Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zostać licencjonowanym agentem ubezpieczeniowym

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zostać licencjonowanym agentem ubezpieczeniowym

Chociaż niektórzy absolwenci szkół średnich odcisnęli piętno w branży ubezpieczeniowej, większość licencjonowanych agentów ubezpieczeniowych to absolwenci szkół wyższych.

Każdy stan ma określone wymagania dotyczące licencji. Podejdziesz do egzaminu na licencję ubezpieczeniową w wybranym przez siebie obszarze – takim jak auto, życie lub inne. Możesz złożyć wniosek online, aby przystąpić do egzaminów.

Chociaż sprzedaż ubezpieczeń jest stosunkowo łatwym obszarem do włamania, nie jest łatwo osiągnąć sukces. Potrzebujesz ogromnej wiedzy biznesowej z mieszanką marketingowego know-how.Dlaczego agenci ubezpieczeniowi potrzebują licencji?

Istnieje wiele rodzajów ubezpieczeń. Agenci ubezpieczeniowi potrzebują licencji obejmującej każdy rodzaj ubezpieczenia.

Uzyskanie odpowiedniej licencji jest wymagane przez branżę ubezpieczeniową – wymagają tego państwa. Jest więc zrozumiałe, że licencje są również wymagane przez każdą agencję ubezpieczeniową.

Jak długo trwa uzyskanie licencji agenta ubezpieczeniowego?

W przypadku każdego rodzaju licencji ubezpieczeniowej ktoś musi ukończyć połączenie szkolenia stacjonarnego i niezależnej nauki. Wymagana jest minimalna liczba godzin.

To, jak szybko poradzisz sobie z różnymi rodzajami ubezpieczeń, zależy od Ciebie. Być może pracujesz na pełny etat i wieczorami bierzesz udział w kursach ubezpieczeniowych. Lub możesz brać udział w kursach w celu uzyskania licencji ubezpieczeniowych w pełnym wymiarze godzin.

Jeśli nie masz jeszcze dyplomu ukończenia studiów wyższych, a studiujesz, skup się na ekonomii, finansach, zarządzaniu ryzykiem i marketingu.

Zostań Licencjonowanym Agentem Ubezpieczeniowym w 7 Łatwe kroki

Twoja pierwsza decyzja to jaka będzie struktura pracy?

Captive Agent – ​​Ta osoba będzie sprzedawać ubezpieczenia dla jednej firmy.

Niezależny agent – ​​Ta osoba sprzedaje ubezpieczenia dla wielu firm.

1. Wybierz, jakim typem agenta ubezpieczeniowego chcesz zostać

Większość agentów stopniowo uzyskuje wszystkie możliwe licencje, ale specjalizuje się.

Rekommenderad:  Jak uzyskać zwrot pieniędzy na Amazon

Na przykład ktoś może zdecydować się na uzyskanie licencji na ubezpieczenie na życie i być tylko agentem ubezpieczeń na życie lub skupić się na ubezpieczeniach zdrowotnych. Ubezpieczenia na życie i zdrowotne mieszczą się w szerokiej kategorii linii osobistych.

Oto kilka innych typów:

  • Straty majątkowe (także osobiste)
  • Ubezpieczenia pojazdów (pojazdy osobowe, motocykle, samochody kempingowe)
  • Ubezpieczenie komercyjne
  • Ubezpieczenie na wypadek niepełnosprawności
  • Ubezpieczenie opieki długoterminowej

2. Wybierz produkty ubezpieczeniowe, które chcesz sprzedawać

Polisy majątkowe i wypadkowe chronią przed pożarem, kradzieżą, wypadkami samochodowymi i innymi szkodami.

Zasady biznesowe mogą obejmować majątek i wypadki, a także odpowiedzialność.

Specjalizacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych mogą obejmować świadczenia dotyczące opieki długoterminowej i niepełnosprawności.

Stany przestrzegają określonych wytycznych, których ktoś musi przestrzegać, aby uzyskać licencję. Stany wymagają podjęcia określonych kroków i zdania egzaminu państwowego z każdej dziedziny.

3. Spełnij wymagania dotyczące licencji wstępnej

Przed zapisaniem się na egzamin większość stanów wymaga odbycia kursu przygotowującego do uzyskania licencji. Szkolenie przed uzyskaniem licencji zapewni podstawowe doświadczenie w tej dziedzinie. Szczególnym wymaganiem jest zdanie weryfikacji przeszłości.

Kursy przygotowujące do uzyskania licencji zwykle kosztują od 200 do 200 USD2,000.

