.