Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zostać niszowym pisarzem: przewodnik krok po kroku dla początkujących

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zostać niszowym pisarzem: przewodnik krok po kroku dla początkujących

Czy jesteś zmęczony tworzeniem ogólnych, pustych treści? Czy chcesz specjalizować się w jednej dziedzinie pisania i zostać pisarzem niszowym? W takim razie jesteś we właściwym miejscu!

Zostanie pisarzem niszowym to świetny sposób na oddzielenie się od konkurencji i zdobycie pozycji autorytetu w określonej dziedzinie. Ale jak w ogóle zacząć?

W tym artykule przyjrzymy się działaniom, które możesz podjąć, aby stać się dochodowym pisarzem niszowym.

Omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć karierę niszowego pisarza, od wyboru tematu po rozwijanie umiejętności i tworzenie portfolio.

Co to jest pisarz niszowy?

Profesjonalny pisarz znany jako pisarz niszowy specjalizuje się w tworzeniu treści dla określonej branży lub tematu.

W przeciwieństwie do pisania w ogóle, pisarz niszowy koncentruje się na określonym temacie, aby budować wiedzę i doświadczenie. Termin „nisza” odnosi się do wyspecjalizowanego segmentu rynku, a pisarz niszowy zaspokaja specyficzne potrzeby tego niszowego sektora rynku.

Niszowy pisarz powinien przeprowadzać szeroko zakrojone badania, być na bieżąco z trendami w branży i solidnie rozumieć swój rynek docelowy.

Muszą także być doskonałymi pisarzami, którzy potrafią tworzyć wciągające treści, które przemawiają do odbiorców. Skuteczność zamierzonego przekazu jest zwiększona, ponieważ praca pisarza niszowego jest zazwyczaj szczególnie ukierunkowana i napisana dla określonej publiczności.

Niszowi pisarze mogą pisać na różne tematy, w tym finanse, technologię, zdrowie i styl życia. Mogą tworzyć różnorodne materiały, w tym posty na blogach, artykuły, oficjalne dokumenty i posty w mediach społecznościowych.

Wykwalifikowany pisarz niszowy może zapewnić wysokiej jakości treści zoptymalizowane pod kątem interesujących i edukacyjnych wyszukiwarek.

Niszowi pisarze są bardzo poszukiwani, ponieważ firmy i organizacje starają się zdobyć pozycję liderów myśli w swoich wyspecjalizowanych branżach.

Która nisza pisarska jest najbardziej opłacalna?

Oto niektóre nisze pisarskie, które bardzo dobrze płacą:

Finanse

Konsumenci wydają miliony dolarów każdego roku na pożyczki, karty kredytowe i inne usługi finansowe. Oznacza to, że na inwestycje w tworzenie treści dostępnych jest dużo pieniędzy z banków, firm obsługujących karty kredytowe i innych źródeł, co czyni ją jedną z najbardziej dochodowych nisz.

Pisarze finansowi są obecnie bardzo poszukiwani i to wspaniałe, że firmy mają środki na zatrudnianie specjalistów w tej dziedzinie pisania.

Większość większych instytucji finansowych szuka świeżych perspektyw i przekonujących narracji. Ta specjalność pisania zawiera wyłącznie wysokiej jakości i przydatne informacje; nie ma artykułów puchowych.

Istnieje zapotrzebowanie na następujące tematy w dziedzinie pisania finansów:

 • Osobiste finanse
 • Akcje finansowe
 • Kryptowaluty
 • Rachunkowość
 • Asygnowanie

Znajdź tematy, o których czujesz się komfortowo, jeśli jesteś nowy w niszy finansowej. Budżetowanie, zarządzanie kartami kredytowymi lub okazjami, kupony i inne koncepcje powszechnie znane osobom fizycznym należą do sektora finansów osobistych.

Możesz wykorzystać swoje doświadczenie jako punkt wyjścia do pisania na tematy związane z finansami osobistymi.

