Jak zostać wielkim Facebook Administrator grupy

Jeśli jesteś właścicielem firmy, prowadzisz działalność non-profit lub masz coś podobnego, o czym chcesz przekazać wiadomość, Facebook to świetne miejsce do zrobienia tego. Z prawie 2.5 miliarda użytkowników, możesz uzyskać świetne wyniki z platformy mediów społecznościowych. Można to zrobić na dwa sposoby: możesz założyć stronę lub grupę.

Facebook strony są widoczne dla wszystkich online, nie tylko na Facebooki można je znaleźć za pomocą wyszukiwarek. Są one przydatne, jeśli chcesz, aby ludzie uzyskiwali informacje na Twój temat. Facebook użytkownicy mogą zostać fanami i wchodzić w interakcje z Twoimi postami.

Facebook grupy pozwalają użytkownikom na bardziej osobiste zaangażowanie w temat. Członkostwo w grupie umożliwi im publikowanie bezpośrednio na kanale grupy i wysyłanie wiadomości do innych członków. Możesz omawiać problemy i udostępniać powiązane treści z grupą.

Tworzenie grupy

1. Idź do swojego Facebook strona główna.

2. Kliknij Grupy po lewej stronie.

Facebook Grupy Kliknij Grupy

3. Kliknij pole „Utwórz grupę”.

Facebook Grupy Utwórz

4. Nadaj swojej grupie nazwę.

Facebook Podstawowe informacje o grupach

5. Dodaj co najmniej jednego znajomego do swojej grupy.

6. Wybierz prywatność swojej grupy. Grupy prywatne pozwalają tylko członkowi na oglądanie treści. Każdy może zobaczyć treść w grupie publicznej.

7. Wybierz, czy ukryć swoją grupę, czy pokazać ją.

8. Kliknij Utwórz.

9. Dodaj zdjęcie na okładkę i zdjęcie profilowe dla swojej grupy. Zdjęcie na okładce powinno mieć szerokość 820 pikseli i wysokość 312 pikseli na pulpicie. Użytkownicy mobilni będą jednak widzieć tylko obszar o szerokości 640 pikseli i wysokości 360 pikseli, wybrany ze środka obrazu.

10. Utwórz opis grupy, klikając opcję Moderuj grupę w menu po lewej stronie.

Facebook Grupy moderowane

Dołącz informacje takie jak:

 • Kim jesteś.
 • Cel grupy.
 • Dla kogo jest grupa (a nie dla).
 • Zasady i oczekiwania dla grupy. Być specyficznym. Upewnij się, że reguły są jednoznaczne, ponieważ będziesz mieć członków, którzy przekroczą granice.
 • Czego członkowie mogą oczekiwać od grupy.

11. Utwórz post z ogłoszeniem, który pozostanie na górze kanału, zapraszając nowych członków do opowiedzenia trochę o sobie. Aby to zrobić, napisz post, jak zwykle, a następnie kliknij małą strzałkę w prawym górnym rogu posta. Wybierz Oznacz jako ogłoszenie.

Zarządzanie członkami grupy

Zezwalaj tylko uprawnionym członkom w swojej grupie. Najlepszym sposobem na to jest, aby członkowie odpowiedzieli na określone pytania, aby dostać się do grupy. Jest to również doskonałe miejsce do spisania swoich zasad. Spraw, aby jedno z pytań stanowiło zgodę na ich przestrzeganie. Przed zatwierdzeniem członka upewnij się, że jego profil jest autentyczny i sprawdź, jak długo był członkiem Facebook. Spamerzy często mają bardzo nowe profile.

Tworzenie zaangażowania

Stwórz zaangażowanie w swojej grupie. The Facebook algorytm pokaże Twoje posty w kanałach członków tylko wtedy, gdy otrzymają aktywność taką jak polubienia i komentarze. Pierwsze uczestnictwo może być trudne na początku, więc skontaktuj się z kilkoma członkami, uzyskaj od grupy swój wkład w to, czego chcą, a następnie poproś ich o rozpoczęcie rozmowy. Mogą zadawać pytania, komentować i odpowiadać na inne posty i komentarze oraz zamieszczać materiały na stronie.

Facebook Grupy pomysłów na zaangażowanie

Innym sposobem na zwiększenie zaangażowania jest publikowanie regularnych aktualizacji. Mogą to być wszystko, od filmów po zdjęcia, ankiety lub pytania. Największą wskazówką jest, aby te posty były interaktywne. Chcesz, aby Twoi członkowie w jakiś sposób na nie odpowiedzieli. Nadaj każdemu wpisowi wezwanie do działania, takie jak „Odpowiedz emoji” lub „Skomentuj swoją odpowiedzią poniżej”.

Oferowanie regularnych wydarzeń, takich jak Facebook Życie, oglądanie imprez lub darmowe wyzwania stworzą także aktywność w twojej grupie.

Delegowanie odpowiedzialności

Twoim obowiązkiem jest moderowanie aktywności w swojej grupie. Istnieją narzędzia administratora grupy, które mogą pomóc w moderacji, ale nie ma lepszego sposobu na zrobienie tego niż utrzymanie zestawu ludzkich oczu (lub więcej) na treści. Zastanów się nad przekształceniem niektórych bardziej aktywnych członków w moderatorów, jeśli Twoja grupa się powiększy.

Moderatorzy mogą zatwierdzać lub odrzucać nowych członków, zatwierdzać nowe posty, usuwać nieodpowiednie posty lub komentarze, wyłączać komentowanie oraz usuwać i blokować osoby z grupy.

Aby uczynić kogoś innym moderatorem strony, kliknij listę członków u góry kolumny po prawej stronie.

Facebook Lista członków grup

Znajdź osobę, którą chcesz być moderatorem, i kliknij trzy kropki po jej nazwisku. Wybierz „Make moderator”.

Facebook Grupy tworzą administratora

Możesz także dać swoim najbardziej wiarygodnym członkom uprawnienia administratora, jeśli chcesz, aby mieli jeszcze większy dostęp do strony. Administratorzy mogą robić wszystko, co potrafi moderator, a także usuwać lub dodawać nowych moderatorów i zarządzać ustawieniami grupy, takimi jak nazwa grupy, obrazy okładki i ustawienia prywatności.

Istnieje wiele zalet posiadania Facebook grupy, ale może to być dużo pracy, w zależności od twoich celów i wielkości grupy. Jeśli masz zainteresowania, którymi chcesz się podzielić ze światem i chcesz mieć możliwość interakcji na poziomie osobistym z innymi osobami o takich samych zainteresowaniach, Facebook grupa może być sposobem na rozpoczęcie.

Czy ten artykuł jest przydatny?