Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zorganizować bibliotekę multimediów WordPress

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zorganizować bibliotekę multimediów WordPress

WordPress jest bezsprzecznie jednym z najlepszych kreatorów stron internetowych na świecie. Jednak najczęściej używany CMS na świecie ma kilka wad, które denerwują użytkowników.

Jednym z nich jest biblioteka multimediów WordPress. Praktycznie nie ma możliwości organizowania i łatwego filtrowania plików w tej domyślnej bibliotece.

Chociaż dodawanie nowego pliku multimedialnego jest dość proste, szukanie starego pliku w bibliotece multimediów może być prawdziwym bólem w szyi.

Jeśli szukałeś sposobu na lepsze uporządkowanie plików biblioteki multimediów WordPress w folderach, tak jak na komputerze, aby ułatwić dostęp, to właśnie wylądowałeś na właściwej stronie.

Czy możesz zorganizować bibliotekę multimediów w WordPress?

Tak. Możesz zorganizować bibliotekę multimediów w WordPress.

Chociaż domyślna biblioteka multimediów nie pozwala na łatwą organizację plików, dzięki kilku obejściom i za pomocą wtyczki do zarządzania biblioteką multimediów można łatwo organizować pliki multimedialne, tak jak w przypadku tradycyjnego systemu archiwizacji.

Jaki jest najlepszy sposób na uporządkowanie biblioteki multimediów WordPress?

Najlepszym sposobem na uporządkowanie bibliotek multimediów WordPress jest użycie wtyczki. Kilka wtyczek WordPress jest dedykowanych i opracowanych specjalnie do tego celu.

Wtyczki te są często nazywane wtyczkami do zarządzania biblioteką multimediów WordPress. pokażemy 2 najlepszych wtyczek i jak z nich korzystać krok po kroku.

Czego potrzebujesz do zorganizowania biblioteki multimediów WordPress

  • Dostęp administratora WordPressa: Tam są 6 role użytkowników w WordPress, aby zorganizować bibliotekę multimediów w witrynie WordPress, musisz być administratorem lub superadministratorem witryny.
  • Wtyczka do zarządzania biblioteką multimediów WordPress: Ponieważ nie ma innego sposobu na uporządkowanie biblioteki multimediów poza wtyczką, będziesz potrzebować dedykowanej wtyczki do organizacji plików biblioteki multimediów. Zobaczysz 2 tych wtyczek w działaniu w nadchodzących sekcjach.

Jak zorganizować Zorganizuj bibliotekę multimediów WordPress: podstawy

Zanim przejdziemy do pokazania, jak lepiej zorganizować bibliotekę multimediów, przyjrzyjmy się pokrótce, jak działa domyślna biblioteka multimediów w WordPress.

Za każdym razem, gdy przesyłasz nowy plik multimedialny do swojej witryny, WordPress automatycznie dodaje go do folderów na podstawie miesięcy i lat przesyłania.

Zazwyczaj, jeśli uzyskujesz dostęp do katalogu głównego swojej witryny, pliki multimedialne są przechowywane w public_html/wp-content/uploads teczka.

Wewnątrz tych folderów znajdują się podfoldery nazwane według roku, a następnie miesiąca przesłania pod nimi.

A jeśli pójdziesz do Media>Biblioteka w panelu administracyjnym WordPress możesz zobaczyć wszystkie dostępne miesiące i lata, klikając przycisk Wszystkie daty upuścić.

Ten format ma sens dla użytkowników, którzy preferują konfigurację folderów zorientowaną na czas.

Jednak dla większości właścicieli witryn korzystanie z tradycyjnego systemu archiwizacji zapewnia lepszą kontrolę nad biblioteką multimediów pod względem organizacji i łatwości dostępu.

Na przykład agencja może chcieć uporządkować pliki multimedialne według klientów, portfolio i branży. Ponadto bloger może preferować organizowanie plików multimedialnych WordPress według słów kluczowych, tematów lub kategorii.

Dzięki temu mają lepszą kontrolę nad strukturą swoich plików multimedialnych i mogą je łatwo przeglądać, szukając starych przesłanych plików.

To powiedziawszy, przyjrzyjmy się teraz, jak uporządkować pliki multimedialne WordPress za pomocą 2 z najpopularniejszych wtyczek, FileBird i Media Library Folders.