Pisanie techniczne

Technika to duży temat z dużą liczbą czytelników w dobrze płatnych obszarach pisania niezależnych. Firmy na całym świecie szukają strategii, aby przedstawić swoją technologię szerokiej publiczności konsumentów i firm, i zapłacą pisarzom, aby to osiągnąć.

Ta specjalność obejmuje szeroki zakres tematów, takich jak technologia B2B, technologia blockchain, bezpieczeństwo cybernetyczne, instrukcje dotyczące oprogramowania, inżynieria i inne.

Podróż

Branża turystyczna koncentruje się na millenialsach, którzy chcą wydawać pieniądze na jedyne w swoim rodzaju wydarzenia, oraz młodych emerytach, którzy chcą skreślić rzeczy ze swoich list rzeczy do zrobienia, zanim będzie za późno.

Aby odkryć historie podróżnicze, o których większość ludzi nigdy nie słyszała, musisz być znakomitym gawędziarzem.

Oto kilka przykładów tematów związanych z podróżowaniem:

 • Poradniki podróżne
 • Zniżki na podróże
 • Styl życia w podróży
 • Recenzje restauracji
 • Recenzje hoteli

Możesz pisać na wiele tematów i możesz podzielić się bogactwem osobistych doświadczeń.

Marketing cyfrowy

Z roku na rok rośnie liczba firm i przedsiębiorców wykorzystujących Internet do prowadzenia większości swoich interesów.

Oznacza to, że w celu zwiększenia sprzedaży są zależni od firm zajmujących się marketingiem cyfrowym, takich jak dostawcy biuletynów e-mailowych, usługi opt-in, narzędzia do księgowości online, hosting internetowy i inne.

Większość z tych firm wybiera długie treści, takie jak szczegółowe samouczki lub przewodniki. Ponadto są na bieżąco z rozwojem branży.

Następujące przedmioty należą do kategorii pisania o marketingu cyfrowym:

 • Doradztwo w zakresie marketingu afiliacyjnego
 • Optymalizacja wyszukiwarki
 • Media społecznościowe
 • Handel elektroniczny
 • Marketing e-mailowy
 • Powiadomienia push

Idealne próbki pisma pokazują Twój poziom wiedzy w wielu aspektach marketingu cyfrowego. W tej dziedzinie pisania dominuje treść długa.

Rekommenderad:  Jak wpłynęło na mnie trollowanie online

Zdrowie i dobra kondycja

Jednym z najbardziej lukratywnych rynków dla niezależnych pisarzy jest opieka zdrowotna i branża medyczna. Ten rodzaj treści wymaga podobnych technicznych umiejętności pisania i dogłębnego zrozumienia sektora opieki zdrowotnej.

Często oczekuje się, że pisarze medyczni będą pisać następujące kategorie treści:

 • wpisy do dziennika
 • Instrukcja dla pacjenta
 • Wyniki badań klinicznych
 • Szkolenia w sprzedaży
 • Zapisy regulacyjne

Większość pisarzy zajmujących się opieką zdrowotną i medycyną ma doświadczenie w branży i może wykorzystać to doświadczenie i wiedzę zawodową, aby uprościć złożone tematy i wyjaśnić je szerszemu gronu odbiorców.

Dlaczego nisza jest ważna w pisaniu treści?

Posiadanie specjalizacji pokazuje potencjalnym klientom, że masz wiedzę potrzebną do dostarczania wysokiej jakości treści na ich stronę internetową.

Ponieważ pozwoli im to zaoszczędzić czas i pieniądze podczas całego procesu onboardingu, właściciele firm wolą zatrudnić kogoś, kto ma wiedzę w swojej dziedzinie.

Inną zaletą pisania w określonej niszy jest to, że możesz pobierać więcej, ponieważ jesteś autorytetem w tej dziedzinie. Możesz tworzyć bardziej dogłębne artykuły i materiały, które zajmują wyższą pozycję i są lepiej opłacane jako lider myśli.

