Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zostać dobrym twórcą stron internetowych w oparciu o plan pięciu kroków?

Aby zostać biegłym programistą stron internetowych, musisz dokładnie zrozumieć podstawowe technologie sieciowe, takie jak HTML, CSS i JavaScript.

Zaleca się także poznanie technologii CSS i frameworków związanych z CSS.

Opanowanie tych podstawowych umiejętności tworzenia stron internetowych pomoże Ci lepiej korzystać z języków programowania stron internetowych.

Ponieważ tworzenie stron internetowych jest jednym z najbardziej dochodowych zawodów w świecie technologii informatycznych, w tym artykule przedstawimy wskazówki, które pomogą Ci stać się skutecznym twórcą stron internetowych w krótszym czasie.

Inhaltsverzeichnis

Jak zostać programistą internetowym?

Aby zostać ekspertem Web Developermusisz przestrzegać programu pięciu kroków.

 1. Naucz się podstaw tworzenia stron internetowych.
 2. Wybierz specjalność.
 3. Poznaj ważne języki programowania związane z tworzeniem stron internetowych i wybraną przez Ciebie specjalizacją.
 4. Pracuj nad projektami, aby udoskonalić swoje umiejętności jako: Web Developer.
 5. Zbuduj portfolio tworzenia stron internetowych.

1. Naucz się podstaw tworzenia stron internetowych

Pierwszym i najlepszym krokiem jest nauczenie się podstaw tworzenia stron internetowych, w tym zrozumienia HTML (Hipertekstowy język znaczników), CSS (Kaskadowe arkusze stylów) i JavaScript.

Wielu twórców stron internetowych korzysta z kursów programowania, aby przyspieszyć proces nauki. Obozy programistyczne zostały zauważone, ponieważ są intensywne i kompleksowe oraz skupiają się na zatrudnieniu; Ich celem jest nauczenie ludzi praktycznych umiejętności pozwalających zostać wpływowymi twórcami stron internetowych.

Praktyczne korzyści płynące z kursów programowania stają się z czasem coraz bardziej widoczne. Ponadto pracodawcy bardziej cenią umiejętności i doświadczenie niż wykształcenie, a każdy, kto udowodni swoje umiejętności, otrzyma wynagrodzenie na takich samych zasadach, jak programiści z wykształceniem wyższym.

2. Wybierz obszar specjalizacji

Zadania związane z tworzeniem stron internetowych są bardzo różnorodne. Powinieneś skupić się na jednym obszarze specjalizacji, aby precyzyjnie doskonalić swoje umiejętności. Jednak najlepszy rynek pracy mają następujące trzy obszary:

 • Front-end Programista: programista front-end pracuje bardziej nad programowaniem po stronie klienta niż nad jakąkolwiek częścią witryny lub aplikacji. Ta sekcja może obejmować układ, projekt witryny i sposób interakcji użytkowników z nią.
 • Zaplecze Deweloper: programista zaplecza po stronie serwera koncentruje się na podstawowym kodowaniu. Strona serwera koncentruje się na działaniu witryny i może obejmować bazy danych, serwery, sieci, hosting i nie tylko.
 • Pełny stos Programista: Programista full-stack zna się na programowaniu front-end i back-end i pracuje po obu stronach witryny.

3. Naucz się ważnych języków programowania związanych z tworzeniem stron internetowych

Niezależnie od tego, na czym się koncentrujesz, musisz wiedzieć, jak używać różnych języków programowania do tworzenia i projektowania stron internetowych. Zgodnie z tym wyjaśnieniem, jakie są najczęściej używane języki programowania? Jak wspomnieliśmy, nauka HTML, CSS i JavaScript są nieuniknione dla twórców stron internetowych, ale w dziedzinie języków programowania stron internetowych należy wspomnieć o:

 • Rubin: Rubin język programowania to bardziej znany ze swojego popularnego frameworka Ruby on Rails; kod źródłowy napisany w tym frameworku jest bardzo czytelny. Ruby to potężny język po stronie serwera, dlatego używa go wiele witryn, w tym GitHub i Groupon. Jedną z cech tego powszechnie używanego języka w tworzeniu stron internetowych jest jego dynamika i orientacja obiektowa.
 • PHP jest jednym z najczęściej używanych języków programowania sieciowego do tworzenia aplikacji internetowych i stron internetowych. Język ma dużą społeczność programistów i wiele zasobów edukacyjnych. Jest dynamiczny i zapewnia elastyczne środowisko dla programistów.
 • Java: Nie myl JavaScriptu z Javą. Java to długoletni i stabilny język programowania, zapewniający najlepszą wydajność w prawie wszystkich dziedzinach. Jednym z takich obszarów jest tworzenie stron internetowych.
 • C# jest językiem ogólnego przeznaczenia język programowania i nie jest specyficzny dla programowania sieciowego. Aplikacje internetowe zbudowane na frameworku ASP.NET często bazują na C#. Ogólnie aplikacje w ASP.NET są tworzone w języku Visual Basic lub C#; Można to jednak zrobić za pomocą języków .NET.
 • ASP.net: ASP.net to jeden z głównych języków programowania backendowego w dziedzinie projektowania i jest w pewnym sensie konkurentem PHP. Zaletą programowania w języku ASP.Net jest to, że strony internetowe zaprojektowane w tym języku są pisane i debugowane w środowisku Visual Studio i zapewniają programistom wszystkie narzędzia potrzebne do projektowania i kodowania interfejsu użytkownika. Bazą danych, z której można korzystać w tym języku, jest serwer SQL. Aby pracować z ASP.NET, musisz znać koncepcje orientacji obiektowej i zawiłości frameworku .NET.

