Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zoptymalizować profil swojej firmy w Google pod kątem maksymalnej wydajności

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zoptymalizować profil swojej firmy w Google pod kątem maksymalnej wydajności

Czy kiedykolwiek przeglądałeś żółte strony lokalnej książki telefonicznej? Jeśli tak, być może pamiętasz reklamy. Zwykle drukowane w kolorze czarnym i być może zaopatrzone w ziarniste zdjęcie, ich celem było przekazanie istotnych informacji biznesowych potencjalnym klientom w pobliżu.

Profil Firmy w Google (GBP) to nowocześniejsza (i bezpłatna!) wersja jednej z tych reklam. Gdy użytkownicy korzystają z Google do wyszukiwania określonej firmy lub rodzaju firmy, wyświetla się im profil firmy przedstawiający wszystkie najważniejsze aspekty odpowiednich opcji w pobliżu. Jeśli wiesz, jak zoptymalizować profil swojej firmy w Google, możesz wyświetlać informacje użytkownikom bez konieczności posiadania pięciofuntowej książki telefonicznej.

Dlaczego warto dowiedzieć się, jak zoptymalizować profil swojej firmy w Google?

Chcesz generować większy ruch w witrynie? Zdobyć zaufanie klientów? Zwiększyć liczbę zakupów? Jeśli odpowiedziałeś „tak, tak i tak” (i mamy nadzieję, że tak), profil firmy w Google pomoże Ci osiągnąć wszystkie trzy.

Celem a Profil firmy w Google (wcześniej znana jako Google Moja Firma) ma ułatwić użytkownikom znajdowanie firm, których szukają, za pomocą wyszukiwarki Google. Gdy ludzie szukają określonej firmy lub kategorii firm, Google wyświetla kilka wpisów o firmach na górze strony wyników wyszukiwania (SERP):

Stamtąd potencjalni klienci mogą kliknąć jeden z tych wpisów, aby wyświetlić w Mapach Google pełne informacje o firmie, w tym jej witrynę internetową, godziny otwarcia, numer telefonu i inne informacje. Profil działalności firmy Salon Foxa i Jane podaje doskonały przykład:

Dzięki tej funkcjonalności użytkownicy mogą znaleźć potrzebne informacje błyskawicznie. Dla właścicieli firm GBP stanowi doskonałą okazję do ogólnej poprawy wyników. W badanie 45 000 przedsiębiorstwdostawca platformy marketingu cyfrowego BrightLocal znalazł:

 • 84 procent GBP można znaleźć w drodze wyszukiwania odkrywającego (tj. wyszukiwania powiązanej kategorii, produktu lub usługi), a 16 procent można znaleźć w drodze wyszukiwania bezpośredniego (wyszukiwania nazwy firmy);
 • 49 proc. przedsiębiorstw otrzymuje więcej niż 1000 wyświetleń w Google miesięcznie; I
 • typowa firma otrzymuje co miesiąc 59 działań ze swoich GBP, z czego ponad połowa to wizyty na stronie internetowej.

Te statystyki jasno pokazują: jeśli włączysz optymalizację profilu firmy do swojej strategii optymalizacji wyszukiwarek (SEO), bezpośrednio poprawisz obecność firmy w Internecie, ruch z bezpłatnych wyników wyszukiwania, sprzedaż i zaangażowanie klientów.

Uzupełnij i zweryfikuj swój wpis

Jeśli pozostawisz niekompletne GBP, stracisz szansę na przyciągnięcie dużej liczby klientów. W rzeczywistości Hootsuite potwierdził stwierdzenie Google, że „klienci są 70 procent bardziej prawdopodobne do odwiedzenia firm z pełnym [Google Business Profile].”

Wykorzystaj więc w pełni swój wpis, upewniając się, że jest całkowicie wypełniony, włączając w to:

W przypadku niektórych typów firm Google umożliwia dostarczanie jeszcze większej liczby niszowych informacji. Na przykład: restauracje mogą dodać popularne dania i dane menu; hotele mogą dodać lista udogodnień; i przedsiębiorstwa sprzedające produkty konsumenckie mogą tworzyć zestawienia produktów.

Nie lekceważ wartości dodania tych wszystkich dodatkowych szczegółów — w zależności od zapytania wprowadzonego przez użytkownika, może to skutkować wyższą rankingiem wyszukiwania, zwiększoną interakcją z klientami i ogólnie większą liczbą zadowolonych klientów.

Koniecznie też zweryfikuj wpis. Google raportuje, że zweryfikowane firmy są dwukrotnie częściej postrzegane przez użytkowników jako godne zaufania.

Prześlij dużo zdjęć

Nauka optymalizacji profilu firmy w Google to nie tylko podanie wymaganych informacji, ale także wywarcie doskonałego pierwszego wrażenia na użytkownikach.

Jeden z najlepszych sposobów, aby to zrobić, zajmuje zaledwie kilka minut. Przesyłaj wysokiej jakości zdjęcia przedstawiające logo firmy, popularne produkty, usługi lub specjalizację, aby od razu przyciągnąć klientów.

Firmy posiadające zdjęcia otrzymują 42 procent więcej żądań wskazówek dojazdu i o 35 procent więcej kliknięć prowadzących do witryny internetowej w porównaniu z osobami bez niej.

Oferty takie jak ta z Kruszonki Ciasteczka ułatw zrozumienie dlaczego:

Jeśli po zobaczeniu tych zdjęć od razu zapragnąłeś ciasteczek, nie jesteś sam — masz teraz także wiedzę z pierwszej ręki na temat ogromnego wpływu, jaki może wywołać kilka kuszących zdjęć produktów.

Note aby zdjęcia klientów mogły być wyświetlane także w profilu Twojej firmy w Google, więc upewnij się, że Twoja firma jest zawsze gotowa na zbliżenia.

Bądź responsywny

Chociaż Google nie jest platformą mediów społecznościowych, jeden kluczowy element marketingu w mediach społecznościowych ma zastosowanie do optymalizacji Twoich GBP: responsywność.

Jest to szczególnie ważne w przypadku recenzji klientów, ponieważ BrightLocal stwierdzono w badaniu z 2023 r że wśród konsumentów:

 • 98 procent czyta w Internecie recenzje lokalnych firm przynajmniej od czasu do czasu, a 77 procent robi to zawsze lub regularnie;
 • 99 procent korzystało w ciągu ostatniego roku z Internetu, aby znaleźć szczegółowe informacje na temat lokalnej firmy, 78 procent robi to co tydzień, a 21 procent codziennie; I
 • 55 procent ma bardziej pozytywne zdanie na temat lokalnej firmy, jeśli jej właściciel odpowiedział na recenzję.

Przez odpowiadając na ich recenzje, możesz pokazać klientom, że ich słuchasz i zależy Ci na ich doświadczeniach, a także zdobyć ich zaufanie, a także zaufanie wszystkich potencjalnych klientów, którzy również mogą czytać. Tutaj właściciele Café Corazón pokazują nam, jak to się robi:

Niezależnie od tego, czy odpowiadasz na pozytywne, czy negatywne recenzje, odnieś się konkretnie do unikalnych komentarzy każdego klienta. Nie kopiuj i wklejaj ogólnej odpowiedzi — celem jest sprawienie, aby klienci poczuli się cenieni, a nie zbędni.

Jedyne złe recenzje, na które nie warto odpowiadać, to te, które są wyraźnie fałszywe lub w inny sposób nieodpowiednie. Na szczęście możesz całkowicie usunąć takie recenzje. Najpierw sprawdź politykę Google w sprawie treści zabronione i objęte ograniczeniami aby upewnić się, że dane recenzje spełniają jej kryteria Oznacz je do usunięcia.

Innym sposobem skutecznego angażowania klientów w profilu firmy w Google jest odpowiadanie na pytania, gdy tylko masz taką możliwość, korzystając z Map Google Funkcja pytań i odpowiedzi. Jeśli jeszcze ich nie otrzymałeś, możesz nawet samodzielnie zadawać typowe pytania ze swojego osobistego konta Google i odpowiadać na pytania służbowe.

Co więcej, możesz przenieść obsługę klienta na wyższy poziom, włączając funkcja przesyłania wiadomości biznesowych, czyli porozmawiać. Pamiętaj tylko, że musisz odpowiedzieć na wszystkie wiadomości w ciągu 24 godzin, w przeciwnym razie Google automatycznie wyłączy czat w Twoim profilu.