Używanie wtyczki Firebird do organizowania biblioteki multimediów WordPress

ognisty Ptak jest prawdopodobnie najpopularniejszą wtyczką folderu biblioteki multimediów WordPress. Ta łatwa w użyciu wtyczka zawiera interfejs typu „przeciągnij i upuść”, który pozwala użytkownikom błyskawicznie przesyłać i przenosić pliki i foldery w WordPress.

Jeśli używasz narzędzia do tworzenia stron w WordPress, FileBird jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi narzędziami do tworzenia stron i wtyczkami do optymalizacji obrazu.

Rekommenderad:  Jak łatwo odtwarzać pliki AIFF Windows [Guide]

Wtyczka jest dostępna w wersji darmowej i premium. Może być konieczne późniejsze uaktualnienie, ale darmowa wersja powinna wystarczyć na początek. Zobaczmy to w akcji.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę. Po aktywacji FileBird wprowadza pewne zmiany w bibliotece multimediów WordPress.

Jeśli więc nawigujesz do Media>Biblioteka na pulpicie administratora, zamiast widzieć tylko domyślny interfejs biblioteki multimediów, zobaczysz to;

Stamtąd możesz lepiej zorganizować swoją bibliotekę multimediów WordPress. Zobaczmy, co oferuje FileBird.

Tworzenie nowego folderu w bibliotece multimediów WordPress

Aby utworzyć nowy folder w FileBird, kliknij plik Nowy folder przycisk u góry.

Pojawi się nowa sekcja, w której wpiszesz nazwę folderu. Wprowadź nazwę w polu i kliknij przycisk Ratować przycisk. W tym przykładzie po prostu umieśćmy Wskazówki dotyczące blogowania.

Po zapisaniu folder zostanie dodany do listy. Możesz utworzyć dowolną liczbę folderów, wykonując te same czynności.

Tworzenie podfolderu w bibliotece multimediów WordPress

Możesz równie dobrze tworzyć podfoldery za pomocą FileBird. Oto jak.

Kliknij folder nadrzędny, aby go wybrać, a następnie kliknij plik Nowy folder przycisk u góry. The Nazwa folderu pojawi się pole.

Nadaj swojemu podfolderowi nazwę i kliknij przycisk Ratować przycisk. Nazywamy nasze podfoldery Wskazówki dotyczące WordPressa.

Po zapisaniu zobaczysz go w folderze nadrzędnym poniżej.

Wykonaj te same czynności, aby utworzyć więcej podfolderów.

Teraz, gdy masz już swoje foldery, możesz zacząć dodawać do nich pliki.

Tutaj możesz dodać istniejące pliki, pliki, które zostały już przesłane do biblioteki multimediów WordPress, lub dodać nowe pliki do folderu. Zacznijmy od istniejących plików.

Dodawanie istniejących plików do folderów w Bibliotece multimediów

Wybierz folder docelowy i przełącz do niego bibliotekę multimediów Widok listyzobaczysz pole obok wszystkich obrazów w bibliotece.

Zaznacz pola obok wszystkich obrazów, które chcesz dodać do folderu.

Po wybraniu tych obrazów przeciągnij je i upuść do folderu. Gdy to zrobisz, pojawi się podpowiedź wskazująca, że ​​​​chcesz przenieść określoną liczbę plików. Kontynuuj, aż dotrzesz do folderu docelowego.

Po zakończeniu wszystkie przenoszone pliki nie będą już dostępne w Wszystkie pliki teczka. Aby je zobaczyć, musisz otworzyć folder, do którego je przeniosłeś.

Jeśli Twoja biblioteka witryny znajduje się w Widok siatki kliknij na Wybierz zbiorczo przycisk u góry strony. Następnie wybierz pliki, klikając je.

Następnie przeciągnij i upuść pliki do wybranego folderu.

Dodawanie nowych plików do biblioteki multimediów

Jeśli pliki, które chcesz dodać do folderu, nie zostały jeszcze przesłane do biblioteki multimediów, nadal możesz dodać je bezpośrednio do folderu, wykonując poniższe czynności.

Najpierw wybierz folder, do którego chcesz przesłać obrazy, a następnie kliknij przycisk Dodaj nowe przycisk u góry ekranu.

Następnie przeciągnij plik z komputera i upuść go w dostępnym polu.

Alternatywnie kliknij Wybierz pliki przycisk. Twoja pamięć urządzenia zostanie otwarta, a następnie możesz zlokalizować i przesłać plik do WordPress.