Posiadanie niszy umożliwia rozwijanie umiejętności w określonej dziedzinie, poszerzanie wiedzy i zwiększanie wartości zarówno dla potencjalnych, jak i obecnych klientów.

Sprawia, że ​​jesteś ekspertem w swojej dziedzinie

Gromadzenie wysokiej jakości materiałów i dostarczanie ich docelowym odbiorcom w spójny, wartościowy i odpowiedni sposób jest tym, czego potrzeba, aby zbudować autorytet treści.

Zainwestowałeś czas, aby dokładnie zbadać swój temat, zebrać doskonałe informacje i ewentualnie zacytować wiarygodne źródła internetowe. Odwiedzający wiedzą, że czytają niektóre z najlepszych rzeczy online, kiedy czytają Twój artykuł.

W rezultacie będą rozpowszechniać informacje o Twoich treściach, kierując ruch do Twojej witryny.

Wiarygodność Twojej witryny i wartość treści dla Google rosną wraz z liczbą odwiedzających witrynę. W rezultacie wyszukiwarki, zewnętrzne strony internetowe i media społecznościowe zapewnią Twoim materiałom dodatkową widoczność.

Mniej konkurencji

Łatwiej jest się wyróżnić, wyrobić sobie markę i promować swoje usługi, aby przyciągnąć klientów.

Dodatkowo, Twoi klienci mają mniej możliwości, co w naturalny sposób powoduje, że mają ograniczony wybór autorów do wyboru.

Możliwość pobierania wyższych stawek

Profesjonalni pisarze mogą zapłacić do 40 centów za słowo za swoje dogłębne umiejętności pisania. Eksperci często ustalają własne opłaty.

Ponieważ inne firmy często płacą więcej, ponieważ są to drogie rzeczy, wiele z tych niszowych rynków to „Business-to-Business (B2B)”; w rezultacie ich budżety marketingowe są większe, a marże zysku wyższe.

Jak znaleźć swoją niszę jako pisarz?

Znalezienie niszy pisarskiej może pomóc Ci dobrze zarabiać, przyciągać potencjalnych klientów i pisać na tematy, które lubisz. Przyjrzyjmy się teraz, jak określić idealną niszę pisarską:

Zacznij od tego, co lubisz lub czym jesteś zainteresowany

Możliwe, że wykonywałeś zawód niezwiązany z pisaniem, ale posiadałeś specjalistyczną wiedzę lub umiejętności, aby o tym pisać.

Twoja specjalizacja może obejmować wszystko, co jest związane z kwiatami i kompozycjami kwiatowymi, na przykład, jeśli pracujesz jako freelancer i kwiaciarz w niepełnym wymiarze godzin.

Jeśli pracujesz jako pełnoetatowy freelancer w branży pisarskiej lub masz drugą pracę w dziedzinie związanej z pisaniem, takiej jak publikowanie, pisanie samo w sobie może być Twoim obszarem kompetencji.

O jakiej formie pisania masz największą wiedzę? Blogowanie, content marketing czy kreatywne pisanie?

Niezależnie od obszaru specjalizacji, bez wątpienia istnieje na to rynek, ponieważ istnieje wiele nisz. Musisz jednak naprawdę lubić swoją pracę, jeśli chcesz odnieść sukces w wybranej dziedzinie niszowego pisania.

Wykorzystaj wcześniejsze doświadczenia

Możliwe, że w przeszłości byłeś kwiaciarnią, ale zdecydowałeś się przejść na niezależne pisanie, ponieważ brakowało ci pasji w tej dziedzinie. Nadal lubisz uprawiać kwiaty i uczyć się o tym procesie.

Tutaj same kwiaty są tym, czym jesteś pasjonatem. W rezultacie, zamiast pisać o biznesie florystycznym, będziesz pisać o różnych elementach tematu kwiatów, o rzeczach, które naprawdę lubisz czytać, uczyć się i pisać.

Przyjrzenie się gatunkom pisarskim i poszczególnym tematom może pomóc w określeniu obszaru pasji.