Listę można ciągnąć dalej, ale inwestowanie w którykolwiek z tych języków programowania WWW opłaca się znakomicie. Tworzenie stron internetowych jest różnorodne, a lista wszystkiego, co możesz zrobić w tej dziedzinie, jest zbyt długa, aby omówić ją w tym artykule.

CZYTAĆ:  Jak zmienić lokalizację pobierania przeglądarki Google Chrome na dowolnej platformie

4. Pracuj nad projektami, aby zwiększyć swoje umiejętności jako programista WWW

Ucząc się podstaw HTML, CSSi JavaScript, które są podstawą umiejętności programowania w Internecie, jesteś gotowy do pracy nad projektem internetowym. W miarę postępów i umieszczania zestawu umiejętności a Web Developer w praktyce, zdobędziesz doświadczenie. Niektóre z tych umiejętności technicznych są trudne, jak na przykład programowanie w Pythonie, używanie SQL i biblioteki funkcji jQuery lub używanie narzędzi takich jak Git do kontroli wersji. Najlepszym sposobem na udoskonalenie umiejętności tworzenia stron internetowych jest rozpoczęcie; im częściej będziesz korzystać z tych narzędzi, tym lepszej jakości kod napiszesz.

5. Zbuduj portfolio tworzenia stron internetowych

Jak Web Developer, dostarczenie atrakcyjnego portfolio prezentującego Twoje najważniejsze umiejętności może być najlepszym CV podczas ubiegania się o pracę. Aby stworzyć portfolio, które wyróżni Cię z tłumu, musisz pamiętać o trzech rzeczach:

 • Po pierwsze, Twoje portfolio jako twórca stron internetowych powinien obejmować różnorodny zestaw zadań związanych z tworzeniem stron internetowych. Profesjonalne portfolio powinno wyróżniać się i wyróżniać, przedstawiać najlepsze Twoje prace i pokazywać, jakimi narzędziami biegle posługujesz się.
 • Zastanów się, co sprawia, że ​​Ty i Twoja praca są wyjątkowe. Podkreśl umiejętności tworzenia stron internetowych, które wyróżnią Cię z tłumu.
 • Pokaż swój przepływ pracy. Pracodawcy nie patrzą tylko na jakość wykonywanej przez Ciebie pracy, ale także na to, jak radzisz sobie z problemami. Raportowanie sposobu budowania projektów pomoże rekruterom i menedżerom ds. rekrutacji zrozumieć Twoje stanowisko. To doskonała okazja, aby zaprezentować umiejętności komunikacyjne, które wyróżnią Cię na tym stanowisku. rysować.

Jak mogę bardzo szybko zostać programistą internetowym?

Obozy szkoleniowe z kodowania są popularną opcją dla początkujących twórców stron internetowych. Te krótkie, intensywne zajęcia zapewniają praktyczną naukę i możliwość zdobycia umiejętności przydatnych w pracy w zaledwie 12 tygodni.

Wielu twórców stron internetowych zazwyczaj rozpoczyna swoją karierę od uzyskania dyplomu z inżynierii oprogramowania, informatyki lub dziedziny pokrewnej. Jednakże osoby te mogą pochodzić z zupełnie innych obszarów. Coraz większa liczba profesjonalistów robi wszystko, aby pokazać, że nie jest gorsza od tych, którzy specjalizują się w informatyce.

Co trzeba zrobić, aby zostać programistą internetowym?

Stać się dobrem Web Developermusisz się uczyć:

 • Podstawy: Aby zostać Web Developer, musisz kompleksowo zrozumieć, jak działa sieć. Pogłębi to Twoją wiedzę nt HTML I CSS. Ta zaleta pozwala budować i projektować bardziej zaawansowane statyczne strony internetowe przy użyciu frameworków takich jak Flexbox. Pomaga także poznać techniki rozwiązywania problemów i logikę zaawansowanych koncepcji programowania.
 • Podstawy programowania: Podstawowa znajomość JavaScript i programowania obiektowego jest punktem wyjścia dla twórców stron internetowych, ponieważ poprawia zdolność pisania i budowania komponentów.
 • Frameworki front-end: Dla początkujących twórców stron internetowych niezbędna jest nauka używania React i JavaScript do tworzenia bogatych, dynamicznych stron internetowych i interfejsów użytkownika na profesjonalnym poziomie.
 • Zostać Web Developermusisz znać sposób działania serwerów internetowych, aby lepiej wykorzystywać nowoczesne platformy backendowe.
 • Programowanie po stronie serwera: Twórcy stron internetowych muszą rozumieć mechanizmy tworzenia szablonów i renderowania po stronie serwera, aby prawidłowo implementować szablony dla stron internetowych, które mają obsługiwać dane dynamiczne. Przykładowo, jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem stron produktowych sklepu e-commerce, musisz posiadać odpowiednią wiedzę w tym zakresie. Najważniejszą rzeczą, której należy się nauczyć, są wzorce projektowe.
 • Bazy danych: Twórcy stron internetowych muszą rozumieć podstawowe pojęcia dotyczące danych i nauczyć się zarządzać bazami danych i danymi na serwerze internetowym.

Podobnie jak w innych obszarach technologii, twórcy stron internetowych muszą uczyć się sieci i uczyć się dalej, ponieważ języki i techniki programowania stale się zmieniają. Oprócz nauki koncepcji programowania na obozach startowych, udział w forach i projektach open source, takich jak GitHub czy Bootstrap, podniesie Twój poziom umiejętności i świadomość.

Ile języków programowania powinien znać web developer?

Czy jesteś początkujący? Web Developer czy profesjonalista? Nad jakimi projektami pracujesz lub chcesz pracować i co Cię czeka dalej? Proste pytanie ze złożoną odpowiedzią. Zależy to od kilku zmiennych.

 • Jeśli jesteś nowicjuszem Web Developer, warto zacząć od podstaw, ale z drugiej strony to poziom Twojej wiedzy może wyróżnić Cię na tle konkurencji. Ostatecznie rozwiązaniem jest określenie, które języki są pomocne w Twojej dziedzinie, jaki poziom wiedzy jest dla Ciebie odpowiedni, a które są bardziej popularne.

Im więcej języków programowania znasz, tym lepiej

Jeśli jesteś Web Developer, bądź pewien, że ta branża się rozwija. Według Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych oczekuje się, że do 2026 r. rynek twórców stron internetowych znacząco wzrośnie.

Według badań, im bardziej doświadczeni są programiści WWW, tym większe prawdopodobieństwo, że z czasem staną się programistami typu full-stack i zarobią więcej pieniędzy. Aby rozwijać swoją karierę jako programista stron internetowych, niezbędna jest ciągła nauka nowych i specjalistycznych języków, aby lepiej współpracować z zespołami pracującymi nad szeroką gamą projektów lub zarządzać nimi.

Najpopularniejsze języki programowania

 • W odpowiedzi na pytanie jaki język programowania jest obecnie najczęściej używany, witryna internetowa stacji kolejowej przeprowadziła ankietę, która wykazała JavaScript (80 procent), SQL (47 procent), Python (35 procent) i Java (27 procent). Są zainteresowani tą dziedziną.
 • Zawsze pamiętaj o tej zasadzie; jeśli jesteś Web Developernauka jednego lub więcej z tych języków jest prawie niezbędna, niezależnie od Twojej wiedzy.
 • Respondenci uznali JavaScript i Python za języki, z którymi pracuje się najprzyjemniej, co nie tylko świadczy o ich popularności, ale także pokazuje, że popularność ta przede wszystkim zostanie zapewniona w przyszłości.
 • Co ciekawe, nawet z listą co najmniej 17 języki programowania33% respondentów zaznaczyło inne, co wskazuje, że początkujący programiści chętniej wypróbowują nowe języki.
CZYTAĆ:  12 ulubionych skryptów AutoHotKey, których możesz użyć do …

Najszybciej rozwijające się języki

Wraz ze wzrostem liczby aplikacji internetowych powinniśmy spodziewać się zmian na liście popularnych języków programowania. Na pytanie, jakie technologie będą miały największy wpływ na ich branżę w ciągu najbliższych 5-10 lat, duża liczba respondentów badania (78%) jako najważniejszą szansę na rozwój wskazała sztuczną inteligencję i jej podzbiór, czyli uczenie maszynowe.