Zapewniaj regularne aktualizacje

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wyjść kupić filiżankę kawy, na którą tak bardzo czekasz, ale po przybyciu na miejsce okazało się, że wybrany lokal Java został nieoczekiwanie zamknięty? Kiedy już skończyłeś płakać w kierownicę, musiałeś jeździć po okolicy, szukając innego miejsca na napar, zanim brak kofeiny zmusił cię do zadowolienia się rozczarowującą filiżanką instant (bez obrazy, wielbiciele Nescafé).

Aby mieć pewność, że klienci nigdy nie będą musieli ucierpieć z powodu odmowy tego samego rodzaju, zaktualizuj GBP firmy, gdy:

 • zmiany danych kontaktowych;
 • godziny pracy są tymczasowo zmieniane ze względu na święta lub wydarzenia;
 • godziny pracy ulegają trwałej zmianie;
 • zmiany kategorii, np. z kawiarni na miejsce na brunch;
 • strona internetowa została utworzona lub przeniesiona pod nowy adres URL; Lub
 • zmiany lokalizacji fizycznej.

Pokażesz obecnym i potencjalnym klientom, że cenisz ich czas, jesteś na bieżąco z bieżącymi wydarzeniami i jesteś na bieżąco z operacjami biznesowymi.

Usuń nieprawidłowe informacje

Skoro każdy może zasugeruj zmiany do Twoich GBP za pośrednictwem Map Google, osoby spoza Twojej organizacji mogą dodawać lub zmieniać informacje jednym kliknięciem (nie martw się, Ironside Ryba i Ostryganie dokonaliśmy żadnych zmian):

Chociaż ta funkcja może być pomocna, na przykład gdy użytkownicy prawidłowo zgłoszą firmę jako zamkniętą na stałe, może również spowodować opublikowanie fałszywych informacji. Dezinformacja, czy to w postaci nieistniejącej strony internetowej, czy nieprawidłowych godzin pracy, może negatywnie wpłynąć na działalność biznesową.

Chociaż Google zazwyczaj wysyła e-mail z powiadomieniem, jeśli wprowadzono jakiekolwiek zmiany, regularnie sprawdzaj informacje o swoim wpisie, aby mieć pewność, że są one w 100% dokładne.

Dodaj właścicieli i menedżerów

Jeśli Twoje codzienne zadania obejmują coś innego niż optymalizację GBP, możesz mieć trudności z dodawaniem nowych zdjęć, odpowiadaniem na recenzje i aktualizowaniem informacji, co jest zrozumiałe.

W takim przypadku pomocne może okazać się zdjęcie części ciężaru poprzez dodanie właścicieli i menedżerów.

 • Właściciele mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności GBP. Chociaż każdy profil firmy może mieć tylko jednego właściciela, w razie potrzeby można dodać kolejnych właścicieli.
 • Menedżerowie mają dostęp do większości tych samych funkcji GBP co właściciele, z wyjątkiem dodawania i usuwania użytkowników oraz usuwania profili firmowych.

Zapoznaj się z możliwości każdej rolioraz szczegółowe instrukcje dot dodawanie i usuwanie właścicieli i menedżerów.

Po wyznaczeniu innych właścicieli i menedżerów możesz delegować zadania, aby mieć pewność, że wpis będzie zawsze aktualny i dokładny, nawet jeśli jesteś na długich wakacjach (masz szczęście!) lub jesteś chory (nie masz szczęścia).

Więcej niż tylko ogłoszenie — to bezpłatna reklama

Opanowując optymalizację Profilu Firmy w Google, możesz zrobić więcej niż tylko utworzenie wpisu w katalogu. Skutecznie tworzysz reklamę dynamiczną. Gdy użytkownicy wprowadzą właściwe zapytanie, zostanie im przedstawione podsumowanie wszystkiego, co firma ma do zaoferowania.

Od fantastycznych zdjęć po przydatne informacje biznesowe — GBP to potężne narzędzie oferujące mnóstwo możliwości przyciągnięcia uwagi potencjalnych klientów i umocnienia zaufania obecnych — a wszystko to za łączną kwotę zero dolarów. Książki telefoniczne nigdy nie miały szans.

Kredyty obrazowe

Zrzuty ekranu autorstwa autora / październik 2023