Zidentyfikuj swoje mocne strony

Kiedy jesteś wykwalifikowany w swojej dziedzinie, rozwój dobrego zawodu pisarskiego jest szybszy i prostszy. Na podstawie wykształcenia i doświadczenia zawodowego prawdopodobnie jesteś specjalistą lub adeptem w danej dziedzinie.

Zastanów się nad faktami, którymi możesz skutecznie dzielić się z ludźmi, aby poprawić ich życie. W znalezieniu niszy pisarskiej często można pomóc rozpoznając swoje umiejętności i mocne strony.

Pomocne może być również zidentyfikowanie brakującej wiedzy. Istnieje szansa, że ​​jesteś ekspertem w ogólnych pociągnięciach tematu, ale nie tak bardzo w szczegółach.

Rekommenderad:  Squarespace vs. Wix: co jest dla Ciebie odpowiednie?

Chociaż masz wiedzę na temat usług medycznych, możesz nie mieć wystarczającej wiedzy na temat praw i przepisów medycznych. W takim przypadku możesz dowiedzieć się więcej lub poszukać możliwości pisania w tej konkretnej dziedzinie.

Napisz jeden artykuł i zbuduj stamtąd portfolio

Jeśli dopiero zaczynasz jako niezależny pisarz i chcesz, aby było to główne źródło dochodu, potrzebujesz portfolio online, które mówi samo za siebie i przyciąga klientów.

Wszyscy autorzy powinni rozważyć wykorzystanie internetowego portfolio pisarskiego jako narzędzia marketingowego do zaprezentowania swoich umiejętności potencjalnym klientom. Twoje portfolio powinno również zawierać:

 • Próbki pisania.
 • Krótkie wprowadzenie, które jest pouczające, ale nie jest jawną promocją.
 • Wszelkie rekomendacje klientów, które możesz mieć dla swoich umiejętności pisania.

Portfolio twojego pisarza powinno zawierać tylko najwyższej jakości materiały, które Twoim zdaniem pomogą rozwinąć twoją karierę pisarską, ponieważ jego celem jest podkreślenie specjalnych talentów i umiejętności, które tylko ty możesz wnieść.

Jak zostać niszowym pisarzem?

Więc zdecydowałeś, że chcesz zostać niszowym pisarzem, musisz wykonać następujące kroki:

Wybierz swoją niszę

Na początek zadaj sobie pytanie: „Co najbardziej rozumiesz?” Z jaką dziedziną znasz się lub masz doświadczenie lepsze niż przeciętne?

Być może pracowałeś w dziedzinie niezwiązanej z pisaniem, ale posiadałeś szczególne umiejętności lub wiedzę niezbędną do pisania o tym.

Na przykład, jeśli jesteś niezależną kwiaciarnią w niepełnym wymiarze godzin, Twoja specjalizacja może obejmować wszystko, co ma związek z kwiatami i ozdobami centralnymi.

Pracuj jako pełnoetatowy freelancer w zawodzie pisarza lub miej drugą pracę w dziedzinie ściśle związanej z pisaniem, takiej jak publikowanie. Możesz specjalizować się w pisaniu lub stać się autorytetem w niszy kosmetycznej.

Zacznij pisać w swojej niszy

Niektórzy niezależni autorzy wydają się w naturalny sposób pasować do określonej niszy. Pisanie na temat, który znasz, na przykład finanse lub opieka zdrowotna, może przyjść ci naturalnie.

Jeśli nie, możesz przejrzeć powyższe tematy, jeśli nie masz jeszcze odrębnej specjalizacji. Pisanie artykułów na tematy, które ich interesują, takie jak ich hobby, pomaga wielu niezależnym pisarzom zidentyfikować swoją niszę.

Ponadto możesz oprzeć swoją decyzję na konkretnym wymaganiu. Wejście na rynek z wyraźnym zapotrzebowaniem na autorów treści pozwoli Ci przyciągnąć więcej klientów i rozpocząć karierę.

