Jak zrobić film Triller z własną muzyką

Czy pamiętasz Vine? – nieistniejąca już sześciosekundowa platforma udostępniania wideo, która pomogła rozpocząć karierę OG Maco i Bobby Shmurda? Wracając do dzisiejszego dnia, pytanie brzmi: czy Triller ma taką samą moc, by popchnąć kogoś do sławy online?

Szybka odpowiedź brzmi „tak” – Thriller wprowadził nawet funkcję monetyzacji w połowie 2018 r., Która pozwala twórcom zbierać fundusze od wytwórni muzycznych, fanów i marek. Ale po pierwsze, musisz wiedzieć, jak korzystać z własnej muzyki, zanim trafi ona do Webbies Awards.

Produkcja w 100% oryginalnego wideo na Trillerze

Wykorzystanie własnej muzyki do stworzenia filmu Trillera jest proste. Na potrzeby tego artykułu użyliśmy iPhone'a, ale te same metody dotyczą urządzeń z Androidem.

Najpierw musisz przesłać muzykę do chmury lub zapisać ją lokalnie w telefonie. Możesz korzystać z usług w chmurze, aplikacji do zarządzania plikami lub aplikacji Pliki na iPhonie.

Ważne jest to, że aplikacja źródłowa umożliwia eksportowanie lub otwieranie pliku muzycznego za pomocą Trillera. Ten samouczek używa Dysku Google, a działania są takie same w przypadku Dropbox i iCloud.

Sztuczka: Czy wiesz, że możesz zapisywać muzykę w Notatkach na iPhonie? Jest to również szybki sposób na przesłanie oryginalnej muzyki do Trillera, ale omówimy to później.

Przesyłanie własnej muzyki do Trillera

Krok 1

Uruchom aplikację Dysk Google, kliknij pasek wyszukiwania u góry ekranu i wybierz Audio z menu rozwijanego. Możesz także przejść do opcji Ostatnie, jeśli właśnie przesłałeś wynik na Dysk.

Jak zrobić film Triller z własną muzyką 1

Przejrzyj listę plików audio, których chcesz użyć, i dotknij trzech poziomych kropek obok pliku, aby uzyskać dostęp do menu Więcej.

Krok 2

Szybko przesuwaj w górę wyskakującego okna, aż dojdziesz do „Otwórz w” i dotknij go, aby wybrać aplikację docelową. Jeśli używasz tej metody po raz pierwszy, Triller może nie pojawiać się pod domyślnymi sugestiami aplikacji.

stwórz triller z własną muzyką

Przygotowanie pliku do eksportu zajmie kilka sekund. Następnie przesuń palcem w lewo i wybierz opcję Więcej.

jak zrobić triller z własną muzyką

Przesuń listę sugerowanych aplikacji w dół i wybierz „Kopiuj do Trillera”. Po kilku sekundach Twoja muzyka zostanie przesłana do aplikacji i nastąpi automatyczne przejście do okna „Przytnij dźwięk”.

Wskazówki dotyczące przycinania dźwięku

Cały utwór lub muzyka zostanie przesłana i możesz wybrać 30- lub 2-sekundowy interwał dla swojego filmu. Domyślnie interwał jest ustawiony na 30 sekund. Możesz to zmienić, dotykając ikony ołówka pod przebiegiem utworu.

Jak zrobić film Triller z własną muzyką 2

Jednym z ograniczeń jest to, że nie ma możliwości skrócenia interwału i wybrania niestandardowego czasu. Utkniesz z dwiema lub 30 sekundami i przejście z jednej opcji do drugiej może być trudne. Może to jednak nie mieć zastosowania w przypadku korzystania z muzyki w programie Triller.

Niemniej jednak łatwo jest wybrać konkretną część wyniku, przesuwając pole fali w lewo lub w prawo. Po zlokalizowaniu ulubionego miejsca kliknij „Film” w prawym górnym rogu okna i przygotuj się do strzału.

Sztuczki eksperckie: Policz uderzenia do zera na początku swojego dźwięku. W ten sposób Twój film wygląda płynniej. Stuknij przycisk odtwarzania, zanim zaczniesz wybierać sekcję muzyczną, której chcesz użyć. Muzyka przestaje być odtwarzana po przesunięciu pola fali i automatycznie zaczyna się po zatrzymaniu.

Korzystanie z aplikacji Notes

Od niedawna aplikacja Notes może odbierać różne formaty plików, w tym audio, takie jak mp3 lub WAV. Możesz przesyłać muzykę do programu Notes za pośrednictwem usług w chmurze i aplikacji do zarządzania plikami. Ale wielką zaletą jest to, że inny użytkownik iPhone'a może udostępnić Ci wynik bezpośrednio w Notatkach.

Gdy znajdziesz muzykę w Notatkach, naciśnij i przytrzymaj plik, aby wyświetlić menu więcej. Mimo że jest bardzo przyjazny dla użytkownika, akcja automatycznie inicjuje odtwarzanie muzyki, co może być nieco denerwujące. Jedynym sposobem na powstrzymanie tego jest wyłączenie głośności w telefonie.

Kliknij Udostępnij, dotknij menu karuzeli na środku ekranu i przesuń palcem do końca w lewo, aby wyświetlić ikonę Więcej. Ponownie przesuń palcem do „Kopiuj do Trillera”, a muzyka zostanie przesłana do aplikacji.

Wskazówki dotyczące nagrywania wideo

W zależności od rodzaju i tempa muzyki możesz nagrać wszystko za jednym razem lub nagrać, powiedzmy, trzy ujęcia. Jeśli utwór jest wolniejszy, może być lepsze wykonanie jednego ujęcia. Ale dlaczego tak jest?

Oprogramowanie do automatycznej edycji Trillera tnie wideo na mniejsze klipy, ponieważ ma na celu wyróżnienie wszystkich wyróżnień. Pojedynczy 30-sekundowy film może mieć trzy cięcia, co czyni go nieco wolniejszym. Ale wideo, które zawiera trzy lub więcej ujęć, może mieć siedem lub więcej ujęć, co sprawia, że ​​jest to trochę zgryźliwe.

zrobić triller z własną muzyką

Nagroda Emmy trafia do…

Triller ułatwił korzystanie z własnej muzyki z określonego powodu. Główną ideą platformy jest przyciągnięcie grupy kreatywnych ludzi i oferowanie treści, które mogłyby konkurować z Dubsmash i TikTok.

Jakiego rodzaju muzykę tworzysz? Czy nagrałeś już swój własny teledysk? Opowiedz nam więcej o swoich doświadczeniach w sekcji komentarzy poniżej.