Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zoptymalizować obrazy w swojej witrynie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zoptymalizować obrazy w swojej witrynie

Optymalizacja obrazu jest jednym z czynników, które mogą krytycznie wpłynąć na Twoją witrynę. Zależy od niej wszystko, od czasu ładowania strony po indeksowalność witryny, a mimo to pozostaje jednym z najczęściej ignorowanych parametrów optymalizacji witryny.

Jeśli jednak chcesz poważnie potraktować swoje SEO i czerpać korzyści płynące z posiadania dobrze zoptymalizowanej witryny, nauczenie się optymalizacji obrazów jest czymś nieuniknionym.

Jeśli jest to dla Ciebie priorytet, czytaj dalej, ponieważ w tym artykule dowiesz się, czym dokładnie jest optymalizacja obrazu i jak możesz z powodzeniem ćwiczyć ją w swojej witrynie, aby upewnić się, że działasz zgodnie z najlepszymi praktykami dla Twojej witryny.

Czym jest optymalizacja obrazu?

Mówiąc najprościej, jest to praktyka uzyskiwania obrazów o najwyższej możliwej jakości przy jednoczesnym utrzymywaniu niskiego rozmiaru pliku obrazu. Powodem, dla którego jest to tak ważne, jest to, że poprawia czas ładowania strony.

Drugim aspektem optymalizacji obrazu jest aspekt SEO. Obejmuje to optymalizację obrazów w celu uzyskania zarówno obrazów dekoracyjnych, jak i obrazów produktów z Twojej witryny, w szczególności witryn e-commerce, w rankingu w wyszukiwarkach graficznych, takich jak Google.

Głównym celem optymalizacji obrazu jest zmniejszenie rozmiaru pliku obrazu bez utraty jakości, tak aby obrazy wyglądały świetnie, niezależnie od tego, czy są wyświetlane na komputerze stacjonarnym, czy na telefonie komórkowym. Znajdując równowagę między kilkoma parametrami, możemy zapewnić, że nasze obrazy mają najlepszą możliwą jakość bez wpływu na wydajność sieci.


Dlaczego optymalizacja obrazu ma znaczenie?

Po co więc w ogóle męczyć się z optymalizacją obrazów? Cóż, obrazy stanowią znaczną część wagi Twojej witryny, zwłaszcza jeśli nie są zoptymalizowane. Oznacza to, że znacząco wpływają na czas ładowania witryny. W rzeczywistości są one jednym z najważniejszych czynników wpływających na czas ładowania strony.

Czas potrzebny do załadowania treści w Twojej witrynie lub załadowania strony jest bardzo ważny, ponieważ jest tym, z czym Twoi widzowie mają do czynienia podczas uzyskiwania dostępu do Twojej witryny. Zwłaszcza jeśli prowadzisz witrynę e-commerce, czas ładowania strony ma duży wpływ na sprzedaż. Nie chcesz, aby klienci czekali na załadowanie Twojej strony, zwłaszcza gdy mogą zmienić zdanie na temat zakupu, jeśli nie mogą tego zrobić szybko.

Czas potrzebny na dotarcie pierwszego bajtu danych z serwera WWW do przeglądarki może wynosić milisekundy, ale opóźnienie o sekundę lub dwie może znacznie wpłynąć na pozycję algorytmu Google w rankingu Twojej witryny. Co ważniejsze, Twoi odbiorcy lub klienci witryny mogą stwierdzić, kiedy strona nie ładuje się natychmiast i prawdopodobnie przejdą do innego źródła informacji lub treści. Wszystkiego tego można uniknąć, dobrze optymalizując obrazy.

Jak optymalizujesz obrazy w swojej witrynie?

Przejdźmy od razu do niektórych parametrów związanych z optymalizacją witryny. Są to zdecydowanie jedne z najważniejszych elementów, o których należy pamiętać podczas optymalizacji witryny, chociaż jest jeszcze kilka innych, z których możesz skorzystać.

Wybór odpowiedniego formatu

Istnieją trzy formaty plików, o których należy pamiętać przy wyborze formatu obrazów internetowych. Przyjrzyjmy się, jak możesz się upewnić, że wybrałeś odpowiedni format.