Sprzedawaj się jako Twoja nisza

Czy piszesz w określonej dziedzinie, takiej jak nieruchomości lub rozwój nieruchomości? Możesz lepiej zrozumieć zawiłości i złożoność określonej branży niż przeciętny niezależny pisarz, ponieważ masz doświadczenie w tej dziedzinie.

W ten sposób możesz być w stanie reklamować się jako autorytet w tej dziedzinie, przyciągać klientów z tego rynku i ustalać konkurencyjne ceny.

Stwórz magnes prowadzący dla niszy i rozpowszechniaj go za pośrednictwem płatnych kanałów, takich jak Facebook reklamy, aby przyciągnąć nowych klientów, w zależności od niszowej strategii marketingowej. Może to być bezpłatny ebook lub lista kontrolna dotycząca dziedziny, w której się specjalizujesz.

Tworzenie niestandardowych stron w celu uszeregowania słów kluczowych w Twojej niszy może być Twoim wyborem, jeśli masz strategię SEO.

Aby się wyróżnić, wymień kwalifikacje, które pomogą ci zdobyć przychylność grupy docelowej. Uwzględnij słowa kluczowe związane z wybraną dziedziną w metaopisach i tagach tytułu strony głównej.

Możesz ustanowić obecność, która wzmocni Twoją niezależną markę pisarską, gdy specjalizujesz się w określonej dziedzinie. Przyciąga również idealnych klientów, co może poszerzyć Twoje perspektywy marketingowe.

Dzięki ukierunkowanym strategiom docierania, które przyciągają zamierzoną klientelę, możesz mądrze alokować swój budżet marketingowy.

Stwórz wyróżniającą się witrynę internetową i strony w mediach społecznościowych, które są bardziej odpowiednie dla Twoich klientów, korzystając z określonych technik przesyłania wiadomości lub brandingu.

Jak znaleźć niszowego pisarza dla swojej witryny?

Jak więc znaleźć niszowych pisarzy? Możesz znaleźć pisarzy na dosłownie dziesiątkach stron internetowych i internetowych platform wydawniczych.

Jednak nie chcesz tego robić, ponieważ potrzebujesz pisarzy z niezbędną wiedzą specjalistyczną, którzy znają Twoją branżę i mogą spełnić Twoje standardy jakości.

Rozważ skorzystanie z tych technik w celu zidentyfikowania idealnego pisarza zamiast przeszukiwania całej sieci.

Wolne strony internetowe

Możesz uzyskać dostęp do pozornie nieograniczonej puli niezależnych pisarzy poprzez tablice ogłoszeń dla pisarzy niszowych, takich jak praca nadrzędna, Wolny strzelec, Pięćrri wiele innych.

Niemniej jednak, ponieważ zasadniczo nie ma barier wejścia dla freelancerów na te strony internetowe, każde zapotrzebowanie na pracę jest zwykle zalewane dziesiątkami aplikacji od przypadkowych autorów lub firm, które zlecają pisanie nawet tańszym pisarzom.

Rekommenderad:  Co robi autor treści SEO + wskazówki dotyczące sukcesu w pisaniu SEO

Dlatego bądź tak konkretny, jak to tylko możliwe, publikując swoje wymagania dotyczące pracy na tych stronach internetowych. Skorzystaj z artykułów referencyjnych, aby pomóc autorom zrozumieć Twoje wymagania i pamiętaj o podaniu nawet najdrobniejszych szczegółów.

Media społecznościowe

Tych niszowych pisarzy można znaleźć w mediach społecznościowych, ale najlepszym miejscem do ich zlokalizowania są grupy w mediach społecznościowych, fora poświęcone pokrewnym tematom oraz strony z pytaniami i odpowiedziami, takie jak Quora.

Przejrzyj te fora, aby znaleźć rozmowy o swojej niszy. Można znaleźć wielu wyspecjalizowanych entuzjastów, którzy są dobrze zorientowani w twoim biznesie i doskonałych pisarzy.