Po zakończeniu przesyłania znajdziesz plik w wybranym folderze.

Usuwanie folderu w bibliotece multimediów WordPress

Aby usunąć folder w FileBird, kliknij folder prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuwać z wyświetlonych opcji.

Pojawi się okno dialogowe z prośbą o potwierdzenie, że chcesz usunąć folder. Kliknij Usuwać przycisk, aby kontynuować.

Usunięcie folderu w FileBird nie powoduje usunięcia znajdujących się w nim plików multimedialnych. Zamiast tego wszystkie obrazy zostaną przeniesione do folderu bez kategorii i można je zobaczyć w sekcji Wszystkie pliki.

Wstaw media bezpośrednio do stron i postów

Być może jest to najważniejszy powód, dla którego FileBird jest wybraną wtyczką do zarządzania plikami multimedialnymi dla większości użytkowników WordPress.

Rekommenderad:  Jak pobierać filmy z Twitter

Spośród wszystkich wtyczek biblioteki multimediów, które napotkaliśmy, tylko FileBird ma tę funkcję.

Możesz wstawiać obrazy z folderów do postów i stron bez przeszukiwania biblioteki multimediów, jak w trybie domyślnym. Oto jak to działa.

Otwórz post lub stronę, na której chcesz dodać swój obraz. Dodaj Blok obrazu i kliknij na Biblioteka multimediów.

Na następnym ekranie zobaczysz wszystkie foldery utworzone za pomocą FileBird.

Otwórz folder, w którym przechowywany jest obraz. Po znalezieniu wybierz obraz i kliknij Wybierać przycisk, aby dodać go do strony.

To wszystko. Pomyślnie wstawiłeś obraz do WordPressa za pomocą plików.

Istnieją inne funkcje Firebirda. Możesz utworzyć inteligentną galerię obrazów lub galerię dokumentów.

Aby cieszyć się pełną funkcjonalnością tej niesamowitej wtyczki, rozważ uaktualnienie do wersji premium.

Korzystanie z wtyczki folderów biblioteki multimediów Uporządkuj bibliotekę multimediów WordPress

Folder biblioteki multimediów to kolejny świetny menedżer plików, który pomoże Ci profesjonalnie zorganizować i zarządzać biblioteką multimediów WordPress.

Możesz zarządzać wszystkimi typami multimediów obsługiwanymi przez WordPress i organizować je w foldery i kategorie.

Dzięki interfejsowi typu „przeciągnij i upuść” przesyłanie, przenoszenie, kopiowanie, zmiana nazwy oraz usuwanie plików i folderów jest łatwe.

Darmowa wersja pozwala tylko na 10 folderów. Aby utworzyć więcej, musisz przejść na wersję pro.

Aby użyć tej wtyczki, pierwszą linią działania jest jej instalacja i aktywacja.

Po aktywowaniu wtyczki pojawi się nowa karta o nazwie Foldery biblioteki multimediów zostanie dodany do lewego panelu pulpitu administratora. Kliknij go, a zostaniesz przeniesiony na stronę folderu wtyczek.

Tutaj możesz dodawać nowe pliki i foldery. Możesz je także przenosić, zmieniać ich nazwy, kopiować i usuwać.

W tym przykładzie użyjemy tej wtyczki do tworzenia nowych folderów i przesyłania do nich plików multimedialnych. Podążaj za nami.

Twórz foldery i podfoldery w WordPress

Aby utworzyć nowy folder, po prostu kliknij na Dodaj folder przycisk u góry.

A Nazwa folderu pojawi się pole. Wprowadź nazwę swojego folderu i kliknij Utwórz folder przycisk obok.

Note: Nie możesz spacji nazw folderów w WordPress. Jeśli chcesz użyć więcej niż jednego słowa, użyj podkreślenia lub łącznika, aby je rozdzielić. Dodajemy Blogging_Tips

Następnie, aby utworzyć podfoldery w określonym folderze, wybierz folder, a następnie kliknij przycisk Dodaj folder przycisk.

The Nazwa folderu pojawi się w ten sam sposób, wprowadź swój podfolder. Nazwij i kliknij przycisk tworzenia folderu.

Właśnie stworzyliśmy 2 nowe podfoldery, WordPress_Porady, I SEO_Porady pod Blogging_Tips, wykonując powyższy krok.

Aby je zobaczyć, kliknij przycisk małej strzałki obok folderu nadrzędnego Blogging_Tips.