Inne technologie, które według przewidywań opinii będą popularne w przyszłości, to Internet rzeczy (54 proc.), rzeczywistość rozszerzona (53 proc.) i Blockchain (41 proc.). Chociaż respondenci uważają, że technologie te staną się popularne w przyszłości, tylko kilku programistów współpracowało z nimi bezpośrednio. 83% respondentów nie pracowało jeszcze na platformach AI ani technologii blockchain, a 80% nie ma doświadczenia w pracy z urządzeniami IoT.

Jakich języków powinien uczyć się początkujący web developer?

Biorąc pod uwagę pięć obszernych obszarów, tj. Sztuczną Inteligencję, Uczenie Maszynowe, Internet Rzeczy, Rzeczywistość Rozszerzoną i Blockchain, oczekuje się w nich znacznego wzrostu i rozwoju, co będzie miało bezpośredni wpływ na rynek pracy programistów internetowych, ponieważ wszystkie te obszary przyczyniają się do tworzenia stron internetowych, a interaktywne aplikacje internetowe muszą mieć możliwość komunikowania się z użytkownikami.

Co sprawia, że ​​jesteś dobrym programistą internetowym?

Jakich umiejętności poszukują firmy i jak początkujący programiści mogą wyróżnić się na rynku? Na początek rozważ następującą definicję, która daje pełny obraz dobrego programisty: „Pisze funkcjonalny kod, który jest testowany pod kątem poprawności, dostarcza na czas, wykorzystuje najlepsze wzorce projektowe, Jest bardzo czytelny, płynnie komunikuje się z zespołem programistów i ciągłego doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności.” Według tej definicji dobro Web Developer powinien posiadać następujące cechy:

 • Kod aplikacji pisze: Komputery to maszyny precyzyjne. Najmniejsze odchylenie od oczekiwań komputera oznacza, że ​​kod się nie skompiluje, nie uruchomi lub będzie zawierał błędy. Programowanie i tworzenie oprogramowania ma na celu pisanie przepisów, które komputer będzie w stanie skutecznie przetworzyć i zapewnić pożądany rezultat. Innymi słowy, dobry twórca stron internetowych powinien pisać kod, który działa. Zwraca uwagę na szczegóły i stale sprawdza kod, aby znaleźć części, które nie działają poprawnie. Pisze czysty kod, który ma dobrą strukturę i wykorzystuje narzędzia do identyfikacji potencjalnych błędów przed wykonaniem kodu.
 • Pisze kod, który działa: To, że kod działa, nie oznacza, że ​​działa. Wykonanie kodu to dopiero początek. Kod, który nie działa poprawnie, jest tak samo bezużyteczny i niebezpieczny, jak kod, który w ogóle nie działa. Nieprawidłowe wyniki mogą mieć tragiczne konsekwencje: od błahych problemów z interfejsem użytkownika, które frustrują użytkowników końcowych i powodują, że przestają odwiedzać witrynę, po zmniejszenie przychodów i bankructwo.
 • Wszystkie błędy przeoczone przez twórców stron internetowych mogą powodować awarie aplikacji, uszkodzenie danych, naruszenia bezpieczeństwa lub ominięcie mechanizmów bezpieczeństwa. Jeśli te błędy wystąpią na etapie wykonywania i zostaną wykryte przez użytkownika końcowego, powodują problemy z bezpieczeństwem. Tak jak struktury fizyczne wymagają dokładnych testów w celu zapewnienia zgodności z przepisami i regulacjami, aplikacje internetowe wymagają tych samych rygorystycznych standardów. Dlatego dobry programista powinien mieć nastawienie oparte na testach i aktywnie rozważać wszystkie scenariusze, w których mogą wystąpić błędy, jak sobie z nimi poradzić, a także pisać testy, które udowodnią, że kod jest poprawny.
 • Przestrzega harmonogramów: Komputery służą do poprawy wydajności i produktywności. Pozwalają użytkownikom robić rzeczy szybciej i wydajniej. Oszacowanie czasu realizacji projektu jest trudne, ponieważ przy budowie skomplikowanych aplikacji internetowych może pojawić się wiele nieznanych i nieoczekiwanych problemów. Zawsze istnieje pokusa, aby nie doceniać i ignorować istotne i dokładne szczegóły, aby szybciej załatwić sprawę. Jednak niedostateczna uwaga na czas realizacji projektu jest niebezpieczna i powoduje stres, wypalenie zawodowe, symbiozę i niekorzystne reakcje klientów. Identyfikacja wszystkich szczegółów projektu, realistyczne podejście do ilości pracy nad projektem i uwzględnienie większej ilości czasu na uporanie się z nieoczekiwanymi problemami to kluczowe punkty. Dobry programista ma uzasadnione oczekiwania, otwarcie zastanawia się nad problemami i oferuje rozwiązania, aby je naprawić.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie redmiPobierz motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo