Jak zoptymalizować ustawienia grafiki gier wideo jak profesjonalista

Największa siła gier komputerowych polega na tym, że platforma daje niemal całkowitą kontrolę nad grami. Niezależnie od tego, czy masz budżetowy komputer sparowany z wyświetlaczem 720p, czy potężny sprzęt do gier podłączony do monitora do gier 4K 165Hz, gry komputerowe pozwalają dostroić ustawienia grafiki, aby uzyskać doskonałe wrażenia w obu tych ekstremalnych sytuacjach.

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz zadowolić się słabymi wrażeniami z gry, nawet jeśli brakuje Ci najnowocześniejszej karty graficznej lub najmocniejszego procesora, jedyną wadą jest to, że głębia i złożoność tych dostosowywanych ustawień graficznych może być zniechęcająca dla wszystkich z wyjątkiem najbardziej hardcorowych maniaków. Z drugiej strony, możesz również wyrządzić więcej szkody niż pożytku dla ogólnego wrażenia z gry, wybierając niewłaściwe ustawienia grafiki – to również bez znacznej poprawy wizualnej.

Jest to tylko wskazówka dla Ciebie, jeśli martwisz się, czy dokonałeś właściwych zmian w tych ustawieniach, lub po prostu zastanawiasz się, dlaczego gra podskakuje z prędkością poniżej 30 klatek na sekundę, gdy zostawiasz grę na ultra.

Ultra Preset nadaje się tylko do zrzutów ekranu

Kuszące jest użycie ustawienia ultra graficznego, ale nie jest to zalecane, chyba że pakujesz sprzęt najwyższej klasy. Nawet to nie gwarantuje grywalności w nowszych grach, jeśli posiadasz monitor 4K. Dobrą wiadomością jest to, że nie ma praktycznego powodu, aby podnosić ustawienia grafiki na ultra, chyba że jesteś zainteresowany pokazywaniem zrzutów ekranu z gry na forach.

Ustawienia grafiki Ultra Vs High

Wystarczy spojrzeć na porównanie Resident Evil 2 Remake w ustawieniach ultra i high. Trudno powiedzieć różnicę nawet przy porównywaniu zrzutów ekranu. I to z pewnością nie gwarantuje kolosalnego 33-procentowego spadku wydajności. Pamiętaj, że ultra-preset przeznaczony jest do zrzutów ekranu, a wysoki do gier.

DX12 nie jest koniecznie lepszy niż DX11

DirectX pozwala twórcom gier programować grafikę i dźwięk Windowsoparte na maszynach. Zasadniczo pozwala to na bezproblemowe połączenie kodu gry wideo z ogromną różnorodnością sprzętu do gier. DX11 to interfejs API wysokiego poziomu, który ułatwia pracę programistom, ale nie zapewnia im wystarczającej elastyczności, aby w pełni zoptymalizować sprzęt komputerowy. DX12 właśnie to robi.

Ustawienia grafiki Dx11 Vs Dx12

Większość twórców gier nie wskoczyła jednak na tę modę, ponieważ trudniej ją wdrożyć. Implementacja DirectX 12 w prawie wszystkich grach z wyjątkiem kilku prowadzi do znacznego spadku wydajności. Na przykład nawet nowoczesne tytuły, takie jak Resident Evil 2 Przerobić doświadczyć znacznego spadku liczby klatek na sekundę od sześciu do ośmiu procent tylko dzięki zastosowaniu DX12. Najgorsze jest to, że użycie DX12 nie zapewnia zauważalnej poprawy jakości obrazu.

Użyj Skalowania rozdzielczości, aby poprawić wydajność

Nic nie zwiększa obciążenia przetwarzania gry bardziej niż rozdzielczość, z jaką jest renderowany. Wynika to przede wszystkim z tego, że Twój sprzęt musi pracować nad renderowaniem ramki na podstawie piksela. Im większa liczba pikseli ma do renderowania, tym więcej wymaga przetwarzania mięśni. Aby spojrzeć na to z perspektywy, standardowy monitor Full HD (1920 × 1080) będzie wymagał renderowania przez komputer do gier nieco więcej niż 2 milion pikseli. Z drugiej strony monitor 4K zwiększa obciążenie renderowania aż o 300 procent 8.3 milion pikseli.

Ustawienia grafiki Skala rozdzielczości

Możesz zmniejszyć rozdzielczość docelową poprzez menu ustawień gry; prowadzi to do strasznie niskiej jakości obrazu, ponieważ nowoczesne monitory nie działają dobrze w rozdzielczości innej niż natywna. Przydaje się tutaj ustawienie skalowania rozdzielczości. Nie ma problemu z natywną rozdzielczością monitora, utrzymując tę ​​samą rozdzielczość docelową, ale zmienia wewnętrzną rozdzielczość renderowania silnika gry, a następnie wysyła ją w tej samej natywnej rozdzielczości monitora.

Jedynym haczykiem jest to, że grafika wygląda nieco łagodniej. Nie zauważysz tego podczas normalnej gry, dopóki nie spadnie poniżej 70-procentowego skalowania rozdzielczości. Jednak poprawa wydajności o 50 procent nie ma znaczenia.

Sprawdź wykorzystanie pamięci

Ustawienia grafiki dotyczące cieni i efektów przestrzeni ekranowej, takie jak odbicia i okluzja otoczenia, są bardzo trudne dla pamięci graficznej. Nawet karty graficzne z 8 GB pamięci VRAM są narażone na ryzyko braku pamięci, co z kolei ma drastyczny wpływ na szybkość klatek. Najlepiej tego uniknąć, instalując MSI AfterBurner i Guru3D RTSS narzędzia. Uruchom MSI AfterBurner, kliknij przycisk Ustawienia i postępuj zgodnie z instrukcjami 1, 2, i 3 do nakładania danych o zużyciu pamięci w czasie rzeczywistym na grę.

Ustawienia grafiki Rtss

RTSS lub Rivatuner Statistics Server to narzędzie do monitorowania wydajności sprzętu, które pozwala kontrolować wszystko, od prędkości zegara procesora / karty graficznej i odczytów temperatury po szybkość klatek i wąskie gardła wydajności. To narzędzie służy do nakładania wartości wykorzystania pamięci graficznej na grę. W ten sposób możesz łatwo stwierdzić, czy gra wymaga więcej pamięci VRAM niż jest w stanie zapewnić Twój procesor graficzny.

Jeśli tak się stanie, spróbuj zmniejszyć złożoność i rozdzielczość cienia, a następnie efekty przestrzeni ekranu, takie jak odbicia i okluzja otoczenia. Ostatnim rozwiązaniem powinno być obniżanie tekstur, ale ogólnie jest to równie dobry znak, że lepiej jest zamiast tego zaktualizować swój procesor graficzny.

Rysuj odległość i przesyłanie tekstur

Zwróć na to szczególną uwagę, jeśli grasz w wiele otwartych gier, takich jak GTA lub Far cry seria. Te gry zawierają szeroko otwarte światy o złożonej geometrii i różnorodnych teksturach. Wydajność może drastycznie spaść, jeśli odległość rysowania (odległość, do której renderowane są obiekty gry) jest ustawiona zbyt wysoko. Wynika to z faktu, że zwiększenie ustawienia odległości rysowania powoduje ogromne obciążenie obliczeniowe procesora graficznego, a także potencjalnie przeciąża podsystem pamięci. Ustawienie tego na rozsądnym poziomie sprawi cuda pod względem wydajności w grach z otwartym światem.

Ustawienia grafiki Rysuj odległość

Sama złożoność i wielkość środowisk w grach z otwartym światem uniemożliwia jednocześnie ładowanie wszystkich zasobów tekstur, jak w przypadku zwykłych gier. W związku z tym gry te przesyłają strumieniowo tekstury z dysku twardego w razie potrzeby. Jest to w porządku, jeśli używasz dysku SSD, ale strasznie wolne prędkości transferu i losowe czasy dostępu mechanicznych dysków twardych mogą powodować, że Twoja gra cierpi na mikroprzerykanie, a nawet ogromne spadki klatek na sekundę. Z tego powodu priorytetem jest instalowanie gier z otwartym światem na dyskach SSD. Jeśli nie masz dysku SSD, lepiej obniżyć ustawienia odległości rysowania i wybrać tekstury o niższej jakości.

Wniosek

Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami pozwoli ci wycisnąć ostatnią część wydajności ze swojego urządzenia do gier, a zrobisz to, zachowując równowagę między słodyczami i wydajnością. Dobra wydajność nie powinna kosztować przyzwoitej jakości wizualnej.

Czy ten artykuł jest przydatny?

The Definitive Guide to Gaming na PC "class =" responsive-leniwy alignleft

Przewodnik po grach na PC

Czy kiedykolwiek chciałeś grać w gry na komputerze, ale nie masz pewności, czy Twój komputer jest na dobrej drodze? W tym definitywnym przewodniku po grach na PC ebook nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć grę na komputerze.

Zdobądź to teraz! Więcej ebooków »