Najlepsze jest to, że nie są nawet zawodowymi pisarzami; dlatego nie pobierają takich samych cen, jak autorzy specjalizujący się w określonych niszach.

Witryny portfolio

Portfolio dla niezależnych pisarzy jest przydatne z kilku powodów. Pisarze używają ich do kompilowania całej swojej pracy w jednym miejscu i jako szybki sposób dostarczania przykładów pisania potencjalnym klientom.

Portfolio pisarskie jest kluczowym narzędziem pomagającym pisarzom w znalezieniu dowolnej pracy jako niezależny pisarz, której szukają. Strony internetowe jak Obrzynek można wykorzystać do zbudowania pięknego portfolio treści.

Zobacz, kto napisał artykuły w Twojej niszy w innych witrynach

Jeśli wszystko inne zawiedzie, po prostu wyślij krótki e-mail lub Facebook wyślij wiadomość do swoich kontaktów i poproś o pomoc lub sprawdź, którzy autorzy piszą na blogach konkurencji.

Jak zatrudnić pisarzy niszowych?

Wyszukiwanie autorów i współpraca z nimi ma kluczowe znaczenie dla Twoich witryn. Można to zrobić na dwa sposoby: za pośrednictwem agencji lub bezpośrednich pracowników.

Agencje mogą szybko wyprodukować dużo treści, ale mogą być również bardzo drogie, a jeśli nie masz szczęścia, większość pisarzy nie ma specjalistycznej wiedzy tematycznej.

Bezpośredni pracownicy są zwykle mniej kosztowni, mogą posiadać specjalistyczną wiedzę, jeśli dokonasz właściwego wyboru, i mogą stanowić długoterminową wartość dla Twojej firmy.

Często zadawane jest pytanie, którym pisarzom należy płacić. To zależy, jak z większością rzeczy. Liczy się dla mnie stopień specjalizacji i niszy.

Ponieważ, spójrzmy prawdzie w oczy, niektóre branże wymagają po prostu większej wiedzy technicznej niż inne. Oto kilka statystyk dotyczących cen pisarzy z prawdziwego świata:

 • Dyplomowany dietetyk: 15 centów za słowo
 • Autorzy The Website Flip: 8 i 10 centów za słowo.
 • Autorzy serwisów randkowych: 5 centów za słowo
 • Twórcy zewnętrznych stron internetowych: 4 centów za słowo

Często Zadawane Pytania

Czy potrzebujesz niszy jako niezależny pisarz?

Możesz pisać bardziej umiejętnie i wydajnie, uzyskując większe wypłaty i stały strumień pracy, doskonaląc swoje talenty w określonej dziedzinie.

Możesz stać się autorytetem w określonej dziedzinie jako freelancer, rozwijając specjalizację. Dlatego możesz skuteczniej kierować reklamy do klientów szukających treści z tej konkretnej kategorii.

Ile kosztuje niszowy pisarz?

To, ile pobierasz, zależy od Twojej specjalizacji i doświadczenia jako pisarza. Niektórzy pisarze zaczynają od ładowania 4-5 centów za słowo, a pisarze z większym autorytetem i sławą mogą pobierać wyższe stawki.

Podsumowanie

Pisanie zarabiające na życie jest ostatecznie przygodą, tak jak każda inna kariera. Nawet gdybyśmy chcieli przejść od razu do sekcji, w której doświadczamy życia niezależnego pisarza, musimy dokończyć pracę.

Wybierając odpowiednią niszę, możesz czerpać przyjemność zarówno z procesu, jak i wyników swojej pracy.

Korzyści z wyboru niszy jako niezależnego pisarza jest wiele, a to dopiero początek listy.

Nawet jeśli zdecydujesz się rozpocząć jako uogólniony niezależny pisarz, idealnie jest wyobrazić sobie, że w przyszłości zawęzisz swoje zainteresowania, abyś mógł stworzyć udaną karierę, pisząc o tematach, które Cię interesują, dla klientów, z którymi lubisz pracować.

Table of Contents