Teraz dodajmy kilka plików do twoich folderów.

Dodawanie plików do folderów w folderze Media Library

Wybierz folder, do którego chcesz dodać pliki, klikając go, a następnie kliknij przycisk Dodaj plik przycisk u góry.

Pojawi się interfejs przesyłania plików. Możesz przeciągnąć i upuścić plik z komputera do pola lub kliknąć przycisk Wybierz plik przycisk. Po dodaniu pliku kliknij przycisk Wgrywać przycisk obrazu.

Po zakończeniu przesyłania plik pojawi się na ekranie jako miniatura z nazwą pliku pod spodem.

Używanie tych obrazów w dowolnym miejscu w witrynie WordPress jest takie samo, jak w przypadku innych plików w bibliotece multimediów.

Przenoszenie i kopiowanie plików w folderze Media Library

Czasami możesz chcieć przenieść niektóre przesłane pliki do innego folderu. Oto jak.

Kliknij Przenosić ikona u góry. Ikona zmieni kolor na niebieski i zobaczysz Przeciąganie i upuszczanie jest ustawione na przenoszenie plików.

Rekommenderad:  Jak odtwarzać muzykę Spotify na wielu urządzeniach

Następnie znajdź plik, który chcesz przenieść, a następnie przeciągnij go do folderu docelowego na lewym panelu bocznym.

Aby skopiować obraz, kliknij przycisk Kopiuj ikona u góry. Ikona zmieni kolor na niebieski i zobaczysz Przeciąganie i upuszczanie jest ustawione na kopiowanie plików.

Następnie przeciągnij i upuść plik do folderu docelowego. Dzięki temu pomyślnie skopiowałeś obraz do folderu.

Zmiana nazw plików w wordpress

Zmiana nazw plików i folderów w WordPress jest bardzo łatwa dzięki wtyczce Media Library Folder. To kwestia kilku kliknięć. Zobaczmy.

Aby zmienić nazwę pliku obrazu, najpierw znajdź obraz, którego nazwę chcesz zmienić, w folderze wtyczki i zaznacz pole pod nim.

Następnie kliknij przycisk Zmień nazwę u góry ekranu.

Pojawi się pole Nazwa pliku. Wprowadź nową nazwę, której chcesz użyć, i kliknij znajdujący się obok niej przycisk Zmień nazwę, aby zapisać zmiany.

Zmiana nazwy folderu w folderze Media Library

Niestety, nie możesz zmieniać nazw ani przenosić folderów za pomocą wtyczki Media Library Folder. Możesz zmieniać tylko nazwy plików.

Istnieje jednak proste obejście, które można zastosować. Po prostu utwórz nowy folder, przenieś wszystkie pliki z folderu, którego nazwę chcesz zmienić, do nowego folderu, a następnie usuń stary folder.

Usuwanie plików i folderów w folderze biblioteki multimediów

Aby usunąć dowolny folder z folderu biblioteki multimediów, kliknij go prawym przyciskiem myszy. Pojawią się dwie opcje, wybierz Usunąć ten folder?

Następnie pojawi się okno dialogowe z prośbą o potwierdzenie. Kliknij OK przycisk, aby kontynuować. Twój folder zostanie usunięty.

Aby usunąć plik, znajdź plik i zaznacz znajdujące się pod nim pole.

Następnie kliknij Usuwać ikonę na górnym pasku narzędzi. Potwierdź usunięcie, klikając OK w dialogu, który się pojawi.

Inne wtyczki, które możesz sprawdzić, to m.in Ulepszona biblioteka multimediów, CatFoldery, Prawdziwa biblioteka multimediówI Asystent biblioteki multimediów.

Więcej przydatnych samouczków WordPress:

Podsumowanie

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zlokalizować stary plik w WordPressie, zgodzisz się, że jest to poważny problem. Ale tak nie musi być.

Możesz organizować i zarządzać swoją biblioteką multimediów WordPress, tak jak robisz to z plikami na swoim komputerze.

Pokazaliśmy Ci najlepszy sposób organizowania plików biblioteki multimediów WordPress w folderach za pomocą 2 różne wtyczki.

Chociaż te wtyczki oferują kilka przydatnych funkcji od razu po wyjęciu z pudełka, może być konieczne uaktualnienie do ich wersji premium w miarę rozwoju witryny.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik okaże się pomocny. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, daj nam znać w sekcji komentarzy.