4. Zdaj egzamin państwowy i zdobądź licencję

Po kursie przedlicencyjnym możesz studiować swój konkretny obszar zainteresowania. Następnie zarejestrujesz się, aby przystąpić do państwowego egzaminu licencyjnego w danej dziedzinie, aby spełnić wymagania licencyjne.

Po zdaniu egzaminu państwowego możesz złożyć wniosek o licencję za pośrednictwem stanu. Egzaminy na licencję ubezpieczeniową kosztują od 40 do 150 USD, w zależności od rodzaju ubezpieczenia.

Musisz zdać egzamin państwowy, zanim będziesz mógł sprzedawać ubezpieczenia.

5. Prześlij aplikacje o pracę

Po ukończeniu studiów i egzaminów możesz złożyć podanie do agencji. Upewnij się, że wniosek jest kompletny, a zwłaszcza wyniki każdego zdanego egzaminu.

Rekommenderad:  W centrum uwagi: ChainCustom chce wstrząsnąć biżuterią dzięki niestandardowym, niedrogim elementom

Sprawdź swoją aplikację i popraw ewentualne błędy. Papierkowa robota ma ogromne znaczenie w tej dziedzinie. Błędy w aplikacji mogą zdyskwalifikować Cię z drugiej rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz również zajrzeć do LinkedIn, aby znaleźć agentów ubezpieczeniowych w zakresie marketingu i możliwości zatrudnienia.

6. Umów się na spotkanie z Towarzystwem Ubezpieczeniowym

Po rozpoczęciu pracy spodziewaj się, że będziesz pracować co najmniej 40 godzin tygodniowo. Wiele z tych godzin może przypadać na wieczory i weekendy, aby dostosować się do harmonogramów pracy klientów.

Oprócz posiadania odpowiednich licencji, zostaniesz poproszony o wypełnienie wniosku poprzez poddanie się kontroli przeszłości.

Gdy to wszystko zostanie ukończone, możesz rozpocząć sprzedaż dla firm ubezpieczeniowych franczyzowych lub czołowych dostawców ubezpieczeń dla małych firm.

7. Wypełnij wymagania dotyczące kontynuacji edukacji

Wymagania dotyczące kształcenia ustawicznego różnią się w zależności od stanu. Najczęstszym wymaganiem wielu stanów jest 24 godziny kształcenia ustawicznego – kurs, seminarium – co dwa lata.

Krajowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Agentów Ubezpieczeniowych często oferuje seminaria internetowe i dostarcza informacji na temat opcji edukacyjnych.

Ile kosztuje zostanie agentem?

Kursy przygotowujące do uzyskania licencji mogą kosztować od 200 do 2000 USD. Kursy i materiały do ​​nauki dla każdego rodzaju ubezpieczenia mogą kosztować od 60 do 300 USD. A opłata za każdy egzamin państwowy może kosztować od 40 do 150 dolarów.

Po zdaniu określonego egzaminu opłata za złożenie wniosku do stanu o licencję może kosztować od 30 do 200 USD. Opłaty za sprawdzenie przeszłości mogą kosztować od 30 do 100 USD.

Uruchamiasz do tego kalkulator? Nie zapomnij dodać kosztu uzyskania wykształcenia wyższego.

Pamiętaj, że koszty te różnią się w zależności od stanu.

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy?

Przeciętny agent zarabia około 80 000 $ rocznie. Zakres wynagrodzeń wynosi od 18 000 do 186 000 USD.

Rekommenderad:  Jak śledzić telefon komórkowy dla bezpieczeństwa?

Wynagrodzenie zależy od rodzaju obsługiwanej branży, a także od lokalizacji w kraju.

Twoje wynagrodzenie może być pensją plus prowizja. Czasami twój staż pracy i historia sprzedaży z agencjami określają, w jaki sposób zostaniesz wynagrodzony.

Jakie kwalifikacje są potrzebne, aby zostać agentem ubezpieczeniowym?

Cóż, lepiej naprawdę lubić ludzi i pomagać ludziom. Agenci często są polecani ze względu na usługi, które świadczą innym klientom. Aspekty usług, które klienci najbardziej cenią, to terminowość odpowiedzi i łatwość dostępu. Musisz być dostępny, gdy potrzebne są usługi.

Oto kilka innych umiejętności, które powinieneś posiadać jako ubezpieczyciel:

  • Dobry z matematyki
  • Dobry w słuchaniu ludzi
  • Potrafi szybko reagować na pytania i reklamacje, jest chętny do kontaktu z klientem w każdej chwili.
  • Potrafi wykonać podstawową fotografię
  • Niektórzy są punktualni na każde spotkanie