  • PNG formacie zapewnia najwyższą jakość obrazu. Niestety ma też największy rozmiar pliku. Są one używane, gdy chcesz zapewnić wysoką jakość obrazu, ponieważ są nieskompresowane i chociaż są bezstratne, można je skonfigurować tak, aby włączyć kompresję stratną.
  • JPG to kompromis między jakością obrazu a rozmiarem pliku. Dostosowując poziom jakości JPEG, możesz nieznacznie obniżyć jakość i mieć znacznie mniejszy rozmiar pliku.
  • Gify świetnie nadają się do animacji i obsługują tylko 256 kolorów. Pliki GIF mają kompresję bezstratną i rzadko są używane do obrazów statycznych.
Rekommenderad:  Jak szybko otworzyć stronę Safari w innej przeglądarce na komputerze Mac

Pliki JPEG są świetne, ponieważ mają dwa tryby renderowania, których można użyć. Ładowanie podstawowe wyświetla obraz o pełnej jakości od góry do dołu, a ładowanie progresywne rozpoczyna się od obrazu o niskiej jakości i stopniowo zwiększa jakość w miarę ładowania strony. Dla osób z wolnymi połączeniami internetowymi korzystanie z plików JPEG może zapewnić doskonałe wrażenia użytkownika.

Poza tym formaty nowej generacji, takie jak WebP i JPEG-XR, mogą zapewniać wysoką jakość przy jednoczesnym zachowaniu mniejszych rozmiarów plików, czyli dokładnie tego, czego potrzebujesz, jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar pliku obrazu bez utraty jakości. Są również świetne do SEO, ale nie wszystkie przeglądarki obsługują ten format, więc może być konieczne przygotowanie obrazu zastępczego w innym formacie w celu wyświetlenia.

Optymalizacja nazw obrazów

Każdy, kto jest dobrze zorientowany w SEO, rozumie, że wyszukiwarki indeksują nazwy plików graficznych wraz z tekstem na stronie internetowej. Dlatego upewnienie się, że Twoje obrazy mają opisowe, bogate w słowa kluczowe i trafne nazwy plików, jest bardzo ważne dla SEO obrazów.

Jeśli Twoja witryna jest przeznaczona dla określonej niszy treści, pomyśl o słowach kluczowych pasujących do intencji wyszukiwania, jakie mogą mieć Twoi odbiorcy. To świetne nazwy dla twoich plików graficznych. Jeśli nie możesz wymyślić super konkretnych nazw, staraj się być opisowy.

To świetny sposób na poprawę SEO na stronie, a także wyższą pozycję na stronach wyników wyszukiwania. Oprócz optymalizacji obrazu, jeśli SEO na stronie jest czymś, o czym myślisz poważnie, warto zaopatrzyć się w narzędzie SEO, które Ci w tym pomoże. To oczywiście pomaga w optymalizacji słów kluczowych, co jest potrzebne do nazwania plików graficznych, ale pomaga również w kilku innych najlepszych praktykach SEO.

Buforowanie

Buforowanie to świetny sposób, aby czas ładowania strony nie był zbyt długi, zwłaszcza jeśli masz dużo obrazów na swoich stronach. W przypadku buforowania pliki obrazów są przechowywane w pamięci podręcznej przeglądarki lub na serwerze proxy. Może to pomóc w zmniejszeniu liczby pobieranych stron oraz żądań aplikacji na każdej stronie.

Wymaga to ustawienia miejsca przechowywania obrazów na kilku serwerach punktów obecności zlokalizowanych na całym świecie. Obrazy są podawane z najbliższego serwera, dzięki czemu czas ładowania strony jest znacznie przyspieszony.

Zmiana rozmiaru obrazów

Czas ładowania strony wpływa na pozycję w rankingu, ale oznacza to również, że szybsze ładowanie działa na Twoją korzyść. Większość konsumentów nie będzie czekać dłużej niż kilka sekund na załadowanie Twojej strony, dlatego w Twoim najlepszym interesie leży skrócenie czasu ładowania strony do minimum.

Jednym ze sposobów na to jest zmiana rozmiaru obrazów. Zrównoważenie rozmiaru i rozdzielczości to ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Im lepsza rozdzielczość, tym większy będzie rozmiar pliku. Staraj się zachować obrazy w najmniejszym rozmiarze, który nadal zapewnia pożądany efekt wizualny. Możesz także wyświetlić tylko miniaturę i udostępnić obraz w pełnej rozdzielczości tylko na żądanie.

Doskonały tego przykład można znaleźć na stronie internetowej amerykańskiej firmy produkującej materace Amerisleep. Zwróć uwagę na miniatury z boku obrazu produktu. Pełnowymiarowy obraz o wysokiej rozdzielczości jest ładowany dopiero po kliknięciu przez widza żądanej miniatury. W ten sposób obrazy są optymalizowane, aby nie wpływać na czas ładowania strony.

Rekommenderad:  Jak znaleźć mikroinfluencerów na Instagram
Zrzut ekranu Materac Amerisleep

Chociaż jest to nieco trudne, dobrą zasadą jest utrzymywanie obrazów, zwłaszcza w witrynach eCommerce, poniżej 70 kilobajtów. Pamiętaj, że powolna witryna internetowa generuje koszty, więc potraktuj to poważnie.

Użyj graficznych map witryn

Google nie może zaindeksować obrazów, które nie zostały specjalnie przywołane w kodzie źródłowym strony internetowej. Kilka stron internetowych wykorzystuje wyskakujące okienka z obrazami, galerie JavaScript i inne podobne funkcje, aby poprawić ogólne wrażenia z zakupów. Problem polega na tym, że roboty indeksujące nie mogą zlokalizować i zaindeksować tych obrazów, w wyniku czego nie poprawi to twoich rankingów.

Rozwiązanie tego problemu jest proste. Po prostu podaj lokalizację tych obrazów w mapie witryny z obrazami. Możesz to zrobić za pomocą wiersza kodu w pliku robots.txt lub za pomocą Google Search Console do przesłania mapy witryny do Google. Nie zapomnij dodać określonych tagów do obrazów, których używasz, a jeśli chcesz, możesz utworzyć oddzielną mapę witryny, aby wyświetlać wyłącznie obrazy.

Korzystając z map witryn Google, pozwalasz również Google znaleźć więcej informacji o obrazach w Twojej witrynie, niż zrobiłby to samodzielnie. Nie gwarantuje to, że obrazy zostaną zindeksowane przez Google, ale z pewnością jest to świetna praktyka SEO, która może pomóc Twojej witrynie w uzyskaniu wyższej pozycji na stronach wyników wyszukiwania lub SERP.

Optymalizacja atrybutów alternatywnych

Czasami przeglądarki nie zawsze mogą poprawnie renderować obrazy i jako takie mają atrybuty alt, które działają jako tekstowe alternatywy dla obrazów. Atrybuty Alt odgrywają również ogromną rolę w dostępności sieci. Nawet po wyrenderowaniu obrazu, w zależności od ustawień przeglądarki, możesz najechać kursorem na obraz, aby zobaczyć tekst atrybutu alt.

Oprócz wartości SEO, jaką atrybuty alt dodają do Twojej witryny, odgrywają one również ważną rolę w pomaganiu w lepszym rankingu na stronach wyników wyszukiwania. Pod warunkiem, że dodałeś odpowiednie słowa kluczowe do obrazów w swojej witrynie. Jeśli prowadzisz sklep eCommerce, prawdopodobnie jest to coś, co musisz potraktować poważnie, aby Twoje produkty znalazły się w rankingu obrazów Google i wyników wyszukiwania.

Narzędzia do optymalizacji obrazu

Adobe Photoshop jest prawdopodobnie najbardziej znanym oprogramowaniem, jeśli chodzi o cokolwiek związanego z obrazami. Ale wielu nie zdaje sobie sprawy, że Adobe umożliwia zapisywanie obrazów, nad którymi pracujesz, specjalnie zoptymalizowanych pod kątem Internetu.

Aby to zrobić, otwórz obraz, nad którym pracujesz i wybierz opcję Plik >> Zapisz do Internetu. W wyskakującym oknie dialogowym zobaczysz różne opcje formatu, które możesz wybrać. Jeśli wybierzesz JPEG, możesz wybrać żądaną jakość obrazu, a odpowiedni rozmiar pliku zostanie wyświetlony pod.

Optymalizacja obrazu AdobeŹródło

Jeśli szukasz więcej opcji, zapoznaj się z naszym artykułem na temat bezpłatnych alternatyw Adobe Photoshop.

TinyPNG to kolejne świetne narzędzie oparte na przeglądarce, które zmniejsza rozmiar plików PNG dzięki inteligentnej technice kompresji stratnej. Wszystko, co musisz zrobić, to wejść na ich stronę internetową i przeciągnąć i upuścić wybrany obraz, a oni pozwolą ci pobrać skompresowaną wersję. Mają też podobną stronę internetową dla obrazów w formacie JPEG.

Narzędzie do kompresji obrazu

Dodatkowe porady i wskazówki

Istnieje jeszcze kilka hacków, których możesz użyć, jeśli chodzi o optymalizację obrazów w Twojej witrynie. Przyjrzyjmy się dwóm z nich i dowiedzmy się, w jaki sposób mogą one pomóc skrócić czas ładowania Twojej strony internetowej.

Powolne ładowanie

Pomyśl o sposobie, w jaki zwykle przeglądasz stronę internetową. Jeśli treść, którą czytasz, jest interesująca i wciągająca, zwykle nie przewijasz szybko w dół. Zamiast tego spędzasz znaczną ilość czasu na czytaniu i powoli przesuwasz się w dół strony. Leniwe ładowanie wykorzystuje ten wzorzec zachowania na swoją korzyść.

Rekommenderad:  Ankur Capital: pomaganie przedsiębiorcom w realizacji ich marzeń!

Ponieważ wystarczy wyświetlić obrazy związane z czytaną treścią i znajdujące się w zasięgu wzroku czytelnika, nie ma potrzeby natychmiastowego ładowania obrazów u dołu strony. Zamiast tego możesz po prostu załadować obraz zastępczy i załadować te obrazy tylko wtedy, gdy przeglądarka przewinie w dół na tyle, aby stały się widoczne.

Kodowanie leniwego ładowania

Zwróć uwagę na ten artykuł magazynu LuckMag na temat najlepszych stojących biurek. Ponieważ wyświetla wiele produktów, na każdej stronie można załadować kilka obrazów. Aby nie miało to wpływu na czas ładowania, włączono leniwe ładowanie, co można zobaczyć, sprawdzając element obrazu.

Ładując w przeglądarce tylko te obrazy, które są wyświetlane jako pierwsze, i pozostawiając wszędzie indziej obraz zastępczy, który ładuje się tylko wtedy, gdy przeglądarka przewinie w dół, aby wyświetlić wspomniany obraz, możemy znacznie wydłużyć czas ładowania strony bez uszczerbku dla jakości obrazów. Istnieje kilka wtyczek, których można użyć, aby umożliwić Lazy Loading.

Rozmycie

Technika Blur Up to świetny sposób, aby dać odbiorcom iluzję szybszego ładowania. Chociaż w rzeczywistości nie poprawia to czasu ładowania strony, użycie tej techniki na obrazach jest lepsze, ponieważ jest lepsze niż patrzenie przez odbiorców na pusty ekran.

Chociaż najlepiej byłoby zmniejszyć rozmiar pliku obrazu bez utraty jakości, czasami nie jest to możliwe i pozostaje praca z dużymi plikami obrazu na stronie, co powoduje długi czas ładowania. Aby dać złudzenie szybszego ładowania w przypadku metody Blur Up, najpierw należy załadować obraz LQI lub obraz o niższej jakości, a następnie obraz w pełnym rozmiarze.

Użytkownik myśli, że obrazy ładują się szybciej niż w rzeczywistości, a nawet ma na co patrzeć zamiast pustego ekranu. Stwarza to przyjemniejsze wrażenia dla użytkownika i jest jedną z najbardziej przydatnych sztuczek, które możesz zastosować w swojej witrynie.

Cyfrowa kampania marketingowa

Testuj, testuj ponownie, a następnie testuj jeszcze trochę

Cały sens optymalizacji obrazów w Twojej witrynie polega na uzyskaniu lepszych wyników, a to oznacza, że ​​musisz wiedzieć, na czym stoisz, zanim zaczniesz. Nie możesz zmierzyć poprawy, jeśli nie wiesz, co wymaga poprawy. Dlatego testowanie jest niezwykle ważne. Zacznij od porównania bieżącej szybkości i wydajności witryny.

Następnie przetestuj wiele obrazów, których faktycznie potrzebujesz na swojej stronie. Potrzebujesz dekoracyjnych obrazów w tle? Czy każdy obraz produktu na Twojej stronie jest potrzebny? Ile obrazów chcesz usunąć, aby skrócić czas ładowania strony? To wszystko są ważne pytania, które musisz sobie zadać.

Na koniec spróbuj ustalić, co działa, a co nie, poprzez proces eliminacji. Jeśli zauważyłeś świetne wyniki dzięki pewnym praktykom, zanotuj je, a jeśli nie widzisz żadnych rezultatów, eksperymentuj dalej. Metoda prób i błędów to świetny sposób na ustalenie, co kontynuować, a co zignorować. Punkty na tej stronie to świetne miejsce do rozpoczęcia, ale upewnij się, że na bieżąco zapoznajesz się z najnowszymi formatami, zaleceniami i najlepszymi praktykami związanymi z optymalizacją obrazu. Nagrody są zawsze tego warte.