Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zresetować ustawienia sieciowe w systemie Windows 10

W tym samouczku dowiesz się, jak zresetować ustawienia sieciowe w systemie Windows 10. Resetowanie sieci to ostateczność, z której ludzie korzystają, aby rozwiązać problemy z połączeniem sieciowym.

Kroki są proste. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki i zastosuj się odpowiednio.

  1. W menu Start systemu Windows wybierz opcję Ustawienia, a następnie kliknij opcję Sieć i Internet.
  2. Aby upewnić się, że znajdujesz się w sekcji Stan sieci systemu Windows, na liście po lewej stronie wybierz opcję Stan i przewiń nieco w dół, aby wyświetlić opcję Resetuj sieć.
  3. Kliknij opcję Resetuj sieć. W tej sekcji zobaczysz informacje dotyczące resetowania systemu Windows. Przeczytaj go i kliknij Resetuj teraz, jeśli masz pewność, że operacja będzie kontynuowana.
  4. W oknie, które zostanie otwarte, wybierz Tak. Rozpocznie się proces resetowania, a komputer uruchomi się ponownie.
  5. Gdy komputer spróbuje ponownie uruchomić komputer, pojawi się komunikat ostrzegawczy.
  6. Po ponownym uruchomieniu komputera zauważysz, że Twoje połączenie internetowe nie jest aktywne. Dzieje się tak dlatego, że karta sieciowa została zresetowana i nie może już utrzymać poprzedniego połączenia. Wybierz ikonę Sieć, znajdź sieć, z którą chcesz się ponownie połączyć, i kliknij Połącz.
  7. Jeżeli w ustawieniach TCP/IP masz ustawione automatyczne wykrywanie, połączenie sieciowe powinno wykryć odpowiednie ustawienia sieciowe i bez problemu połączyć się z Internetem.

Co robi reset sieci w systemie Windows 10?

Resetowanie ustawień sieciowych w systemie Windows 10 powinno być ostatecznością. Kiedy zaczniesz resetować sieć, wszystkie karty sieciowe aktualnie zainstalowane w systemie zostaną usunięte i ponownie zainstalowane.

Microsoft początkowo wprowadził możliwość resetowania sieci po utworzeniu rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10 (wersja 1607), aby ludzie mogli szybko naprawić problemy z siecią, które pojawiły się po aktualizacji. To rozwiązanie nadal pomaga ludziom rozwiązywać problemy z połączeniem sieciowym.

Resetowanie sieci powoduje także zresetowanie ustawień komponentów sieciowych w systemie do domyślnych ustawień fabrycznych.

Składniki te są następujące:
  • Winsock: Interfejs aplikacji zarządzających żądaniami przychodzącymi i wychodzącymi do Internetu.
  • TCP/IP: oznacza Protokół kontroli transmisji / Protokół internetowy i umożliwia wszystkim urządzeniom sieciowym komputera komunikację przez Internet.

Pamiętaj, że powinieneś je zapisać, jeśli już dostosowałeś ustawienia, ponieważ zresetowanie sieci spowoduje usunięcie wszystkich tych ustawień.

Jednak większość ludzi ustawia te komponenty tak, aby automatycznie identyfikowały ich ustawienia, więc zazwyczaj nie będzie problemu z resetowaniem sieci.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie karbonnPobierz motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmo